Рішення № 138082238, 08.07.2026, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2026
Номер справи
400/1537/26
Номер документу
138082238
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 липня 2026 р. № 400/1537/26 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Дерев`янко Л.Л. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1

до відповідачаДержавної служби України з надзвичайних ситуацій, вул. Гончара Олеся, 55А,м. Київ,01054,

треті особиГоловне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області, вул. 2 Екіпажна, 1,м. Миколаїв,54003,

провизнання протиправним та скасування п.5 протоколу від 07.11.2025 року № 44; зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі відповідач), третя особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області, в якій позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати п.5 протоколу № 44 від 07.11.2025 засідання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій (вул. Гончара Олеся, 55А, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 38516849) в частині відмови у наданні статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );

зобов`язати комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій (вул. Гончара Олеся, 55А, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 38516849) повторно розглянути матеріали, що направлені Головним управлінням ДСНС у Миколаївській області 22.08.2025 до комісії ДСНС України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій для встановлення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) статусу учасника бойових дій;

зобов`язати Комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) статус учасника бойових дій.

ІІ. Виклад позицій учасників справи

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується із рішенням комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, оформлене протоколом від 07.11.2025 № 44, у частині відмови в наданні статусу учасника бойових дій, оскільки єдиною підставою відмови у наданні позивачу статусу учасника бойових дій відповідач визначив: "в матеріалах недостатньо доказів (документів) що підтверджують факт його безпосередньої (особистої) участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією рф проти України".

Відповідач проти позову заперечив, у відзиві зазначив, що позивач фактично підтверджує виконання ним службових обов`язків саме на посаді начальника управління персоналу Головного управління; будь-яких доводів або доказів на спростування цього факту ним не надано. Комісія вивчила довідку та документи (матеріали) відповідно до яких позивачу видано довідку за формою згідно з додатком 6 Порядку, та встановила, що в матеріалах недостатньо доказів (документів), що підтверджують факт його безпосередньої (особистої) участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України.

У відповіді на відзив позивач акцентує увагу на тому, що Комісії ДСНС було подано довідку, видану відповідно до форми, передбаченої додатком 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413. У зазначеній довідці прямо підтверджено участь позивача у заходах, пов`язаних із забезпеченням оборони України та захистом населення у зв`язку зі збройною агресією російської федерації та період перебування безпосередньо в районі їх проведення. Також, позивач звертає увагу суду на те, що оскаржуване рішення Комісії ДСНС про відмову у наданні статусу учасника бойових дій містить лише загальне формулювання про «недостатність доказів», при цьому фактично не містить мотивувальної частини. У рішенні не зазначено, які саме документи або обставини, на думку Комісії, є відсутніми або потребують додаткового підтвердження, відсутній будь-який аналіз поданих Позивачем документів.

В заперечення на відповідь на відзив відповідач стверджує, що комісія ДСНС наділена повноваженнями здійснювати правову оцінку та перевірку реальних обставин, що стали підставою для видачі довідки, на яку посилається позивач в обґрунтування своїх вимог. Наявність довідки не тягне за собою автоматичного прийняття позитивного рішення, оскільки Комісія зобов`язана вивчити документи у сукупності. У цій справі Комісією встановлено, що матеріали не містять достатніх доказів безпосередньої участі позивача у заходах. Зокрема, позивач обіймає посаду начальника управління персоналу, функціональні обов`язки якого мають адміністративно-кадровий характер та не передбачають безпосереднього ведення бойових дій або виконання аварійно-рятувальних робіт.

Третя особа правом на подання заяви по суті не скористалась.

ІІІ. Рух справи

Ухвалою суду від 03.02.2026 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи, встановлено строк для подання сторонами заяв по суті.

ІV. Фактичні обставини справи, встановлені судом

Позивач у період 14.01.2021 по 28.02.2025 року проходив службу на посадах начальницького складу в органах та підрозділах пожежної охорони та цивільного захисту у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

В 2022 році позивач, який займав посаду начальника управління персоналом ГУ ДСНС у Миколаївській області, залучався 29.03.2022 до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з деблокування постраждалих з під уламків зруйнованої внаслідок бойових дій будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації та життєзабезпечення постраждалого населення, що підтверджується копією витягу з наказу ГУ ДСНС України в Миколаївській області від 29.03.2022 №175.

