Ухвала суду № 137872701, 24.06.2026, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
24.06.2026
Номер справи
127/21873/26
Номер документу
137872701
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 127/21873/26

Провадження № 1-кс/127/8433/26

ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Іменем України

24 червня 2026 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши клопотання керівника відділу детективів Територіального управління БЕБ у Вінницькій області ОСОБА_5 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, в рамках кримінального провадження № 72026021000000029 внесеного до ЄРДР 19.06.2026, відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився в м. Суми, громадянин України, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий,

який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, за фіксації судового розгляду технічними засобами,-

В С Т А Н О В И В :

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання керівника відділу детективів Територіального управління БЕБ у Вінницькій області ОСОБА_5 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, в рамках кримінального провадження № 72026021000000029 внесеного до ЄРДР 19.06.2026, відносно підозрюваного ОСОБА_6 ..

Клопотання мотивовано тим, що детективом провадиться досудове розслідування кримінального провадження № 72026021000000029 від 19.06.2026, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, в ході розслідування якого виникла необхідність у обранні відносно підозрюваного ОСОБА_6 міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В ході розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що підрозділом детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування за фактом розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах посадовими особами Подільського регіонального центру онкології, вчиненого повторно у складі організованої групи, за яким повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України ОСОБА_7 , за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України ОСОБА_6 , за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України ОСОБА_8 , за ч. 5 ст. 191 КК України ОСОБА_9 .

Досудовим розслідуванням встановлено, що у ОСОБА_7 , яка тривалий час з 01.04.2011 перебувала на посаді представника відділу продажу ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА» (ЄДРПОУ 34613605) (офіційний представник виробника медичного обладнання KARL STORZ SE&Co.KG (Німеччина) та достеменно знала ринок медичного обладнання України, а також окремих службових осіб медичних закладів, у невстановлений під час досудового розслідування час, але не пізніше 17.05.2024 виник злочинний намір на здійснення розтрати коштів, що виділялись для здійснення публічних закупівель комунальними медичними закладами. Злочинний план ОСОБА_7 полягав у продажу таким закладам медичного обладнання, виробником якого є KARL STORZ SE&Co.KG, через підконтрольних суб`єктів господарювання за цінами, значно вищими від тих, за якими реалізується аналогічна продукція. При цьому першим етапом реалізації плану ОСОБА_7 мало стати оприлюднення медичним закладом інформації про проведення публічної закупівлі із завищеною очікуваною вартістю, визначеною ОСОБА_7 . Так, з метою реалізації зазначеного злочинного плану, володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 17.05.2024., ОСОБА_7 створила організовану групу з метою розтрати коштів комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», ЄДРПОУ 05484131 (далі - Підприємство), призначених для придбання медичної техніки та обладнання.

Відповідно до п.п 1.3 Розділу I Підприємства, його власником є територіальні громади сіл, селищ, міст Вінницької області в особі Вінницької обласної ради.

Відповідно до Розділу VII, майно підприємства становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти. Майно підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області і закріплюються за ним на прав оперативного управління. Майно, набуте згідно законодавства при здійсненні підприємством господарської діяльності є спільною власністю територіальних громад області.

Для створення організованої групи ОСОБА_7 , маючи намір здійснювати розтрату коштів Підприємства протягом тривалого часу, усвідомлюючи неможливість вчинення таких дій самостійно, без залучення його службової особи, відповідальної за публічні закупівлі, а також без залучення підконтрольних суб`єктів господарювання, які б виступали учасниками публічних закупівель, розуміючи, що така діяльність є протиправною, має високий ступінь суспільної небезпеки, вимагає чіткого та узгодженого плану та тривалої підготовки, вирішила залучити службову особу КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», фізичну особу-підприємця, а також особу, якій підконтрольні фізичні особи-підприємці, які б мали виступати учасниками публічних закупівель.

Для забезпечення стійкості організованої групи та зважаючи на заплановану тривалість та специфіку намічених злочинних дій, ОСОБА_7 , поклавши на себе функції організатора, запропонувала увійти до складу організованої групи наступним особам:

ОСОБА_9 , яка займає посаду фахівець з публічних закупівель Підприємства;

ОСОБА_10 , під контролем якого перебувають ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 та який має довіреності від зазначених осіб на вчинення дій юридичного значення, а також на розпорядження банківськими рахунками від їх імені;

ОСОБА_8 , яка зареєстрована як фізична особа-підприємець та під контролем ОСОБА_10 за вказівками ОСОБА_7 могла приймати участь у публічних закупівлях, оголошених Підприємством та яка водночас володіє необхідними навичками та діловими якостями, необхідними для підготовки та подання документів для участі у публічних закупівлях, що проводились Підприємством.

ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , діючи умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно-небезпечних дій, надали свою добровільну згоду на участь у реалізації злочинного наміру ОСОБА_7 та увійшли до створеної та очолюваної ОСОБА_7 організованої групи для вчинення на території Вінницької розтрати коштів Підприємства під час воєнного стану (введеного згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ та продовжений Указом Президента України № 271/2024 від 06.05.2024).

Таким чином, не пізніше 17.05.2024, ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_8 з метою розтрати коштів Підприємства зорганізувались у стійке об`єднання - організовану групу, об`єднану єдиним планом, з розподілом функцій між учасниками групи, направлених на досягнення цього плану, відомого всім учасникам.

Відповідно до вказаного плану, з урахуванням особистих якостей учасників групи та займаної посади, функції кожного учасника розподілено наступним чином:

ОСОБА_7 , виконуючи роль організатора та керівника злочинної групи, підібрала та залучила до її складу учасників, розподілила між ними ролі, організовувала взаємозв`язок між виконавцем ( ОСОБА_9 ) та пособниками ( ОСОБА_10 та ОСОБА_8 ), впроваджувала заходи конспірації, визначала суму завищення від реальної вартості медичного обладнання, давала вказівки співучасникам, погоджувала їх дії та забезпечувала контроль організованої групи. Тобто ОСОБА_7 , як організатор групи спрямовувала зусилля співучасників на безпосереднє виконання діянь, пов`язаних із розтратою коштів Підприємства.

