Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054, тел. (044) 334 68 95 e-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua, web: ki.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 05379487
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
02.07.2026Справа № 910/13223/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Стасюка С.В., за участю секретаря судового засідання Коваленко М.О., розглянувши матеріали справи
за заявою Підприємства з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" (08138, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, село Софіївська Борщагівка, вул. Микільсько-Борщагівська, будинок 1, 6; ідентифікаційний код 24376520)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" (04107, місто Київ, вулиця Підгірна/Татарська, будинок 3/7; ідентифікаційний код 34927131)
про банкрутство
Представники учасників справи: згідно протоколу судового засідання
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Підприємство з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" у зв`язку із наявною та непогашеною заборгованістю.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.11.2025 заяву Підприємства з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" про відкриття провадження у справі про банкрутство залишено без руху та встановлено п`ятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство шляхом подання до суду інформації про заінтересованість кредитора стосовно боржника.
10.11.2025 до Господарського суду міста Києва надійшла заява Підприємства з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" про усунення недоліків із наданням інформації.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.11.2025 прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду. Підготовче засідання суду призначено на 04.12.2025.
02.12.2025 до Господарського суду міста Києва надійшла заява арбітражної керуючої Клименко Яни Анатоліївни про проведення підготовчого засідання без її участі.
Суд відзначає, що судове засідання 04.12.2025 не відбулось у зв`язку з технічним збоєм в роботі підсистеми відеоконференцзв`язку.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.12.2025 призначено судове засідання на 12.02.2026.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.02.2026 відкрито провадження у справі № 910/13223/25 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп"; визнано грошові вимоги Підприємства з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" в розмірі 692 774,62 грн; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна боржника арбітражну керуючу Клименко Яну Анатоліївну. Попереднє засідання суду призначено на 16.04.2026.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України 18.02.2026 за № 78517.
02.04.2026 до Господарського суду міста Києва від розпорядника майна боржника надійшла заява про долучення документів до матеріалів справи.
Ухвалою попереднього засідання від 16.04.2026 визнано кредитором у справі № 910/13223/25 по відношенню до боржника - Підприємство з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" на суму 692 774, 62 грн - вимоги четвертої черги. Визначено дату проведення підсумкового судового засідання у справі № 910/13223/25 на 11.06.2026.
07.05.2026 до Господарського суду міста Києва від розпорядника майна боржника надійшла заява про долучення документів до матеріалів справи.
Підсумкове засідання 11.06.2026 не відбулось у зв`язку з перебуванням судді Стасюка С.В. у відпустці.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.06.2026 призначено підсумкове засідання на 02.07.2026.
30.06.2026 до Господарського суду міста Києва від розпорядника майна боржника надійшла заява про долучення документів до матеріалів справи на виконання вимог ухвали суду від 16.04.2026.
30.06.2026 до Господарського суду міста Києва від Підприємства з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" надійшло клопотання про перехід в ліквідаційну процедуру.
30.06.2026 до Господарського суду міста Києва від розпорядника майна боржника надійшло клопотання про сплату винагороди арбітражного керуючого.
У судовому засіданні 02.07.2026 представник ініціюючого кредитора надала пояснення по суті поданого клопотання, просила суд визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Розпорядник майна боржника підтримала подане ініціюючим кредитором клопотання.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги щодо визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, зважаючи на наступне.
27.04.2026 відбулися збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" в яких приймав участь кредитор - Підприємство з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія".
У відповідності до протоколу зборів кредиторів від 27.04.2026 вирішено подати клопотання до Господарського суду міста Києва про перехід в ліквідаційну процедуру, доручено підписати і подати вказане клопотання представнику Підприємства з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія".
Згідно ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судової інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.
У відповідності до ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Кодексом.
Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті (ч. 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
З системного аналізу норм закону вбачається, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до реєстру вимог кредиторів, визначенню підлягає розмір пасиву боржника. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово - майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.
Якщо встановлення пасиву боржника відбувається на попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.
Таким чином, завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження по справі, виходячи з клопотання комітету кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.
У судовому засіданні судом досліджено звіт розпорядника майна про проведену роботу за наслідками процедури розпорядження майном, а також проведений розпорядником майна аналіз фінансово-господарської діяльності боржника.
