Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2026 рокусправа № 380/7313/26
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Карп`як О.О., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості (Дрогобицький МРЦЗ) про визнання протиправними дій, -
встановив :
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості (Дрогобицький МРЦЗ) (далі - відповідач) та третьої особи на стороні відповідача Львівського обласного центру зайнятості (далі - третя особа), в якому просить:
- визнати протиправною відмову Дрогобицької філії Львівського ОЦЗ у реєстрації ОСОБА_1 як безробітного;
- визнати протиправною бездіяльність Відповідача щодо неперевірки достовірності відомостей реєстру та неврахування фактичних обставин;
- зобов`язати Відповідача зареєструвати ОСОБА_1 як безробітного;
- зобов`язати Відповідача призначити та виплатити допомогу по безробіттю з дати первинного звернення;
- зобов`язати Відповідача надати письмову інформацію про доступні курси за ваучером та умови навчання.
Позов обґрунтований тим, що відповідач посилаючись на формальні, на його думку, обставини відмовив у наданні статусу безробітного.
Ухвалою судді від 21.04.2026 року позовну заяву залишено без руху, позивачу встановлено строк для усунення недоліків.
Ухвалою судді від 22.04.2026 року відмовлено позивачу у задоволенні клопотання про забезпечення позову.
Ухвалою судді від 27.04.2026 року позивачу продовжено строк для усунення недоліків.
Ухвалою з питань сплати судового збору від 04.05.2026 року суддею було відмовлено позивачу у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору. Встановлено п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.
08.05.2026 року подав заяву про відвід судді Карп`як О.О.
Ухвалою судді від 11.05.2026 року відвід визнано необґрунтованим; справу передано для реєстрації в автоматизованій системі документообігу та визначення судді для розгляду заяви про відвід.
Ухвалою суду від 12.05.2026 року, у задоволенні заяви про відвід судді Карп`як О.О. відмовлено.
Ухвалою судді від 13.05.2026 позивачу відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі №380/7313/26.
Ухвалою від 13.05.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, залучено до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Львівський обласний центр зайнятості.
Третя особа подала на розгляд суду письмові пояснення, у яких просили відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Вказали, що згідно із записами у трудовій книжці від 25.12.1996 серія НОМЕР_1 (копія трудової книжки була додана до звернення від 18.04.2026), у позивача немає записів про розірвання трудових відносин із підприємствами та немає документів які б підтверджували припинення трудових відносин. Окремо зауважили, що право на отримання статусу безробітного та право на отримання ваучера є взаємовиключеним. Надання статусу безробітного можливе за умови приведення у відповідність записів щодо трудової діяльності позивача, а отримання ваучера для проходження навчання, можливе за умови відсутності статусу безробітного.
Від відповідача надійшов відзив, у якому проти позову заперечив. Просив відмовити повністю. Вказав, що відповідач є структурним підрозділом Львівського обласного центру зайнятості та навів аргументацію аналогічну наведеній у поясненнях щодо позову від третьої особи.
Ухвалою суду від 04.06.2026 року відмовлено представнику відповідача у переході до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.
Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з`ясував усі фактичні обставини, об`єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.
ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, довідка № 1302-5003992216.
24.03.2026 року звернувся до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного.
У відповіді від 09.04.2026 року №1302_01-313/26 відповідач відмовив у наданні статусу безробітного. Зазначив, що у заявника не припинено трудові відносини із:
ПРАТ «Березнівське птахопідприємство», ЄДРПОУ 02780479, дата початку періоду занятості 03.05.2021, дата закінчення періоду зайнятості відсутня, значиться керівник;
ТОВ «Імпорт ЕКС 2021», ЄДРПОУ 30755072, дата початку періоду занятості 10.12.2020, дата закінчення періоду зайнятості відсутня, значиться - керівник;
ТОВ «Асканія 2015», ЄДРПОУ 40612300, дата початку періоду зайнятості 07.08.2018, дата закінчення періоду зайнятості відсутня;
ТОВ «Промспец комплект», ЄДРПОУ 39990370, дата початку періоду зайнятості 19.12.2015, дата закінчення періоду зайнятості відсутня.
Відтак, заявник не має права на набуття статусу безробітного.
У відповіді від 08.04.2026 року №06.1-1443/26 Львівський обласний центр зайнятості вказав, оскільки у позивача не припинені трудові відносини із зазначеними підприємствами, набути статусу безробітного він не може.
