ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2010 року 10:30 Справа № 2а-7490/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.,
при секретарі судового засідання Полтавець Д.В.,
позивач не зявився
відповідача не зявився
розглянувши адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрторгсервіс-96» про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Позивач ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя звернулась із адміністративним позовом до ТОВ «Укрторгсервіс-96», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті штрафних санкцій
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення приписів Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності». У встановлені законодавством строки відповідач суму фінансових санкцій не сплатив, у звязку із чим позивач просить позов задовольнити та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрторгсервіс-96» заборгованість у розмірі 3344 грн. 48 коп.
Представник позивача в судове засідання не зявився до суду звернувся з заявою, з проханням розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення від 12.10.2010 та від 19.10.2008, які повернулися на адресу суду із відміткою відділення поштового звязку «організація за зазначеною адресою не зареєстрована». Проте, відповідно до наданої позивачем Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 08.09.2010, яка міститься в матеріалах справи, місцезнаходження відповідача: вул. Паторжинського, буд.65, м. Запоріжжя. Зазначена адреса відповідає адресі, на яку надсилалися повідомлення суду.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі сто відповідно до ч.1 ст.41 КАС України.
Дослідивши і оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.
11.02.2010 співробітниками ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя проведено перевірку дотримання позивачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявн6ості торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - магазину по вул. Панфилова, 117-а у м. Запоріжжя, що належить позивачу, за результатами якої складено акт (довідка) від 11.02.2010 №0036/08/30/23/23791955.
Перевіркою встановлено порушення відповідачем приписів Закону України «Про застосування реєстр розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі-Закон №265/95), а саме:
не були закодовані товари - шампанське «Радянське» та горілка «Цельсій», що є порушенням використання режиму попереднього програмування найменування цін товарів та обліку їх кількості, передбаченого п.11 ст.3 Закону №265/95 та відповідно до п.6 ст.17 Закону №265/95 тягне за собою застосування фінансової санкції в розмірі пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на суму 85,00 грн.;
відсутність відомостей щодо повноти оприбуткування, реалізації залишків запасів товарно-матеріальних цінностей, що є порушенням порядку обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснення продажу лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг ), передбаченого п.12 ст.3 Закону №265/95 та відповідно до ст. 21 Закону №265/95 тягне за собою застосування фінансової санкції в розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.;
Посадовими особами позивача на момент проведення перевірки було складено відомость фактичних товарно-матеріальних цінностей на суму 459,25 грн., оскільки встановити повноту оприбуткування товарів було неможливо, а одже, до відповідача було застосовано фінансову санкцію в розмірі 918,50 грн. (459,25*2)
невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, яка зазначена у денному звіті касового апарата на суму 62,84 грн., що є порушенням п.13 ст. 3 Закону №265/95 та відповідно до ст. 22 Закону №265/95 тягне за собою застосування фінансової санкції в пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, тобто на суму 314,2 грн. (62,84 грн*5)
З урахуванням виявлених порушень та на підставі матеріалів перевірки позивачем винесено рішення від 24.02.2010 №0000642308 про застосування фінансових санкцій до відповідача у вигляді штрафу в розмірі 1317,70 грн. Указане рішення 24.02.2010 надіслано на адресу відповідача, проте повернулися позивачеві із відміткою відділення поштового звязку «організація за зазначеною адресою не зареєстрована». 27.02.2010 указане рішення було розміщено на дошці оголошень позивача, про що складено акт №98/23-7.
Крім того, перевіркою встановлено порушення відповідачем ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі-Закон №481/95), а саме зберігання на місці реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору вини «До риби» біле сухе «Шардоне», вартістю 14,00 грн. та вино «Каберне» сухе красне, вартістю 31,00 грн. Відповідно до ст. 17 Закону №481/95 зазначене порушення тягне за собою фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700,00 грн.
З урахуванням виявленого порушення та на підставі матеріалів перевірки позивачем винесено рішення від 24.02.2010 №0000662308 про застосування фінансових санкцій до відповідача у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. Указане рішення 24.02.2010 надіслано на адресу відповідача, проте повернулися позивачеві із відміткою відділення поштового звязку «організація за зазначеною адресою не зареєстрована». 27.02.2010 указане рішення було розміщено на дошці оголошень позивача, про що складено акт №98/23-7.
Крім того, перевіркою встановлено порушення відповідачем ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 №98/96-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон №98/96-ВР), а саме: здійснення операцій без одержання торгового патенту Відповідно до ст. 8 Закону №98/96-ВР зазначене порушення тягне за собою фінансові санкції у вигляді штрафу в подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності субєктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
З урахуванням виявленого порушення та на підставі матеріалів перевірки позивачем винесено рішення від 24.02.2010 №0000652308 про застосування фінансових санкцій до відповідача у вигляді штрафу в розмірі 326,78 грн. Указане рішення 24.02.2010 надіслано на адресу відповідача, проте повернулися позивачеві із відміткою відділення поштового звязку «організація за зазначеною адресою не зареєстрована». 27.02.2010 указане рішення було розміщено на дошці оголошень позивача, про що складено акт №98/23-7.
Загальна сума застосованих фінансових санкцій до відповідача склала 3344 грн.48 коп.
У судовому чи адміністративному порядку рішення відповідачем не оскаржувались. Сума фінансових санкцій у встановлений законодавством строк відповідачем не сплачена в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав
Відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Відповідно до п. 8, 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 509-ХІІ від 04.12.1990р., державна податкова служба має право:
- вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби;
- застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Податкове зобовязання та податковий борг, згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджену платником податків або узгоджену в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачену у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно п.5.4 цього Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У матеріалах справи відсутні докази перерахування суми застосованих фінансових санкцій у строки, визначені законодавством.
Відповідно до п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що на час судового зсідання ТОВ «Укрторгсервіс-96» має несплачену податкову заборгованість, яка підлягає стягненню з відповідача, відтак позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158- 163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ««Укрторгсервіс-96» (69081, м. Запоріжжя, вул. Паторжинського, буд. 65, код ЄДРПОУ 23791955) на користь державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код одержувача 34676911 ГУ ДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 21080900 на р/р 31116104700009) суму заборгованості штрафних фінансових санкцій у розмірі 1371, 75 грн. (одна тисяча триста сімсот одна гривня 75 копійок).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ««Укрторгсервіс-96» (69081, м. Запоріжжя, вул. Паторжинського, буд. 65, код ЄДРПОУ 23791955) на користь державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код одержувача 34676911 ГУ ДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 21080900 на р/р 31412541700009) суму заборгованості штрафних фінансових санкцій у розмірі 326,78 грн. (триста двадцять шість гривень 78 копійок).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ««Укрторгсервіс-96» (69081, м. Запоріжжя, вул. Паторжинського, буд. 65, код ЄДРПОУ 23791955) на користь державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код одержувача 34676911 ГУ ДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 21081100 на р/р 31114106700009) суму заборгованості штрафних фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Батрак