ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" лютого 2011 р. Справа № 59/370-10
вх. № 10818/4-59
Суддя господарського суду Бринцев О.В.
при секретарі судового засідання Невзгляд Н.О.
за участю представників сторін:
прокурора - не з"явився;
позивача - Маринушкіна Л.В., за довіреністю № 08-11/3143/2-10 від 31.12.2010 р.;
3 - ої особи 1 - не з"явився;
3 - ої особи 2 - не з"явився;
відповідача - не з"явився;
розглянувши справу за позовом Прокуратури Жовтневого району, м. Харків в інтересах держави - в особі Харківської міської ради, м. Харків;
3-ої особи -1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Управління земельних відносин Харківської міської ради, м. Харків;
3-ої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Державну податкову інспекцію у Жовтневому районі м. Харкова, м. Харків
до Закритого акціонерного товариства "Харківський міський молочний завод № 1", смт.м. Харків
про внесення змін до договору
ВСТАНОВИВ:
Прокурор в інтересах держави в особі позивача - Харківської міської ради, звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача ЗАТ "Харківський міський молочний завод № 1". У позовній заяві прокурор просить внести зміни до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 18.08.2004 р. № 7936/04; витрати пов"язані з веденням судової справи покласти на відповідача. В обгрунтування позовних вимог посилається на ст.ст. 11, 626, 651 Цивільного кодексу України, ст.ст. 15, 179, 188 Господарського кодексу України, ст.ст. 2, 13, 15, 18 Закону України "Про оцінку земель". Позивач у позовній заяві з посиланням на залучені до матеріалів справи договірні документи та переписку стверджує, що відповідач на протязі дії цього договору належним чином, своєчасно і у повному обсязі виконує всі істотні умови і свої грошові договірні зобов'язання, проте ухиляється від укладення додаткової угоди № 1 до основного договору не зважаючи на те, що він зобов'язаний зробити це в силу вимог Закону і договору.
Прокурор в судове засідання, призначене на 09.02.2010р. не з’явився, про причини неявки суд не повідомив. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення про вручення відповідного відправлення. В попередньому судовому засіданні підтримував позовні вимоги в повному обсязі, наполягав на задоволенні позову.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд задовольнити позов.
Треті особи правом на участь представників у судовому засіданні не скористалися, причину неявки не повідомили, витребуваних судом документів не надали. Про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про що свідчить відмітка про направлення ухвали про відкладення розгляду справи від 31.01.2011р. за адресами, вказаними у позовній заяві та повідомленнями про вручення відповідних поштових відправлень.
Відповідач в судове засідання свого повноважного представника не направив, але через канцелярію суду надав клопотання про відкладення розгляду справи (вх.3508). У відзиві на позовну заяву, поданому супровідним листом (вх.1652) відповідач зазначив, що ні в якому разі не відмовляється від виконання умов договору оренди і після розгляду Наглядовою радою додаткової угоди до договору оренди землі та позову прокурора Жовтневого району м. Харкова, керівництвом ЗАТ «Харківський міський молочний завод №1» буде прийнято рішення згідно чинного законодавства.
Клопотання відповідача щодо відкладення розгляду справи залишається судом без задоволення.
На думку суду обставини справи свідчать про наявність у справі матеріалів, достатніх для її розгляду та ухвалення законного і обґрунтованого рішення. Крім того, суд приймає до уваги, що судом сторонам були створені належні умови для надання усіх необхідних доказів (надано достатньо часу для підготовки до судового засідання, розгляд справи неодноразово відкладався для надання можливості усім учасникам судового процесу ознайомитись із матеріалами справи, зняти з них копії, надати нові докази тощо).
Суд також зазначає, що згідно ч.3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи. Подача клопотань спрямованих на штучне затягування судового процесу, суперечить, зокрема, вимогам статті 6 Конвенції про захист прав і людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.
З’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши надані учасниками судового процесу докази, суд встановив наступне.
На підставі рішення ХХІ сесії Харківської міської ради ХХІV скликання від 28.04.2004р. № 54/04 «Про припинення та надання в користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам» між Харківською міською радою (позивач у справі) та Закритим акціонерним товариством був укладений договір оренди землі, відповідно до п.п. 1, 2 якого позивач передав відповідачу в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення – землі промисловості, площею 2,0987 га, яка знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Мала Гончарівська, 17, для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель (адміністративні, виробничі, складські і допоміжні будівлі і споруди), згідно проекту відведення земельної ділянки. Договір зареєстровано в державному реєстрі 18.08.2004р. за № 7936/04.
Відповідно до п. 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно з довідкою № 1318/04 від 16.06.2004р. становить 7184060 грн.
Пунктом 8 сторони передбачили, що договір укладено строком до 01.04.2054р.