ОСОБА_9 , яка добровільно та свідомо увійшла до складу організованої злочинної групи, створеної ОСОБА_7 , діючи цілеспрямовано і узгоджено з іншими співучасниками, відповідно до розробленого плану, виконувала відведену їй організатором роль виконавця. Відповідно до відведеної ролі, використовуючи своє службове становище та надані Законом України «Про публічні закупівлі» і посадовими інструкціями повноваження, діючи від імені Підприємства та всупереч його інтересам, ОСОБА_9 , свідомо не перевіряючи та не беручи в розрахунок ринкові ціни на аналогічне обладнання, що склались в Україні, забезпечувала оприлюднення в електронній системі закупівель інформації щодо проведення публічної закупівлі медичного обладнання з характеристиками, відомості щодо яких їй надано організатором ОСОБА_7 , а також з очікуваною вартістю, яка завідомо для ОСОБА_9 була значно вище ринкової та яка також була сформована та донесена до відома останньої також ОСОБА_7 ; корегувала зміст документації, що подавалась ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 для участі в публічних закупівлях та надавала рекомендації щодо оформлення такої документації для дотримання умов, за якими вказані суб`єкти господарювання можуть бути визначені переможцями публічних закупівель, що проводились Підприємством; інформувала учасників злочинної групи про час публікації оголошень про публічні закупівлі медичного обладнання для своєчасного подання підконтрольними ОСОБА_11 суб`єктами господарювання документації для участі і них.

Відповідно до наказу № 30-к(ос) від 07.01.2023 директора Комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» ОСОБА_9 призначено фахівцем публічних закупівель відділу публічних закупівель вищезазначеного підприємства.

Відповідно до посадових обов`язків ОСОБА_9 , з якими вона ознайомилась під особистий підпис 18.01.2023, на неї покладено наступні обов`язки: складати та затверджувати річний план закупівель, здійснювати вибір процедури закупівлі та проводити їх, забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця, забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законодавством, забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель, представляти інтереси замовника, пов`язані зі здійсненням закупівель, зокрема, під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення, аналізувати виконання укладених договорів, здійснювати моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні, здійснювати інші дії, передбачені законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником, зокрема, шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов`язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п`яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб`єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб`єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб`єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об`єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

Відповідно до ч. 10 ст. 11 згаданого Закону, уповноважена особа: планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель; проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі; оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини сьомої статті 3 цього Закону; забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог цього Закону; здійснює інші дії, передбачені цим Законом. Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.

Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону, для підготовки тендерної документації та/або оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі за рішенням замовника уповноважена особа може залучати інших працівників замовника.

Відповідно до ч. 12 ст. 11 Закону, за рішенням замовника може утворюватися робоча група у складі працівників замовника для розгляду тендерних пропозицій/пропозицій. У разі утворення робочої групи уповноважена особа є її головою та організовує її роботу. До складу робочої групи застосовуються вимоги абзацу другого частини сьомої цієї статті. Робоча група бере участь у розгляді тендерних пропозицій/пропозицій, у проведенні переговорів у разі здійснення переговорної процедури, а рішення робочої групи має дорадчий характер.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, з урахуванням прав та обов`язків ОСОБА_9 , передбачених її посадовою інструкцією та Законом України «Про публічні закупівлі», остання, перебуваючи на посаді фахівця публічні закупівель відділу публічних закупівель, виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, тобто у розумінні ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою.

ОСОБА_11 добровільно та свідомо увійшовши до складу організованої злочинної групи, створеної ОСОБА_7 , діючи цілеспрямовано і узгоджено з іншими співучасниками, будучи достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_9 є службовою особою Підприємства, відповідно до розробленого плану, виконував відведену йому організатором групи роль пособника. Відповідно до відведеної ролі, ОСОБА_11 приймав активну участь на всіх стадіях вчинюваних організованою групою злочинів, звітував організатору групи ОСОБА_7 про надходження грошових коштів на рахунки підконтрольних фізичних осіб-підприємців; передавав ОСОБА_8 вказівки ОСОБА_7 щодо підготовки та змісту тих чи інших документів, пов`язаних з публічними закупівлями; маючи довіреності на вчинення дій від імені ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 , а також доступ до цифрових підписів останніх забезпечував можливість використання таких підписів ОСОБА_8 , яка за його вказівкою готувала документи для участі в публічних закупівлях, а також вживав заходів щодо актуальності дії цифрових підписів за терміном дії; здійснював розпорядження грошовими коштами, що надходили на рахунки вказаних суб`єктів господарювання від Підприємства за медичне обладнання, поставлене за завищеними цінами.

ОСОБА_8 добровільно та свідомо увійшовши до складу організованої злочинної групи, створеної ОСОБА_7 , діючи цілеспрямовано і узгоджено з іншими співучасниками, будучи достовірно обізнаною про те, що ОСОБА_9 є службовою особою Підприємства, відповідно до розробленого плану, виконувала відведену їй організатором групи роль пособника. Відповідно до відведеної ролі, ОСОБА_8 приймала активну участь на всіх стадіях вчинюваних організованою групою злочинів, у взаємодії та узгоджено із виконавцем ОСОБА_9 готувала документацію, необхідну для участі ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 в публічних закупівлях медичного обладнання, що проводились Підприємством та, маючи доступ до цифрових підписів ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 , що було забезпечено іншим учасником групи ОСОБА_10 , подавала документи для участі у процедурах закупівель через систему «Prozorro»; під керівництвом організатора ОСОБА_7 готувала цінові пропозиції від імені зазначених суб`єктів господарювання із завідомо для всіх учасників злочинної групи завищеними цінами; як суб`єкт господарювання самостійно приймала участь у публічній закупівлі медичного обладнання та за результатом проведення якої, завдяки узгодженості дій зі службовою особою Підприємства ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_8 визначено переможцем.

Організована група у складі вказаних осіб припинила своє існування 23.07.2025 після викриття її незаконної діяльності працівниками правоохоронних органів, вчинивши до цієї дати розтрату коштів Підприємства при наступних обставинах:

У невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 21.05.2024 ОСОБА_7 , з метою розтрати коштів Підприємства, маючи інформацію про потребу у придбанні ним устаткування для операційних блоків - система лапароскопічна, багаторазового використання, виробником якого, зокрема, є KARL STORZ SE&Co.KG (Німеччина), будучи достовірно обізнаною про займану посаду ОСОБА_9 , діючи в умовах воєнного стану, надала останній вказівку, що при оприлюдненні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» інформації щодо проведення публічної закупівлі вказаного обладнання, для реалізації спільного злочинного плану вона, відповідно до відведеної їй ролі виконавця повинна зазначити очікувану вартість предмету закупівлі 6 500 000 грн, яка завідомо для ОСОБА_7 та ОСОБА_9 є вище середньої ринкової, а у технічній специфікації до тендерної документації - унікальні характеристики обладнання, які властиві лише обладнанню виробництва KARL STORZ SE&Co.KG (Німеччина), що на думку ОСОБА_7 мало штучно звузити коло ймовірних учасників торгів, обмежити конкуренцію та створити умови для перемоги у публічній закупівлі суб`єкта господарювання, діяльність якого повністю контролювалась та координувалась ОСОБА_10 .

