Рішення № 137964741, 06.07.2026, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2026
Номер справи
120/14057/25
Номер документу
137964741
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

06 липня 2026 р. Справа № 120/14057/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара П.А., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області №025750012124 від 23.04.2025 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії відповідно до п.3 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в зв`язку з відсутністю необхідного стажу роботи трактористом-машиністом безпосередньо зайнятим у виробництві сільськогосподарської продукції. При цьому до стажу роботи на посаді тракториста-машиніста, зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції, не зараховано періоди роботи: з 01.11.1991 року по 23.05.2011 року, згідно з довідкою №36 від 13.02.2025 року, з 10.04.2013 року по 23.01.2014 року, з 01.04.2014 року по 03.12.2014 року, з 04.03.2015 року по 16.11.2016 року та з 21.03.2017 року по 22.05.2017 року, згідно з довідкою №85 від 02.04.2025 року, оскільки довідки не відповідають додатку №5 до п. 20 Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 року №637, а також оскільки посада "тракторист" не передбачена п.3 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву позовні вимоги позивача не визнав та просив відмовити в їх задоволенні з тих підстав, що стаж роботи позивача на посаді тракториста-машиніста, зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції, згідно наданих позивачем документів, не можливо визначити.

Згідно наданих документів, до заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до пункту 3 частини 2 статті 114 Закону №1058-IV:

- з 01.11.1991 по 23.05.2011, на мосаді тракторист, згідно з довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 13.02.2025 № 36, оскільки довідка не відповідає вимогам додатку № 5 до п. 20 Порядку № 637, а саме, відсутність 3-х підписів (головного бухгалтера). Інформація про відсутність на підприємстві посади головного бухгалтера, не надана. Крім того довідка, не містить посилання на п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", інформації про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції та про відповідальність страхувальника за подання недостовірних даних.

В акті перевірки достовірності документів, наданих для призначення (перерахунку) пенсій (далі - акт перевірки) від 21.03.2025 № 1000-1004-1/2249 Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області зазначено, що у книгах наказів по особовому складу, в особовій картці Т-2 та особових рахунках по нарахуванню заробітної плати внесено записи щодо займаної посади протягом 1991-2011 років тракторист. За даними акту перевірки роботу на посаді тракторист-машиніст не підтверджено. Тобто, за наданими документами підтверджено роботу на посаді тракторист протягом 1991-2011 років, яка не передбачена п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування";

- з 10.04.2013 по 23.01.2014, з 01.04.2014 по 03.12.2014, з 04.03.2015 по 16.11.2016, з 21.03.2017 по 22.05.2017 на посаді тракториста-машиніста, згідно з довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 02.04.2025 № 85, оскільки довідка не відповідає вимогам додатку № 5 до п. 20 Порядку № 637, а саме, відсутня інформація про відповідальність страхувальника за подання недостовірних даних.

В акті перевірки від 02.04.2025 № 0200-0902-1/2696 Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зазначено, що у книгах наказів, відомостях по заробітній платі, штатному розпису, облікових листах тракториста та особової картці працівника Т-2 внесено записи щодо займаної посади протягом 2013-2017 років тракторист. За даними акту перевірки роботу на посаді "тракторист-машиніст не підтверджено. Тобто, за наданими документами підтверджено роботу на посаді тракторист протягом 2013-2017 років, яка не передбачена п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Одночасно, за даними трудової книжки НОМЕР_1 від 03.12.1990, щодо періодів роботи протягом 1991-2011 років та 2013-2017 років, значиться посада заявника "тракторист".

У зв`язку з викладеним, за наслідками розгляду заяви Позивача від 29.10.2024 та доданих до неї документів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області прийнято рішення від 15.04.2025 № 025750012124 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 114 закону № 1058, у зв`язку з відсутністю необхідного стажу роботи трактористом-машиністом безпосередньо зайнятим у виробництві сільськогосподарської продукції.

