Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
09 липня 2026 року № 520/32988/23
Харківський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Науково-виробничого підприємства "Промтехснаб" Товариства інвалідів Київського району м. Харкова (вул. Чернишевська, буд. 29-а, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 30235387) до Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (площа Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Науково-виробниче підприємство "Промтехснаб" Товариства інвалідів Київського району м. Харкова звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення від 01.11.2023 року №9835890/30235387 комісії Головного управління ДПС у Харківській області про відмову НВП «Промтехснаб» Товариству інвалідів Київського району м. Харкова в податкової накладної №43 від 28.09.2023р.;
- зобов`язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №43 від 28.09.2023 року днем її фактичного подання.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що зупинення реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 43 від 28.09.2023 року на підставі п.1 Критеріїв ризиковості платника податку є протиправним та таким, що порушує права товариства.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, без виклику сторін в судове засідання, та запропоновано відповідачам надати відзиви на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується матеріалами справи.
Представником відповідача, Головного управління ДПС у Харківській області, надано відзив на позов, в якому він заперечував проти задоволення позовних вимог зазначивши, що позивачем подано додаткові пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні повідомлення. Так позивачем подано товарно-транспортні накладні, в яких зазначено не повну необхідну інформацію, а саме відсутній підпис водія на отримання товару для перевезення, відсутня інформація щодо посади, прізвища відповідальної особи вантажоодержувача, а також відсутня інформація щодо вантажно-розвантажувальних операцій. У зв`язку із зазначеним рішенням відповідача від 01.11.2023 року №9835890/30235387, яким відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної. Крім того, вказано на дискреційність повноважень контролюючого органу у питаннях реєстрації податкових накладних.
В свою чергу, представник відповідача, ДПС України, правом подачі до суду окремого відзиву на позов не скористався.
Представником позивача до суду подано також додаткові пофснення.
Положеннями ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно ч.2 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, судом встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Науково-виробниче підприємство "Промтехснаб" Товариства інвалідів Київського району м. Харкова, код ЄДРПОУ 30235387, зареєстроване як суб`єкт підприємницької діяльності 07.12.1998 року, юридична адреса підприємства - 61002, м. Харків, вул. Чернишевська, буд. 29-А, яка є і фактичною адресою та співпадає з установчими документами, це приміщення загальною площею 10 м.кв., яке підприємство орендує у ТОВ «Творчий пошук» на підставі договору №1-20; на підставі договору суборенди №04/01 від 04.01.2023 року підприємство орендує приміщення за адресою: м. Харків, вул. Примерівська, 18, загальною площею 74 м.кв. ФОП ОСОБА_1 на час звернення до суду закінчусться будівництво офісного центру «Соломон» за адресою: м. Харків, вул. Бажанова, 3, в якому підприємством на 90% придбано офісне приміщення площею 40 м.кв.; складське приміщення розташоване за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Стрельцова, 20, загальною площею 20 м.кв.
Видами діяльності підприємства згідно КВЕД є наступні: основний: 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах, інші: 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель, 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у., 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.
НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова має наступні дозвільні документи на здійснення господарської діяльності: ліцензія, що видана Державною архітектурно-будівельною інспекцією України серії АЕ №640139 строком дії з 27.04.2015 термін дії необмежений; дозвіл на буріння та капітальний ремонт свердловин під час геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин, виданий Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Харківській області, №328.18.63 строком дії 3 24.05.2018 по 24.05.2023 р.; дозвіл на початок роботи, виданий Державним комітетом з нагляду за охороною праці України Територіальне управління Держнаглядохоронпраці по Харківській області №03П.0.08.08.60000.280 від 25.07.2003 р. строк дії - постійно.
У позовній заяві представником позивача вказано, що підприємство займається трьома напрямками діяльності, а саме: буріння свердловин; ремонтно-будівельні роботи, розробка документації для даних видів робіт; оптова торгівля будівельними матеріалами та інструментами, сантехнічними виробами, матеріалами та комплектуючими до бурових верстатів, дорожніми знаками (що встановлюються на будівельних майданчиках тощо).