Виконуючи вказівку організатора організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , діючи в умовах воєнного стану, будучи службовою особою, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі», діючи умисно у складі організованої групи зі ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , з метою розтрати коштів Підприємства, свідомо не забезпечила належного аналізу ринку на аналогічне обладнання, об`єктивного обґрунтування очікуваної вартості та не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб`єктів господарювання щодо предмету закупівлі - устаткування для операційних блоків, система лапароскопічна, багаторазового використання. При цьому, маючи інформацію про реальну вартість медичного обладнання, ОСОБА_9 погодила очікувану вартість предмета закупівлі в розмірі 6 500 000 грн та 21.05.2024 о 14.28 год, використовуючи своє службове становище, перебуваючи на робочому місці за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, будинок 84, в електронній системі «Prozorro» здійснила публікацію оголошення UA-2024-05-21-007918-a-b1 про проведення публічна закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)» із завідомо завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 6 500 000,00 грн.

Водночас, з метою реалізації спільного злочинного плану організованої групи, ОСОБА_10 , який мав нотаріально завірені довіреності на вчинення дії від імені суб`єктів господарювання, залучених для вчинення розтрати коштів Підприємства, відповідно до відведеної йому ролі, в умовах воєнного стану, визначено, що розтрата коштів при проведення публічної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)» буде здійснено через ФОП ОСОБА_8 , яка водночас є учасником організованої групи.

В свою чергу, ОСОБА_8 , діючи в умовах воєнного стану, у складі організованої групи спільно і узгоджено зі ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , достовірно знаючи про те, що остання є службовою особою Підприємства, з метою розтрати коштів Підприємства, виконуючи вказівки ОСОБА_10 та за координації ОСОБА_9 і ОСОБА_7 , 28.05.2024 о 16.02 год, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , від імені ФОП ОСОБА_8 , подала документи для участі у вищезазначеній публічній закупівлі, при цьому в ціновій пропозиції за вказівкою ОСОБА_10 та ОСОБА_7 зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 6 491 000 грн, однак значно вищою за ринкову, про що їй достовірно було відомо. При цьому, у власності ФОП ОСОБА_8 необхідне медичне обладнання було відсутнє, про що всі учасники організованої групи були обізнані.

Завершуючи відведену їй злочинну роль при вчиненні кримінального правопорушення, ОСОБА_9 , діючи умисно, з метою розтрати коштів Підприємства, у складі організованої групи, маючи, з огляду на службове становище, можливість впливати на управління майном Підприємства, діючи в межах повноважень, визначених посадовою інструкцією та Законом України «Про публічні закупівлі», 31.05.2024 останньою одноособово прийнято рішення щодо обрання ФОП ОСОБА_8 переможцем публічної закупівлі UA-2024-05-21-007918-a-b1. Вказане рішення зафіксовано в протоколі №188 УО М від 31.05.2024, який нею підписано та цього ж дня о 09.15 год з робочого місця за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, будинок 84 оприлюднено в електронній системі «Prozorro» шляхом накладання електронного підпису.

Таким чином, ОСОБА_9 , з огляду на службове становище, маючи повноваження вирішувати, якою саме буде очікувана вартість предмета публічної закупівлі, а також приймати рішення, кого саме визначити переможцем процедури публічної закупівлі UA-2024-05-21-007918-a-b1, мала можливість вплинути на рішення та дії директора Підприємства ОСОБА_13 , у віданні якого перебувають кошти Підприємства, при укладанні договору поставки та сплати вартості устаткування.

В результаті спільних злочинних дій організованої групи, внаслідок яких в електронній системі «Prozorro» опубліковано очікувану вартість обладнання із навмисно завищеною ринковою вартістю устаткування та створено дискримінаційні умови для обрання переможцем публічної закупівлі заздалегідь обраного вищезазначеного суб`єкта господарювання, 06.06.2024 між Підприємством в особі директора ОСОБА_13 , який діяв, спираючись на результати проведеної ОСОБА_9 публічної закупівлі, тобто під впливом дій останньої, та ФОП ОСОБА_8 укладено договір про закупівлю товарів № 6491/С (далі - Договір 1), після чого, на виконання умов зазначеного договору ОСОБА_13 , який має право відповідно до п.п. 6.5 Розділу VI Статуту Підприємства розпоряджатись коштами Підприємства відповідно до законодавства, будучи необізнаним про злочинні наміри організованої групи, під впливом умисних дій ОСОБА_9 , вчинених нею у складі організованої групи при проведенні зазначеної публічної закупівлі, видав платіжне доручення №4652 від 21.06.2024, на підставі якого 25.06.2024 о 08:19 год. на рахунок ФОП ОСОБА_8 надійшли грошові кошти від Підприємства в сумі 6 491 000 грн, які, відповідно, вибули із власності Підприємства.

Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору предметом договору є: «Система лапароскопічна для втручань в онкоурології, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід`ємною частиною Договору за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)».

Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору ціна договору становить 6 491 000 грн.

Відповідно до Розділу IV Договору, розрахунки за договором проводяться після проведення Постачальником пуско-налагоджувальних робіт на підставі підписаного Сторонами Акту введення Товару в експлуатацію шляхом перерахування грошових коштів на рахунок постачальника.

При цьому, постачання визначеного договором обладнання на адресу КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», фактично забезпечено ОСОБА_7 не ФОП ОСОБА_8 , а напряму в КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради», при цьому ОСОБА_7 забезпечила, щоб ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА» не вимагало оплати своєчасної оплати за обладнання від ФОП ОСОБА_8 .

Водночас встановлено, що на момент отримання ФОП ОСОБА_8 коштів (25.06.2024) та на момент складання службовими особами Підприємства платіжного доручення № 4652 від 21.06.2024, ФОП ОСОБА_8 не могла мати права власності на вказане медичне обладнання, оскільки воно придбано ФОП ОСОБА_8 на умовах післяплати у ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», при цьому кошти за нього сплачені ФОП ОСОБА_8 лише 25.06.2024, тобто після отримання розрахунку від Підприємства.

