Постанова № 13949479, 22.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2011
Номер справи
2а-976/11/1270
Номер документу
13949479
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №14

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 лютого 2011 року Справа № 2а-976/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за адміністративний позов Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Шахта Черноморка» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Лисичанськвугілля» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000 грн., -

ВСТАНОВИВ:

27 січня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Шахта Черноморка» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Лисичанськвугілля» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000 грн., в обґрунтування якого зазначив, що Державне відкрите акціонерне товариство «Шахта Черноморка» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Лисичанськвугілля» в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями) , не розкрило регуляторну річну інформацію за 2009 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комітету і опублікування у офіційному друкованому виданні в термін до 30.04.2010 року та подання до Комітету до 01.06.2010 року.

У відношенні Держаного відкритого акціонерного товариства «Шахта Черноморка» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Лисичанськвугілля» 25.11.2010 уповноваженою особою позивача винесено постанову № 424-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 грн.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржена. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет. У звязку з чим, позивач просить суд стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Шахта Черноморка» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Лисичанськвугілля» суму штрафної санкції у розмірі 17 000 грн. в дохід Державного бюджету України.

Ухвалою суду від 28 січня 2011 року було відкрите провадження за даним адміністративним позовом та призначено до розгляду у скороченому провадженні.

Відповідач від отримання конверту з копією ухвали про відкриття провадження відмовився, про що зазначено на довідці Ф-20 (а.с.21), у звязку з вимогою ст. 35 КАС України, відповідач вважається повідомлений належним чином про розгляд справи. .

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що ДВАТ "Шахта "Черноморка" ДП ДХК "Лисичанськвугілля" в порушення вимог ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.1 глави 7 розділу V Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006р.(із змінами та доповненнями) (далі - Положення), не розкриття регулярну річну інформацію за 2009 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній даних Комісії і опублікування у офіційному друкованому виданні в термін до 30.04.2010р. та подання до Комісії (Луганського територіального управління ДКЦПФР) до 01.06.2010р.

У зв'язку з цим у відношенні ДВАТ "Шахта "Черноморка" ДП ДХК «Лисичанськвугілля» уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР було винесено розпорядження про усунення поруш законодавства про цінні папери № 56-ЛУ від 14.07.2010р. Згідно цього розпорядження акціонерне товариство повинно було у термін до 14.10.2010р. усунути порушення чинного законодавства про ці папери, розкрити річну інформацію за 2009 рік відповідно до вимог п. 1 глави 7 розділу V Положення шляхом: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії опублікування в одному із офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подання до Комісії (Луганського територіального управління) паперової форми річної інформації відповідно до вимог Положення та електронної форми річної інформації відповідно до вимог Наказу Голови Комісії від 27.12.2007р. № 1598 «Щодо вимог глав 1-5 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19 грудня 2000 року №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за №97/13364. У термін до 14.10.2010р. проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.

Інформації щодо виконання розпорядження № 56 -ЛУ від 14.07.2010р. до ЛТУ ДКЦПФР надано.

Доказів, що підтверджують виконання розпорядження № 56 -ЛУ від 14.07.2010р., позивача не надходило.

Отже, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 56 -ЛУ 14.07.2010р. ДВАТ "Шахта "Черноморка" ДП ДХК "Лисичанськвугілля" не виконано.

Не виконав розпорядження, ДВАТ "Шахта "Черноморка" ДП ДХК «Лисичанськвугілля»; порушило вимоги пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних пащ в Україні». Такі дії ДВАТ "Шахта "Черноморка" ДП ДХК "Лисичанськвугілля" підпадають порушення, відповідальність за яке передбачена п.8 ч.1 ст. 11 Закону України "Про держав регулювання ринку цінних паперів в Україні" - невиконання розпорядження щодо усунення поруше законодавства на ринку цінних паперів.

Обставин, що пом'якшують відповідальність ДВАТ "Шахта "Черноморка" ДП ДХК "Лисичанськвугілля", не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність ДВАТ "Шахта "Черноморка" ДП ДХК "Лисичанськвугілля", не встановлено.

Згідно п. 1 глави 7 розділу V Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Таким чином, суд вважає, що відповідачем було порушено вимоги п.6 ч.1 ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” - нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

15.11.2010 позивачем було складено акт № 424-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, на підставі якого винесено постанову № 424-ЛУ від 25.11.2010 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 17 000 грн.

Екземпляр постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 424-ЛУ від 25.11.2010 було направлено на адресу відповідача, про що свідчить копія реєстру відправки поштової кореспонденції Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.(а.с.16).

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді, але позивач своє право не використав.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки відповідач добровільно не сплатив штрафні санкції у розмірі 17 000 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, 181, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.

Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Шахта Черноморка» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Лисичанськвугілля» (93103, Луганська область, м. Лисичанськ, вул.. 9-го травня,1 , код ЄДРПОУ 00177224) в дохід Державного бюджету України (р/р 31115106700051 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24180679, код бюджетної класифікації 21081100) суму штрафної санкції у розмірі 17 000 грн. (сімнадцять тисяч гривень).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанову буде складено у повному обсязі 22 лютого 2011 року о 16 год. 00 хв.

СуддяО.В. Ірметова