15.04.2026 року, позивач звернувся до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості щодо надання (поновлення) статусу безробітного. При зверненні позивачем було пред`явлено трудову книжку від 25.12.1996 серія НОМЕР_1 . Згідно записів, наявних у трудовій книжці позивача останніми було внесено записи про перебування у трудових взаємовідносинах:
- з ТОВ «Промспец Комплект», прийнято на роботу з 07.11.2015, (запис номер « 14»), звільнено 10.12.2016 за угодою сторін згідно п.1ст.36 КЗпПУ. Номер запису про звільнення не проставлено, а вноситься під порядковим номером « 14»- під записом про прийняття на роботу даним підприємством.
- з ТОВ «Асканія», прийнято на роботу з 03.09.2017, (запис номер « 15»), звільнено 15.11.2018, за угодою сторін згідно п.1ст.36 КЗпПУ. Номер запису про звільнення не проставлено, а вноситься під порядковим номером « 15»- під записом про прийняття на роботу даним підприємством.
13.04.2026 року звернувся до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості із скаргою/запитом про надання повної публічної інформації щодо професійного навчання та ваучерів. Просив надати повний перелік професій, спеціальностей та курсів, доступних через службу зайнятості, у тому числі за програмою ваучерів.
Відповідач надав витребувану інформацію, на підтвердження цьому у матеріалах справи наявний скриншот поштової скриньки позивача, без можливості ідентифікувати дату надсилання.
Вважаючи протиправною відмову у наданні статусу безробітного та наданні інформації про доступні курси за ваучером та умови навчання, звернувся до суду із цим позовом.
При вирішенні спору суд керується наступним.
Правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України «Про зайнятість населення».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» безробіття - соціально-економічне явище, за якого частина осіб не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування; безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи; зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов`язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім`ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб`єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.
Згідно з ст. 3 Закону України «Про зайнятість населення» зайнятість населення забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою.
Згідно з ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу зареєстрованого безробітного може набути, зокрема, особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою (у тому числі поданою засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування. Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, визначається Кабінетом Міністрів України.
Процедуру реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, філією центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласного, Київського та Севастопольського міського центру зайнятості, а також міським, районним, міськрайонним центром зайнятості державної служби зайнятості (далі - центр зайнятості) визначає Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 р. № 446.
Пунктом 12 Порядку №446 визначено, що статус зареєстрованого безробітного надається (поновлюється) особам, які зазначені у частині першій статті 43 Закону України Про зайнятість населення, у день подання ними особистої заяви про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю до будь-якого обраного ними центру зайнятості незалежно від наявності або відсутності у таких осіб задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування). Зазначена заява подається до обраного центру зайнятості. Форма такої заяви затверджується Державним центром зайнятості.
Згідно п. 13 Порядку № 446, заява про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю та заява про припинення реєстрації безробітного можуть бути подані в електронній формі засобами Порталу Дія, а у разі технічної реалізації з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) особою, яка:
1) пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію, а у разі технічної реалізації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису чи печатки або удосконаленого електронного підпису чи печатки, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису чи печатки, а також інших засобів ідентифікації із середнім або високим рівнем довіри, які дають змогу встановити особу;
2) має паспорт громадянина України та/або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру, та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), або один з таких документів: посвідка на постійне проживання або е-посвідка на постійне проживання, або посвідчення біженця, або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
У разі подання особою заяви про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю в електронній формі засобами Порталу Дія, а у разі технічної реалізації з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) така особа:
заповнює та підписує зазначену заяву, яка формується засобами Порталу Дія;
подає до обраного нею центру зайнятості зазначену заяву;
обирає та/або відкриває поточний рахунок, до якого емітовано електронний платіжний засіб Дія.Картка.
До заяви про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю в електронній формі додаються відомості та/або відомості про документи, передбачені пунктами 18-20 цього Порядку. Отримання/підтвердження відомостей про такі документи та/або відомостей, які містяться в таких документах, здійснюється в порядку електронної інформаційної взаємодії між Порталом Дія та електронними інформаційними ресурсами або інформаційними системами органів державної влади під час формування заяви. У разі неможливості отримання та підтвердження відомостей про такі документи та/або відомостей, які містяться в таких документах, в порядку електронної інформаційної взаємодії між Порталом Дія та електронними інформаційними ресурсами або інформаційними системами органів державної влади під час формування заяви особа отримує засобами Порталу Дія, а у разі технічної реалізації з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) повідомлення щодо відомостей та документів, які не були підтверджені/отримані у порядку інформаційної взаємодії. Такі документи та/або відомості витребовуються центром зайнятості у відповідного державного органу, органу місцевого самоврядування, юридичної особи незалежно від організаційно-правової форми, що є володільцем (держателем, розпорядником) таких відомостей або видав відповідний документ (далі - уповноважений орган) з використанням систем електронної інформаційної взаємодії або систем електронного документообігу із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи чи авторизованих систем з безпеки або шляхом отримання сертифіката відповідності стандарту інформаційної безпеки, виданого органом з оцінки відповідності.