Вказані обставини свідчать про те, що медичне обладнання за договором №6491/С від 06.06.2024, ринкова вартість якого складає 2 673 769,86 грн придбано Підприємством у ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», а ФОП ОСОБА_8 виступила фіктивним учасником угоди з метою розтрати організованою групою коштів Підприємства шляхом завищення вартості предмету договору.

Таким чином, спільними діями організованої групи у складі ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в умовах воєнного стану здійснено розтрату коштів КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», ЄДРПОУ 05484131 при проведенні публічної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)» у сумі 2 673 769,86 грн, чим заподіяно вказаній установі матеріальну шкоду в особливо великому розмірі.

Різницею коштів між фактичною вартістю вказаною медичного обладнання та сумою, що надійшла за умовами договору 6491/Е від 06.06.2024 на рахунок ФОП ОСОБА_8 учасники злочинної групи розпорядились на власний розсуд, при цьому, частина коштів з рахунку ФОП ОСОБА_8 відповідно відведеної ОСОБА_6 ролі, розподілена по банківським рахункам (власним та наближених осіб, родичів), після чого переведено з безготівкових у готівкову форму шляхом видачі готівки через банкомати та через касу.

Продовжуючи реалізацію злочинного плану, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 15.07.2024 ОСОБА_7 , діючи повторно, в умовах воєнного стану, з метою розтрати коштів Підприємства, маючи інформацію про потребу у придбанні ним устаткування для операційних блоків - резектоскоп, виробником якого, зокрема, є KARL STORZ SE&Co.KG (Німеччина), будучи достовірно обізнаною про займану посаду ОСОБА_9 , надала останній вказівку, що при оприлюдненні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» інформації щодо проведення публічної закупівлі вказаного обладнання, для реалізації спільного злочинного плану вона, відповідно до відведеної їй ролі виконавця, повинна зазначити очікувану вартість предмету закупівлі 725 000 грн, яка завідомо для ОСОБА_7 та ОСОБА_9 є вище середньої ринкової, а у технічній специфікації до тендерної документації - унікальні характеристики обладнання, які властиві лише обладнанню виробництва KARL STORZ SE&Co.KG (Німеччина), що на думку ОСОБА_7 мало штучно звузити коло ймовірних учасників торгів, обмежити конкуренцію та створити умови для перемоги у публічній закупівлі суб`єкта господарювання, діяльність якого повністю контролювалась та координувалась ОСОБА_10 .

Виконуючи вказівку організатора організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , діючи повторно, будучи службовою особою, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі», діючи умисно у складі організованої групи зі ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , з метою розтрати коштів Підприємства, свідомо не забезпечила належного аналізу ринку на аналогічне обладнання, об`єктивного обґрунтування очікуваної вартості та не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб`єктів господарювання щодо предмету закупівлі - устаткування для операційних блоків - резектоскоп. При цьому, маючи інформацію про реальну вартість медичного обладнання, ОСОБА_9 погодила очікувану вартість предмета закупівлі в розмірі 725 000 грн та 15.07.2024 о 11.18 год, використовуючи своє службове становище, перебуваючи на робочому місці за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, будинок 84, в електронній системі «Prozorro» здійснила публікацію оголошення UA-2024-07-15-002642-a про проведення публічна закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015 - 33160000-9). Резектоскоп (код НК 024:2023 - 35301)» із завідомо завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 725 000 грн.

Водночас, з метою реалізації спільного злочинного плану організованої групи, ОСОБА_10 , маючи нотаріально завірені довіреності на вчинення дій від імені суб`єктів господарювання, залучених для вчинення розтрати коштів Підприємства, а також їх цифрові підписи, діючи умисно, відповідно до відведеної йому ролі, визначив, що розтрата коштів при проведення публічної закупівлі «Устаткування для операційних блоків код (код ДК 021:2015 - 33160000-9), Резектоскоп (код НК 024:2023 - 35301)» буде здійснено через ФОП ОСОБА_11 , яка є його матір`ю та не була обізнана про злочинні наміри організованої групи. При цьому, з метою реалізації спільного плану організованої групи, останній забезпечив ОСОБА_8 доступом до цифрового підпису ФОП ОСОБА_11 для подання в електронному вигляді документів, необхідних для участі у публічній закупівлі.

В свою чергу, ОСОБА_8 , діючи повторно, у складі організованої групи спільно і узгоджено зі ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , достовірно знаючи про те, що остання є службовою особою Підприємства, з метою розтрати коштів Підприємства, виконуючи вказівки ОСОБА_10 та за координації ОСОБА_9 і ОСОБА_7 , 21.07.2024 о 16.07 год, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , отримавши від ОСОБА_10 доступ до цифрового підпису ФОП ОСОБА_11 , подала від імені останньої документи для участі у вищезазначеній публічній закупівлі, при цьому в ціновій пропозиції за вказівкою ОСОБА_10 та ОСОБА_7 зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 723 500 грн, однак значно вищою за ринкову, про що їй достовірно було відомо. При цьому, у власності ФОП ОСОБА_11 необхідне медичне обладнання було відсутнє, про що всім учасникам організованої групи було відомо.

Завершуючи відведену їй злочинну роль при вчиненні кримінального правопорушення, ОСОБА_9 , діючи умисно, з метою розтрати коштів , у складі організованої групи, маючи, з огляду на службове становище, можливість впливати на управління майном Підприємства, діючи в межах повноважень, визначених посадовою інструкцією та Законом України «Про публічні закупівлі», 25.07.2024 одноособово прийняла рішення щодо обрання ФОП ОСОБА_11 переможцем публічної закупівлі UA-2024-07-15-002642-a. Вказане рішення зафіксовано в протоколі №247 УО М від 25.07.2024, який нею підписано та цього ж дня о 12.33 год з робочого місця за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, будинок 84 оприлюднено в електронній системі «Prozorro» шляхом накладання електронного підпису.

Таким чином, ОСОБА_9 , з огляду на службове становище, маючи повноваження вирішувати, якою саме буде очікувана вартість предмета публічної закупівлі, а також приймати рішення, кого саме визначити переможцем процедури публічної закупівлі UA-2024-07-15-002642-a, мала можливість вплинути на рішення та дії директора Підприємства ОСОБА_13 , у віданні якого перебувають кошти Підприємства, при укладанні договору поставки та сплати вартості устаткування.

