Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 286/4079/25
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2026 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Гришковець А. Л. ,
із секретарем Павленко Л. В.,
з участю представника
позивача ОСОБА_1 ,
представників відповідача Лагоди І.В., Шеремет Т.П.,
представника третьої особи Чижевського А. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради про переведення до іншої установи у зв`язку з реорганізацією , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду та просить по уточнюючій позовній заяві зобов`язати Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради у зв`язку з реорганізацією перевести її ОСОБА_2 з посади бібліотекаря Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради у Лучанківську філію Бігунського ліцею з передачею особової справи та документів до Бігунського ліцею Словечанської сільської ради на період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років по 20 квітня 2026 року, мотивуючи тим, що 09.09.2022 вона була призначена на посаду бібліотекаря Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області. Відповідно до наказу №06-Н від 05.06.2023 Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області їй була надана відпустка по догляду за дитиною до 3-х років у період з 4 липня 2023 року по 20 квітня 2026 року. В період її відпустки пройшла реорганізація Лучанківської філії Бігунського ліцею, під час якої її особова справа та трудова книжка не передавалися. Переведення працівників, пов`язане із реорганізацією закладів освіти, здійснюється виключно за наявності відповідного подання та наказу. Оскільки, інформація про неї у поданні завідувачки Лучанківської філії відсутня, тому відповідно до наказів Бігунського ліцею від 30.08.2024 №73-к «Про переведення педагогічних працівників» та №74-к «Про переведення технічних працівників» переведення її до Лучанківської філії не відбулося.
Станом на 24.10.2025 вона не перебуває у штаті Бігунського ліцею, а тому нарахування заробітної плати, оформлення відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами або внесення змін до кадрової документації є юридично неможливими.
Її про реорганізацію відповідач не повідомляв і з квітня 2024 року вона не отримує соціальних виплат на дитину, як застрахована особа, так як відповідач не подає документів про їх виплату до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Відзиву на позов відповідачем та пояснень щодо позову третіми особами не надано.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, з підстав наведених в позовній та уточнюючій позовній заявах.
Представники відповідача щодо задоволення позову заперечили. При цьому, представник ОСОБА_3 визнала, що дійсно при підготовці подання до нього помилково не було включено позивача. Однак, особові справи всі були передані. На даний час вона підготувала та подала на ім`я директора Бігунського ліцею Словечанської сільської ради подання на переведення позивача і ще двох осіб. Всіх інших заходів має вжити саме Бігунський ліцей Словечанської сільської ради.
Представник третьої особи Бігунського ліцею Словечанської сільської ради в судовому засіданні щодо задоволення позову покладається на погляд суду.
Представник третьої особи Словечанської сільської ради в судове засідання не з`явився, але надали заяву, в якій просять справу слухати у їх відсутність. Щодо задоволення позову не заперечують.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представників відповідача, представника третьої особи - Бігунського ліцею Словечанської сільської ради, врахувавши позицію третьої особи - Словечанської сільської ради, наведену в письмовій заяві, та дослідивши в судовому засіданні письмові докази, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За загальним правилом, що закріплено в ст. ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу має право звернутися до суду, який може захистити цивільне право або інтерес в один із способів, визначених частиною першою статті 16 ЦК України, або й іншим способом, що встановлений договором або законом.
Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод закріплює право людини на доступ до правосуддя, а ст. 13 Конвенції - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред`явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення. Пряма чи опосередкована заборона законом на захист певного цивільного права чи інтересу не може бути виправданою.
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що спричиняє потрібні результати, наслідки, матиме найбільший ефект. Таким чином, метою ефективного способу захисту є забезпечення поновлення порушеного права, адекватність наявним обставинам.
