Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 червня 2010 року 12:40 № 2а-5441/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Дегтярьової О.В.,
при секретарі судового засідання Патратій О.В.,
за участю представника позивача Оксененко К.П. (довіреність від 29.04.2010р. № 229/9/10),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Будрікс-Євроторг»
простягнення податкового боргу у розмірі 436513, 00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ДПІ у Дніпровському районі м. Києва з позовом до ТОВ «Будрікс-Євроторг»про стягнення податкового боргу у розмірі 436 513, 00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що у відповідача наявний податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 436 513, 00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні та просив задовольнити позовні вимоги.
У судові засідання 21 квітня, 19 травня та 09 червня 2010 року уповноважені представники відповідача не зявились.
Відповідач належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Від відповідача відзив на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на таке.
Під час розгляду справи було встановлено та з матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Будрікс-Євроторг»перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Дніпровському районі м. Києва.
17 червня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва провела документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість прибуток ТОВ «Будрікс-Євроторг»за січень 2009 року, за результатами якої було складено акт № 3439-15/35912482 від 17 червня 2009 року.
В акті перевірки було встановлено порушення підпункту 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», яке мало вираз у включенні ТОВ «Будрікс-Євроторг»до складу податкового кредиту за січень 2009 року суми податку на додану вартість у розмірі 414916, 67 грн. по контрагенту ТОВ «Геобудінвест-ЛТД Нідерланди», свідоцтво платника податку на додану вартість якого було анульовано 07.04.2008 року.
21 липня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва на підставі акта перевірки прийняла податкове повідомлення рішення № 0016691520/0, яким визначила ТОВ «Будрікс-Євроторг»суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 414917, 00 грн. та застосувала суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 20746, 00 грн. згідно з підпунктом 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Вказане податкове повідомлення рішення було направлене ТОВ «Будрікс-Євроторг»листом від 24 липня 2009 року з повідомленням про вручення, проте лист було повернуто відділом поштового звязку податковому органу у звязку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням.
26 червня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва провела перевірку на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності ТОВ «Будрікс-Євроторг», за результатами якої було складено акт № 3879-15/359/2482 від 26 червня 2009 року.
В акті перевірки було встановлено порушення підпункту 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що мало вираз у неподанні податкових декларацій з податку на додану вартість за квітень, травень 2009 року.
04 серпня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва на підставі акта перевірки прийняла податкове повідомлення рішення № 0017471520/0, яким згідно з підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»застосувала до ТОВ «Будрікс-Євроторг»суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 340, 00 грн. (170х2).
Вказане податкове повідомлення рішення було направлене ТОВ «Будрікс-Євроторг»листом від 10 серпня 2009 року з повідомленням про вручення, проте лист було повернуто відділом поштового звязку податковому органу у звязку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням.
06 жовтня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва провела перевірку на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності ТОВ «Будрікс-Євроторг», за результатами якої було складено акт № 5680-15/35912482 від 06 жовтня 2009 року.
В акті перевірки було встановлено порушення підпункту 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що мало вираз у неподанні податкових декларацій з податку на додану вартість за червень, липень 2009 року.
22 жовтня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва на підставі вказаного акта перевірки прийняла податкове повідомлення рішення № 0024411520/0, яким згідно з підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосувала до ТОВ «Будрікс-Євроторг»суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 340, 00 грн. (170х2).
Вказане податкове повідомлення рішення було направлене ТОВ «Будрікс-Євроторг»листом з повідомленням про вручення, проте лист було повернуто відділом поштового звязку податковому органу у звязку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням.
13 жовтня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва провела невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності платника податку на додану вартість ТОВ «Будрікс-Євроторг», за результатами якої було складено акт № 6051-15/35912482 від 13 жовтня 2009 року.
В акті перевірки було встановлено порушення підпункту 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що мало вираз у неподанні податкової декларацій з податку на прибуток за І півріччя 2009 року.
19 жовтня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва на підставі акта перевірки прийняла податкове повідомлення рішення № 0019451510/0, яким згідно з підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»застосувала до ТОВ «Будрікс-Євроторг»суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170, 00 грн.