В результаті спільних злочинних дій організованої групи, внаслідок яких в електронній системі «Prozorro» опубліковано очікувану вартість обладнання із навмисно завищеною ринковою вартістю устаткування та створено дискримінаційні умови для обрання переможцем публічної закупівлі заздалегідь обраного вищезазначеного суб`єкта господарювання, 05.08.2024 між Підприємством в особі директора ОСОБА_13 , який діяв, спираючись на результати проведеної ОСОБА_9 публічної закупівлі, тобто під впливом дій останньої, та ФОП ОСОБА_11 укладено договір про закупівлю товарів № 723/Р (далі - Договір 1), після чого, на виконання умов зазначеного договору ОСОБА_13 , який має право відповідно до п.п. 6.5 Розділу VI Статуту Підприємства розпоряджатись коштами Підприємства відповідно до законодавства, будучи необізнаним про злочинні наміри організованої групи, під впливом умисних дій ОСОБА_9 , вчинених нею у складі організованої групи при проведенні зазначеної публічної закупівлі, видав платіжне доручення №2159 від 24.09.2024, на підставі якого 27.09.2024 о 11:48 год. на рахунок ФОП ОСОБА_11 надійшли грошові кошти від Підприємства в сумі 723 500 грн, які, відповідно, вибули із власності Підприємства.

Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору предметом договору є: Резектоскоп, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід`ємною частиною Договору 3 за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Резектоскоп (код НК 024:2023-35301).

Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору 3 ціна договору становить 723 500 грн.

Відповідно до Розділу IV Договору, розрахунки за договором проводяться після отримання товару, на підставі підписаних сторонами видаткових накладних шляхом перерахування коштів на рахунок постачальника.

При цьому, постачання визначеного договором обладнання на адресу КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», фактично забезпечено ОСОБА_7 не ФОП ОСОБА_11 , а напряму в КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради», при цьому ОСОБА_7 забезпечила, щоб ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА» не вимагало оплати своєчасної оплати за обладнання від ФОП ОСОБА_11 .

Водночас встановлено, що на момент надходження на рахунок ФОП ОСОБА_11 коштів (27.09.2024) та на момент складання службовими особами Підприємства платіжного доручення № 2159 від 24.09.2024, ФОП ОСОБА_11 не могла мати права власності на вказане медичне обладнання, оскільки воно придбано ФОП ОСОБА_11 на умовах післяплати у ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», при цьому кошти за нього сплачені ФОП ОСОБА_11 лише 30.09.2024, тобто через три дні після отримання розрахунку від Підприємства.

Вказані обставини свідчать про те, що медичне обладнання за договором №723/Р від 05.08.2024, ринкова вартість якого складає 53 1422,53 грн, придбано Підприємством у ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», а ФОП ОСОБА_11 виступила фіктивним учасником угоди з метою розтрати організованою групою коштів шляхом завищення вартості предмету договору.

Таким чином спільними діями організованої групи у складі ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в умовах воєнного стану повторно здійснено розтрату коштів, виділених для проведення КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», ЄДРПОУ 05484131 публічної закупівлі «Устаткування для операційних блоків код (код ДК 021:2015 - 33160000-9), Резектоскоп (код НК 024:2023 - 35301)» у сумі 92 077, 47 грн, чим заподіяно вказаній установі матеріальну шкоду на зазначену суму.

Різницею коштів між фактичною вартістю вказаною медичного обладнання та сумою, що надійшла за умовами договору № 723/Р від 05.08.2024 на рахунок ФОП ОСОБА_11 учасники злочинної групи розпорядились на власний розсуд, при цьому, частина коштів з рахунку ФОП ОСОБА_11 відповідно відведеної ОСОБА_6 ролі, розподілена по банківським рахункам (власним та наближених осіб, родичів), після чого переведено з безготівкових у готівкову форму шляхом видачі готівки через банкомати та через касу.

Продовжуючи реалізацію злочинного плану, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 12.11.2024, ОСОБА_7 , діючи повторно, в умовах воєнного стану, з метою розтрати коштів Підприємства, маючи інформацію про потребу у придбанні ним устаткування для операційних блоків - система ендоскопічної візуалізації, виробником якого, зокрема, є KARL STORZ SE&Co.KG (Німеччина), будучи достовірно обізнаною про займану посаду ОСОБА_9 , надала останній вказівку, що при оприлюдненні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» інформації щодо проведення публічної закупівлі вказаного обладнання, для реалізації спільного злочинного плану вона, відповідно до відведеної їй ролі виконавця, повинна зазначити очікувану вартість предмету закупівлі 5 564 000 грн, яка завідомо для ОСОБА_7 та ОСОБА_9 є вище середньої ринкової, а у технічній специфікації до тендерної документації - унікальні характеристики обладнання, які властиві лише обладнанню виробництва KARL STORZ SE&Co.KG (Німеччина), що на думку ОСОБА_7 мало штучно звузити коло ймовірних учасників торгів, обмежити конкуренцію та створити умови для перемоги у публічній закупівлі суб`єкта господарювання, діяльність якого повністю контролювалась та координувалась ОСОБА_10 .

Виконуючи вказівку організатора організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , діючи повторно, в умовах воєнного стану, будучи службовою особою, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі», у складі організованої групи зі ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , з метою розтрати коштів Підприємства, свідомо не забезпечила належного аналізу ринку на аналогічне обладнання, об`єктивного обґрунтування очікуваної вартості та не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб`єктів господарювання щодо предмету закупівлі - устаткування для операційних блоків - система ендоскопічної візуалізації. При цьому, маючи інформацію про реальну вартість медичного обладнання, ОСОБА_9 погодила очікувану вартість предмета закупівлі в розмірі 5 564 000 грн та 12.1.2024 о 12.41 год, використовуючи своє службове становище, перебуваючи на робочому місці за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, будинок 84 , в електронній системі «Prozorro» здійснила публікацію оголошення UA-2024-11-12-007164-a про проведення публічна закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015 - 33160000-9). Система ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023 - 35616)» із завідомо завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 5 564 000 грн.

