Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/901/26
Провадження №3/338/136/26
07 липня 2026 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Рибка Л.Я., з участю прокурора Поповича Петра Васильовича, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справи про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки
АДРЕСА_1 , громадянки України, яка обіймає посаду заступника генерального директора КНП "Солотвинська лікарня" Солотвинської селищної ради, за ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,
в с т а н о в и л а:
До Богородчанського районного суду Івано-Франківської області 10 червня 2026 року надійшли справи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 та
ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Постановою судді від 07 липня 2026 року зазначені справи об`єднані в одне провадження.
Встановлено, що відповідно до наказу КНП"Солотвинська районна лікарня" №03-к від 03 січня 2020 року "Про переведення, виконання службових обов`язків, надання доплат праціникам лікарні" ОСОБА_1 переведено на посаду заступника генерального директора з економічних питань з 03 січня 2020 року.
Згідно з наказом КНП "Солотвинська лікарня" №02-к від 01 січня 2025 року "Про переведення" ОСОБА_1 , у зв`язку із змінами у штатному розписі, переведено на посаду заступника генерального директора з 01 січня 2025 року.
Відповідно до п.4.1. Статуту КНП "Солотвинська лікарня" Солотвинської селищної ради є юридичною особою публічного права.
За таких обставин, згідно з п.п."а" п.2 ч.1 ст. 3 Закону україни "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого пощирюється дія цього закону як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Відповідно до п.2. "Склад тарифікаційної комісії" Положення про тарифікаційну комісію КНП "Солотвинська лікарня", затвердженого наказом №08/1-ос від 01 січня 2025 року, головою комісії є заступник генерального директора.
Згідно з п.3. "Основні завдання комісії" Положення, тарифікаійна комісія проводить тарифікацію працівників лікарні, визначає посадові оклади відповідно до законодавства, встановлює розміри надбавок, доплат та інших виплат згідно з наданими поданнями та доповідними, розглядає питання зміни оплати праці.
Відповідно до листа КНП "Солотвинська лікарня" Солотвинської селищної ради №199 від 18 березня 2026 року повідомлень від заступника генерального директора ОСОБА_1 щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції не надходило.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника генерального директора з економічних та з 01 січня 2025 року на посаді заступника генерального директора КНП "Солотвинська лікарня" Солотинської селищної ради", у складі Комісії, будучи згідно з п.п. а п. 2 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила вимоги п. 2 ч.1 ст. 28 Закону, а саме не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила безпосереднього керівника про наявність у неї реального конфлікту інтересів, 19 липня 2024 року, 19 серпня 2024 року, 20 вересня 2024 року, 16 жовтня 2024 року, 18 листопада 2024 року, 10 лютого 2025 року, 25 лютого 2025 року, 12 березня 2025 року, 24 квітня 2025 року, 21 травня 2025 року, 11 червня 2025 року, діючи умисно, на власну користь, всупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, прийняла участь у голосуванні за питання надання премії щодо досягнення посадового окладу в розмірі не менше 20 000 грн, в тому числі їй особисто, як заступнику генерального директора, не повідомила публічно Комісію у встановленому Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, Закону України "Про запобігання корупції", у зв`язку з чим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника генерального директора з економічних та з 01 січня 2025 року на посаді заступника генерального директора КНП "Солотвинська лікарня" Солотинської селищної ради", будучи у складі Комісії, та будучи згідно з п.п. а п. 2 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила вимоги п. 2 ч.1 ст. 28 Закону, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила безпосереднього керівника про наявність у неї реального конфлікту інтересів, 14 липня 2025 року, 29 серпня 2025 року, 24 вересня 2025 року, 26 листопада 2025 року, 05 лютого 2026 року, 27 лютого 2026 року, 23 березня 2026 року, 24 квітня 2026 року та 25 травня 2026 року діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, прийняла участь у голосуванні за питання щодо нарахування та виплати заробітної плати згідно посадового окладу від керівника закладу для заступників на 5% менше, в тому числі ї їй особисто, як заступнику генерального директора не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, Закону України "Про запобігання корупції", у зв`язку з чим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника генерального директора з економічних КНП "Солотвинська лікарня" Солотинської селищної ради", будучи в.