Станом на квітень 2023 на підприємстві працює 21 особа, що підтверджується штатним розкладом.
10 липня 2023 року між НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м Харкова, в якості виконавця, та Національним Університетом цивільного захисту України, в якості замовника, укладено договір №362 «Про закупівлю робіт», предметом якого відповідно до п. 1.1 є виконання робіт за кодом ДК 021:2015:45450000-7 - Капітальний ремонт і реставрація (Капітальний ремонт частини фасаду Учбово-спортивного комплексу Літ. Б-3 НУЦЗ України за адресою: вул. Алчевських, 52/54, м. Харків. Відповідно до п. 3.1 ціна договору становить 3949828,80 грн, у тому числі ПДВ 658304,80 грн. Порядок оплати визначено розділом ІV договору, а саме розрахунки проводяться шляхом поетапної оплати замовником виконаних робіт згідно актів виконаних робіт.
Сторони договору узгодили та підписали додатки до зазначеного договору, а саме дефектний акт від 10.07.2023; договірну ціну №1; об`єктний кошторис №02-01; відомість об`ємів робіт, зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва №1; календарний графік виконання робіт від 10.07.2023; додаткову угоду від 25.09.2023; календарний графік виконання робіт.
НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова 18 серпня 2023 частково виконало роботи передбачені договором №362 від 10.07.20203, що підтверджується підписаним сторонами актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за серпень 2023 р. на суму 642642,60 грн (ПДВ 107107,10 грн) та розрахунком №1-2 загальновиробничих витрат до акту №1 за серпень 2023.
Замовник робіт, відповідно до платіжної інструкції №18/08/2023 від 19 серпня 2023 здійснив оплату виконаних робіт, перерахувавши на рахунок НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова грошові кошти в сумі 642642,60 грн з призначенням платежу «За кап. ремонт част. фасаду Учб.-спорт.компл. вул. Алчевських, 52/54; акт №1 від 18.08.2023 дог. №632 від 10.07.2023; ПДВ 107107,10 грн.».
Під час розгляду справи встановлено, що відповідно до приписів п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України Науково-виробничим підприємством «ПРОМТЕХСНАБ» складена податкова накладна №28 від 18.08.2023 та направлена для реєстрації.
Відповідно до отриманої квитанції документ прийнято, але реєстрація зупинена.
У позовній заяві представником позивача вказано, що після цього підприємством надано пояснення, а відповідно до рішення №9538932/30235387 від 18.09.2023 податкову накладну №28 від 18.08.2023 р. на 642642,60 грн з урахуванням ПДВ було розблоковано.
В подальшому, як повідомлено представником позивача, 25 вересня 2023 НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова виконало другий етап робіт, що передбачені договором №362 від 10.07.20203 р., що підтверджується підписаним сторонами актом №2 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2023, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за вересень 2023 на суму 1331855,14 грн (один мільйон триста тридцять одна тисяча вісімсот п`ятдесят п`ять гривень 14 копійок) та розрахунком №1-2 загальновиробничих витрат до акту №2 за вересень 2023.
Замовник робіт, відповідно до платіжної інструкції №26/09/2023 від 28 вересня 2023 здійснив оплату виконаних робіт, перерахувавши на рахунок НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова грошові кошти в сумі 1331855,140 грн з призначенням платежу «кап. рем. част. фасаду Учб.-спорт. Компл. вул. Алчевських, 52/54; акт №2 від 25.09.2023 дог.№362 від 10.07.2023; ПДВ - 221975,86 грн.».