Способи захисту цивільного права чи інтересу - це визначені законом матеріально-правові заходи охоронного характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав, інтересів і вплив на правопорушника і такі способи мають бути доступними й ефективними. Особа, права якої порушено, може скористатися не будь-яким, а цілком конкретним способом захисту свого права. Переважно, спосіб захисту порушеного права прямо визначається спеціальним законом і регламентує конкретні цивільні правовідносини. Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Це право чи інтерес суд має захистити у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам. Вимога захисту цивільного права чи інтересу має забезпечити їх поновлення, а у разі неможливості такого поновлення - гарантувати особі отримання відповідного відшкодування. Зазначені правові позиції неодноразово висловлювалась Великою Палатою Верховного Суду і Верховним Судом, та узагальнено викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 31.08.2021 у справі № 903/1030/19.
Застосування судом того чи іншого способу захисту має приводити до відновлення порушеного права позивача без необхідності повторного звернення до суду. Судовий захист повинен бути повним та відповідати принципу процесуальної економії, тобто забезпечити відсутність необхідності звернення до суду для вжиття додаткових засобів захисту.
Обрання позивачем неналежного способу захисту своїх прав є самостійною підставою для відмови в позові (пункт 52 постанови Великої Палати Верховного Суду від 02.02.2021 у справі № 925/642/19, пункт 99 постанови Великої Палати Верховного Суду від 06.04.2021 у справі № 910/10011/19).
Одним із принципів цивільного судочинства є диспозитивність, який полягає у тому, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявленою нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. Учасник справи, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд (ст. 13 ЦПК України).
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно ст. 106 ЦК України злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, -за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Законом може бути передбачено одержання згоди відповідних органів державної влади на припинення юридичної особи шляхом злиття або приєднання.
При цьому, ч.ч.3, 4 ст. 105 ЦК України визначено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.
До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
У розумінні зазначених норм закону приєднання - це така форма реорганізації, при якій одна юридична особа включається до складу іншої юридичної особи, що продовжує існувати й далі, але в більшому масштабі. Приєднувана ж організація припиняє свою діяльність як самостійна юридична особа. У разі приєднання на підставі передавального (а не ліквідаційного) акта орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи, виключає юридичну особу, яка припинила діяльність, з державного реєстру.
Аналіз вищевказаних норм свідчить про те, що при реорганізації юридична особа припиняється, але її права та обов`язки в порядку правонаступництва переходять до іншої юридичної особи. До правонаступника переходять обов`язки не тільки в частині майнових прав, а й у трудових відносинах, в тому числі обов`язок щодо працевлаштування працівника (переведення працівника на іншу роботу).
Це зумовлено тим, що внаслідок реорганізації, на відміну від ліквідації, припиняється лише сама юридична особа як така, а її діяльність триває, але вже не в колишній, яка існувала до реорганізації, а в новій організаційно-правовій формі юридичної особи.
Отже, в результаті реорганізації юридичної особи суб`єктивні права та обов`язки, котрі належали їй, стають правами та обов`язками нових чи оновлених утворень, котрі продовжують свою господарську діяльність, як правило, на зміненій за обсягом майновій базі, тобто наступає повне (універсальне) правонаступництво.
Згідно ч.2 ст. 107 ЦК України після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються сторонами.
У розумінні зазначених норм закону приєднання - це така форма реорганізації, при якій одна юридична особа включається до складу іншої юридичної особи, що продовжує існувати й далі, але в більшому масштабі. Приєднувана ж організація припиняє свою діяльність як самостійна юридична особа. У разі приєднання на підставі передавального (а не ліквідаційного) акта орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи, виключає юридичну особу, яка припинила діяльність, з державного реєстру.
В судовому засіданні представник третьої особи Бігунського ліцею Словечанської сільської ради повідомив, що передавальний акт на даний час не складено.
Відповідно до ч. 6 ст. 36 КЗпП України у разі зміни роботодавця, а також у разі їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділенні, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи роботодавця можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 40, ч.ч.2, 3 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом, у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Звільнення з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.