Уповноважений орган зобов`язаний надати центру зайнятості запитувані документи та/або відомості або повідомити обґрунтовану причину їх відсутності не пізніше ніж через сім календарних днів з дня надходження запиту.
У разі відсутності запитуваних документів та/або відомостей, а також наявності розбіжностей у відповідних державних електронних інформаційних ресурсах центр зайнятості інформує особу засобами Порталу Дія, а у разі технічної реалізації з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) про відсутність документів та/або відомостей (наявність розбіжностей) і строки подання необхідних документів та/або відомостей.
Пунктом 18 Порядку №446 передбачено, що для надання статусу зареєстрованого безробітного та внесення інформації до персональної картки щодо особи, яка шукає роботу, перевіряються/отримуються такі відомості/документи:
про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування шляхом (в результаті) електронної інформаційної взаємодії між Порталом Дія та Пенсійним фондом України. У разі неможливості отримання інформації про трудову діяльність у порядку електронної інформаційної взаємодії особа подає трудову книжку (за наявності) або контракт, або цивільно-правовий договір, або документ, що підтверджує припинення останнього виду зайнятості. Особа, яка втратила такі документи, пред`являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи;
про освіту з Єдиної державної електронної бази з питань освіти - документ про освіту. У разі відсутності відповідної інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти особа пред`являє документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката), або єДокумент про освіту;
військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (для осіб, які звільнилися із базової військової служби), а під час воєнного стану та проведення мобілізації - військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов`язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці з відміткою про взяття на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або з відміткою про виключення з військового обліку відповідно до статті 37 Закону України Про військовий обов`язок і військову службу), зокрема в електронній формі відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов`язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2978).
Внутрішньо переміщена особа для отримання статусу зареєстрованого безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю звертається до обраного нею центру зайнятості незалежно від місця проживання, наявності/відсутності у таких осіб задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) із заявою про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю та пред`являє довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 Про облік внутрішньо переміщених осіб (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312).
Взята на облік внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без дотримання вимог, передбачених цим Порядком.
Пункт 19 Порядку №446 регламентує, що окрім відомостей/документів, зазначених у пункті 18 цього Порядку, для отримання статусу зареєстрованого безробітного подаються:
1) внутрішньо переміщеними особами, а також особами, які під час воєнного стану перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, мають задеклароване/зареєстроване місце проживання або останнє місце роботи (останній вид зайнятості) на зазначених територіях, але не мали можливості припинити трудовий договір відповідно до пункту 1 частини першої статті 36, статей 38, 39 Кодексу законів про працю України, - заява про припинення трудового договору на підставі пункту 1 частини першої статті 36 або статей 38, 39 Кодексу законів про працю України на ім`я роботодавця, про що центр зайнятості повідомляє роботодавцю (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними), територіальному органу ДПС та територіальному органу Пенсійного фонду України у порядку інформаційної взаємодії між такими органами. Датою припинення трудового договору є день, що настає за днем подання такої заяви. Форма заяви визначається Державним центром зайнятості.
Така заява подається особами, зазначеними в абзаці першому цього пункту, до центру зайнятості одним з таких способів:
в паперовій формі - під час безпосереднього відвідування центру зайнятості;
в електронній формі:
засобами Порталу Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (за наявності технічної можливості);
через центр надання послуг засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості).
На заяву, що подається в електронній формі, накладається віддалений кваліфікований електронний підпис Дія. Підпис (Дія ID) (у разі подання заяви з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (за наявності технічної можливості), кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису-особи/адміністратора центру надання послуг (у разі подання заяви через центр надання послуг).
У разі коли у осіб, зазначених в абзаці першому цього підпункту, не припинені трудові договори з роботодавцем, який перебуває на непідконтрольній території або щодо якого відсутня інформація про місце перебування, заява зберігається у центрі зайнятості на підконтрольній території до моменту деокупації (розблокування) відповідних територій, після чого протягом семи календарних днів повідомляється роботодавцю (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними).
Положення абзаців першого та другого цього підпункту не поширюються на припинення трудових договорів із керівниками юридичних осіб незалежно від організаційно - правової форми, а також особами, які обіймають виборні посади.