Водночас, з метою реалізації спільного злочинного плану організованої групи, ОСОБА_10 , маючи нотаріально завірені довіреності на вчинення дій від імені суб`єктів господарювання, залучених для вчинення розтрати коштів Підприємства, а також їх цифрові підписи, діючи умисно, відповідно до відведеної йому ролі, визначив, що розтрата коштів при проведення публічної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015 - 33160000-9). Система ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023 - 35616)» буде здійснено через ФОП ОСОБА_12 , яка є його знайомою та не була обізнана про злочинні наміри організованої групи. При цьому, з метою реалізації спільного плану організованої групи, останній забезпечив ОСОБА_8 доступом до цифрового підпису ФОП ОСОБА_12 для подання в електронному вигляді документів, необхідних для участі у публічній закупівлі.

В свою чергу, ОСОБА_8 , діючи повторно, у складі організованої групи спільно і узгоджено зі ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , достовірно знаючи про те, що остання є службовою особою Підприємства, з метою розтрати коштів Підприємства, виконуючи вказівки ОСОБА_10 та за координації ОСОБА_9 і ОСОБА_7 , 19.11.2024 о 22.24 год, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , отримавши від ОСОБА_10 доступ до цифрового підпису ОСОБА_12 , подала від імені останньої документи для участі у вищезазначеній публічній закупівлі, при цьому в ціновій пропозиції за вказівкою ОСОБА_10 та ОСОБА_7 зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 5 560 000 грн, однак значно вищою за ринкову, про що їй достовірно було відомо. При цьому, у власності ФОП ОСОБА_12 необхідне медичне обладнання було відсутнє, про що всі учасники організованої групи були обізнані.

Завершуючи відведену їй злочинну роль при вчиненні кримінального правопорушення, ОСОБА_9 , діючи умисно, з метою розтрати коштів, у складі організованої групи, маючи, з огляду на службове становище, можливість впливати на управління майном Підприємства, діючи в межах повноважень, визначених посадовою інструкцією та Законом України «Про публічні закупівлі», 21.11.2024 одноособово прийняла рішення щодо обрання ФОП ОСОБА_12 переможцем публічної закупівлі UA-P-2024-11-12-009262-a. Вказане рішення зафіксовано в протоколі №354 УО М від 21.11.2024, який нею підписано та цього ж дня о 16.04 год з робочого місця за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, будинок 84 оприлюднено в електронній системі «Prozorro» шляхом накладання електронного підпису.

Таким чином, ОСОБА_9 , з огляду на службове становище, маючи повноваження вирішувати, якою саме буде очікувана вартість предмета публічної закупівлі, а також приймати рішення, кого саме визначити переможцем процедури публічної закупівлі UA-P-2024-11-12-009262-a, мала можливість вплинути на рішення та дії директора Підприємства ОСОБА_13 , у віданні якого перебувають кошти Підприємства, при укладанні договору поставки та сплати вартості устаткування.

В результаті спільних злочинних дій організованої групи, внаслідок яких в електронній системі «Prozorro» опубліковано очікувану вартість обладнання із навмисно завищеною ринковою вартістю устаткування та створено дискримінаційні умови для обрання переможцем публічної закупівлі заздалегідь обраного вищезазначеного суб`єкта господарювання, 28.11.2024 між Підприємством в особі директора ОСОБА_13 , який діяв, спираючись на результати проведеної ОСОБА_9 публічної закупівлі, тобто під впливом дій останньої, та ФОП ОСОБА_12 укладено договір про закупівлю товарів № 5/С, після чого, на виконання умов зазначеного договору ОСОБА_13 , який має право відповідно до п.п. 6.5 Розділу VI Статуту Підприємства розпоряджатись коштами Підприємства відповідно до законодавства, будучи необізнаним про злочинні наміри організованої групи, під впливом умисних дій ОСОБА_9 , вчинених нею у складі організованої групи при проведенні зазначеної публічної закупівлі, видав платіжне доручення №2411 від 24.12.2024, на підставі якого 24.12.2024 о 15.30 год на рахунок ФОП ОСОБА_12 надійшли грошові кошти від Підприємства в сумі 5 560 000 грн, які, відповідно, вибули із власності Підприємства.

Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору предметом договору є: система ендоскопічної візуалізації, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід`ємною частиною Договору 2 за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Система ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023-35616).

Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору 3 ціна договору становить 5 560 000 грн.

Відповідно до Розділу IV Договору, розрахунки за договором проводяться після проведення Постачальником пуско-налагоджувальних робіт на підставі підписаного Сторонами Акту введення Товару в експлуатацію шляхом перерахування грошових коштів на рахунок постачальника.

При цьому, постачання визначеного договором обладнання на адресу КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», фактично забезпечено ОСОБА_7 не ФОП ОСОБА_12 , а напряму в КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради», при цьому ОСОБА_7 забезпечила, щоб ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА» не вимагало оплати своєчасної оплати за обладнання від ФОП ОСОБА_12 .

Водночас встановлено, що на момент надходження на рахунок ФОП ОСОБА_12 коштів (24.12.2024) та на момент складання службовими особами Підприємства платіжного доручення № 2411 від 24.12.2024, ФОП ОСОБА_12 не могла мати права власності на вказане медичне обладнання, оскільки воно придбано ФОП ОСОБА_12 на умовах післяплати у ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», при цьому кошти за нього сплачені ФОП ОСОБА_11 25.12.2024, тобто наступного дня після отримання розрахунку від Підприємства.

Вказані обставини свідчать про те, що медичне обладнання за договором №5/С від 28.11.2024, фактична/ринкова вартість якого складає 2 746 682,12 грн., придбано Підприємством у ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», а ФОП ОСОБА_12 виступила фіктивним учасником угоди з метою розтрати організованою групою коштів Підприємства шляхом завищення вартості предмету договору.

Таким чином повторними спільними діями організованої групи у складі ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в умовах воєнного стану здійснено розтрату коштів, виділених для проведення КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради» ЄДРПОУ 05484131 публічної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015 - 33160000-9). Система ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023 - 35616)» в сумі 2 813 317, 88 грн, чим заподіяно вказаній установі матеріальну шкоду в особливо великому розмірі.

Різницею коштів між фактичною вартістю вказаною медичного обладнання та сумою, що надійшла за умовами договору № 5/С від 28.11.2024 на рахунок ФОП ОСОБА_14 учасники злочинної групи розпорядились на власний розсуд, при цьому, частина коштів з рахунку ФОП ОСОБА_14 відповідно відведеної ОСОБА_6 ролі, розподілена по банківським рахункам (власним та наближених осіб, родичів), після чого переведено з безготівкових у готівкову форму шляхом видачі готівки через банкомати та через касу.

