Рішення № 138083779, 09.07.2026, Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
09.07.2026
Номер справи
183/13138/25
Номер документу
138083779
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Єдиний унікальний номер справи 183/13138/25

Провадження № 2/183/4464/26

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 липня 2026 року м. Самар Дніпропетровської області

Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Майної Г. Є.,

з участю секретаря судового засідання Федорової Є. П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом Харківського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

03 грудня 2025 року Харківський обласний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення допомоги з безробіття у сумі 17 973 грн. 48 коп. та судового збору в розмірі 3028,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач ОСОБА_2 звернувся за сприянням у працевлаштуванні до Харківського міського центру зайнятості (правонаступником якого є Харківський обласний центр зайнятості), де згідно з поданої ним електронної заяви, за допомогою технічних засобів електронних комунікацій, а саме через чат-бот Державної служби зайнятості (https://chatbot.page/oZBkH-) 13 червня 2022 року йому було надано статус безробітного та з 13.06.2022 відповідно до ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 23, пункту 3-2 розділу VIII Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробітті» та Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової йому виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06 квітня 2020 року № 624 (далі - Порядок № 624), який діяв на момент прийняття рішень по собі, призначено допомогу по безробіттю як застрахованій особі з урахуванням страхового стажу 270 календарних днів з 13.06.2022 по 09.03.2023, у розмірі встановленому законодавством.

Відповідач перебував на обліку у статусі безробітного з 13 червня 2022 року до 04 січня 2023 року. З 04 січня 2023 року припинено реєстрацію в центрі зайнятості, у зв`язку з встановленням факту подання ОСОБА_2 недостовірних даних, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про зайнятість населення».

Харківським міським центром на поточний рахунок ОСОБА_2 перераховано допомогу з безробіття за період з 13 червня 2022 року до 27 листопада 2022 року в сумі 25 473 грн. 48 коп., що підлягає поверненню.

Під час подання через чат-бот Державної служби зайнятості електронної заяви про надання статусу безробітного від 13 червня 2022 року відповідач підтвердив, що не відноситься до зайнятого населення відповідно до ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» та через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно; ознайомлений з правами та обов`язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та відомостей, на підставі яких приймається рішення про надання статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення.

15 червня 2022 року в телефонному режимі кар`єрним радником Харківського міського центру зайнятості ОСОБА_2 було ознайомлено з обов`язком інформувати Центр зайнятості протягом трьох робочих днів про обставини, що впливають на припинення реєстрації безробітного, у разі необхідності та відповідно до законодавства повернути суму виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг, що передбачено ч. З ст. 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

У ході опрацювання інформації у пам`ятці «Про працевлаштування в період СБ» установлено, що ОСОБА_2 перебував у трудових відносинах з ПРЕДСТАВНИЦТВОМ «СКІЛ ТРЕЙД СП З О.О.» (ЄДРПОУ 26628138) у період перебування на обліку в статусі безробітного. У зв`язку з чим Харківським міським центром зайнятості було проведено перевірку обґрунтованості виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття у Порядку розслідування страхових випадків та виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики № 60/62 від 13 лютого 2009 року, за результатом якої складено акти розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 04 січня 2023 року № 8/2023. Актом від 04 січня 2023 року № 8/2023 установлено, що ОСОБА_2 перебував у трудових відносинах з ПРЕДСТАВНИЦТВО «СКІЛ ТРЕЙД СП З О.О.» (ЄДРПОУ 26628138) з 08 квітня 2021 року до 30 червня 2022 року. Під час перебування на обліку в службі зайнятості відповідачем не надавалися жодні документи, які б підтверджували факт його зайнятості.

У порушення вимог п. 4 ч. 2 статті 44, п. 1 ч. 1 статті 45 Закону України «Про зайнятість населення», відповідач не повідомив у встановлений термін Харківський міський центр зайнятості про обставини, що впливають на прийняття рішень центром зайнятості про припинення реєстрації безробітних, а саме приховав факт трудових відносин з ПРЕДСТАВНИЦТВОМ «СКІЛ ТРЕЙД СП З О.О.» (ЄДРПОУ 26628138) у період перебування на обліку в центрі зайнятості.

Невиконання відповідачем встановлених законодавством вимог призвело до безпідставної виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 13 червня 2022 року до 27 листопада 2022 року в сумі 25 473 грн. 48 коп.

Директором Харківського міського центру зайнятості прийнято наказ № 15 від 11 січня 2023 року про повернення коштів, виплачених як допомога з безробіття ОСОБА_2 в сумі 25 473грн. 48 коп., на підставі якого складено лист-претензію вих. № ХМЦЗ-02-188 від 12 січня 2023 з пропозицією в добровільному порядку сплатити суму боргу, яку було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. 04 квітня 2023 року відповідачем було написано заяву про можливість сплачувати борг частинами. На момент подання позовної заяви відповідачем було повернуто 7500 грн. 00 коп. Залишок коштів, які підлягають поверненню, складає 17 973 грн. 48 коп. Станом на дату подання позову, залишок коштів відповідачем на рахунок позивача не повернуто, у зв`язку з чим позивач вимушений звернутися з позовом до суду і просить стягнути з відповідача на користь позивача допомогу з безробіття у сумі 17 973 грн. 48 коп. та судовий збір.

