Рішення № 137892553, 16.06.2026, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
16.06.2026
Номер справи
405/2814/26
Номер документу
137892553
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 405/2814/26

2-о/405/67/26

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.06.2026 Подільський районний суд міста Кропивницького в складі:

головуючого судді Волоткевича А.В.,

секретар судового засідання Бобко В.В.,

розглянувши у відкритому засіданні в залі суду в м. Кропивницький в порядку окремого проваждення цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Хмельницькому Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, -

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Рижков А.О., який діє в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду із заявою, в якій просить:

- встановити факт народження ІНФОРМАЦІЯ_1 дитини Заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_3 ;

- встановити дані про дату і місце народження ОСОБА_3 , а саме: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце народження - м. Луганськ, Луганської області;

- встановити дані про батьків ОСОБА_3 , а саме: матір - ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , ID паспорт громадянина України № НОМЕР_2 ; орган, що видав 6833; дата видачі 27.10.2022; батько - ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_4 , виданий Артемівським РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області 27 квітня 2012 року.

Ухвалою суду від 27.04.2026 заяву залишено без руху.

04.05.2026 до суду від представника заявниці надійшла заява про усунення недоліків поданої заяви.

Також, 04.05.2026 до суду від заявниці та заінтересованої особи ОСОБА_2 надійшли зави про підтримання поданої заяви та розгляд вказаної заяви без їх участі.

Ухвалою суду від 05.05.2026 відкрито окреме провадження по справі та призначено справу до судового розгляду.

18.05.2026 до суду від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Луганській області Управління державної реєстрації Харківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України надійшла заява.

Також, 18.05.2026 до суду від представника заявниці заява про розгляд справи без його участі.

25.05.2026 на адресу суду від представника заявниці надійшла заява про заміну заінтересованої особи з Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Луганській області Управління державної реєстрації Харківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України на Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Хмельницькому Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

Ухвалою суду від 25.05.2026 замінено заінтересовану особу - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Луганській області Управління державної реєстрації Харківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України на заінтересовану особу - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Хмельницькому Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (ІКЮО 33282487, адреса: вул. Героїв Маріуполя, буд. 4, м. Хмельницький, 29005).

Фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося на підставі приписів ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.

ОСОБА_1 є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України (а.с. 22-23).

ОСОБА_2 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України (а.с. 17-20).

Заявниця, зазначає, що перебуваючи на тимчасово окупованій території України в м. Луганськ, ІНФОРМАЦІЯ_1 народила дитину ОСОБА_3 , у зв`язку з чим державна реєстрація народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану України не проведена.

Заявник зазначає, що батьком народженої дитини є громадянин України ОСОБА_2 , паспорт серія НОМЕР_4 , виданий Артемівським РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області 27 квітня 2012 року; РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

На підтвердження вказаного заявницею надано такі документи, які були видані окупаційною адміністрацією: - свідоцтво про народження, серія НОМЕР_5 , від 09.01.2026 р., - свідоцтво про встановлення батьківства серія НОМЕР_6 , від 09.01.2026 р., ;- довідка про народження № Р-00025 від 09.01.2026 р., - свідоцтво № 810-002044260000208 про реєстрацію місця проживання від 17.01.2026, - виписка з історії розвитку новонародженого № 2265 від 30.12.2025 р.,- виписний епікриз з історії родів № 2265/44880,- медичне свідоцтво про народження від 25.12.2025 (а.с. 10, 12-16, 24-26).

Вищезазначені документи, видані на тимчасово окупованій території, не визнаються органами державної влади України, відповідні обставини унеможливлюють отримання заявницею свідоцтва про народження її дитини встановленого зразка та визнання Україною факту народження дитини, у зв`язку із чим заявниця вимушена звернутись до суду із відповідною заявою для встановлення (визнання) факту народження дитини на тимчасово окупованій території.

Розглядаючи заяву по суті, суд враховує таке.

Згідно з частиною 1 статті 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до ст. ст. 3, 8, 9 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави, а чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Пунктом 7 частини 1 статті 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України визначені статтею 317 ЦПК України.

Відповідно до частини 1, 3 статті 317 ЦПК України, заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника. У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окремі території України, що входять до складу Луганської області, є окупованими Російською Федерацією. Тимчасово окупована територія України є невід`ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції України та законів України.

На даний час м. Луганськ, Луганської області є тимчасово окупованою територією України.

У частині другій статті 4 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" правовий режим тимчасово окупованої території передбачає особливий порядок забезпечення прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.

Згідно з частинами першою-третьою статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.

