Постанова № 13946293, 08.02.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2011
Номер справи
2а-3374/09/2370
Номер документу
13946293
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2011 року Справа № 2а-3374/09/2370

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гаращенка В.В.,

при секретарі Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: Гладкого В.В. за довіреністю;

відповідача: ОСОБА_2 - особисто;

представника відповідача: ОСОБА_3 адвокат за ордером;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області звернулось до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 36845 грн. 76 коп.

Позивач стверджує, що під час перевірки магазину-складу, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру, а також виявлено алкогольні напої з підробленими марками акцизного збору, за таких обставин 08 квітня 2009 року прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості товару на суму 36845 грн. 76 коп. Оскільки сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена, позивач просить стягнути її у судовому порядку.

Ухвалою суду від 21 липня 2009 року провадження у справі щодо стягнення фінансових санкцій в сумі 36845 грн. 76 коп. зупинено до набрання законної сили рішенням суду в справі №2а-3615/09/2370 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області про визнання незаконним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 08.04.2009 року № 230213-2324-0142.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 листопада 2010 року постанова Черкаського окружного адміністративного суду у справі №2а-3615/09/2370, якою відмовлено повністю в задоволенні позовних вимог, залишена без змін, таким чином остання набрала законної сили.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити повністю.

Відповідач та його представник позов не визнали та просили суд в його задоволенні відмовити.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, представника відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрований, як фізична особа підприємець з 12.06.1998 року про що виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області зроблено запис за № 2024001 0001 000612, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року № 509-XII (далі «Закон № 509-XII»).

Чинною на час виникнення спірних правовідносин статтею 11 Закону № 509-XII визначені права органів державної податкової служби, одним з яких є право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Також згідно чинної до 01.01.2011 року ч. 7 ст. 11-1 Закону № 509-XII позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Підпунктом 1.1 пункту 1 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 лютого 2007 року №71 (далі «Положення»), визначено, що Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів функціонує, як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової адміністрації України.

За змістом пп. 2 п. 2 Положення одним з основних завдань Департаменту є здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Керуючись вказаними нормативними актами, 13 березня 2009 року працівниками позивача проведена перевірка магазину-складу, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 де відповідач зберігає закуплені у оптовиків партії алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

За результатами перевірки складено акт від 13.03.2009 року за № 230160. Згідно даним вказаного акта відповідач здійснював зберігання алкогольних напоїв, що марковані марками акцизного збору з ознаками підробки, а саме, горілки «Холодний Яр»(в асортименті: «Пшенична», «Класична», «Особлива») виробництва ТОВ «Хлібна нива»(Черкаська область, Камянський район, с. Косарі, вул. Кірова, 1, код 32480414), обєм 0,5 л., вміст спирту етилового 40% об., маркованої марками акцизного збору з ознаками підробки в кількості 56 пляшок на суму 784 грн.

За результатами проведеної експертизи марок акцизного збору 07/2 23 ААЕП 176072 ЛГП 0,5 л.; 07/2 23 ААЕФ 193035 ЛГП 0,5 л.; 08/1 23 ААЄФ 144033 ЛГП 0,5 л., встановлено, що вони виготовлені не державним підприємством Поліграфічний комбінат «Україна»по виготовленню цінних паперів і є підробленими, що підтверджується актом експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва № 179-03-09 від 24.03.2009 року.

Спеціальним Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі «Закон № 481/95-BP»).

Стаття 11 Закону № 481/95-BP визначає яким чином здійснюється маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідальність за порушення норм Закону № 481/95-BP визначена ст. 17 цього Закону, зокрема, ч. 2 зазначеної статті встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Крім того, перевіркою встановлено факт зберігання алкогольних напоїв на суму 27442 грн. 52 коп. та тютюнових виробів на суму 7703 грн. 24 коп. в магазині-складі, що використовує відповідач, за адресою: АДРЕСА_1, не внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Статтею 15 Закону № 481/95-BP встановлено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Згідно абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-BP у разі зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Враховуючи факти, викладені в акті перевірки, та з огляду на зазначені вище норми Закону № 481/95-BP позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №230213-2324-0142 від 08 квітня 2009 року, згідно якого до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції в розмірі 36845 грн. 76 коп. яке направлено рекомендованим листом на адресу відповідача.

Дане рішення отримано відповідачем 15 квітня 2009 року, оскаржене останнім в адміністративному та судовому порядку, проте станом на 08 лютого 2011 року є чинним та відповідно підлягає до виконання.

В силу ч. 5 ст. 17 Закону № 481/95-BP у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Беручи до уваги, що фінансову санкцію у розмірі 36845 грн. 76 коп. відповідач не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету через регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області, (18036, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 34997773) фінансові санкції в розмірі 36845 (тридцять шість тисяч вісімсот сорок пять) грн. 76 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення судом вступної та резолютивної частини постанови апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 11 лютого 2011 року.

Суддя В.В. Гаращенко