Рішення № 138080191, 09.07.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2026
Номер справи
380/2761/26
Номер документу
138080191
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 липня 2026 рокусправа № 380/2761/26

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Грень Н.М. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій-

у с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області в якому просить:

1. Визнати протиправну бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не врахування довідки про заробітну плату від 26.08.2010, яку видало Закрите акціонерне товариство «Орлан Беверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та довідки про заробітну плату від 09.09.2010, яку видало Публічне акціонерне товариство «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року, та не здійснення перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 з урахуванням зазначеної довідки, починаючи з 16.12.2025;

2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням довідки про заробітну плату від 26.08.2010, яку видало Закрите акціонерне товариство «Орлан-Беверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та довідки про заробітну плату від 09.09.2010, яку видало Публічне акціонерне товариство «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року, починаючи з 16.12.2025.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію за віком. 16.12.2025 вона звернулася із заявою про проведення перерахунку пенсії щодо зміни періоду 60 місяців заробітної плати до 01.07.2000 відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». За принципом екстериторіальності заява була розглянута ГУ ПФУ у Львівській області, яке рішенням від 24.12.2025 № 930030308869 відмовило у перерахунку через те, що надані довідки про заробітну плату не підтверджені первинними документами. Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки довідки містять усі необхідні реквізити, видані правонаступниками підприємств, а факт роботи підтверджується записами у трудовій книжці. Ризик неможливості проведення перевірки первинних документів не може покладатися на пенсіонера. Просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою від 20.02.2026 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Від Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву (вх.№16162 від 27.02.2026). В обґрунтування вказує, що дії органів Пенсійного фонду та відсутність законних підстав для врахування довідок про заробітну плату до 1 липня 2000 року, оскільки відомості про заробіток не були підтверджені первинними документами під час контрольно-перевірочної роботи. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Від Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву (вх.№18766 від 09.03.2026) у якому заперечує проти задоволення позовних вимог. В обґрунтування вказує, що діяло виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Пенсійний орган вказав, що під час розгляду заяви позивача за принципом екстериторіальності було встановлено, що надані довідки про заробітну плату за періоди роботи з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та з 01 серпня 1997 року по 30 червня 2000 року не підтверджені первинними фінансовими документами. Відповідач 2 наголосив, що відповідно до частини першої статті 40 Закону № 1058-IV та Порядку № 22-1 обов`язковою умовою для врахування заробітку до 01 липня 2000 року є саме перевірка та підтвердження даних довідки первинними документами (особовими рахунками, платіжними відомостями) на підприємстві або в архівній установі, а оскільки спеціалістами відділу контрольно-перевірочної роботи таку перевірку проведено не було, у ГУ ПФУ у Львівській області були відсутні правові підстави для прийняття позитивного рішення, у зв`язку з чим рішення про відмову у перерахунку пенсії є повністю законним та обґрунтованим.

Суд дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази та встановив таке.

ОСОБА_1 (надалі Позивач) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві (надалі Відповідач 1 або ГУ ПФУ в м. Києві) та з 02.07.2016 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

16.12.2025 Позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (надалі Відповідач 1) із заявою про проведення перерахунку щодо зміни періоду 60 місяців до 01.07.2000 відповідно до Закону № 1058-IV.

З 01.04.2021 органи Пенсійного фонду застосовують принцип екстериторіальності при опрацюванні заяв про призначення/перерахунок пенсій, що передбачено постановою правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 № 25-1 «Про затвердження змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», зареєстрованого в Мін`юсті 16.03.2021 № 339/35961. Враховуючи принцип екстериторіальності, вказана заява була передана на розгляд до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

За результатами розгляду вищевказаної заяви Позивача Відповідачем 2 було прийнято рішення від 24.12.2025 № 930030308869 про відмову в перерахунку пенсії.

Рішенням від 24.12.2025 № 930030308869 повідомлено про те, що довідки про заробітну плату за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року та з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року не підтверджені первинними документами. Заробітні плати з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року та з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року будуть переглянуті після проведення спеціалістами відділу контрольно-перевірочної роботи перевірки первинних документів на підставі яких вона видана.

Не погоджуючись із вказаним рішенням та бездіяльністю щодо неврахування довідок, позивач звернулася до суду.

При вирішенні спору по суті суд виходив з такого.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV).

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абз. 5 ч. 1 ст. 40 Закону №1058-IV).

Частиною 4 ст. 42 Закону №1058-IV передбачено, що за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону №1058-IV призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання в електронній або паперовій формі заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 №13-1), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/118461.1 (далі Порядок №22-1).

Згідно абз. 2 підп. 3 п. 2.1 Порядку №22-1 за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Відповідно до п. 2.10 Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

За приписами п. 4.1 Порядку №22-1 заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов`язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Водночас згідно п. 4.2 Порядку №22-1 при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб, зокрема:

- надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;

- реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;

- уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу.

Окрім того, відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону №1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Згідно з п. 2.10 Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

З аналізу вищевказаних норм випливає, що роботодавець має право видати довідку про розмір заробітної плати відповідно до даних, що містяться у відповідних первинних документах за відповідний період.

Отже, при зверненні особи із заявою про призначення (перерахунок) пенсії, позивач має право подати документи, що підтверджують відомості про трудовий стаж та заробітну плату, а у разі виникнення в пенсійного органу сумніву щодо обґрунтованості та достовірності поданих документів, останній може перевірити їх у визначеному законом порядку.