Як вбачається із зазначеного свідоцтва про народження, у відомостях про громадянство дитини батьків вказано, що вони є громадянами Російської Федерації.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» в редакції Закону № 2217-IX від 21.04.2022, що набув чинності 07.05.2022 року, державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я документи, що підтверджують факт народження. За відсутності закладу документа охорони здоров`я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

За правилами ст. 7 Закону України "Про громадянство України", особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.

Відповідно до ч.6 ст.5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Таким чином встановлено, що батьки малолітньої ОСОБА_3 , є громадянами України, що підтверджується їх паспортами. Зазначення іншого громадянства в свідоцтві про народження дитини, яке видано на непідконтрольній території України не підлягає врахуванню при розгляді справи відповідно до ч.6 ст.5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Частинами третьою-четвертою статті 49 Цивільного кодексу України передбачено, що державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частин першої, другої статті 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України. Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків або за заявою, поданою в електронній формі.

Підставою для здійснення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров`я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров`я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров`я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Медична консультаційна комісія видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінкою дитини. За відсутності документа закладу охорони здоров`я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження (стаття 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану").

У абзаці сто двадцять шостому пункту 8 глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за № 719/4940 (далі - Правила № 52/5), зазначено, що державну реєстрацію народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України проводить відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення суду в день надходження такого рішення в паперовій формі або будь-який відділ державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника в день отримання рішення суду у спосіб, передбачений абзацами п`ятим, шостим пункту 3 глави 1 розділу II цих Правил.

Згідно з підпунктом "в" пункту 12 глави 1 розділу III Правил № 52/5 у разі встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України підставою для внесення відомостей про батьків дитини є відповідне рішення суду, яким встановлені такі дані.

Наведені положення Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" дають підстави для висновку про те, що документи, видані на тимчасово окупованій території України незаконними органами та їх посадовими чи службовими особами, є недійсними і не створюють правових наслідків, за винятком документів, що підтверджують, зокрема факт народження.

Водночас Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та Правила № 52/5 не містять спеціальної норми права щодо порядку державної реєстрації народження на тимчасово окупованій території України відповідними органами державної реєстрації актів цивільного стану без рішення суду про встановлення такого факту, що унеможливлює встановлення факту народження та здійснення державної реєстрації народження в позасудовому порядку.

У Консультативному висновку Міжнародного суду ООН від 21 червня 1971 року "Юридичні наслідки для держав щодо триваючої присутності Південної Африки у Намібії" зазначено, що держави-члени ООН зобов`язані визнавати незаконність і недійсність триваючої присутності Південної Африки в Намібії, але "у той час як офіційні дії, вчинені урядом Південної Африки від імені або щодо Намібії після припинення дії мандата є незаконними і недійсними, ця недійсність не може бути застосовна до таких дій як, наприклад, реєстрація народжень, смертей і шлюбів".

Зазначений висновок враховував також ЄСПЛ у справах "Лоізіду проти Туречини" (Loizidou v. Turkey, рішення від 18 грудня 1996 року), "Кіпр проти Туреччини" (Cyprus v. Turkey, рішення від 10 травня 2001 року), "Мозер проти Республіки Молдови та Росії" (Mozer v. the Republic of Moldova and Russia, рішення від 23 лютого 2016 року).

Визнання актів окупаційної влади в обмеженому контексті, зокрема щодо народження дитини, з метою захисту прав громадян України, не легітимізує таку владу та не надає автоматичної дійсності таким актам. Такі дії зумовлені тим, що держава має вживати заходів щодо ефективного захисту прав громадян на своїй території, навіть якщо частина цієї території знаходиться під ефективним контролем іншої держави.

При наданні оцінки, зокрема, свідоцтву про народження дитини, довідці медичного характеру, як доказам потрібно враховувати, що хоча такі документи не є юридично дійсними, але вони можуть підтверджувати, що певна установа, яка не діє відповідно до українського законодавства, але de facto існує на тимчасово окупованій території зафіксувала факт народження дитини.

Правова оцінка документам, поданим заявником на підтвердження факту народження на тимчасово окупованій території України, зокрема документам, виданим органами та установами самопроголошених утворень, розташованими на окупованій території України, надається судом цивільної юрисдикції в сукупності з іншими доказами під час розгляду заяви про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України в порядку статті 317 ЦПК України, а не органами державної реєстрації актів цивільного стану. Саме рішення суду про встановлення такого факту є підставою для державної реєстрації народження та для внесення відомостей про батьків дитини відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення суду (див. висновок Верховного Суду від 23 листопада 2022 року у справі № 759/7001/22).

Подібні висновки щодо застосування норм матеріального права викладено у постановах Верховного Суду від 13 березня 2024 року у справі № 169/410/23 та від 24 квітня 2024 року у справі № 761/13911/23.