За наслідками проведеної процедури розпорядження майном розпорядником майна встановлено, що фінансовий стан підприємства протягом усього періоду є незадовільним: власний капітал від`ємний (- 8 787,9 тис. грн на 31.12.2021 та - 8 396,3 тис. грн на 31.12.2025), зобов`язання (8 699,2 тис. грн) багаторазово перевищують активи (302,9 тис. грн). Показники ліквідності критично низькі, коефіцієнт покриття - близько 0,04 за нормативу понад 1,0, коефіцієнт абсолютної ліквідності - 0,00. Власні оборотні засоби від`ємні (- 1 932,5 тис. грн). Показники фінансової стійкості від`ємні та значно нижчі за нормативні, що свідчить про повну залежність від позикових коштів та відсутність фінансової рівноваги. Діяльність підприємства протягом періоду переважно збиткова або відсутня (доходи у 2021, 2024 та 2025 роках - нульові), прибуток отримано лише у 2022-2023 роках. Необоротні активи (219,8 тис. грн) сформовані виключно довгостроковими фінансовими інвестиціями, основні засоби повністю зношені, запаси відсутні, оборотні активи майже повністю складаються з іншої поточної дебіторської заборгованості. Ознак фіктивного банкрутства не виявлено. Ознак дій з доведення до банкрутства в межах періоду 2021-2025 не встановлено, оскільки показники забезпечення зобов`язань активами не погіршились, фінансова неспроможність виникла до 2021 року. Ознак дій з приховування банкрутства не виявлено. Фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності - задоволення вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури.
Так, дослідивши матеріали справи, суд встановив, що пасиви значно перевищують активи боржника, під час проведення процедури розпорядження майном наявних активів боржника, за рахунок яких можливо погасити існуючу заборгованість перед кредиторами, розпорядником майна не знайдено, пропозицій щодо санації боржника до господарського суду або розпорядника майна не поступало, а внутрішня фінансова можливість відновити платоспроможність боржника відсутня.
Враховуючи викладені обставини, а також той факт, що були виконані всі необхідні умови процедури розпорядження майном, складено реєстр заявлених вимог кредиторів, проведено аналіз фінансово-господарського стану та інвентаризацію боржника, створено комітет кредиторів, подано клопотання щодо введення процедури ліквідації, відсутні пропозиції щодо санації боржника, господарський суд приходить до висновку щодо необхідності введення процедури ліквідації та визнання боржника банкрутом.
Згідно ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
Частиною 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
За змістом ч. 2 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий для виконання повноважень ліквідатора призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Так, у своєму клопотанні про перехід до ліквідаційної процедури, Підприємство з іноземною інвестицією "Об`єднана зернова компанія" просило призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" арбітражну керуючу Клименко Яну Анатоліївну.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів; 5) виключено; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
Відомостей про те, що арбітражна керуюча Клименко Яна Анатоліївна здійснювала управління боржником або ж є заінтересованою особою стосовно боржника та кредитора, судом не встановлено, не встановлено також обмежень, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута, кандидатура арбітражного керуючого не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у вказаній статті.
Враховуючи те, що запропонована зборами кредиторів кандидатура арбітражного керуючого, яка виконувала повноваження розпорядника майна боржника та яка подала до суду заяву-згоду на участь у справі про банкрутство, відповідає вимогам, визначеним Кодексом, виходячи з імперативних приписів ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за доцільне призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" арбітражну керуючу Клименко Яну Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 755 від 17.04.2013; ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ).
Крім того, положень ч. 3, 4 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України. Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури має містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, у провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора.
Керуючись ст. 28, 49 та 58-60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" (04107, місто Київ, вулиця Підгірна/Татарська, будинок 3/7; ідентифікаційний код 34927131).
2. Припинити повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" (04107, місто Київ, вулиця Підгірна/Татарська, будинок 3/7; ідентифікаційний код 34927131) арбітражної керуючої Клименко Яни Анатоліївни.
3. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" (04107, місто Київ, вулиця Підгірна/Татарська, будинок 3/7; ідентифікаційний код 34927131) банкрутом.
4. Відкрити ліквідаційну процедуру.
5. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" (04107, місто Київ, вулиця Підгірна/Татарська, будинок 3/7; ідентифікаційний код 34927131) арбітражну керуючу Клименко Яну Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 755 від 17.04.2013; ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ).
6. Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Оіл Консалтінг Груп" (04107, місто Київ, вулиця Підгірна/Татарська, будинок 3/7; ідентифікаційний код 34927131).
7. Господарську діяльність банкрута завершити.
8. Строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута та зобов`язання щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) вважати таким, що настав з 02.07.2026.
9. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 02.07.2026.
10. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 02.07.2026.
11. Ліквідатору:
- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства та належне виконання заходів, передбачених ст. 62-64 Кодексу України з процедур банкрутства, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;
- здійснювати продаж майна з неухильним дотриманням норм Кодексу України з процедур банкрутства;
- за результатами проведеної роботи, згідно ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов`язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу, тощо).
12. Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом скасовується арешт, накладений на майно боржника (крім тих, які застосовано у кримінальному провадженні), визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13. Копію постанови направити сторонам, ліквідатору, кредиторам та державному реєстратору за місцем знаходження боржника для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення (п. 1 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців").
Постанова набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Кодексом України з процедур банкрутства та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата складання та підписання повного тексту постанови: 08.07.2026.
Суддя Сергій СТАСЮК