Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2011 р. Справа № 2а-9769/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання - Шаповал Є.А.,
прокурора - Дубової О.В.,
представників позивача - Руденко І.В., Сумцової С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-9769/10/1870 за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до відкритого акціонерного товариства » про стягнення податкової заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Суми (далі по тексту - позивач, ДПІ в м. Суми) звернулась до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства elmi» (далі по тексту - відповідач, ВАТ «Selmi») про стягнення податкової заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 2485377грн. 44коп.
Свої вимоги мотивує, тим, що ВАТ »взяте на облік в ДПІ в м. Суми як платник податків, всупереч вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», порушило строки сплати зазначеного вище податку, у звязку з чим за ним утворилась заборгованість в загальному розмірі 2485377грн. 44коп.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримали у повному обсязі, додатково пояснили, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем залишилася не погашеною, тому просили її стягнути у судовому порядку.
Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи (а.с.25), в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, але від нього до суду надійшов відзив на позовну заяву (а.с.18-19).
Заслухавши повноважних представників позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Selmi» зареєстровано як юридичну особу та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.10-13).
ДПІ в м. Суми було проведено позачергову податкову перевірку ВАТ » щодо дотримання вимог податкового законодавства в частині виплати заробітної плати працівникам та правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за період з 01.07.2007 р. по 30.06.2010 р., в результаті якої було складено акт №8637/17-1208/04799336/359 від 22.10.2010 р. (а.с.4-8).
Вищевказаною перевіркою встановлено, що заборгованість ВАТ mi»по сплаті податку з доходів фізичних осіб станом на 01.07.2010 р. складає 2485377грн. 44коп.
Згідно ст.2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» платниками податку з доходів фізичних осіб є резиденти, які отримують: як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи, та нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження з території України.
Відповідно до п.п.3.2.1 п.3.2 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Згідно ст.64 Бюджетного кодексу України податок з доходів фізичних осіб, якій сплачується юридичною особою (працедавцем), зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням та місцезнаходженням її підрозділів, уповноважених підрозділів в обсягах податку, нарахованого працівникам цих підрозділів.
Сума податку за звітний місяць, що підлягає перерахуванню до місцевого бюджету за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, визначається юридичною особою або уповноваженим підрозділом самостійно, виходячи із загальної кількості громадян, які працюють у цих підрозділах, та суми виплаченого (нарахованого) оподатковуваного доходу.
Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті у територіальних управліннях Державного казначейства України.
Тобто, платниками вищевказаного податку є виключно фізичні особи, а на юридичну особу, в даному випадку ВАТ », покладено обовязок нарахування, утримання та сплати податку до бюджету.
Отже, заборгованість відповідача по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 2485377грн. 44коп. повністю підтверджується матеріалами справи (а.с.3).
Враховуючи, що сума податку з доходів фізичних осіб, всупереч вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед позивачем на момент розгляду справи відповідачем не погашена та складає в загальному розмірі 2485377грн. 44коп. (а.с.3), суд, приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та вважає за необхідне, їх задовольнити.
Суд не може погодитись з твердженням відповідача про те, що зазначена заборгованість не підлягає стягненню у період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч.22 ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» мораторій це зупинення виконання боржником грошових зобовязань і зобовязань щодо податків і зборів (обовязкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів спрямованих на забезпечення виконання цих зобовязань та зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Згідно ч.5 ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» поточними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли після порушення справи про банкрутство. А поточною заборгованістю є заборгованість, яка виникла після порушення справи про банкрутство.
Враховуючи вищевикладене та те, що заборгованість відповідача по податку з доходів фізичних осіб виникла вже після 11.01.2010 р., а саме за результатами перевірки, що відбулась 22.10.2010 р., тобто після порушення справи про банкрутство, а отже є поточною заборгованістю і повинна сплачуватися, не зважаючи на введений мораторій.
Крім того, як було зазначено вище, в даному випадку йдеться про стягнення коштів, які є бюджетним фондом. Тобто, зазначені кошти не належать відповідачу, а є державними коштами, що перебувають у ВАТ »внаслідок порушення термінів та порядку перерахування коштів до бюджету.
Враховуючи, що сума податку з доходів фізичних осіб, всупереч вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед позивачем на момент розгляду справи відповідачем не погашена та складає в загальному розмірі 2485377грн. 44коп. (а.с.3), суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та вважає за необхідне їх задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.9,11, 94, 159,161,162,163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до відкритого акціонерного товариства » про стягнення податкової заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства » (код ЄДРПОУ 04799336) на р/р 33218801700002, ГУДК в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315 заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 2485377грн. 44коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 18.02.2011 р.