У відповідності до п. 9 договору оренди землі орендна плата за земельну ділянку вноситься відповідачем щомісячно у грошовій формі на рахунок відділу держказначейства і розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку становить: 2004 рік -0 8755,57 грн.; 2005 рік – 9967,88 грн.; 2006 рік – 11449,60 грн.; з 2007 року – 13470,11 грн.
На підставі п. 10 договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.
Згідно п. 13 договору розмір орендної плати переглядається у разі: а) зміни умов господарювання, передбачених договором; б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів; в) внаслідок інфляції – щорічно; г) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; д) в інших випадках передбачених законом.
Рішенням Харківської міської ради «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.» від 25.12.2007р. № 335/07 затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2007р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Також встановлено, що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.» вводиться в дію з 1 березня 2008 року.
Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008р. № 42/08 (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009р. № 31/09) затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.
Для приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативно-грошової оцінки земель та укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 18.08.2004р. за № 7936/04 управлінням земельних відносин міської ради на адресу ЗАТ «Харківський міськмолзавод № 1» направлено відповідний лист від 07.04.2008р. № 3331 в якому Управління земельних відносин Харківської міської ради (1-а третя особа на стороні позивача) повідомила відповідача, що з 01.03.2008р. змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками, в зв’язку з чим відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення такої оцінки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства та оформлення додаткової угоди до договору оренди.
Заявою від 25.12.2008р. ЗАТ «Харківський міськмолзавод № 1» звернувся до управління земельних відносин з проханням привести у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати відповідно до витягу із технічної документації про визначення нормативної грошової оцінки № 3037/08 від 20.08.2008р.
Листом управління земельних відносин міської ради від 20.01.2009р. № 295 ЗАТ «Харківський міськмолзавод № 1» повідомлено про проведення перерахунку розміру орендної плати та підготовлено проект додаткової угоди до договору оренди землі від 18.08.2004р. № 7936/04, який запропоновано узгодити відповідно до чинного законодавства.
Листом-попередженням від 19.04.2010р. № 4003/0/84-10 перша третя особа знов повідомила відповідача про обов'язковість укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 18.08.2004р. № 7936/04, зазначила, що підготовлено проект додаткової угоди до договору оренди землі, а також зазначила, що у разу невиконання вказаних вимог у місячний термін дане питання буде вирішуватись в судовому порядку.
Даний лист-попередження відповідач отримав 26.04.2010р., про що свідчить поштове повідомлення (а.с. 41), наявне в матеріалах справи.
17.05.2010р. головним спеціалістом відділу самоврядного контролю за використанням та охороною земель управління земельних відносин Харківської міської ради було обстежно земельну ділянку по. вул. Мала Гончаріська, 17 і встановлено, що вона використовується відповідачем в межах договору оренди землі від 18.08.2004р. № 7936/04 з порушенням п. "д" ст. 141 Земельного кодексу України.
Станом на момент звернення прокурора в інтересах позивача до суду з позовною заявою додаткову угоду до договору оренди землі між сторонами не підписано.
Такі обставини, на думку прокурора та позивача, свідчать про порушення прав та охоронюваних законом інтересів держави і є підставою для їх захисту у судовому порядку.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться на території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України до повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст належить: здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства.
Згідно п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Одже земельна ділянка за адресою: м. Харків, вул. Мала Гончарівська, 17 знаходиться у віданні Харківської міської ради.
Відповідно до ст. 189 Земельного кодексу України самоврядний контроль за використанням та охороною земель здійснюється сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами.
Згідно п.1.4. рішення 14 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 04.07.2007 р. № 146/07 «Про внесення змін до рішення 22 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 23.06.2004р. № 87/04 «Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Харкові» основними завданнями самоврядного контролю за використанням та охороною земель є запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень та вжиття відповідних заходів щодо їх усунення.
Відповідно до розділу 3. Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Харкові, затвердженого рішенням 22 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 23.06.2004р. № 87/04 посадові особи відділу самоврядного контролю за використанням та охороною земель мають право обстежувати земельні ділянки, передбачені пунктом 1.2. цього Положення, щодо дотримання умов їх використання та охорони відповідно до чинного законодавства України та укладених договорів оренди (тимчасового користування, тимчасового користування на умовах оренди). Складати Акти обстеження стану та дотримання умов використання земельних ділянок та за фактом виявлення порушень законодавства подавати матеріали до відповідних державних органів для вжиття необхідних заходів та притягнення винних осіб до відповідальності відповідно до закону.
Загальні умови укладення договорів визначені статтею 179 Господарського кодексу України, частиною 3 якої, зокрема, передбачено, що укладення господарського договору є обов’язковим для сторін, у випадку, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов’язковості укладання договору для певних категорій суб’єктів господарювання.