Як повідомлено суду представником позивача, у зв`язку з тим, що замовник є бюджетною організацією НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова, відповідно п.187.7 ст.187 Податкового кодексу України застосовано касовий метод податкового обліку та сформовано і направлено через систему «М.Е.ДОК» податкову накладну №43 від 28.09.2023 на загальну суму 1331855,14 грн (у тому числі ПДВ - 221975,86 грн) для проведення її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до квитанції № 9274560491 документ прийнято, проте реєстрацію податкової накладної від 28.09.2023 року №43 зупинено з наступних підстав: «Відповідно до n.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної від 28.09.2023 №43 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 43.99 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 «Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Додатково повідомляємо: показник "D"=.8681% "Р"=138591.45. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова засобами електронного зв`язку подано до ГУ ДПС в Харківській області повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 від 18.10.2023 до податкової накладної №43 від 28.09.2023, разом з поясненнями та копіями документів на підтвердження реальності здійснення господарської операції.
В наданих поясненнях повідомлялося про обставини здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства та обставини укладання, виконання та часткової оплати договору №362 від 10.07.2023, укладеного з Національним університетом цивільного захисту України, а також обставини щодо реєстрації податкової накладної №43 від 28.09.2023 з додаванням копій документів та акцентуванням уваги на те, що договір «Про закупівлю робіт», а отже цілком логічно, що обсяг постачання товару буде перевищувати величину залишку, оскільки НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова придбає будівельні матеріали, а реалізує послуги з капітального ремонту.
Також зазначено, що будівельні матеріали для виконання робіт за договором №362 від 10.07.2023 НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м Харкова придбало у ТОВ «АТЛАНТ БУД СХІД» (код ЄДРПОУ 41988858) на підставі договору поставки №10/01 від 10.01.2023, предметом якого, відповідно до розділу 1 є будівельні матеріали. В рамках виконання будівельних робіт прийнятих за актом №2 «Приймання виконаних будівельних робiт» від 25.09.2023 до договору №362 від 10.07.2023 підприємством було використано, попередньо придбані у ТОВ «АТЛАНТ БУДСХІД» будівельні матеріали за такими видатковими накладними: №МОА-172876 від 02.08.2023 на суму 300049,10 з урахуванням ПДВ, оплата за отримані будівельні матеріали була здійснена на підставі платіжної інструкції №2909/234 від 02.08.2023; №МОА-175380 від 29.08.2023 на суму 450474,54 з урахуванням ПДВ, оплата за отримані будівельні матеріали здійснена на підставі платіжної інструкція №2909/273 від 29.08.2023; №МОА-177602 від 20.09.2023 на суму 190597,90 грн з урахуванням ПДВ, оплата за отримані будівельні матеріали здійснена на підставі платіжної інструкції №2909/313 від 22.09.2023.; №МОА-178158 від 22.09.2023 на суму 249997,04 грн з урахуванням ПДВ, оплата за отримані будівельні матеріали була здійснена на підставі платіжної інструкції №2909/309 від 22.09.2023.
Цими же поясненнями додатково повідомлено, що для виконання робіт за договором №362 від 10.07.2023 підприємством отримано в тимчасове платне користування (оренду) будівельне обладнання (кран підкатний гідравлічний складаний, дриль, перфоратори) від ТОВ «БУДПРОКАТУКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 41668417) на підставі договору оренди №А00161213 від 09.06.2023 та додатків до нього у вигляді акту передачі обладнання у тимчасове користування та специфікації самого майна. Вартість послуг тимчасового користування обладнання була сплачена НВП «Промтехснаб» Товариства інвалідів Київського району м. Харкова на адресу ТОВ «БУДПРОКАТУКРАЇНА» на підставі актів здачі-приймання робіт (надання послуг) від 31.08.2023 №3695 та від 25.09.2023 №4017 у загальній сумі 16500,00 грн відповідно до платіжної інструкції №2909/291 від 31.08.2023.
25.10.2023 позивачу направлено відповідачем повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9781655/302353873, відповідно до якого від позивача вимагалося надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування - копії документів щодо транспортування продукції.
Під час розгляду справи встановлено доводи представника позивача стосовно того, що з метою сприяння прийняттю рішення про реєстрацію податкової накладної позивачем засобами електронного зв`язку подано до ГУ ДПС в Харківській області повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 (додаткове) від 26.10.2023 до податкової накладної №43 від 28.09.2023.