о. генерального директора КНП "Солотвинська лікарня", являючись згідно з п.п. а п. 2 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила вимоги п. 2 ч.1 ст. 28 Закону, а саме не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила безпосереднього керівника про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме 20 серпня 2024 року діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, підписала наказ №135-ос від 20 серпня 2025 року "Про нарахування заробітної плати на серпень місяць" відповідно до якого нараховано премію щодо досягнення посадового окладу в розмірі не менше 20 000 грн, в тому числі і їй особисто, як заступнику генерального директора з економічних питань та 07 листопада 2025 року, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, підписала наказ №295-к від 07 листопада 2025 року "Про преміювання" відповідно до якого нараховано премію за листопад 2025 року в розмірі посадового окладу їй особисто, як в.о. генерального директора, не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, Закону України "Про запобігання корупції", у зв`язку з чим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника генерального директора з економічних та з 01 січня 2025 року на посаді заступника директора КНП "Солотвинська лікарня" Солотинської селищної ради", будучи у складі Комісії, будучи згідно з п.п. а п. 2 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила вимоги п. 3 ч.1 ст. 28 Закону, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, 19 липня 2024 року, 19 серпня 2024 року, 20 вересня 2024 року, 16 жовтня 2024 року, 18 листопада 2024 року, 10 лютого 2025 року, 25 лютого 2025 року, 12 березня 2025 року, 24 квітня 2025 року, 21 травня 2025 року голосувала за питання надання премії щодо досягнення посадового окладу в розмірі не менше 20 000 грн, в тому числі їй особисто, як заступнику генерального директора, у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні нею прибутку.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника генерального директора з економічних з 01 січня 2025 року на посаді заступника директора КНП "Солотвинська лікарня" Солотинської селищної ради", будучи у складі Комісії, являючись згідно з п.п. а п. 2 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила вимоги п. 3 ч.1 ст. 28 Закону, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, зокрема 14 липня 2025 року, 29 серпня 2025 року, 24 вересня 2025 року, 26 листопада 2025 року, 05 лютого 2026 року, 27 лютого 2026 року, 23 березня 2026 року, 24 квітня 2026 року та 25 травня 2026 року голосувала за питання щодо нарахування та виплати заробітної плати згідно посадового окладу від керівника закладу для заступників на 5% менше, в тому числі ї їй особисто, як заступнику генерального директора, у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні нею прибутку.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника генерального директора з економічних КНП "Солотвинська лікарня" Солотинської селищної ради", будучи в.о. генерального директора КНП "Солотвинська лікарня", будучи згідно з п.п. а п. 2 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила вимоги п. 3 ч.1 ст. 28 Закону, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, зокрема 20 серпня 2024 року підписала наказ №135-ос від 20 серпня 2024 року "Про нарахування заробітної плати на серпень місяць", відповідно до якого нараховано премію щодо досягнення посадового окладу в розмірі не менше 20 000 грн, в тому числі і їй особисто, як заступнику генерального директора з економічних питань та 07 листопада 2025 року, підписала наказ №295-к від 07 листопада 2025 року "Про преміювання", відповідно до якого нараховано премію за листопад 2025 року в розмірі посадового окладу їй особисто, як в.о. генерального директора,відтак у ОСОБА_1 наявний приватний інтерес зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні нею прибутку.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнала, фактичні обставини справи не оспорювала, зазначила, що була головою комісії, приймала участь в голосуванні та будучи в.о. генерального директора КНП "Солотвинська селищна рада" підписувала накази щодо нарахувань премії, в тому числі і їй особисто, просила суворо не карати.
Прокурор Попович П.В. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП, та на підставі ст. 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки матеріалами справи вина ОСОБА_1 доведена вході судового розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення учасників розгляду справи, дослідивши письмові докази, приходить до наступного.