Згідно ст. 792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Статтею 93 Земельного кодексу України передбачено, що право оренди земельної ділянки — це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
У відповідності до ст. 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право нак й неї, та державної реєстрації забороняється. Згідно ч. 2 ст. 126 Земельного кодексу України право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
З урахуванням наведених положень чинного законодавства України суд приходить до висновку про те, що взаємовідносини між позивачем та відповідачем щодо оренди землі врегульовані відповідним господарським договором – договором оренди, зареєстрованим в державному реєстрі. При цьому укладення цього договору є обов’язковим у разі використання відповідачем земельної ділянки за адресою: м. Харків, вул. Мала Гончарівська, 17 в силу наведених вище приписів чинного законодавства.
Згідно ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
У Відповідності до ст. 649 ЦК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.
З урахуванням викладеного, на підставі матеріалів справи суд приходить до висновку про те, що укладення договору оренди землі може відбуватися в судовому порядку (оскільки укладення договору наразі є обов’язковим в силу приписів чинного законодавства України). При цьому наразі вбачається, що позивачем додержаний встановлений досудовий порядок укладання договорів в судовому порядку, запропонована додаткова угода до договору відповідає вимогам чинного законодавства та не порушує прав та охоронюваних законом інтересів сторін.
Всупереч вимог ст. 4-3 та ст. 33 ГПК України (судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності; сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами; кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень) відповідач доказів на спростування викладених обставин не надав. У зв’язку з цим суд приходить до висновку про наявність у справі достатніх правових підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України та ст.188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Згідно ст. 30 Закону України «Про оренду землі» у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Вказані норми щодо умов зміни договору оренди землі знайшли своє відображення у пункті 36 договору оренди землі від 18.08.2004р. за № 7936/04.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно ст. 15 Закону України «Про оренду землі» , ст. 284 Господарського кодексу України однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до п. 13 договору оренди землі від 18.08.2004р. за № 7936/04 сторони передбачили, що розмір орендної плати переглядається у разі:
-зміни умов господарювання, передбачених договором;
-зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів;
-внаслідок інфляції - щорічно;
-погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
-в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно із ст. 15 цього Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 вказаного Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Так, Рішенням Харківської міської ради «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.» від 25.12.2007р. № 335/07 затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2007р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Також встановлено, що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.» вводиться в дію з 1 березня 2008 року.
Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008р. № 42/08 (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009р. № 31/09) затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.
Відповідно до п. 1.1. Положення регламентує надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками.
Пунктом 2 встановлюються обов'язки суб'єктів процесу встановлення плати за землю.
Юридичні особи - землекористувачі та власники земельних ділянок - на підставі даних державного земельного кадастру щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок самостійно обчислюють земельний податок за встановленою формою та надають її до відповідної податкової інспекції разом з податковою декларацією на поточнии рік, сплачують земельний податок згідно з встановленими строками.
Відповідно до п. 3.1. Положення замовник (землекористувач):
- підготовляє копії документів на право власності чи користування земельною ділянкою або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- подає заяву на виконання робіт з підготовки вихідних даних для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та виготовлення інформаційного файлу земельної ділянки у встановленому форматі до Підприємства - оцінювача;
- подає заяву, підготовлені вихідні дані для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та інформаційний файл земельної ділянки у встановленому форматі до Управління Держкомзему у місті Харків для надання інформації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у формі Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Згідно ст. 21 Закону України «Про інформацію» інформація державних органів та органів місцевого самоврядування - це офіційна документована інформація, яка створюється в процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого та регіонального самоврядування. Основними джерелами інформації органів місцевого і регіонального самоврядування є акти органів місцевого та регіонального самоврядування.
Інформація органів місцевого самоврядування доводиться до відома заінтересованих осіб шляхом опублікування її в офіційних друкованих виданнях, опублікування її в інших засобах масової інформації або публічного оголошення через аудіо та аудіовізуальні засоби масової інформації.
Згідно вимог ст. 21 Закону України «Про інформацію» рішення Харківської міської ради та її органів розміщуються на офіційному сайті Харківської міської ради, публікуються в газеті «Харьковские известия», Бюлетенях міської ради.
За таких умов, вищевказані рішення Харківської міської ради опубліковані та вважаються такими, що доведені до відома зацікавлених осіб.
Згідно ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення Харківської міської ради є обов'язковими для виконання на території міста Харкова.
В матеріалах справи наявні листи управління земельних відносин від 07.04.2008р. №3331, від 20.01.2009р. № 295, від 19.04.2010р. № 4003/0/84-10, якими відповідача було повідомлено про обов"язковість укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати.
Крім того, суд зазначає, що в матеріалах справи наявний Витяг № 3037/08 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 20.08.2008р. № 4597; розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 01.01.2007р. № 990/10, відповідно до якого розмір орендної плати в місяць за оренду земельної ділянки площею 20987 кв.м. за адресою: вул. Мала Гончарівська, 17 становить 51221,27 грн., а також заява відповідача від 25.12.2008р., якою він просить привести у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати, визначений у договорі оренди землі від 18.08.2004р. відповідно до Витягу № 3037/08.
