Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2011 р. Справа № 2-а-6846/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Кисильова О.Й.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі позивач, ДПІ) звернулась із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач, ПП) про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 11097,65 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням від 21.07.2010 року № 0010882307 до відповідача застосовано фінансові (штрафні) санкції у розмірі 7132,00 грн., яке прийнято на підставі акту перевірки від 07.07.2010 р. за № 731/21/22/23/2135518701 та рішеннями від 21.07.2010 року № 0010852307, № 0010872307, № 0010862307/0 до відповідача застосовано фінансові (штрафні) санкції у розмірі 2245,00 грн., 1700,00 грн., та 20,65 грн. відповідно, які прийнято на підставі акту перевірки від 07.07.2010 р. за № 732/21/22/23/2135518701. Станом на 15.11.2010 року відповідач добровільно штраф не сплатив, а тому позивач просить стягнути його в судовому порядку.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 15.12.2010 р. на юридичну адресу відповідача рекомендованим листом направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження.
Таким чином відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, а також про строк та порядок подання заперечення проти позову та про наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 07.07.2010 року посадовими особами державної податкової служби на підставі направлення на перевірку № 1409/237 від 06.07.2010 року проведено перевірку кафе, що належить ПП ОСОБА_1, за адресою: АДРЕСА_1. За результатами перевірки складено акт № 731/21/22/23/2135518701, яким зафіксовані: порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, не зберігання контрольних стрічок, не щоденне друкування денних звітів РРО в КОРО. Посадова особа підприємця - бармен ОСОБА_2 відмовилася від підписання акта перевірки, що зафіксовано в акті відмови від підписання матеріалів перевірки від 07.07.2010 року. Також за результатами перевірки від 07.07.2010 року складено акт № 732/21/22/23/2135518701, яким зафіксовані наступні порушення: проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 449,00 грн., роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії, проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту. Даний акт підписаний найманим працівником ПП - барменом ОСОБА_3 без зауважень.
Як вбачається з акта перевірки № 731/21/22/23/2135518701 від 07.07.2010 року позивачем не забезпечено щоденне друкування фіксальних Z- звітних чеків РРО, а саме у КОРО №2103010896 р/1 від 01.09.2008 року Z- звіт №138 роздруковано 28.06.2010р. о 00:26 год., а попередній Z- звіт №137 роздруковано 26.06.2010р. о 23:50.
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п.4 ст. 17 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання. Тому, суд погоджується із застосованою позивачем санкцією у розмірі (20 х 17 грн.) х 1 шт. = 340 грн.
До позивача також застосовані штрафні санкції за незберігання контрольних стрічок протягом встановленого законом терміну у розмірі 510,00 грн.
Відповідно до п. 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Згідно з п. 5 ст. 17 Закону № 265/95-ВР у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Із акту перевірки вбачається, що позивачем не забезпечено зберігання контрольних стрічок за останні три дні. Даний факт не був спростований позивачем, шляхом подання до ДПІ у м. Херсоні необхідних документів.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у розмірі 510,00 грн. (17 х 10) х 3 за порушення п. 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Рішенням від 21.07.2010 р. № 0010882307 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 6282,00 грн. за порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 цього Закону визначено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Відповідно до ст. 20 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що у кафе були відсутні підтверджуючі документи про належний облік товарів, що реалізовувались.
Відповідно до акта перевірки на реалізації без первинних документів знаходився товар на загальну суму 3141,00 грн.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у розмірі 6282,00 грн. (3141,00 х 2) за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Рішенням від 21.07.2010 р. № 0010872307 до позивача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 2245,00 грн. за проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 449,00 грн, а саме виручка за 07.07.2010 в кафе яке належить відповіачу склала 449,00 грн.
Відповідно до п.1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з п.1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
- вчинене вперше - 1 гривня;
- вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
- за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Таким чином, суд погоджується із застосованою позивачем санкцією у ромірі 449,0 х 5 = 2245,00 грн.
Згідно з рішенням від 21.07.2010 року № 0010872307 до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії, а саме реалізовано 100 гр. коньяку "Борисфен" вартістю 20 грн.
Відповідно до ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі-Закон №481/95-ВР) , роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Статтею 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень. Тому суд вважає правомірним застосування вказаної санкції до відповідача у розмірі 1700, 00 грн.
За проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту рішенням від 21.07.2010 року № 0010862307/0 до відповідача застосовано фінансову санукцію у розмірі 20,65 грн.
Згідно з ст. 3 Закону України від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (далі - Закон № 98/96-ВР) патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Відповідно до ст. 8 Закону № 98/96-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за здійснення торговельної діяльності без придбання короткотермінового патенту сплачують штраф у подвійному розмірі вартості короткотермінового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням. Оскільки встановлено факт діяльності 1 день, то сума санкції становить: 320/31 х 0 = 20,65 грн.
Рішення про застосування штрафних санкцій від 21.07.2010 р. № 0010882307 на суму 7132,00 грн., № 0010852307 на суму 2245,00 грн., № 0010872307 на суму 1700,00 грн., № 0010862307/0 на суму 20,65 грн. вручені бармену особисто для передачі ПП, що підтверджується його підписом на рішеннях.
Беручи до уваги те, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем у порядку та в строки встановлені законом не оскаржено, сума штрафних санкцій не сплачена, суд вважає, що дана сума підлягає стягненню.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог державної податкової інспекції у м. Херсоні та їх задоволення.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 183-2 КАС України, суд, -
постановив:
Позов державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_2) до державного бюджету фінансові санкції у розмірі 9397,65 (дев'ять тисяч триста дев'яносто сім грн.) 65 коп., код платежу 21080900, р/р 3111810470000 та 1700,00грн. (одна тисяча сімсот грн.) код платежу 21081100, на р/р 31116106700002, отримувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській обл., МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 9.2.1