У наданих додаткових поясненнях повідомлено про те, що будівельні матеріали для виконання робіт за договором №362 від 10.07.2023 із замовником - Національний університет цивільного захисту України, підприємство придбавало у ТОВ «АТЛАНТ БУД СХІД», з яким підписано договір №10/01 від 10.01.2023 на постачання будівельних матеріалів, а постачання матеріалів здійснювалось силами постачальника ТОВ «АТЛАНТ БУД СХІД» одразу на об`єкт будівництва за адресою: м. Харків, вул. Алчевських, 52/54, на підставі ТТН №АБС-01402 від 02.08.2023, ТТН №АБС-01401 від 29.08.2023, ТТН №АБС-01400 від 20.09.2023., ТТН №АБС-01399 від 22.09.2023, автомобілем ГАЗель №АХ 93-29 СК, водій ОСОБА_2 . Вартість доставки товару входила в ціну товару та окремо підприємством не сплачувалась. При цьому, до вказаних пояснень позивачем додано копії відповідних товарно-транспортних накладних.
За результатами розгляду поданого позивачем повідомлення, відповідачем рішенням від 01.11.2023 №9835890/30235387 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної від 21.04.2023 p. № 1, а в якості підстави відмови вказано: «у зв`язку з ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».
Вказане рішення оскаржено підприємством в адміністративному порядку шляхом подачі скарги до ДПС України.
За результатами розгляду скарги ДПС України прийнято рішення від 08.11.2023 №78181/30235387/2, яким залишено скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін.
Представником позивача вказано, що оскільки зупинення реєстрації спірної у цій справі податкової накладної контролюючим органом здійснено на підставі п.1 Критеріїв ризиковості платника податку протиправно, то останню належить зареєструвати.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно підпунктів «а», «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України).
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно пункту 201.7 статті 201 Податкового кодексу України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).
Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року №1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).
Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі, коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.
Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).
Відповідно до пункту 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку №1165).
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі - Порядок №520).
Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 Порядку №520, прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством, інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку в редакції, що діяла на час спірних правовідносин, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку: або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку; або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування; або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.
Відповідно до пункту 10 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: 1. ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; 2. та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Відповідно до пункту 12 Порядку №520 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Наказом Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року №19 також було затверджено форми Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 1) та Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 2).
Отже, з аналізу наведених вище норм (з урахуванням внесених до них змін) слідує, що з метою вирішення питання про наявність / відсутність підстав для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з 08 березня 2023 року було встановлено наступний алгоритм взаємодії платника податків та контролюючого органу.
За наслідками отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН пункт 4 Порядку №520 надає право платнику податків подати на розгляд комісії регіонального рівня письмові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Загальний перелік таких документів визначений пунктом 5 Порядку №520.
Якщо платник податків скористався правом подання письмових пояснень та копій документів, то за результатами розгляду останніх комісія регіонального рівня приймає одне із трьох наступних рішень:
1) рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН - якщо надані платником податків документи та письмові пояснення підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування;
2) про направлення Повідомлення - якщо наданих платником податків документів та письмових пояснень недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування. При цьому зміст форми указаного Повідомлення (Додаток 2 до Порядку №520) свідчить, що у ньому мають бути вказані конкретні документи, які пропонується надати платнику податків;
3) рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН - якщо платник податків надав письмові пояснення та достатній обсяг документів, передбачених пунктом 5 Порядку №520, але вони не відповідають вимогам законодавства, внаслідок чого не можуть вважатися такими, що підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній / розрахунку коригування.
У випадку направлення платнику податків Повідомлення, такий платник має право подати контролюючому органу додаткові пояснення та копії документів, зазначені у Повідомленні, за результатами розгляду яких комісія регіонального рівня приймає одне з рішень:
1) про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН;
2) про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Реалізація такого права має бути здійснена протягом п`яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. Неподання платником податків додаткових пояснень та копій документів, зазначених у Повідомленні, або їх неповне подання протягом означеного строку має наслідком прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.