Зазначене узгоджується зі змістом частини другої статті 319 ЦПК України, відповідно до якої рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.

Як вбачається з матеріалів справи, реєстрація народження дитини в органах відділу державної реєстрації актів цивільного стану не проводилась з посиланням на те, що свідоцтво про народження видане на тимчасово окупованій території, та заявник не зверталась до цих органів.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєння їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 СК України, якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік - батьком дитини.

Відповідно до ч. 3 ст. 144 СК України, реєстрація народження дитини проводиться державним органом реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

Відповідно до ч. 1 ст. 145 СК України, прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їх згодою.

Відповідно до ч. 1 ст. 147 СК України, батькові дитина визначається за іменем батька.

В межах розгляду даної справи встановлено, що заявниця у місті Луганськ Старобільськ Луганської області ІНФОРМАЦІЯ_2 народила дитину жіночої статі ОСОБА_3 .

Згідно зі свідоцтвом про встановлення батьківства батьком ОСОБА_3 є ОСОБА_2 .

З огляду на зазначене, а також те, що м. Луганськ, Луганської області є територією, яка перебуває у тимчасовій окупації, зазначені вище медичний документ та свідоцтво про народження заявницею дитини жіночої статі, відповідно до положень Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», є недійсним і не створює правових наслідків, але підтверджує факт народження дитини на тимчасово окупованій території, що позбавляє заявницю зареєструвати народження своєї дитини.

Встановлення факту народження дитини необхідно заявниці з метою підтвердження громадянства України дитини, реалізації дитиною всіх належних їй прав та свобод громадянина України.

Згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 7 Закону України «Про громадянство України», особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.

Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.

Відповідно до ст. 7 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, ратифікованою постановою Верховної ради України №789-ХІІ від 27.02.1991 року, дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім`я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування. Держави-учасниці забезпечують здійснення цих прав згідно з їх національним законодавством та виконання їх зобов`язань за відповідними міжнародними документами у цій галузі, зокрема, у випадку, коли б інакше дитина не мала громадянства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупована територія України є невід`ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Згідно із ст. 18 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», громадянам України гарантується дотримання у повному обсязі їхніх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав та права на освіту, після залишення ними тимчасово окупованої території.

Враховуючи наведену практику ЄСПЛ, а також ключове значення, яке має встановлення факту народження ОСОБА_3 , для подальшої реєстрації цього факту в органах державної реєстрації актів цивільного стану та отримання свідоцтва про народження, суд, як виняток, приймає до уваги надані заявницею документи та оцінює їх в сукупності з копіями інших документів та приходить до обґрунтованого висновку, що заявлені вимоги слід задовольнити та встановити факт народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 дитини жіночої статі у місті Луганськ, Луганської області, Україна, від матері ОСОБА_1 , громадянки України, та батька ОСОБА_2 , громадянина України, що надасть можливість заявниці отримати видане державним органом України свідоцтво про народження дитини.

Виходячи з викладеного вище, враховуючи відсутність можливості в інший спосіб зареєструвати народження дитини, з метою реалізації дитиною в подальшому всіх належних їй прав та свобод громадянина України, суд вважає за необхідне задовольнити заяву, встановивши факт народження дитини на тимчасово окупованій території України.

Керуючись статтями 19, 76, 81,141, 258-259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Хмельницькому Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України задовольнити.

Встановити факт народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та відомості про місце народження і батьків.

Встановити дані про дату, стать і місце народження ОСОБА_3 , а саме: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 , стать жіноча, місце народження - м. Луганськ, Луганської області.

Встановити дані про батьків ОСОБА_3 , а саме: матір - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , ID паспорт громадянина України № НОМЕР_2 , орган, що видав 6833, дата видачі 27.10.2022; батько - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_3 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_4 , виданий Артемівським РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області 27квітня 2012 року;

Судовий збір в розмірі 665,60 грн віднести за рахунок держави.

Допустити рішення суду до негайного виконання.

Копію судового рішення невідкладно надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації народження ОСОБА_3 .

Рішення суду є підставою для видачі органом державної реєстрації актів цивільного стану свідоцтва про народження ОСОБА_3 , встановленого законодавством України зразка.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Кропивницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення судового рішення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Оскарження рішення суду не зупиняє його виконання.

Учасники справи:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 .

Заінтересовані особи:

- Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Хмельницькому Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ІКЮО 33282487, адреса: вул. Героїв Маріуполя, буд. 4, м. Хмельницький, 29005;

- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 .

Повне рішення складено 26.06.2026.

Суддя Подільського районного

суду міста Кропивницького А. В. Волоткевич