Постанова № 13946911, 09.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.06.2010
Номер справи
2а-5456/10/2670
Номер документу
13946911
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 червня 2010 року 10:05 № 2а-5456/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Дегтярьової О.В.,

при секретарі судового засідання Патратій О.В.,

за участю представника позивача Литвинчук В.О. (довіреність від 10.03.2010 р. № 63),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-консалтингова фірма «Новобудова»

простягнення податкового боргу у розмірі 1571, 55 грн., -

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ДПІ у Дарницькому районі м. Києва з позовом до ТОВ «ПФК «Новобудова»про стягнення податкового боргу у розмірі 1571, 55 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що у відповідача наявна заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 1571, 55 грн.

У судовому засіданні 09 червня 2010 року представник позивача підтримав та просив задовольнити позовні вимоги.

У судові засідання 21 квітня, 18 травня та 09 червня 2010 року уповноважені представники відповідача не зявились.

Відповідач належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.

Від відповідача відзив на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень до суду не надходило.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на таке.

Під час розгляду справи було встановлено та з матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ПФК «Новобудова»перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Дарницькому районі м. Києва.

16 січня 2009 року ТОВ «ПКФ «Новобудова»подало до ДПІ у Дарницькому районі м. Києва декларацію з податку на додану вартість (вх. № 162401), в якій була визначена сума податку на додану вартість до сплати у розмірі 1 117, 00 грн. (рядок № 27).

Вказана сума податкового зобовязання відповідачем у встановлений законом строк сплачена не була, тому вона відповідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вважається податковим боргом.

20 травня 2009 року ТОВ «ПКФ «Новобудова»подало до ДПІ у Дарницькому районі м. Києва декларацію з податку на додану вартість (вх. № 86206), в якій була визначена сума податку на додану вартість до сплати у розмірі 583, 00 грн. (рядок № 27).

Вказана сума податкового зобовязання відповідачем у встановлений законом строк також сплачена не була, тому вона відповідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вважається податковим боргом.

У звязку з існуванням у відповідача переплати у розмірі 122, 34 грн., а також частковим погашенням податкового боргу у сумі 6, 60 грн. сума заборгованості з податку на додану вартість відповідача на момент розгляду справи становить 1571, 55 грн.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»на суму податкового боргу з податку на додатну вартість відповідачу було нараховано пеню у розмірі 0, 49 грн.

04 лютого 2009 року ДПІ у Дарницькому районі м. Києва направила відповідачу першу податкову вимогу № 1/372 від 04 лютого 2009 року на суму 994, 66 грн. податкового боргу.

Як вбачається з матеріалів справи, вказана податкова вимога була надіслана відповідачу листом з повідомленням про вручення, проте була повернута відділом поштового звязку податковому органу із відміткою «за закінченням терміну зберігання».

У звязку із встановленням факту невручення податкової вимоги по причині незнаходження платника податку за місцезнаходженням податкова вимога № 1/372 від 04 лютого 2009 року була розміщена на дошці податкових оголошень (повідомлень) 28 квітня 2009 року, про що було складено відповідний акт № 372 від 28 квітня 2009 року.

У звязку з непогашенням ТОВ «ПФК «Новобудова»податкового боргу після направлення йому першої податкової вимоги ДПІ у Дарницькому районі м. Києва 01 червня 2009 року направила відповідачу другу податкову вимогу № 2/1325 від 01 червня 2009 року на суму податкового боргу у розмірі 994, 66 грн.

У звязку із встановленням факту невручення першої податкової вимоги по причині незнаходження платника податку за місцезнаходженням друга податкова вимога № 2/1325 від 01 червня 2009 року була розміщена на дошці податкових оголошень (повідомлень) 05 червня 2009 року, про що було складено відповідний акт № 2/1325 від 05 червня 2009 року.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до підпункту 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г»підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином, суми податкових зобовязань ТОВ «ПКФ «Новобудова», самостійно визначені ним у деклараціях з податку на додану вартість від 16 січня 2009 року та від 20 травня 2009 року, вважаються узгодженими з дня подання таких податкових декларацій.

Відповідно до підпункту 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вказаного Закону платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до підпункту 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»податковим періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць.

Згідно абзацу першого підпункту 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вищезгаданого Закону платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Податкова декларація за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подається протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт «а»підпункту 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього ж Закону).

За змістом п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»сума податкового зобовязання, самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачена у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання, вважається податковим боргом (недоїмкою).

Отже, суми узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість не сплачені ТОВ «ПКФ «Новобудова»протягом граничних строків, а також пеня нарахована на суму податкового боргу вважаються сумою податкового боргу.

Порядок стягнення податкового боргу передбачений ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до підпункту 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 вищевказаного Закону податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Відповідно до п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Згідно підпункту 6.3.2. п. 6.3 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.

Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Надсилання наступної податкової вимогу у випадку зростання суми податкового боргу після виставлення другої податкової вимоги в Законі України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не передбачено.

На день розгляду справи сума податкового боргу відповідачем не погашена.

Наявність суми податкового боргу підтверджується також зворотнім боком облікової картки відповідача з податку на додану вартість станом на 25 березня 2010 року, копія якої наявна в матеріалах справи.

Згідно з підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 цього ж Закону, є виключно податкові органи.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом одинадцятим ст. 11 цього ж Закону передбачено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Отже, враховуючи викладене, та з огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу в сумі 1571, 55 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-консалтингова фірма «Новобудова»(місцезнаходження: 02121, м. Київ, вул. Декабристів, 12/37, кв. 477, ідентифікаційний код 32526537) до Державного бюджету України суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 1571 (одна тисяча пятсот сімдесят одна гривня) 55 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяО.В. Дегтярьова

Дата виготовлення та підписання повного тексту постанови 02 липня 2010 року.