11.03.2026 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Суми, який мешкає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , громадянину України, раніше не судимий, обґрунтовано повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, ч.5 ст.27, ч.4 ст.191, ч.5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Органом досудового розслідування 11.03.2026 подано до Вінницького міського суду Вінницької області клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_6 .

Однак, підозрюваний ОСОБА_6 , одержавши відомості про звернення слідчого до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, ухилився від явки до суду для розгляду вказаного клопотання, так як на теперішній час переховується від органів досудового розслідування, на даний час місце перебування його не відоме.

19.06.2026 ОСОБА_6 повідомлено про зміну підозри за ч. 5 ст. 27, ч.5 ст.191 КК України, а саме в тому, що ОСОБА_6 підозрюється у пособництві розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненої повторно, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану, організованою групою, , тобто злочині, передбаченому ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України.

18.05.2026 детективом у кримінальному провадженні спрямовано запит до Державної прикордонної служби України про перетин державного кордону підозрюваними ОСОБА_6

22.05.2026 з Державної прикордонної служби надійшли відповіді, що ОСОБА_6 16.02.2026 виїхав за межі території України в пункті пропуску «Ягодин».

19.06.2022 детективом у кримінальному провадженні винесено постанову про оголошення в розшук підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

19.06.2026 матеріали відносно ОСОБА_6 за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України виділено в креме провадження № 72026021000000029 у зв`язку з розшуком ОСОБА_6 .

Також, постановою прокурора доручено здійснення досудового розслідування по виділеним матеріалам кримінального провадження № 72026021000000029 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.5 ст. 191 КК України Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Вінницькій області..

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень підтверджується наступними зібраними доказами, а саме:

Протокол проведення НСРД № 53/5/2/67-5275т від 03.09.2025 - зняття інформації з електронних інформаційних систем з абонентського номеру, яким користується ОСОБА_6 - задокументовано спілкування з ОСОБА_8 в месенджері «Viber». Зокрема, ОСОБА_6 надає вказівки ОСОБА_8 про участь у тендері щодо закупівлі КНП «Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» медичного обладнання. Також ОСОБА_6 отримує від ОСОБА_8 різну тендерну документацію, яка безпосередньо стосується торгів;

Протокол огляду мобільного телефону ОСОБА_6 від 24.07.2025, в ході якого виявлено переписку з ОСОБА_8 щодо тендерів на придбання КНП «Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» медичного обладнання у ФОП ОСОБА_12 та ФОП ОСОБА_11 . Крім цього, ОСОБА_6 надає різні вказівки щодо фінансових операцій ОСОБА_8 , яка фактично під його контролем веде роботу підконтрольних ОСОБА_6 суб`єктів господарювання, при цьому користувачі пересилають один одному тендерну документацію. Також, ОСОБА_8 звітує перед ОСОБА_6 щодо проведених трансакцій, після продажу медичного обладнання а саме: «Продали 6 491 000,00, Купили 4 239 004,70, Инсталляция 42 390,00, Фонд 324 550,00, Участие 4080,00». Крім цього виявлено переписку між ОСОБА_6 та ОСОБА_15 , яка вказана контактною особою ФОП ОСОБА_16 , та являється її дочкою;

Протокол проведення НСРД № 53/5/2/67-5274т від 03.09.2025 - зняття інформації з електронних інформаційних систем з абонентського номеру, яким користується ОСОБА_8 - задокументовано спілкування в месенджері «Viber» між ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , який надає вказівки про участь у тендері щодо закупівлі КНП «Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» медичного обладнання. Також ОСОБА_8 пересилає ОСОБА_6 на погодження різні документи, які стосуються участі у тендері;

Протокол огляду мобільного телефону ОСОБА_8 від 25.07.2025 в ході якого виявлено переписку з ОСОБА_6 , якому вона переслала файл із назвою «Тендерна пропозиція», від імені ФОП ОСОБА_16 , яка формально приймала участь в тендері на придбання КНП «Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» онкології лапароскопічної системи для втручань в онкоурології до подання відповідних пропозицій учасниками на офіційній платформі «Прозоро»;

Протокол проведення НСРД № 53/5/2/67-6711т від 31.10.2025 відповідно до якого отримано інформацію з мобільного телефона ОСОБА_7 , та задокументовано спілкування в месенджерах з ОСОБА_6 , щодо організації, координації та проведення закупівель медичного обладнання для КНП «Подільський регіональний центр онкології» за допомогою підконтрольних ОСОБА_6 фізичних осіб підприємців: ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_12 та ФОП ОСОБА_11 . Для цього, ОСОБА_7 надавала ОСОБА_6 гарантійні листи на товари, гарантійний листи для участі у закупівлях, тендерні документи та технічні характеристики, які необхідні для прийняття участі та отримання перемоги у торгах. Крім того, в листуванні між ОСОБА_7 із безпосереднім керівником ОСОБА_17 , з використанням месенджера «Signal» остання повідомляє хто із підконтрольних ОСОБА_6 суб`єктів господарювання буде приймати участь у торгах; При цьому, в листуванні між ОСОБА_7 із працівником ТОВ «Карл Шторц Україна» ОСОБА_18 з використанням месенджера «Signal», ОСОБА_7 , надає вказівки щодо відправки на електронну пошту ОСОБА_6 гарантійних листів на підконтрольних фізичних осіб-підприємців ОСОБА_6 , для участі в торгах; Також, в листуванні між ОСОБА_7 , та ОСОБА_8 із використанням месенджера «WhatsApp» остання надає роз`яснення щодо фактичного постачання обладнання з ТОВ «Карл Шторц Україна» напряму до КНП «Подільський регіональний центр онкології». Крім цього, в переписці ОСОБА_7 із безпосереднім керівником ОСОБА_19 , коли йде мова про ФОП ОСОБА_20 , ОСОБА_7 пропонує з цього приводу спілкуватися із ОСОБА_21 ), крім того в ході спілкування ОСОБА_7 обговорює, що ОСОБА_6 використовує для різних тендерів інших (підставних) осіб - свою маму, дружину та інших. Також, задокументовано спілкування у месенджері між ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , де остання надає їй специфікації обладнання, узгоджують між собою безпосередню поставка обладнання, яка має відбуватися напряму з ТОВ «Карл Шторц Україна» до КНП «Подільський регіональний центр онкології ВОР», ОСОБА_7 інструктує ОСОБА_8 щодо особливостей здійснення поставки;