Не допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктами 5 і 13 частини першої цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці (крім звільнення за пунктом 13 частини першої цієї статті).
Таким чином, при реорганізації юридична особа припиняється, водночас можливість для звільнення працівників у разі реорганізації допускається тільки за умови скорочення штату або чисельності працівників (частина третя статті 36, пункт 1 частини першої статті 40 КЗпП України). Звільнення ж працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктами 5 і 13 частини першої цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці не допускається.
Статтею 36 Закону України «Про загальну середню освіту» передбачено, що управління закладом загальної середньої освіти здійснюють як керівник закладу освіти, так і засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, визначених законом. Кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.ч. 5-6 ст.81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч.1 ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які в своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
В ст.89 ЦПК України законодавець закріпив, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що рішенням 11 сесії 8 скликання Словечанської сільської ради «Про перейменування Лучанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Словечанської сільської ради Житомирської області та затвердження Статуту у новій редакції» №381 від 30.09.2021 було перейменовано Лучанківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Словечанської сільської ради Житомирської області на Лучанківській ліцей Словечанської сільської ради.
Рішенням 39 сесії 8 скликання Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області «Про створення Лучанківської філії Бігунського ліцею Словечанської сільської ради, затвердження Положення про філію та затвердження Статуту Бігунського ліцею Словечанської сільської ради» №1151 від 22.05.2024 було створено Лучанківську філію Бігунського ліцею Словечанської сільської ради. Вказаним рішенням було встановлено, що Лучанківська філія Бігунського ліцею Словечанської сільської ради розпочинає своє функціонування з часу внесення до єдиного Державного реєстру рішення про припинення комунальної організації (установи, закладу) Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради.
Цього ж дня, 22.05.2024 рішенням 39 сесії 8 скликання Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області «Про реорганізацію шляхом приєднання комунальної організації (установи, закладу) Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради до комунальної організації (установи, закладу) Бігунський ліцей Словечанської сільської ради» №1152 було вирішено реорганізувати шляхом приєднання комунальної організації (установи, закладу) Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради до комунальної організації (установи, закладу) Бігунський ліцей Словечанської сільської ради; визначити комунальну організацію (установу, заклад) Бігунський ліцей Словечанської сільської ради правонаступником всього майна, прав та обов`язків комунальної організації (установи, закладу) Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради; створити комісію з реорганізації шляхом приєднання комунальної організації (установи, закладу) Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради до комунальної організації (установи, закладу) Бігунський ліцей Словечанської сільської ради у складі: голови комісії Лагоди Ірини Володимирівни в.о. директора Лучанківського оіцею, членів комісії: Стоцької Д.П. спеціаліст юрист Словечанської сільської ради та ОСОБА_4 в.о. головного бухгалтера Лучанківського ліцею та доручити комісії вжити організаційно-правових заходів, передбачених чинним законодавством щодо припинення шляхом реорганізації (приєднання) зазначеної комунальної організації (установи, закладу. Зазначено, що рішення набирає чинності з 28.06.2024. Контроль за його виконанням покладено на постійну депутатську комісію сільської ради з гуманітарних питань, освіти, медицини, культури, фізичного виховання та соціального захисту населення.
Рішенням 15 сесії 8 скликання Словечанської сільської ради Коростенського району Житомирської області «Про призупинення діяльності Лучанківської філії Бігунського ліцею Словечанської сільської ради» №1511 від 21.05.2025 було призупинено з 31 серпня 2025 року діяльність Лучанківської філії Бігунського ліцею Словечанської сільської ради.
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.07.2026 свідчить, що дані про перебування юридичної особи Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради у процесі припинення були внесені до Єдиного Державного реєстру 01.07.2024. Підстава: рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи про припинення юридичної особи від 22.05.2024 №1152, Видавник: сільський голова Володимир Трикиша.