Відповідно до п. 22 Порядку №446 рішення про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного чи відмову у наданні (поновленні) такого статусу, припинення реєстрації як безробітного, призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю чи відмову у наданні такої виплати приймається центром зайнятості в день подання особою відповідної заяви, а для осіб, зазначених у підпункті 1 пункту 19 цього Порядку, - з дня, що настає за днем припинення трудових відносин (іншого виду зайнятості) у порядку, визначеному Законом України Про зайнятість населення.
У разі подання заяви в електронній формі засобами Порталу Дія та успішного проходження автоматизованої верифікації відомостей, необхідних для прийняття рішення, шляхом їх звірки з відомостями, що містяться в державних електронних інформаційних ресурсах (реєстрах), рішення про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного, припинення реєстрації як безробітного чи відмову у наданні (поновленні) такого статусу приймається автоматично програмними засобами Порталу Дія за результатами перевірки відсутності або наявності підстав для відмови, передбачених пунктом 23 цього Порядку.
Підставами для відмови у наданні статусу безробітного згідно з пунктом 23 є, зокрема, встановлення факту зайнятості особи (крім зайнятості працею, пов`язаною з організацією підготовки та проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, виконання обов`язків присяжного у суді), зокрема отримання повідомлення від роботодавця про працевлаштування особи.
Як встановлено судом з матеріалів справи, позивач звернувся 24.03.2026 року до відповідача із заявкою про надання статусу безробітного.
У відповіді від 09.04.2026 року №1302_01-313/26 відповідач відмовив у наданні статусу безробітного. Зазначив, що згідно з інформацією Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування у заявника не припинено трудові відносини із:
ПРАТ «Березнівське птахопідприємство», ЄДРПОУ 02780479, дата початку періоду занятості 03.05.2021, дата закінчення періоду зайнятості відсутня, значиться керівник;
ТОВ «Імпорт ЕКС 2021», ЄДРПОУ 30755072, дата початку періоду занятості 10.12.2020, дата закінчення періоду зайнятості відсутня, значиться - керівник;
ТОВ «Асканія 2015», ЄДРПОУ 40612300, дата початку періоду зайнятості 07.08.2018, дата закінчення періоду зайнятості відсутня;
ТОВ «Промспец комплект», ЄДРПОУ 39990370, дата початку періоду зайнятості 19.12.2015, дата закінчення періоду зайнятості відсутня.
Відтак, заявник не має права на набуття статусу безробітного.
Суд не приймає посилань позивача на «відсутність нарахувань заробітної плати» як фактичне припинення трудових відносин, оскільки сама по собі відсутність відомостей про нарахування заробітної плати не спростовує факту перебування особи у трудових відносинах та виконання роботи у відповідний період.
Посилання позивача на бездіяльність відповідача щодо не перевірки відомостей з реєстру та не врахування фактичних обставин є необґрунтованими та безпідставними.
З огляду на наведене, суд не вбачає протиправних дій щодо відмови у наданні статусу безробітного. Відтак, вимоги зобов`язального характеру задоволенню не підлягають.
Щодо вимоги зобов`язати Відповідача надати письмову інформацію про доступні курси за ваучером та умови навчання, суд зазначає наступне.
13.04.2026 року звернувся до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості із скаргою/запитом про надання повної публічної інформації щодо професійного навчання та ваучерів. Просив надати повний перелік професій, спеціальностей та курсів, доступних через службу зайнятості, у тому числі за програмою ваучерів.
Відповідач надав витребувану інформацію, на підтвердження цьому у матеріалах справи наявний скриншот поштової скриньки позивача, без можливості ідентифікувати дату надсилання.
Судовому ж захисту, відповідно до положень ст.5 КАС України, підлягають лише порушені права та інтереси особи. А тому суд вважає, що зазначені позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки відсутній спір.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про законність дій та рішень відповідача та необґрунтованість позовних вимог, а отже, у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позову.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Ухвалою суду від 13.05.2026 року відстрочено позивачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення по справі.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2026 рік від встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3328 грн.
Позивач звернувся до суду за допомогою системи «Електронний суд».
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону № 3674 при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Судовий збір за подачу позовної заяви складає 2129,92 грн.
Згідно до частини 2 статті 133 КАС України якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з позивача судовий збір у розмірі 2129,92 грн на користь бюджету.
Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 133, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
у задоволенні позову відмовити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 2129 (дві тисячі сто двадцять дев`ять) грн 92 коп на користь спеціального фонду Державного бюджету України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяКарп`як О.О.