Відповідно до протоколів засідання тарифікаційної комісії ОСОБА_1 голова комісії, заступник генерального директора, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів та приймала рішення в умовах реального конфлікту інтересів, приймала участь у голосуванні за питання надання премії щодо досягнення посадового окладу в розмірі не менше 20 000 грн, в тому числі і їй особисто, як заступнику генерального директора; приймала участь у голосуванні за питання щодо нарахування та виплати заробітної плати, згідно з посадовим окладом керівника закладу для заступників на 5% менше, в тому числі ї їй особисто, як заступнику генерального директора, а також будучи в. о. голови генерального директора КНП "Солотвинська лікарня", підписала накази "Про преміювання", відповідно до яких нараховано премію за 20 серпня 2024 року та 07 листопада 2025 року в тому числі їй особисто, як в.о. голови генерального директора та як заступнику генерального директора КНП "Солотвинська лікарня".
Приватний інтерес при реалізації цього повноваження стосовно себе особисто пов`язаний з можливістю впливу на становлення собі стимулюючих виплат.
Оскільки ОСОБА_1 не може об`єктивно оцінити свою роботу, то виникає суперечність між її приватним інтересом, що полягає у бажанні отримати стимулюючу виплату у вищому розмірі, та службовим повноваженням, яка впливає на об`єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів. Із вище викладеного вбачається, що в діях заступника генерального директора ОСОБА_1 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні додаткового прибутку.
Датою вчинення адміністративних правопорушень є: 19 липня 2024 року, 19 серпня 2024 року, 20 серпня 2024 рок , 20 вересня 2024 року, 16 жовтня 2024 року, 18 листопада 2024 року, 10 лютого 2025 року, 25 лютого 2025 року, 12 березня 2025 року, 24 квітня 2025 року, 21 травня 2025 року, 11 червня 2025 року, 14 липня 2025 року, 29 серпня 2025 року, 24 вересня 2025 року, 07 листопада 2025 року, 26 листопада 2025 року, 05 лютого 2026 року, 27 лютого 2026 року, 23 березня 2026 року, 24 квітня 2026 року, 25 травня 2026 року.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією 19 липня 2024 року, 19 серпня 2024 року, 20 серпня 2024 рок , 20 вересня 2024 року, 16 жовтня 2024 року, 18 листопада 2024 року, 10 лютого 2025 року, 25 лютого 2025 року, 12 березня 2025 року, 24 квітня 2025 року, 21 травня 2025 року, 11 червня 2025 року, 14 липня 2025 року, 29 серпня 2025 року, 24 вересня 2025 року, 07 листопада 2025 року, 26 листопада 2025 року, 05 лютого 2026 року, 27 лютого 2026 року, 23 березня 2026 року, 24 квітня 2026 року, 25 травня 2026 року, передбаченого ст.. 172-7 КУпАП, є юридична адреса КНП Солотвинська лікарня" Солотвинської селищної ради: Івано-Франківська область, Івано-Франківський район, с-ще Солотвин, вул. Грушевського, 20.
Моментом виявлення правопорушення є дата складання протоколів.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, не посягати на права та свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Стаття 9 КУпАП наводить визначення поняття адміністративного правопорушення, це "протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність".
За приписами КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтуються на конституційному принципі: презумпції невинуватості (ст. 62 Конституції України). Тягар доведення складу адміністративного правопорушення покладається на адміністративний орган, разом з тим, особа, яка притягається до відповідальності, звільняється від обов`язку доводити свою непричетність до скоєння правопорушення.
Статтею 251 КпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Диспозиція ч.1 ст.172-7 КУпАП передбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
За диспозицією ч.2 ст.172-7 КУпАП встановлено відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ст. 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадках перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів; вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Зазначена норма закону за своїм змістом є бланкетною та відсилає для повного визначення його ознак до інших норм.
Так, зокрема у ст. 1 Закону надано визначення терміну приватний інтерес та реальний конфлікт інтересів.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Аналогічне визначення цього терміну викладено у ч. 2 примітки до ст. 172-7 КУпАП.