При цьому зі змісту пункту 10 Порядку №520 та форми Рішення (Додаток 1 до Порядку №520) слідує, що комісія регіонального рівня у випадку, якщо подані платником податків пояснення / додаткові пояснення та копії документів не підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, проставляє відмітку у графі «надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства».
У випадку ж ненадання платником податків у встановлені строки додаткових пояснень і копій документів, встановлених абзацом шостим пункту 9 Порядку №520, комісія регіонального рівня проставляє відмітку у графі «ненадання/часткове надання додаткових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».
Отже, якщо за результатами розгляду письмових пояснень та копій документів, наданих платником податків внаслідок отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, комісія регіонального рівня дійде висновку, що таких пояснень і документів недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, вона направляє платнику податків Повідомлення, в якому зазначає конкретний перелік документів та інформації, які слід надати. Протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення, платник податків може скористатися правом на подання додаткових пояснень та копій документів згідно із змістом Повідомлення. Якщо платник податків не скористався таким правом, то комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.
У справі, що розглядається, мають місце такі обставини.
Позивачем складена в електронній формі податкова накладна №43 від 28.09.2023, яку направлено через електронний кабінет платника податків на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.10.2023 року позивачу стало відомо, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, реєстрація податкової накладної від 28.09.2023 №43 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 43.99, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D»=.8681%, «Рпоточ»=138591.45. Також запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Після зупинення реєстрації податкової накладної, позивач направляв до Головного управління ДПС у Харківській області повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, від 18.10.2023 року №18/10-2023 та документи для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За результатами розгляду наданих позивачем документів комісією регіонального рівня направлено у відповідності до п. 9 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019 (зі змінами та доповненнями) (далі - порядку №520) повідомлення №9781655/30235387 від 25.10.2023 року про необхідність подання додаткових пояснень та/або документів для прийняття рішення до податкової накладної №43 від 28.09.2023 року.
Згідно повідомлення позивачу запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкові накладній / розрахунку коригування: первинних документів щодо транспортування продукції.
Під час розгляду справи встановлено доводи представника позивача стосовно того, що у повторно поданих контролюючому органу поясненнях вказано про те, що будівельні матеріали для виконання робіт за договором №362 від 10.07.2023 із замовником - Національний університет цивільного захисту України, підприємство придбавало у ТОВ «АТЛАНТ БУД СХІД», з яким підписано договір №10/01 від 10.01.2023 на постачання будівельних матеріалів, а постачання матеріалів здійснювалось силами постачальника ТОВ «АТЛАНТ БУД СХІД», на підтвердження чого подано до контролюючого органу товарно-транспортні накладні.
Проте, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області у відношенні підприємства прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 9835890/30235387 від 01.11.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 43 від 28.09.2023, у зв`язку з ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових - накладних, платником податку.
У графі додаткова інформація (зазначити конкретні документи) податковим органом нічого не зазначено.
Отже, з установлених у цій справі обставин у взаємозв`язку з наведеними вище висновками щодо застосування Порядку №520 слідує, що податковий орган, проаналізувавши надані позивачем пояснення і документи, але не знайшовши підстав для прийняття рішення про реєстрацію відповідних ПН в ЄРПН, забезпечив позивачу право на подання додаткових пояснень та документів.
Зміст Повідомлень свідчить, що шляхом проставлення відмітки у відповідній графі та заповнення графи «Додаткова інформація» податковий орган повідомив позивача про те, яких саме документів йому не вистачає для остаточного вирішення питання про реєстрацію / відмову в реєстрації спірних податкових накладних (а саме копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкові накладній / розрахунку коригування: первинних документів щодо придбання товарів, розрахункових документів та / або банківських виписок та зазначена додаткова інформація: походження товару, оплата), а також повідомив про наслідки ненадання додаткових пояснень і документів протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Своєю чергою позивач скористався правом надання додаткових пояснень і копій документів за наслідками отримання повідомлень від ГУ ДПС щодо податкової накладної та надав пояснення та первинні документи.
