Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 лютого 2011 року Справа № 2а-907/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Островської О.П.,
при секретарі: Боровській М.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Попаснянського району Луганської області в інтересах держави в особі Попаснянського районного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Попаснянський скляний завод» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та пені,
ВСТАНОВИВ:
26 січня 2011 року прокурор Попаснянського району Луганської області в інтересах держави в особі Попаснянського районного центру зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого зазначив наступне. ТОВ «Попаснянський скляний завод» зареєстровано у Попаснянському районному центрі зайнятості від 08.08.2006 № 13721020000000399, є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Протягом четвертого кварталу 2010 року відповідач не здійснив оплату та має заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 24054, 81 грн., де сума страхових внесків 23112,20 грн., пеня 942,61 грн. Прокурор просить стягнути з відповідача на користь Попаснянського районного центру зайнятості заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 24054, 81 грн.
У судовому засіданні представник позивача змінив позовні вимоги, посилаючись на те, що згідно розрахункової відомості по сплаті страхових внесків за 2010 рік залишок заборгованості за відповідачем становить 37116,59 грн. В цю суму входить заборгованість по сплаті страхових внесків згідно звіту за 9 місяців 2010 року в сумі 13061,78 грн., яку відповідач повинен був сплатити згідно постанови Луганського окружного адміністративного суду від 22.11.2010 року по справі № 2а-6169/10/1270 за позовом Попаснянського районного центру зайнятості до ТОВ «Попаснянський скляний завод» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 13061,78 грн., зазначена сума відповідачем була сплачена. Згідно відповіді Управління статистики та Пенсійного фонду в Попаснянському районі відповідач повинен був в п. 6 Звіту виставити суму заборгованості зі сплати заробітної плати не 481283 грн., а 49500 грн., а рядку 25 (сума страхових внесків строк яких не настав) виставити суму 1089 грн. (49500 грн. х 2,2 % (встановлений держбюджетом процент сплати страхових внесків на 2010 рік) = 1089 грн. Так, сума заборгованості складає 22965,81 грн. Просить суд стягнути з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 22965,81 грн. Прокурор підтримав змінені позивачем позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, до його початку надав заяву, у якій просив розглянути справу за його відсутності та письмовий відгук на позовну заяву, в якому послався на наступне. У річному звіті недоїмка складає 20782 грн., але підприємство сплатило по попередньому рішенню адміністративного суду 13078,78 грн. А також позивач включає до позову 15391,98 грн. (сума страхових внесків, строк оплати яких не настав). Відповідач зазначає, що ця сума не є заборгованістю, а буде перераховуватися разом з виплатою заробітної плати згідно Закону України «Про збір на обовязкове соціальне страхування на випадок безробіття». Таким чином, сума заборгованості складає 8662,83 грн., де 7720,22 грн. недоїмка та пеня 942,61 грн.
Вислухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).
Згідно ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобовязаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.
Статтею 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.
Відповідно до п.п. 5.6, 5.7 Інструкції про порядок обчислення та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). У разу нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.
Згідно з абзацами 1, 2 ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через розрахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Судом установлено, що відповідач ТОВ «Попаснянський скляний завод» є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований у Попаснянському районному центрі зайнятості в якості платника вказаних страхових внесків з 08.08.2006 № 13721020000000399. При проведенні планової перевірки відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття загальна сума заборгованості складає 22965,81 грн.
На теперішній час сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.7), повідомленням про реєстрацію платника страхових внесків (а.с.9), актом про результати проведення планової перевірки (а.с.43-44), актом звірки взаємних розрахунків (а.с.45), розрахунковою відомістю (а.с.5).
Доводи відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву, суд оцінює критично та вони не знайшли свого підтвердження у розгляді справи, оскільки позивачем суду надано всі належні докази того, що сума заборгованості складає саме 22965,81 грн.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Уточнені позовні вимоги Прокурора Попаснянського району Луганської області в інтересах держави в особі Попаснянського районного центру зайнятості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Попаснянський скляний завод» (93300, Луганська область, м. Попасна, вул. Чехова, 16, код ЄДРПОУ 34502078) на користь Попаснянського районного центру зайнятості (р/р 37173971900259, код 24046604, МФО 804013 в УДК в Луганській області, код платежу 50040100) заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 22965 грн. 81 коп. (двадцять дві тисячі девятсот шістдесят пять грн. 81 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову складено в повному обсязі та підписано 17 лютого 2011 року.
СуддяО.П. Островська