Суб`єктивна сторона правопорушення, склад якого наведений в статті 172-7 КУпАП, характеризується прямим умислом, тобто суб`єкт усвідомлює, що він не повідомляє про наявність у нього реального конфлікту інтересів, або усвідомлюючи це вчиняє дії чи приймає рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Отже, обов`язковою ознакою, за якою будь-яка неправомірна поведінка державних службовців або інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, може визнаватися корупційною, є корисливий або інший особистий інтерес таких осіб або інтерес третіх осіб.
Особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймаючи те чи інше рішення (вчиняючи ту чи іншу дію) по суті стоїть перед вибором задоволення публічного інтересу (на користь держави, територіальної громади) або приватного інтересу (власних інтересів, інтересів близьких осіб).
Згідно з п. 1.1. розділу 1 Статуту КНП "Солотвинська лікарня" Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області є закладом охорони здоров`я комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги первинної та вторинної медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.
Відповідно до розділу 4 вказаного Статуту підприємство є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.
Згідно з розділом 5 Статуту зазначено статутний капітал, майно та фінансування.
Відповідно до розділу 7.5. Статуту визначено, що генеральний директор вживає заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, а також передбачених законодавством податків, зборів та інших обов`язкових платежів, визначає та затверджує організаційну структуру. Підприємства, граничну чисельність працівників, штатний розпис, умови оплати праці.
Статтями 81, 87 Цивільного кодексу України встановлено, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу (Установа створюється на підставі індивідуального або спільного установчого акта, складеного засновником (засновниками). Установчий акт може міститися також і в заповіті. До створення установи установчий акт, складений однією або кількома особами, може бути скасований засновником (засновниками). Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом.
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Наказом генерального директора КНП "Солотвинська лікарня" ОСОБА_2 №03-к від 03 січня 2020 року ОСОБА_1 переведено на посаду заступника генерального директора з економічних питань з 03 січня 2020 року (а.с. 9).
Згідно з наказом №02-к від 01 січня 2025 року "Про переведення" ОСОБА_1 переведено на посаду заступника генерального директора з 01 січня 2025 року (а.с.10).
Відповідно до посадової інструкції №01-15 заступника генерального директора розділ ІІІ "Права" зазначено, що заступник генерального директора має право представляти КНП у взаємовідносинах з НСЗУ та іншими органами; готувати пропозиції щодо встановлення форм системи оплати праці у КНП, вносити пропозиції щодо покращення адміністративної, фінансової та господарської діяльності (а.с.19-21).
Положенням про тарифікаційну комісію КНП "Солотвинська лікарня" визначено, що дане положення визначає вимоги та порядок проведення тарифікації, з метою визначення посадових окладів працівників, встановлення тарифних розрядів, надбавок і доплат відповідно до чинного законодавства України працівників КНП "Солотвинська лікарня" (а.с. 22-23). Дане положення затверджено наказом КНП "Солотвинська лікарня" №08/1-ос від 01 січня 2025 року.
Вина ОСОБА_1 доводиться протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією від 27 травня 2026 року, а також протоколами засідання тарифікаційної комісії, де зазначено учасники та результати голосування щодо надання премії щодо досягнення посадового окладу в розмірі не менше 20 000 грн., щодо нарахування та виплати заробітної плати, згідно з посадовим окладом керівника закладу для заступників на 5% менше, в тому числі заступнику генерального директора ОСОБА_1 .
Відповідно до листа КНП "Солотвинська лікарня" Солотвинської селищної ради №199 від 18 березня 2026 року повідомлень від заступника генерального директора ОСОБА_1 щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції не надходило.
З огляду на викладене, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень доведена, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
При накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан.
Обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, є щире каяття.
Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, не встановлено.
Зважаючи на викладене, беручи до уваги обставини справи, вважаю, що до ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
При цьому, відповідно до ст. 36 КУпАП, стягнення за вчинення правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, слід накласти в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та з урахуванням вимог
ст. 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3 400 (три тисячі чотириста) гривень, який слід стягнути на р/р UA858999980313040106000009618, отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Богородч./21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - "Адміністративні штрафи та інші санкції" в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн 60 коп. судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 , прокурору.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Повний текст постанови складено та проголошено 10 липня 2026 року о 09 год.
Суддя Л.Я. Рибка