Відповідно Лучанківська філія Бігунського ліцею Словечанської сільської ради розпочала своє функціонування з 01.07.2024, тобто з часу внесення до єдиного Державного реєстру рішення про припинення комунальної організації (установи, закладу) Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради.
З копії трудової книжки ОСОБА_2 , тобто позивача, вбачається, що вона була призначена на посаду бібліотекаря Лучанківського ліцею 09.09.2022 на підставі наказу №62-к від 08.09.2022. Відомості про звільнення її із займаної посади чи переведення на іншу - відсутні (а. с. 17).
Копія наказу Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради «Про надання відпустки ОСОБА_2 » від 05.06.2023 №06-Н свідчить, що ОСОБА_2 , бібліотекарю Лучанківського ліцею, було надано відпустку по догляду за дитиною до 3-х років у період з 4 липня 2023 року по 20 квітня 2026 року (а. с. 6).
30.08.2024 завідувач Лучанківської філії Бігунського ліцею Лагода І. В. звернулася з поданнями на ім`я директора Бігунського ліцею Словечанської сільської ради, в якому просила перевести вчителів предметників, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 з посад вчителів Лучанківського ліцею на посади вчителів Лучанківської філії Бігунського ліцею Словечанської сільської ради, а також техпрацівників, зокрема: ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 з посад техпрацівників Лучанківського ліцею на посади техпрацівників Лучанківської філії Бігунського ліцею Словечанської сільської ради.
Наказами директора Бігунського ліцею Словечанської сільської ради «Про перевід педпрацівників Лучанківського ліцею» від 30.08.2024 №73/К та «Про перевід техпрацівників Лучанківського ліцею» від 30.08.2024 №74/К вказаних працівників було переведено з 01.09.2024 на відповідні посади Лучанківської філії Бігунського ліцею Словечанської сільської ради.
Суд відмічає, що відомості про переведення на посаду бібліотекаря ОСОБА_2 у вказаних документах відсутні.
При цьому доказів про скорочення штату або чисельності працівників суду надано не було та учасниками розгляду про вказану обставину не повідомлялося.
25.09.2025 ОСОБА_2 звернулася із заявою на ім`я Бігунського ліцею Словечанської сільської ради, в якій просила долучити її у списки працівників Бігунського ліцею, так як вона не звільнена з роботи, та виплатити їй заборговані кошти по догляду за дитиною і оплатити декретну відпустку у зв`язку з вагітністю та пологами, посилаючись на те, що Лучанківський ліцей став філією Бігунського ліцею і всі працівники перейшли до цього закладу, однак її списках працівників не виявилося (а. с. 22).
Листом директора Бігунського ліцею Словечанської сільської ради Ю. Федорчука за вих. №118 від 30.09.2025 було повідомлено ОСОБА_2 про те, що Бігунський ліцей немає правових підстав для внесення змін до кадарової документації та нархування відповідних виплат, оскільки під час реорганізації Лучанківського ліцею у Лучанківську філію Бігунського ліцею були передані лише особові справи педагогічних працівників закладу, а особові справи технічних працівників не були передані через те, що вони були не заведені на них. Її особова справа та трудова книжка не передавалися. Станом на 01.09.2024, після реорганізації, вона не була зарахована до штату Бігунського ліцею. Оформлення відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами та нарахування відповідних виплат Бігунським ліцеєм неможливе, оскільки станом на сьогодні вона офіційно не є працівником закладу (а. с. 13).
20.10.2025 ОСОБА_2 звернулася із заявами на ім`я в. о. директора Лучанківської філії Бігунського ліцею Словечанської сільської ради Лагоди І. В. та начальника відділу освіти Словечанської сільської ради Коростенського району Воят О. В. з проханням перевести її до працівників Бігунського ліцею, так як знаходиться у відпустці по догляду за дитиною по 20.04.2026 та виплатити грошову допомогу по догляду за дитиною (а. с. 23-24).