Ухвалою судді від 14 січня 2026 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, про день, місце та час розгляду справи повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи суду не подавав, тому суд вважає можливим розглянути справу у його відсутність.

Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином, про причини неявки суду не повідомив, правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, будь-яких заяв або клопотань на адресу суду від відповідача не надходило.

Згідно з ч. 4 ст. 223 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення). Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

У зв`язку з неявкою осіб, які приймають участь у справі, суд розглядає справу відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, дослідивши зібрані письмові докази, дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з установлених судом таких обставин.

Фактичні обставини справи, установлені судом, та зміст спірних правовідносин

13 червня 2022 року ОСОБА_2 звернувся до Харківського міського центру зайнятості із електронною заявою про надання статусу безробітного, згідно з якою просив надати йому статус безробітного відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та підтвердив, що він ознайомлений з правами та обов`язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та документів (а.с. 5).

13 червня 2022 року ОСОБА_2 звернувся до Харківського міського центру зайнятості з заявою, в якій просив призначити йому виплату допомоги по безробіттю в розмірі, передбаченому Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»(а.с. 6).

26 травня 2022 року представником Харківського міського центру зайнятості було відкрито ОСОБА_2 персональну картку № НОМЕР_1 , в якій міститься інформація про персональні дані заявника, професійний досвід та освіту, що є підставою пошуку роботи, додаткову інформацію для пошуку роботи, інформацію про останній вид зайнятості тощо (а.с. 7)

13 червня 2022 року ОСОБА_2 надано статус безробітного та відповідно до ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 23, пункту 3-2 розділу VIII Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробітті» та Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової йому виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06 квітня 2020 року № 624, призначено допомогу по безробіттю як застрахованій особі з урахуванням страхового стажу 270 календарних днів з 13 червня 2022 року до 09 березня 2023 року (а.с. 10).

Харківським міським центром зайнятості на поточний рахунок ОСОБА_2 перераховано допомогу з безробіття за період з 13 червня 2022 до 27 листопада 2022 року у сумі 25 473 грн. 48 коп.

ОСОБА_2 перебував на обліку у статусі безробітного з 13 червня 2022 року до 04 січня 2023 року. З 04 січня 2023 року припинено реєстрацію в центрі зайнятості, у зв`язку з встановленням факту подання ОСОБА_2 недостовірних даних, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про зайнятість населення».

У ході опрацювання інформації у пам`ятці «Про працевлаштування в період СБ» установлено, що ОСОБА_2 перебував у трудових відносинах з ПРЕДСТАВНИЦТВОМ « ІНФОРМАЦІЯ_1 з о.о.» (ЄДРПОУ 26628138) у період перебування на обліку в статусі безробітного. У зв`язку з чим Харківським міським центром зайнятості було проведено перевірку обґрунтованості виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття у Порядку розслідування страхових випадків та виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики № 60/62 від 13 лютого 2009 року, за результатом якої складено акти розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 04 січня 2023 року № 8/2023.

Актом від 04 січня 2023 року № 8/2023 установлено, що ОСОБА_2 перебував у трудових відносинах з ПРЕДСТАВНИЦТВО «СКІЛ ТРЕЙД СП З О.О.» (ЄДРПОУ 26628138) з 08 квітня 2021 року до 30 червня 2022 року.

Матеріали справи містять наказ від 08 квітня 2021 року керівника ПРЕДСТАВНИЦТВО « ІНФОРМАЦІЯ_1 з о.о.» (ЄДРПОУ 26628138) № 7 про прийняття на роботу ОСОБА_2 з 08 квітня 2021 року та наказ № 6 про припинення трудового договору від 30 червня 2022 року, відповідно до якого ОСОБА_2 звільнений 30 червня 2022 року з ПРЕДСТАВНИЦТВО « ІНФОРМАЦІЯ_1 з о.о.» (ЄДРПОУ 26628138) (а.с. 16, 16а, 17, 18).

Директором Харківського міського центру зайнятості прийнято наказ № 15 від 11 січня 2023 року про повернення коштів, виплачених як допомога з безробіття ОСОБА_2 в сумі 25 473 грн. 48 коп., на підставі якого складено лист-претензію вих. № ХМЦЗ-02-188 від 12 січня 2023 з пропозицією в добровільному порядку сплатити суму боргу, яку було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення (а.с. 20, 21).

04 квітня 2023 року ОСОБА_2 було написано заяву про можливість сплачувати борг частинами (а.с. 22).

Як зазначено позивачем і це не оспорюється відповідачем, на момент подання позовної заяви відповідачем було повернуто 7500 грн. 00 коп., залишок коштів, які підлягають поверненню, складає 17 973 грн. 48 коп.

