ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/400/11
"23" лютого 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючої судді Дерех Н.В.
при секретарі судового засідання Калиняк О.В.
за участю:
прокурораСтадник В.О.
представника позивача Пастух Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засідані в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Заліщицького району в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Заліщицький райагрохім" про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Заліщицького району звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі позивач) до Відкритого акціонерного товариства «Заліщицький райагрохім»(надалі відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 1020 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги пітримали, просили їх задовольнити, оскільки відповідач в порушення вимог п. 1 глави 1 та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1591 (надалі - Положення) не розміщував регулярну річну інформацію за 2009 р. в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів. Тому вважають, що позивачем правомірно застосовано штрафні санкції у розмірі шістдесяти неоподатковуваних доходів громадян, що становить 1020 грн.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, не повідомив причини неприбуття та не подав заяви про розгляд справи за його відсутності. Тому суд вважає, що справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, заслухавши обґрунтування представника позивача та прокурора, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Пунктом 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач в порушення вимог п. 1 глави 1 та п. 1 глави 7 розділу V Положення не розміщував регулярну річну інформацію за 2009р. в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів, що підтверджується журналом реєстрації вхідної документації Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку за 2009 рік.
Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1591 в главі 7 встановлено, що емітентами цінних паперів розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється при розміщенні в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Постановою Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку від 12.07.2010р. порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів.
Згідно з актом № 99 - ТЕ про правопорушення на ринку цінних паперів від 27.07.2010р., емітент - Відкрите акціонерне товариство «Заліщицький райагрохім»не розміщував регулярну річну інформацію за 2000р. в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів, тобто Відкритим акціонерним товариством «Заліщицький райагрохім»порушено вимоги пункту 1 глави 1 та пункту 1 глави 7 розділу V Положення.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Постановою № 99-ТЕ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 04.08.2010р. до відповідача за вищезазначене правопорушення застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 грн.
Постановою № 99-ТЕ відповідача було зобовязано у 15-ти денний термін з моменту отримання постанови перерахувати суму штрафу в дохід Державного бюджету України. Постанову № 36ТЕ було надіслано відповідачеві супровідним листом, проте залишено ним без виконання. На час судового розгляду дана постанова не оскаржена і не скасована у встановленому законом порядку.
Доказів підтвердження протилежного відповідачем не подано, а судом не здобуто.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертається до суду з позовами, у звязку з порушенням законодавства України про цінні папери.
Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не оскаржені в установленому порядку відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 6, 50, 70, 71, 86, 128, 158, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Заліщицький райагрохім»(вул. Зеленогайська, 5, м. Заліщики, Тернопільська область, код 05490842) 1020 (одну тисячу двадцять) грн. 00 коп. штрафних санкцій на користь Державного бюджету України, шляхом перерахування на р/р № 31113106700160 Державного казначейства у Заліщицькому районі в Головному управлінні Державного казначейства України в Тернопільській оласті, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, код одержувача коштів 23588792, МФО 838012.
Копію постанови надіслати відповідачу.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддяДерех Н.В.
копія вірна
СуддяДерех Н.В.