Представник відповідача зазначає, що рішення від 23.04.2025 №025750012124 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 3 частини другої статті 114 Закону №1058-IV у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу роботи трактористом-машиністом, безпосередньо зайнятим у виробництві сільськогосподарської продукції, є правомірним та законним, прийнятим в межах, у спосіб та у відповідності до чинного законодавства України, у зв`язку з чим відсутні правові підстави для визнання його протиправним та скасування

Дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Позивач 15.04.2025 року звернувся до органів Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.3 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області №025750012124 від 23.04.2025 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії відповідно до п.3 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в зв`язку з відсутністю необхідного стажу роботи трактористом-машиністом безпосередньо зайнятим у виробництві сільськогосподарської продукції. При цьому до стажу роботи на посаді тракториста-машиніста, зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції, не зараховано періоди роботи: з 01.11.1991 року по 23.05.2011 року, згідно з довідкою №36 від 13.02.2025 року, з 10.04.2013 року по 23.01.2014 року, з 01.04.2014 року по 03.12.2014 року, з 04.03.2015 року по 16.11.2016 року та з 21.03.2017 року по 22.05.2017 року, згідно з довідкою №85 від 02.04.2025 року, оскільки довідки не відповідають додатку №5 до п. 20 Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 року №637, а також оскільки посада "тракторист" не передбачена п.3 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

В рішенні про відмову зазначено, що страховий стаж ОСОБА_1 становить 33 роки 4 місяці 16 днів. Вік заявника на час звернення - 55 років 1 місяць.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно із преамбулою Закону №1058-IV цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Частиною першою статті 9 Закону №1058-ІV передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду України в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Статтею 114 Закону №1058-IV врегульовано питання призначення пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається чоловікам, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

Відповідно до статті 1 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Таке ж визначення містить і частина перша статті 24 Закону №1058-IV, яка передбачає, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно з частиною другою статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону №1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Таким чином, до 01.01.2004 стаж роботи підтверджується в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Законом №1058-IV.

Так, приписами статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі Закон №1788-ХІІ) визначено, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. До стажу роботи зараховується також військова служба та перебування в партизанських загонах і з`єднаннях, служба в органах державної безпеки внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.

Статтею 62 Закону №1788-XII передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Такий порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок №637).

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Згідно з пунктом 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу роботи приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, а також виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Відповідно до пункту 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу роботи приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.

Додатково в довідці наводяться такі відомості стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (в тому числі колгоспів) - про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.

Аналіз наведених норм права свідчить про те, що законодавством України встановлено пріоритетність записів у трудовій книжці перед відомостями у первинних документах.

Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 16.01.2023 у справі 171/843/17(2-а/171/46/17).

При цьому порядок призначення пенсій на пільгових умовах цій категорії працівників роз`яснено у листі Міністерства соціального забезпечення України від 20 січня 1992 року №7. До трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільгосппродукції, належать працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільгоспробіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам-машиністам, які відпрацювали повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення, і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, з ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо. Віднесення господарства до сільгосппідприємств, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, здійснюється відповідно до класифікатора галузей народного господарства. До сільськогосподарських належать підприємства, які виробляють продукцію рослинництва і тваринництва.

Єдина назва професії «тракторист-машиніст» запроваджена в 1961 році та охоплює такі професії: бульдозерист, бульдозерист-скреперист, грейдерист; комбайнер; машиніст дощувальної установки, змонтованої на базі трактора; машиніст скрепера, скреперист; машиніст чаєзбиральної машини; машиніст екскаватора; машиніст-водій льонозбиральної машини, самохідної широкозахватної сінокосарки; механік-комбайнер, тракторист, тракторист-бульдозерист. До числа трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільгосппродукції, віднесено працівників, прийнятих на роботу трактористами-машиністами, які мають про це відповідні посвідчення.

Таким чином, головними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є виконання робіт на посаді тракториста-машиніста, безпосередня зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, досягнення відповідного віку, а також наявність кількості відповідного стажу.

Так, спірні правовідносини у даній справі виникли у зв`язку з відмовою позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Як встановлено судом, на момент звернення позивача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах йому виповнилось 55 років, визначений відповідачем страховий стаж останнього становить 33 роки 4 місяці 16 днів.

Отже, умови щодо віку (55 років) та наявності страхового стажу (30 років) в даному випадку виконуються.

Надаючи правову оцінку доводам відповідача про відсутність у позивача необхідного стажу 20 років на посаді тракториста-машиніста та безпосередньої зайнятості у виробництві сільськогосподарської продукції, суд враховує наступне.