Згідно з наказом Міністерства економіки України від 24 жовтня 2022 року № 4132 реорганізовано Харківський міський центр зайнятості шляхом приєднання до Харківського обласного центру зайнятості. Установлено, що Харківський обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових та немайнових прав Харківського міського центру зайнятості. Наказом Харківського обласного центру зайнятості № 863 від 15 грудня 2022 року створено Харківську філію Харківського обласного центру зайнятості (а.с. 23-27).

Мотиви, з яких виходив суд, застосовані норми права та висновки суду

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового та майнового права та інтересу.

Відповідно до частин 1, 2, 3 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 статті 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються.

Згідно з наказом Міністерства економіки України від 24 жовтня 2022 року № 4132 реорганізовано Харківський міський центр зайнятості шляхом приєднання до Харківського обласного центру зайнятості. Установлено, що Харківський обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових та немайнових прав Харківського міського центру зайнятості.

Наказом Харківського обласного центру зайнятості № 863 від 15 грудня 2022 року створено Харківську філію Харківського обласного центру зайнятості.

Згідно з п.п. 2, 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи. Зареєстрований безробітний - особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити до роботи.

Законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов`язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За правилами ч. 2 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» в редакції, чинній на момент на дату набуття відповідачем статусу безробітного, статус безробітного надається, зокрема особам працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи, за їх особистою заявою (у тому числі поданою засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, визначається Кабінетом Міністрів України.

Ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення» в редакції, чинній на момент на дату набуття відповідачем статусу безробітного, передбачений обов`язок зареєстрованого безробітного інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» (в редакції, на момент виникнення спірних правовідносин) до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формаю здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищою та вищої освіти та поєднують навчання з роботою.

Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про зайнятість населення» відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.

21 квітня 2022 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану», який набрав чинності 07 травня 2022 року.

Пунктом 5-2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про зайнятість населення» (в редакції станом на 07.05.2022) реєстрація безробітного у територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється з підстав, визначених частиною першою статті 45 цього Закону, а також у разі перебування безробітного за кордоном понад 30 календарних днів.

Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про зайнятість населення» реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі зайнятості особи.

Пунктами 6, 8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.09 №60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №232/16248, (вказаний нормативно-правовий акт діяв на момент виникнення спірних правовідносин) у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітного до категорії зайнятих, така особа повинна повернути суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі неповернення коштів у встановлений строк, стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Як установив суд, відповідач перебував у трудових відносинах з ПРЕДСТАВНИЦТВО « ІНФОРМАЦІЯ_1 з о.о.» (ЄДРПОУ 26628138) з 08 квітня 2021 року до 30 червня 2022 року, що підтверджується наданими підприємством під час перевірки копіями наказів про прийняття на роботу та про звільнення, зазначеними вище. Водночас ОСОБА_2 перебував на обліку у статусі безробітного з 13 червня 2022 року до 04 січня 2023 року та отримував допомогу з безробіття за період з 01 червня 2022 року до 27 листопада 2022 року.

Частиною 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (в редакції, чинній на момент на дату набуття відповідачем статусу безробітного) встановлено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

З огляду на викладене, суд установив, що ОСОБА_2 під час подання через чат-бот Державної служби зайнятості електронної заяви про надання статусу безробітного від 13 червня 2022 року, підтвердив, що не відноситься до зайнятого населення відповідно до ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» та через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно у той час, як перебував у трудових відносинах з ПРЕДСТАВНИЦТВО « ІНФОРМАЦІЯ_1 з о.о.» (ЄДРПОУ 26628138), що призвело до незаконного отримання ним допомоги з безробіття у період з 13 червня 2022 року до 27 листопада 2022 року у сумі 25 473 грн. 48 коп.

За таких обставин, позовні вимоги Харківського обласного центру зайнятості про стягнення з відповідача допомоги з безробіття підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 17 973 грн. 48 коп. з урахуванням повернутих позивачеві відповідачем добровільно 7500 грн.

З інформації, наданої Управлінням адміністративних послуг Сіверськодонецької міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, судом установлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , змінив прізвище на ОСОБА_3 .

Розподіл судових витрат

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, а саме, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в сумі 3 028,00 гривень.

На підставі викладеного та керуючись ст. 12, 13, 259, 263-265, 268, 280-283 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Харківського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Харківського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 03491277) допомогу з безробіття у розмірі 17 973 (сімнадцять тисяч дев`ятсот сімдесят три) грн 48 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Харківського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 03491277) відшкодування справленого збору у розмірі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Учасники справи:

- Харківський обласний центр зайнятості, код ЄДРПОУ 03491277, адреса: 61068, Харківська обл., м. Харків, вул. Громадського Олега, буд. 1-А;

- ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації ВПО: АДРЕСА_2 .

Рішення суду складено і підписано 09 липня 2026 року.

Суддя Г.Є. Майна