Судом встановлено, що надані позивачем довідки від 26.08.2010 та від 09.09.2010 оформлені відповідно до вимог чинного законодавства, містять посилання на первинні документи (особові рахунки за 1996-2000 роки), підписи уповноважених осіб та відтиски печаток підприємств-правонаступників. Водночас періоди роботи позивача на СП «Рогань Ван Пур» (правонаступник ЗАТ «Орлан-Беверіджис») та ВАТ «Пивзавод РОГАНЬ» (правонаступник ПАТ «Сан ІнБев Україна») належним чином підтверджені записами № 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 у її трудовій книжці.

За результатами розгляду заяви та наданих позивачем документів, ГУ ПФУ у Львівській області прийняв рішення від 24.12.2025 № 930030308869 про відмову в перерахунку пенсії.

Рішення вмотивовані тим, що для проведення перерахунку пенсії та врахування наданих заявником довідок про зарплату від 26.08.2010, яку видало Закрите акціонерне товариство «Орлан Беверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та довідки про заробітну плату від 09.09.2010, яку видало Публічне акціонерне товариство «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року, необхідно провести перевірку достовірності видачі довідки та долучити акт перевірки або копії первинних документів. Після долучення акту перевірки або копії первинних документів перерахунок буде проведено згідно норм чинного законодавства.

Суд звертає увагу, що перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при призначенні позивачу пенсії.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 21 лютого 2020 (справа №291/99/17), які в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України враховуються судом при розгляді цієї справи.

У оскаржуваному рішенні, відповідач, як на підставу для відмови в перерахунку пенсії вказав, що за період необхідно провести перевірку достовірності видачі довідки та долучити акт перевірки або копії первинних документів.

Тобто, відповідач у спірному рішенні не вказав жодного встановленого порушення, а лише покликається на необхідність проведення перевірки достовірності видачі довідки та долучити акт перевірки, що відноситься до компетенції відповідача.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що посилання відповідачем на необхідність проведення перевірки достовірності видачі довідки та необхідність долучення акта перевірки у оскаржуваному рішенні, не свідчать про обґрунтованість та вмотивованість такого рішення, тому таке необхідно визнати протиправним та скасувати.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доводи відповідачів про правомірність своїх дій спростовано наведеним вище аналізом чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини. Тому такі доводи судом до уваги не беруться.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відтак, суд висновує про протиправну бездіяльність ГУ ПФУ у Львівській щодо не врахування довідки про заробітну плату від 26.08.2010, яку видало Закрите акціонерне товариство «ОрланБеверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та довідки про заробітну плату від 09.09.2010, яку видало Публічне акціонерне товариство «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року, та не здійснення перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 з урахуванням зазначеної довідки, починаючи з 16.12.2025.

Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Стосовно позовної вимоги зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням довідки про заробітну плату від 26.08.2010, яку видало Закрите акціонерне товариство «Орлан-Беверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та довідки про заробітну плату від 09.09.2010, яку видало Публічне акціонерне товариство «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року, починаючи з 16.12.2025, суд звертає увагу на таке.

Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 31.08.2022 у справі № 640/22426/20, адміністративний суд, перевіряючи правомірність рішень, дій чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність закріпленим статті 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

У разі наявності у суб`єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов`язання судом суб`єкта прийняти рішення конкретного змісту є втручанням у дискреційні повноваження.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відповідно до пунктів 4.2 та 4.10 Розділу IV Порядку № 22-1 за принципом екстериторіальності визначається орган, що розглядає заяву та приймає рішення по суті, однак після опрацювання заяви електронна пенсійна справа передається до органу за місцем проживання (реєстрації) особи для здійснення безпосереднього нарахування та виплати пенсії.

Оскільки позивач перебуває на обліку та проживає в місті Києві, належним відповідачем в частині зобов`язання вчинити дії є Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Перерахунок пенсії згідно з частиною першою статті 45 Закону № 1058-IV у разі виникнення права на підвищення пенсії проводиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Враховуючи, що заява була подана позивачем 16.12.2025, перерахунок має бути здійснений з 01.01.2026. Таким чином, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в частині дати призначення виплат.

З огляду на викладене, із врахуванням заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку, що друга позовна вимога підлягає до часткового задоволення шляхом зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням довідки про заробітну плату від 26.08.2010, яку видало Закрите акціонерне товариство «Орлан-Беверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та довідки про заробітну плату від 09.09.2010, яку видало Публічне акціонерне товариство «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року, починаючи з 01.01.2026.

Оцінюючи зібрані у справі докази в сукупності та мотиви суду щодо кожної з позовних вимог, суд дійшов висновку, що позов потрібно задовольнити частково.

Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 293, 295 КАС України, суд-

у х в а л и в:

1.Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві ( 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська 16, ЄДРПОУ 42098368), Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016 м. Львів вул. Митрополита Андрея 10; код ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії -задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо неврахування довідки про заробітну плату від 26 серпня 2010 року, виданої Закритим акціонерним товариством «Орлан-Беверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року, та довідки про заробітну плату від 09 вересня 2010 року, виданої Публічним акціонерним товариством «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 року по 30 червня 2000 року, для обчислення пенсії ОСОБА_1 .

3. Зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням довідки про заробітну плату від 26.08.2010, яку видало Закрите акціонерне товариство «Орлан-Беверіджис» за період з 01 травня 1995 року по 31 серпня 1997 року та довідки про заробітну плату від 09.09.2010, яку видало Публічне акціонерне товариство «Сан ІнБев Україна» за період роботи з 01 серпня 1997 по 30 червня 2000 року, починаючи з 01.01.2026.

4. У задоволені решти позовних вимог відмовити.

5. Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяГрень Наталія Михайлівна