Зі змісту спірного рішення вбачається, що до пільгового стажу не зараховані такі періоди роботи: з 01.11.1991 року по 23.05.2011 року згідно з архівною довідкою ПАТ "Комбінат "Тепличний" від 13 лютого 2025 року №36, оскільки довідка не відповідає Додатку 5 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, а саме відсутність 3- підписів (головного бухгалтера) та відсутня інформація про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції та про відповідальність страхувальника за подання недостовірних даних, з 10.04.2013 року по 23.01.2014 року, з 01.04.2014 року по 03.12.2014 року, з 04.03.2015 року по 16.11.2016 року та з 21.03.2017 року по 22.05.2017 року, згідно з довідкою №85 від 02.04.2025 року, оскільки довідки не відповідають додатку №5 до п. 20 Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 року №637, а також оскільки посада "тракторист" не передбачена п.3 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Так, згідно з трудовою книжкою серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 в періоди з 01.11.1990 по 23.05.2011 працював на посаді тракториста 3 класу в радгосп-комбінаті "Тепличний", який в процесі приватизації перетворено в ВАТ "Комбінат "Тепличний", з 10.04.2013 року по 23.01.2014 року, з 01.04.2014 року по 03.12.2014 року, з 04.03.2015 року по 16.11.2016 року та з 21.03.2017 року по 22.05.2017 року працював на посаді тракториста в ПАТ "Дащківці"

Дана обставина підтверджується також довідкою ПАТ "Комбінат "Тепличний" від 13 лютого 2025 року №36 та довідкою ТОВ "Дашківці" від 02.04.2025 року №85.

Посилання пенсійного органу на недотримання форми Додатку 5 при складанні довідок, на думку суду, не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії, оскільки основним документом, який доводить наявність відповідного стажу є трудова книжка, а відомості, відображені у довідках, не спростовують її записи. Довідки підписані уповноваженими особами та містять відбитки печатки.

Суд оцінює критично посилання пенсійного органу на формальні недоліки при оформленні уточнюючих і архівних довідок, адже вони були складені і надані посадовими особами, за дії яких позивач відповідати не може. Працівник не може бути позбавлений права на пенсійне забезпечення через недоліки відображення у документах інформації іншими особами або невнесення ними тих чи інших відомостей.

З огляду на це, позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування спірного рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 23.04.2025.

За встановлених обставин справи, враховуючи наявні в матеріалах справи письмові докази, суд зазначає, що пільговий стаж позивача на посаді тракториста становить більше 20 років, з огляду на що позивач має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі п.3 ч.2 ст.114 Закону №1058-IV як такий, що досяг віку 55 років та має необхідний страховий стаж не менше 30 років.

З урахуванням вищевикладеного рішення ГУ ПФУ в Миколаївській області від 23.04.2025 №025750012124 про відмову в призначенні пенсії підлягає скасуванню як протиправне, а позовні вимоги в цій частині задоволенню.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 45 Закону №1058-ІV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Позивач досяг пенсійного віку 55 років 26.02.2025, при цьому звернення за пенсією відбулось 15.04.2025, тобто не пізніше трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, отже позовні вимоги зобов`язального характеру підлягають задоволенню шляхом зобов`язання відповідача призначити позивачу з 27.02.2025 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п.3 ч.2 ст.114 Закону №1058-IV, зарахувавши до його стажу роботи на посаді тракториста-машиніста, зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції, періоди роботи з 01.11.1991 року по 23.05.2011 року, з 10.04.2013 року по 23.01.2014 року, з 01.04.2014 року по 03.12.2014 року, з 04.03.2015 року по 16.11.2016 року та з 21.03.2017 року по 22.05.2017 року.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачену суму судового збору в розмірі 968,96 грн .

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 23.04.2025 №025750012124 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.3 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області призначити ОСОБА_1 з 27.02.2025 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 3 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, зарахувавши до його стажу роботи на посаді тракториста-машиніста, зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, періоди роботи з 01.11.1991 року по 23.05.2011 року, з 10.04.2013 року по 23.01.2014 року, з 01.04.2014 року по 03.12.2014 року, з 04.03.2015 року по 16.11.2016 року та з 21.03.2017 року по 22.05.2017 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області судові витрати у сумі 968,96 грн (дев`ятсот шістдесят вісім грн 96 коп.).

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 )

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, буд.1, м. Миколаїв, 54008, код ЄДРПОУ 13844159)

Суддя Комар Павло Анатолійович