Наказом ГУ ДСНС у Миколаївській області № 128 від 13.05.2022 визначено виплатити позивачу додаткову винагороду, передбачену Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 178 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час воєнного стану», Окремого доручення голови ДСНС України від 22.03.2022 «Про виплату додаткової винагороди особам рядового та начальницького складу служби цивільного захисту», збільшеною до 70000 грн пропорційна часу участі у здійсненні зазначених заходів у період з 26.03.2022 по 24.04.2022 року за 1 день у березні 2022 року

В матеріалах справи є довідка № 5901-5029/08-439 від 22.08.2025, відповідно до якої в період з 24.02.2022 по 31.12.2022 колишній начальник управління персоналу ГУ ДСНС України у Миколаївській області брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи в м. Миколаїв.

22.08.2025 ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області направило до відповідача матеріали про надання позивачу статусу УБД, додавши зазначену довідку.

Відповідно до витягу з протоколу засідання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій від 07.11.2025 № 44 позивачу відмовлено у наданні статусу УБД у зв`язку із відсутністю правових підстав для надання статусу учасника бойових дій, оскільки в матеріалах недостатньо доказів (документів) що підтверджують факт його безпосередньої (особистої) участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією рф проти України.

Позивач, вбачаючи в зазначеному порушення своїх прав, звернувся за їх захистом до суду.

V. Джерела права

Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ (далі - Закон №2232-ХІІ) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 №3551-XII (далі Закон №3551-XII) визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.

Відповідно до статті 5 Закону №3551-XII учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Абзацом 1 пункту 19 частини 1 статті 6 Закону №3551-ХІІ учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов`язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 затверджений Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України (зі змінами) (далі - Порядок №413).

За умовами пункту 4 Порядку №413 (у редакції чинній на момент спірних правовідносин) статус учасника бойових дій надається: військовослужбовцям (резервістам, військовозобов`язаним, добровольцям Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітникам Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України. Статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Відповідно до пункту 4 Порядку №413 підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях в районах її проведення, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України: для осіб, які брали участь в антитерористичній операції, - витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення; для осіб, які залучалися до проведення антитерористичної операції на строк менше ніж 30 календарних днів, - документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, витяги з бойових наказів, бойових розпоряджень, бойових донесень (журналів бойових дій, оперативних завдань), які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, проведення розвідувальних заходів; для осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації.

За змістом абзацу 1 пункту 6 Порядку №413 особам, зазначеним в абзацах другому і третьому пункту 2 цього Порядку, які брали участь в антитерористичній операції, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (після видання відповідного наказу керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ) зобов`язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу особи, довідки за формою згідно з додатком 6 та документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. У разі коли місце постійної дислокації військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації розташоване безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції, документи командирами (начальниками) або іншими керівниками підприємств, установ та організацій подаються на розгляд комісії не раніше ніж через 30 календарних днів після зарахування осіб до списків військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації чи призначення їх на відповідні посади.

Відповідно до абзацу 6 пункту 6 Порядку №413 комісії вивчають документи, у разі потреби заслуховують пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків та в місячний строк із дня надходження документів приймають рішення щодо надання статусу учасника бойових дій. За відсутності підстав комісії повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій з метою подальшого доопрацювання.

Абзацом 1 пункту 8 Порядку №413 у разі відмови в наданні статусу учасника бойових дій питання про надання особі зазначеного статусу може повторно виноситися на розгляд комісії за рішенням керівника відповідного міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади чи іншого державного органу, зазначеного у пункті 5 цього Порядку.

З аналізу наведених норм Порядку №413 видно, що повноваження комісій не обмежуються формальною перевіркою поданих документів. На них покладено обов`язок здійснювати всебічну та об`єктивну перевірку обставин, які можуть підтверджувати участь особи в заходах, пов`язаних із захистом України. Зокрема, комісія зобов`язана не лише вивчати надані матеріали, а й, за необхідності, витребовувати додаткові документи, заслуховувати пояснення свідків та осіб, щодо яких розглядається питання про надання статусу учасника бойових дій.

