ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.02.08
Справа №АС3/755-07.
Господарський суд Сумської області у складі судді Левченко П.І., розглянувши матеріали справи
за позовом: Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Суми
до відповідача: Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» , м. Тростянець Сумської області
про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році та пені , у сумі 7 673 грн. 00 коп.
За участю представників сторін :
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
Суть спору : позивач просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році у сумі 7 350 грн. 55 коп. та пеню у сумі 522 грн. 45 коп.
Відповідач у відзиві на позов № 5 від 10.01.2008 року визнав позовні вимоги і надав суду докази часткової сплати санкцій та пені в сумі 2000 грн. (копія платіжного доручення № 5 від 09.01.08р.).
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Відповідно до ст.4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ зі змінами та доповненнями (далі Закон), діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їх потреб у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Соціальний захист інвалідів з боку держави полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв'язку до особливостей інвалідів.
Статтею 19 даного Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлен норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця, якщо інше не передбачено законом.
Керівники підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання у разі незабезпечення зазначених нормативів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено обов’язок підприємств (об'єднань), установ і організацій , крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності та господарювання, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір штрафних санкцій за робоче місце, не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), у відповідній установі, організації.
Порушення термінів сплати штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені із суми недоїмки за кожний день прострочення, включаючи день сплати, в розмірі, передбаченому законом.
Сплату штрафних санкцій підприємства (об'єднання), установи і організації провадять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
У разі відсутності коштів штрафні санкції можуть бути застосовані шляхом звернення стягнення на майно підприємства (об'єднання), установи і організації в порядку, передбаченому законом.
Відповідач не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, чим порушив вище зазначені вимоги Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України”. І крім того, не перерахував встановлені Законом штрафні санкції за нестворені робочі місця.
Так, згідно, даних за 2006 рік, що надані до Сумського обласного Фонду соціального захисту інвалідів по КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» , середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 році становила 91 чоловік .
Відповідно ст. 19 Закону та звіту про зайнятість інвалідів за 2006 рік, норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача становить чотири робочих місця , а фактично в 2006 році відповідачем було створено три робочих місця для працевлаштування інвалідів.
Таким чином, відповідач повинен був сплатити позивачу 7 350 грн. 55 коп. штрафних санкцій за нествореного одного робочого місця для працевлаштування інвалідів в 2006 році.
Після порушення провадження по даній адміністративній справі, КП «Тростянецькомунсервіс» частково перерахував позивачу адміністративно-господарські санкції за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів у 2006 році в розмірі 2000 грн. 00 коп., що не заперечується самим позивачем .
Господарський суд приймає відмову від частини позовних вимог і відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 157 КАС України провадження у справі в частині стягнення 2 000 грн. 00 коп. закривається.
Таким чином, станом на 14.02.2008 року прострочена заборгованість відповідача перед позивачем по сплаті страхових внесків складає 5 350 грн. 55 коп., що підтверджується матеріалами справи .
Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів ( затв. Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 70) , порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення .
Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій станом на 15.12.2007 року становить 522 грн. 45 коп.
Таким чином , несплата відповідачем – КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році становить 5 350 грн. 55 коп. та пені становить 522 грн. 45 коп.
Оскільки відповідач не подав доказів сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році в сумі 5 350 грн. 55 коп. та пені в сумі 522 грн. 45 коп., тому вимоги позивача є обґрунтованими , правомірними і підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році та пені у сумі 7 673 грн. 00 коп. - задовольнити частково .
2. Стягнути з Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» ( 42600, Сумська область, м. Тростянець, вул.Горького, 30 ; код ЄДРПОУ 14025535) на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів ( м. Суми, вул. Горького, 2, код ЄДРПОУ 23636315 ) адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році в розмірі 5 350 грн. 55 коп. та пені в розмірі 522 грн. 45 коп.
3. В частині стягнення з відповідача 2 000 грн. 00 коп. основного боргу провадження у справі - закрити .
4. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
6. Копію постанови надіслати сторонам по справі.
Повний текст постанови підписаний суддею 15.02.08 року .