Суд зазначає, що ані повідомлення про надання додаткових документів, ані зазначене вище рішення відповідача, не містять інформації щодо надання оцінки вже поданим позивачем документам згідно з повідомленнями. Відповідачем не наведено обґрунтувань, чому відсутність документів, про які йде мова у повідомленні відповідача, унеможливлює реєстрацію податкової накладної, з врахуванням того, що податкова накладна виписана по факту поставки товару, а позивачем надано відповідна первинна документація щодо поставки товару.
Водночас суд звертає увагу, що у контролюючого органу станом на час розгляду комісією документів були наявні письмові пояснення позивача.
Однак, контролюючий орган будь-якої оцінки вказаним у поясненнях обставинам не надав, жодних перевірок з метою підтвердження чи спростування інформації, зазначеної позивачем, не проводив, оспорюване рішення не містить мотивів відхилення наданих позивачем пояснень та документів, тому суд уважає необ`єктивним та необґрунтованим твердження відповідача щодо правомірності оскаржуваного рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
Необхідно зазначити, що, приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.
Тобто всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.
Отже, посилання представника відповідача на вказані у спірному рішенні підстави, в обґрунтування прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності зазначеної у них інформації, свідчать про протиправність таких рішень.
Одночасно покликання представника відповідача у відзиві на позов на окремі недоліки наданих позивачем ТТН, суд до уваги не приймає, оскільки спірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної прийнято у зв`язку з ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, а не у зв`язку наданням платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства.
За таких обставин, з огляду на наявність передбачених законодавством документів про проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентом, а також те, що такі документи надавались контролюючому органу, достатність яких для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної не спростована відповідачами, суд дійшов висновку про протиправність рішення про відмову у реєстрації наведеної податкової накладної.
Частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, з огляду на те, що контролюючим органом не доведено правомірності прийняття оскаржуваного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, позовні вимоги в частині визнання такого рішення протиправним та його скасування підлягають задоволенню.
Також суд зазначає, що п. 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, окрім іншого, визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням. (пункт 20 Порядку №1246).
У рішенні від 31.07.2003 року у справі «Дорани проти Ірландії» Європейським судом з прав людини зазначено, що поняття «ефективний засіб» передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права.
Водночас, у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Салах Шейх проти Нідерландів» зазначено, що ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними. При вирішенні справи «Каіч та інші проти Хорватії» (рішення від 17 липня 2008 року) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту але без його практичного застосування. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.
Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов`язків («Лелас проти Хорватії», п. 74).
Аналогічний висновок викладений у рішенні ЄСПЛ від 20.10.2022 року «Рисовський проти України».
У відповідності з пунктів 2, 10 частини 2 статті 245 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт чи окремі його положення, а також прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
В даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов`язання ДПС України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 242-246, 250, 255, 257-262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Науково-виробничого підприємства "Промтехснаб" Товариства інвалідів Київського району м. Харкова (вул. Чернишевська, буд. 29-а, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 30235387) до Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (площа Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення від 01.11.2023 року №9835890/30235387 комісії Головного управління ДПС у Харківській області про відмову НВП «Промтехснаб» Товариству інвалідів Київського району м. Харкова в реєстрації податкової накладної №43 від 28.09.2023 р.
Зобов`язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №43 від 28.09.2023 року днем її фактичного подання.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495) на користь Науково-виробничого підприємства "Промтехснаб" Товариства інвалідів Київського району м. Харкова (вул. Чернишевська, буд. 29-а,м. Харків,61002, код ЄДРПОУ 30235387) сплачений судовий збір у сумі 1342 (одна тисяча триста сорок дві) грн 00 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393) на користь Науково-виробничого підприємства "Промтехснаб" Товариства інвалідів Київського району м. Харкова (вул. Чернишевська, буд. 29-а,м. Харків,61002, код ЄДРПОУ 30235387) сплачений судовий збір у сумі 1342 (одна тисяча триста сорок дві) грн 00 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мороко А.С.