Вказане податкове повідомлення рішення було направлене ТОВ «Будрікс-Євроторг»листом з повідомленням про вручення, проте лист було повернуто відділом поштового звязку податковому органу у звязку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням.
10 вересня 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва прийняла першу податкову вимогу № 1/2649, яким визначила, що станом на 10 вересня 2009 року сума податкового боргу з податку на додану вартість відповідача становить 435663, 00 грн., з яких 414 917, 00 грн. основний платіж та 20746, 00 грн. штрафні (фінансові) санкції.
Вказана податкова вимога була направлена ТОВ «Будрікс-Євроторг» листом з повідомленням про вручення, проте лист було повернуто відділом поштового звязку податковому органу у звязку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням, про що було складено акт про неможливість вручення податкової вимоги від 19 жовтня 2009 року № 41.
18 листопада 2009 року ДПІ у Дніпровському районі м. Києва направила другу податкову вимогу № 2/3304 яким визначила, що станом на 18 листопада 2009 року сума податкового боргу з податку на додану вартість відповідача становить 436173,00 грн., з яких 414917,00 грн. основний платіж та 21256, 00 грн. штрафні (фінансові) санкції і 170, 00 грн. пеня.
Вказана податкова вимога була направлена ТОВ «Будрікс-Євроторг» листом з повідомленням про вручення, проте лист було повернуто відділом поштового звязку податковому органу у звязку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням, про що було складено акт про неможливість вручення податкової вимоги від 11 січня 2010 року № 1.
Зазначені податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень, що підтверджується актами від 11 січня 2010 року № 1 та від 19 жовтня 2009 року № 41.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно з підпунктом 1.11 ст. 1 вищезазначеного Закону під податковою декларацією розуміється документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу).
Відповідно до підпункту 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 цього ж Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
При цьому, п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції на момент спірних правовідносин) передбачено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно з п. 6.1 ст. 6 вищезгаданого Закону у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до підпункту 5.2.1 п. 5.2. ст. 5 цього ж Закону податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, з винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Абзацом першим підпункту 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 вищезгаданого Закону передбачено, що платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд рішення, яка подається у письмовій формі, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом.
З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобовязання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (абзац перший підпункту 5.2.5. п. 5.2 ст. 5 цього ж Закону).
За змістом п. 1.3 ст. 1 та підпункту 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього ж Закону узгоджена сума податкового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), не сплачена платником податків у встановлений строк, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податкові повідомлення рішення ДПІ у Дніпровському районі м. Києва відповідно до вимог підпункту 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 вищезгаданого Закону вважаються такими, що вручені відповідачу, а тому сума податкового зобовязання, визначена в цих податкових повідомленнях рішеннях, з урахуванням того, що відповідачем вказані податкові повідомлення рішення не оскаржувались в адміністративному або судовому порядку, визнається податковим боргом.
Крім того, позивачем була дотримана процедура виставлення та направлення податкових вимог, визначена в п. 6.2 та п. 6.3 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На день розгляду справи сума податкового боргу відповідачем не погашена.
Згідно з підпунктом 3.1.1 п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 цього ж Закону, є виключно податкові органи.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом одинадцятим ст. 11 цього ж Закону передбачено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу в загальному розмірі 436513 (чотириста тридцять шість тисяч пятсот тринадцять) грн. 00 коп., з яких 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. - податковий борг з податку на прибуток та 436343 (чотириста тридцять шість тисяч триста сорок три) грн. 00 коп. - податковий борг з податку на додану вартість є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будрікс-Євроторг»(місцезнаходження: 02002, м. Київ, вул. Марини Раскової, 19, ідентифікаційний код 35912482) до Державного бюджету України суму податкового боргу в загальному розмірі 436513 (чотириста тридцять шість тисяч пятсот тринадцять) грн. 00 коп., з яких 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. - податковий борг з податку на прибуток та 436343 (чотириста тридцять шість тисяч триста сорок три) грн. 00 коп. - податковий борг з податку на додану вартість.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Дегтярьова
Дата виготовлення та підписання повного тексту постанови 25 червня 2010 року.