Листом від 24.10.2025 за №131 директор Бігунського ліцею Словечанської сільської ради Ю. Федорчук повідомив начальника відділу освіти та соціально-культурної сфери Словечанської сільської ради О. Воят про те, що під час реорганізації Лучанківського ліцею у Лучанківську філію Бігунського ліцею особова справа та трудова книжка ОСОБА_2 не передавалися. Переведення працівників, пов`язане із реорганізацією або ліквідацією закладів освіти, здійснюється за наявності відповідного подання та наказу. Оскільки, інформація про ОСОБА_2 у поданні завідувачки Лучанківської філії відсутня, тому переведення ОСОБА_2 до Лучанківської філії не відбулося. Станом на 24.10.2025 ОСОБА_2 не перебуває у штаті Бігунського ліцею. Тому, нарахування заробітної плати, оформлення відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами або внесення змін до кадрової документації є юридично неможливими (а. с. 9).
Листом від 27.10.2025 начальник відділу освіти та соціально-культурної сфери О. Воят повідомила ОСОБА_2 , що відділ освіти не є роботодавцем працівників закладу освіти та не здійснює кадрового оформлення чи нарахування заробітної плати педагогічним і непедагогічним працівникам (а. с. 7).
Під час судового розгляду голова комісії з реорганізації ОСОБА_18 звернулася з поданням на ім`я директора Бігунського ліцею Словечанської сільської ради Ю. Федорчука про внесення змін до наказу від 30.08.2024 №74/К «Про перевід техпрацівників Лучанківського ліцею», доповнивши його пунктами про переведення 3-х працівників, в тому числі і позивача ОСОБА_19 , оскільки їх не було включено до подання, так як вони перебували у відпустці по догляду за дитиною, що підтверджуєтьмся його копією.
Представник третьої особи Бігунського ліцею Словечанської сільської ради повідомив, що відомості про отримання вказаного подання на час проведення засідання відсутні.
Таким чином, за встановлених обставин та визначеного правового врегулювання, аналізуючи правовідносини, що склалися та норми права, що їх регулюють, оцінюючи надані сторонами докази, суд відмічає, що при проведенні рерганізації шляхом приєднання комунальної організації (установи, закладу) Лучанківський ліцей Словечанської сільської ради до комунальної організації (установи, закладу) Бігунський ліцей Словечанської сільської ради» було грубо порушено права працівників, які перебували у відпустці по догляду за дитиною, зокрема і позивача ОСОБА_2 , на працю.
Поряд з тим, суд приходить до переконання, що обраний позивачем спосіб захисту, а саме: зобов`язання Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради у зв`язку з реорганізацією перевести її ОСОБА_2 з посади бібліотекаря Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради у Лучанківську філію Бігунського ліцею з передачею особової справи та документів до Бігунського ліцею Словечанської сільської ради на період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років по 20 квітня 2026 року, не відповідає вимогам щодо належного способу захисту та критеріям його визначення, оскільки такий спосіб захисту не призведе до відновлення порушеного права позивача, позаяк переведення має відбуватися за участі і правонаступника - Бігунського ліцею Словечанської сільської ради, так і за контролю засновника - Словечанської сільської ради, і не на період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років - по 20 квітня 2026 року, що обмежує права позивача.
Крім того, подання щодо переведення відповідачем до правонаступника подано під час судового розгляду, тобто вимогу виконано добровільно.
Відтак, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову. Однак, в зв`язку з виявленням під час судового розгляду порушень законодавства в діяльності відповідача та третіх осіб суд вирішив постановити окрему ухвалу.
Позивача звільнено від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 141, 245, 263-265, 268 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до Лучанківського ліцею Словечанської сільської ради, що розташований за адресою: вул. Гора, 30 в с. Лучанки Коростенського району Житомирської області, про переведення до іншої установи у зв`язку з реорганізацією, відмовити.
На рішення суду до Житомирського апеляційного суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: А. Л. Гришковець Повне рішення виготовлено 14.07.2026.