За таких підстав, відповідачу було відомо про необхідність укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати.
Згідно з ч. 3 ст. 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
За таких обставин суд приходить до висновку про наявність у справі достатніх правових підстав для визнання позовних вимог законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав державне мито покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином судові витрати у даній справі покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, на підставі ст.ст. 13, 144 Конституції України, ст.ст. 12, 93, 125, 126, 189 Земельного кодексу України, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 179, 187, 284 Господарського кодексу України, ст.ст. 649, 651, 653, 654, 792 Цивільного кодексу України, ст.ст. 15, 30 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 13, 15, 18 Закону України "Про оцінку землі", ст. 2 Закону України "Про плату за землю", ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст.ст. 1, 4, 4-3, 12, 33, 43, 47, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Внести зміни до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному реєстрі земель від 18.08.2004р. № 7936/04 шляхом визнання додаткової угоди до вказаного договору оренди землі укладеною у наступній редакції:
"ДОДАТКОВА УГОДА
до договору оренди землі зареєстрованого "18" серпня 2004 р. за № 7936/04 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах".
"____"__2010р.
Харківська міська рада Харківської області в особі секретаря міської ради Кернеса Геннадія Адольфовича з одного боку та ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ МОЛОЧНИЙ ЗАВОД № 1» в особі голови правління Купріна Олега Вікторовича з другого боку, домовились про нижченаведене:
1. Відповідно до Законів України "Про плату за землю" та "Про оренду землі", постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000р. №783 "Про проведення індексації грошової оцінки земель", рішення 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007 р. № 335/07 „Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р." та №41/08 "Про затвердження "Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові", рішення 25 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 10.09.2008 р. № 242 /08 „Про внесення змін до рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. №41/08 „Про затвердження „Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові", листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 11.01.2010р. №641/22/6-10 змінити та викласти у такій редакції пункти 5. та 9. договору оренди землі, зареєстрованого "18" серпня 2004 р. за №7936/04:
«5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу із технічної документації № 3037/08 від 20.08.2008 р. становить 16793858 гривень (шістнадцять мільйонів сімсот дев'яносто три тисячі вісімсот п'ятдесят вісім гривень), а з урахуванням коефіцієнту індексації за 2008р. та 2009р. складає 20488507 гривень (двадцять мільйонів чотириста вісімдесят вісім тисяч п'ятсот сім гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок Державного казначейства у Харківській області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 990/10 від 12.05.2010 р. на рік становить 3 % від її нормативної грошової оцінки і складає - 614655,20 гривні (шістсот чотирнадцять тисяч шістсот п'ятдесят п'ять гривень двадцять копійок), або в місяць - 51221,27 гривня (п'ятдесят одна тисяча двісті двадцять одна гривня двадцять сім копійок).»
2. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого "18" серпня 2004 р. за № 7936/04 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" і складена та підписана в трьох примірниках, один з яких залишається у Харківській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", а два інших видаються сторонам по договору.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
Харківська міська рада ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ
Харківської області ТОВАРИСТВО
м. Харків, м-н Конституції, 7 «ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ
код 04059243 МОЛОЧНИЙ ЗАВОД № 1»
61052, м. Харків, вул. Мала
Гончарівська, 17
р/рах. 26001407846001 у Хар.
МРУ Приватбанку
МФО 351533 код 32174206
В особі секретаря міської В особі голови правління
ради
___Г.А. Кернес _______О.В. Купрін
/ підпис/ /підпис/
Заступник директора Департаменту
містобудування, архітектури та
земельних відносин -
начальник управління земельних відносин _____Б.І. Баронін
(підпис)
Цю додаткову угоду зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" Державному реєстрі земель
від____року за № _______
Факт державної реєстрації засвідчую
Державний реєстратор ____
(П.І.Б.)".
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Харківський міський молочний завод № 1" (Ідент. код: 32174206, юр. адреса: 61052, м. Харків, вул. Мала Гончарівська, 17) на користь на користь державного бюджету України (відділення державного казначейства м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134490, рахунок 31110095700002 в Управління державного казначейства у Харківський області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095) - 85,00 грн. державного мита.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Харківський міський молочний завод № 1" (Ідент. код: 32174206, юр. адреса: 61052, м. Харків, вул. Мала Гончарівська, 17) на користь державного бюджету України (одержувач коштів - УДК у м. Харкові, № рахунку 31219264700002, код ЄДРПОУ 24134490, код бюджетної класифікації 22050003, символ звітності банку 264, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській обл., МФО 851011) - 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Бринцев О.В.
Повний текст рішення
підписано 14.02.2011р.
Справа № 59/370-10