Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2011 р. Справа № 2-а-7396/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Варняк С.О.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 8715,10 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 12.08.2010 р. при проведенні перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання здійснення розрахункових операцій в сфері готівкового обігу було встановлено ряд порушень, а саме: не забезпечено щоденне друкування та зберігання фіскальних чеків, невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в книзі обліку розрахункових операцій.
За результатами перевірки складено акт від 12.08.2010 № 1337/21/22/23/251552566. На підставі акту перевірки були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 07.09.2010 №0013542307 на суму 4770,00 грн., №0013552307 на суму 3945,10 грн.
Позивач просить стягнути з відповідача несплачену фінансову санкцію в сумі 8715,10 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 06.01.10 р. на адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, поштове повідомлення повернулось на адресу суду з відміткою про вручення відповідачу особисто поштової кореспонденції 14.01.2010р.
Таким чином, суддя вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
12.08.2010 року було проведено перевірку відповідача за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акт від 12.08.2010 № 1337/21/22/23/251552566.
Перевіркою встановлено наступні порушення:
- відсутність фіскальних чеків;
- невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків;
- несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в книзі обліку розрахункових операцій на підставі звітних чеків.
Відповідно до норм п. 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання;
Відповідно до ст. 22 Закону України №265 (редакція закону від 25.03.2005р.) у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до чого на підставі матеріалів перевірки прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 07.09.2010 р. № 0013542307 на суму 4770,00 грн.
Згідно до п. 2.6 ст. 2 "Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні", затверженого постановою правління НБУ від 15.12.2004р. № 637 суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Статею 1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:
- за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;
Відповідно до чого прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 07.09.2010 № 0013552307 на суму 3945,10 грн.
Загальна сума штрафних санкцій становить 8715,10 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України №265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з субєктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню субєктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.
Згідно зі ст.17 Закону України №481 у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (редакція закону від 07.10.2010р.) фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Рішення про застосування штрафних санкцій одержане відповідачем. На час розгляду справи інформації про оскарження винесених рішень про застосування фінансових санкцій судді не надходило.
Тому суддя вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 8715,10 грн., за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку (адміністративному чи судовому) оскаржене не було.
До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до судді не надходило.
Розгляд адміністративної справи здійснювався за нормами закону які діяли на момент вчинення правопорушення.
З наведених обставин суддя вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 183-2 КАС України, суддя -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3) фінансові санкції в сумі 8715 (вісім тисяч сімсот п'ятнадцять) грн. 10 коп. до державного бюджету (код платежу 3021080900, на р/р 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 8.1.4