Постанова № 13794601, 22.12.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2010
Номер справи
2а-8754/10/0470
Номер документу
13794601
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2010 р. Справа № 2а-8754/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Коблової О. Д. при секретаріТуранській С.О. за участю: представника позивача Камінського Д.В. представника відповідача Григорчука П.В. представника третьої особи ОСОБА_5 представника третьої особи ОСОБА_6 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Айсберг" до Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського про зобов`язання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ: Товариство з обмеженою відповідальністю "Айсберг" звернулося до суду з позовом до Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського про зобов'язання вчинити певні дії.

Позивач стверджує, що відповідачем було проведено оцінку майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Айсберг" зі значними порушеннями за заниженою вартістю. Просить суд скасувати оцінку майна та зобов'язати Бабушкінський відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції провести нову оцінку і рецензування звіту про оцінку.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов у повному обсязі та пояснив обставини справи таким чином, як вони викладені у позові.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення даного позову та пояснив, що при проведенні оцінки майна позивача порушень не було.

Представники третьої особи, що не заявляли самостійні вимоги на стороні відповідача, заперечували проти задоволення позову.

Таким чином, суд, заслухавши пояснення сторін, третіх осіб, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності вважає необхідним задовольнити даний позов з наступних підстав.

Встановлено, що Бабушкінським відділом державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження за наказом по справі № 2-8/09, виданого 13.08.2009 року Господарським судом Дніпропетровської області; за наказом по справі № 30/181, виданого 23.10.2009 року Господарським судом Дніпропетровської області; за наказом по справі № 32/204-09, виданого 26.10.2009 року Господарським судом Дніпропетровської області; за наказом по справі № 25/195-09, виданого 03.11.2009 року Господарським судом Дніпропетровської області; за наказом по справі № 25/196-09, виданого 03.11.2009 року Господарським судом Дніпропетровської області; за наказом по справі № 18/757-07 виданого 23.01.2010 року Господарським судом Дніпропетровської області про стягнення з ТОВ «Айсберг»на користь ТОВ «Татнефть-Укрнефтепродукт», ТОВ «Будтекспроект», ПАТ «АКБ «Базис»суми боргу у загальному розмірі 4063644,46 грн.

22 березня 2010 року старшим державним виконавцем Григорчуком П.В. Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції було складено Акт опису і арешту майна серії АА № 893295 і додатки до нього серія АА № 3114923 та АА № 329423, яке належить товариству з обмеженою відповідальністю «Айсберг»(код ЄДРПОУ 30597627).

Постановою про призначення експерта для участі у виконавчому провадженні від 02.04.2010 року старшим державним виконавцем Григорчуком П.В. Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції при примусовому виконанні зведеного виконавчого провадження № 379/09 призначено експертом ОСОБА_5, у виконавчому провадженні з примусового виконання зведеного виконавчого провадження про стягнення з ТОВ «Айсберг»заборгованості на користь юридичних осіб. В постанові не зазначено номер сертифікату Фонду державного майна, який отримав експерт на підтвердження права на оціночну діяльність.

27.04.2010 року директору ТОВ "Айсберг" було вручено копію звіту оцінки арештованого майна.

Оцінку майна проводив експерт ПП "Діалог" ОСОБА_5 відповідно до Договору №6/04006 від 06 квітня 2010 року, мета оцінки - визначення ринкової вартості для прийняття рішення з метою відчуження. Відповідно до висновку ринкова вартість майна складає 4 288 455, 00 грн. З цього вбачається, що ринкова вартість майна вдвічі занижена, а саме вартість поз. 28, насосна 1, зазначено 2463 грн., хоча балансова вартість цієї позиції 183 333,33 грн, поз. 32, ресивер 24, зазначено 1016 грн., ліквідаційна вартість 16 667,67 грн., поз. 41 естакада наливна, зазначено 9794 грн., балансова вартість 184 926,00 грн.

Відповідно до ст.57 Закону України "Про виконавче провадження" для проведення оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських, річкових суден та майна, вартість якого перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, який здійснює свою діяльність відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". Тому, приписи вищенаведеної норми надають учаснику виконавчого провадження право на оскарження оцінки майна як процесуальної дії державного виконавця.

Закон України "Про виконавче провадження" визначає основи організації та діяльності державної виконавчої служби, її завдання, правовий статус працівників органів державної виконавчої служби та їх соціальний захист. Статтею 57 вищенаведеного Закону визначено право сторін у виконавчому провадженні на оскарження оцінки майна до суду в 10 денний строк з дня отримання повідомлення державного виконавця про таку оцінку. Відповідно до положень вищенаведеного Закону оцінка майна є процесуальною дією державного виконавця.

При цьому, згідно ч. 3 ст. 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" акт оцінки майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна, здійсненої суб'єктом оціночної діяльності - органом державної влади або органом місцевого самоврядування самостійно. Якщо процедурами з оцінки майна для складання акта оцінки майна передбачене попереднє проведення оцінки майна повністю або частково суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання, звіт про оцінку такого майна додається до акта оцінки майна. Акт оцінки майна підлягає затвердженню керівником органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), якщо зазначена оцінка погоджується, затверджується, або приймається органами державної влади або органами місцевого самоврядування, є обов'язковою.

Державна виконавча служба віднесена чинним законодавством до системи органів Міністерства юстиції України і є органом в системі органів виконавчої влади в Україні. Оскільки в силу імперативу ч. 3 ст. 57 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець обов'язково залучає оцінювача в разі проведення оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських, річкових суден та майна, вартість якого перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то акт оцінки, складений відповідачем, підлягає обов'язковому затвердженню керівником відділу державної виконавчої служби.

Однак, звіт про оцінку майна ТОВ «Айсберг», який був виконаний експертом ПП «Діалог»ОСОБА_5 та вручений директору ТОВ «Айсберг», був затверджений начальником Бабушкінський відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції без рецензування, що порушує права боржника в виконавчому провадженні.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню

Керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити повністю.

Скасувати звіт про оцінку майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Айсберг".

Зобов'язати Бабушкінський відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції провести нову оцінку і рецензування звіту про оцінку.Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 23.12.10р.

Суддя О. Д. Коблова