За змістом пункту 24 Порядку №413 Комісія або міжвідомча комісія відмовляє заявнику в наданні статусу учасника бойових дій у разі:

1) відсутності правових підстав для надання статусу учасника бойових дій;

2) відсутності необхідних документів, визначених пунктом 4 цього Порядку;

3) подання недостовірної інформації;

4) наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення заявником умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України.

VІ. Оцінка суду

Як встановлено судом з витягу протоколу №44 засідання Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій від 07.11.2025, комісією зазначено, що при розгляді матеріалів відповідно до яких позивачу видано довідку за формою згідно додатку 6 Порядку №413, встановила, що в матеріалах недостатньо доказів (документів), що підтверджують факт його безпосередньої участі у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Однак, відповідачем в зазначеному витягу протоколу №44 засідання Комісії не конкретизовано, яких саме доказів чи документів недостатньо для підтвердження факту безпосередньої участі позивача у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Як слідує з матеріалів справи, позивач 29.03.2022 залучався до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з деблокування постраждалих з під уламків зруйнованої внаслідок бойових дій будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації та життєзабезпечення постраждалого населення,.

Фактична участь позивача у заходах підтверджується довідкою про безпосередню участь особи у заходах для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України згідно додатку 6 Постанови Кабінету Міністрів України.

Також, суд звертає увагу на те, що відповідачем не здійснено жодних заходів щодо витребування документів на підтвердження здійснення позивачем відповідних робіт, які були передбачені планами-завданнями та щодо перебування позивача у складі мобільної оперативної групи, виконуваних функцій, виїздів, використання техніки, здійснення евакуаційних заходів, огляду місць пожеж чи проведення аварійно рятувальних та інших невідкладних робіт.

Суд враховує, що згідно Розділу ІІ Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 22.12.18р. №1048 відповідач наділений правом витребувати в керівників органів та підрозділів ДСНС документи, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій, у разі відсутності таких у заявника.

Позивач не наділений повноваженнями та не має фактичної можливості самостійно збирати, випробовувати або формувати внутрішні управлінські документи відповідача, а тому перекладення на нього обов`язку доведення таких обставин суперечить положенням статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень обов`язок доведення правомірності прийнятого рішення покладається саме на суб`єкта владних повноважень.

Враховуючи вищенаведене суд зазначає, що Комісією не проведено повне, всебічне та об`єктивне з`ясування обставин справи.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача прийняти рішення про надання позивачу статусу учасника бойових дій, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, чиї права і свої визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Згідно з пунктом 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 05 квітня 2005 року суд зазначає засіб захисту, що вимагається статтею 13 Конвенції, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави.

Як вбачається з положень Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 pоку, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб`єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.

Таким чином, суд не наділений повноваженнями щодо зобов`язання відповідача прийняти відповідне рішення.

VІІ. Висновки суду

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

А тому, враховуючи встановлення під час розгляду справи обставин порушення прав позивача на здійснення належного розгляду його заяви суд зазначає про наявність підстав для належного їх відновлення, шляхом зобов`язання Державну службу України з надзвичайних ситуацій повторно розглянути матеріали справи Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області про надання статусу учасника бойових дій позивачу, з урахуванням висновків суду у цій справі.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

VІІІ. Розподіл судових витрат

Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує наступне.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Згідно з ч. 3 вказаної статті Кодексу при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивач надав докази сплати судового збору в розмірі 1331,20 грн.

З урахуванням часткового задоволення позову, судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача в розмірі 665,60 грн

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної служби України з надзвичайних ситуацій (вул. Гончара Олеся, 55А,м. Київ,01054 ЄДРПОУ 38516849) задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати п.5 протоколу № 44 від 07.11.2025 засідання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій (вул. Гончара Олеся, 55А, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 38516849) в частині відмови у наданні статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

3. Зобов`язати комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій (вул. Гончара Олеся, 55А, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 38516849) повторно розглянути, з урахуванням висновків суду у цій справі, матеріали, що направлені Головним управлінням ДСНС у Миколаївській області 22.08.2025 до комісії ДСНС України з питань розгляду матеріалів про визнання учасником бойових дій ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) статусу учасника бойових дій.

4. В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з надзвичайних ситуацій (вул. Гончара Олеся, 55А,м. Київ,01054 ЄДРПОУ 38516849) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 665,60 (шістсот шістдесят п`ять гривень 60 коп) грн грн.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя Л.Л. Дерев`янко