Протокол обшуку від 23.07.2025 проведеного на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду від 24.06.2025 за місцем проживання ОСОБА_8 , під час якого виявлено та вилучено: матеріали, які стосуються тендерних закупівель між підконтрольними ОСОБА_6 фізичними особами-підприємцями та КНП Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР», печатки суб`єктів господарювання, у тому числі ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 , ФОП ОСОБА_22 та багатьох інших підконтрольних ОСОБА_6 ;

Витяг з Єдиного реєстру довіреностей від 12.02.2025 щодо надання ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_22 , ОСОБА_12 довіреності ОСОБА_6 на представництво інтересів фізичної особи, фізичної особи-підприємця;

Реєстраційні та анкетні документи ФОП ОСОБА_11 , у яких вказано номер телефону НОМЕР_1 та адресу електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_3 , які належать ОСОБА_6 ;

Реєстраційні документи ФОП ОСОБА_12 , у яких зазначено контактний номер телефону НОМЕР_1 , який належать ОСОБА_6 ;

Висновок почеркознавчої експертизи від 25.11.2025, відповідно до якої підписи у договорі про закупівлю товарів № 723/Р від 05.08.2024 та специфікації додатку № 1 до вказаного договору, ймовірно виконала не ОСОБА_11 ;

Покази свідка ОСОБА_11 від 23.07.2025, яка на протокол допиту повідомила, що підприємницькою діяльністю ніколи не займалась, від її імені, які фізичної особи-підприємця діє син ОСОБА_6 ;

Покази свідка ОСОБА_12 від 23.07.2025, яка на протокол допиту повідомила, що доступ до її електронного кабінету фізичної особи-підприємця та банківських рахунків вона передала ОСОБА_6 , ніяких договорів та інших документів з КНП Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» не підписувала, грошові кошти від продажу медичного обладнання не отримувала, до м. Вінниці не їздила, вказаними питання займалась знайома ОСОБА_6 - ОСОБА_8 ;

Покази свідка ОСОБА_8 від 23.07.2025, яка на протокол допиту повідомила, що підприємницькою діяльністю ніколи не займається, від її імені, які фізичної особи-підприємця діє ОСОБА_6 , за вказівками якого вона готує документи для участі у торгах, жодних документів з уповноваженими особами КНП Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» вона не підписувала, ніколи не їздила до м. Вінниці;

Висновок почеркознавчої експертизи від 13.11.2025, відповідно до якої підписи у договорі про закупівлю товарів № 6491/С від 06.06.2024 та специфікації додатку № 1 до вказаного договору, виконала ОСОБА_8

19.06.2026 детективом Підрозділу детективів прийнято постанову про оголошення підозрюваного ОСОБА_6 у міжнародний розшук.

Відповідно до статті 29 Конституції України, кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

Вирішуючи питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, необхідно враховувати вимоги п. 3, 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.

Згідно статті 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п`ятою статті 176 цього Кодексу.

На підставі викладеного, при вирішенні питання про наявність підстав для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою необхідно враховувати у своїй сукупності доведеність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, тяжкість та підвищену суспільну небезпеку інкримінованого злочину, тяжкість можливого покарання, яке загрожує підозрюваному за інкриміновані злочини, а також наявність ризиків визначених пунктами 1, 3 частини першої статті 177 КПК України, а саме: ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків.

Так, зокрема, підозрюваний може впливати на свідків, які приймали участь в тендерних закупівлях.

З приводу ризику переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, то на думку сторони обвинувачення тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному за особливо тяжкий злочин (позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна) у разі визнання його винним підтверджують доводи сторони обвинувачення про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Також при розгляді клопотання, необхідно врахувати приписи ч.6 ст. 193 КПК України, згідно якої слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук.

Щодо визначення розміру застави слід зазначити наступне. Відповідно до ч. 4 ст. 183 КПК України при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.

Відповідно до ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Наразі орган досудового розслідування, яким здійснюється досудове розслідування у даному кримінальному провадженні є Підрозділ детективів ТУ БЕБ у Вінницькій області.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. 36, 131, 132, 176 - 178, 182, 183, 184 КПК України, детектив просив слідчого суддю клопотання задовольнити.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав за обставин викладених в ньому.

Захисник в судовому засіданні заперечив проти клопотання слідчого.

Заслухавши доводи прокурора, захисника, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Встановлено, що 19.06.2026 до ЄРДР за № 72025021000000029 внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.

18.06.2026 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

19.06.2026 підозрюваного ОСОБА_6 оголошено у міжнародний розшук.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.

В рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Нечипорук та Йонкало проти України» від 21 квітня 2011 року термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що зазначені у клопотанні обставини підозри ОСОБА_6 можуть мати місце і підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних та доказів.

Оскільки на даному етапі кримінального провадження не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду по суті, а саме питань, пов`язаних з оцінкою доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, тому слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів лише визначає, що причетність ОСОБА_6 до вчинення кримінального правопорушення, підозра у якому йому повідомлена, є вірогідною та достатньою для обрання щодо нього обмежувального заходу.

Частиною 6 ст. 193 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Постановою слідчого, підозрюваний ОСОБА_6 оголошений у міжнародний розшук.

Також суд бере до уваги характер вищевказаного злочину та покарання у вигляді позбавлення волі, що загрожує ОСОБА_6 у разі визнання його судом винуватим, є всі підстави вважати, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконними засобами впливати на свідків у кримінальному провадженні, які володіють інформацією щодо обставин вчинення зазначеного злочину, а також знищити, сховати або спотворити будь-які із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, вчинити нові або продовжуватиме вчиняти злочини, а тому з метою запобігання вказаним ризикам об`єктивно необхідним є застосування щодо останнього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором в судовому засіданні доведено, що жоден з більш м`яких запобіжних заходів передбачених ч. 1 ст. 176 КПК України не може запобігти встановленим в судовому засіданні ризикам передбаченим ст. 177 КПК України, а тому з урахуванням всіх з`ясованих судом обставин, підозрюваному ОСОБА_6 слід обрати міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Відповідно до ч. 4 ст. 197 КПК України, у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.

На підставі викладеного та керуючись ст. 176, 177, 178, 183, 193, 205, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання - задовольнити.

Обрати відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою, без визначення розміру застави.

Роз`яснити, що у відповідності до вимог ч. 6 ст. 193 КПК України, після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Відповідно до ч. 4 ст. 197 КПК України, у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів.

Слідчий суддя Вінницького міського суду

Вінницької області ОСОБА_23