Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 307/296/26
Провадження № 2/307/96/26
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2026 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області
у складі головуючої судді Сас Л.Р.,
секретар судового засідання Семко А.В.,
за участю прокурора Варги І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Тячівської окружної прокуратури Закарпатської області в інтересах держави в особі Солотвинської селищної ради до ОСОБА_1 про витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння,
в с т а н о в и в:
Тячівська окружна прокуратура Закарпатської області в інтересах держави в особі Солотвинської селищної ради пред`явила до ОСОБА_1 позов про витребування земельної ділянки з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 з цільовим призначенням для індивідуального садівництва, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , із чужого незаконного володіння ОСОБА_1 у комунальну власність Солотвинської селищної ради.
В обрунтування позовних вимог посилався на те, що Тячівською окружною прокуратурою у ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024072160000022 встановлено порушення вимог земельного законодавства на території Тячівського району Закарпатської області під час розпорядження землями, чим порушено інтереси держави та наявність підстав для вжиття заходів представницького характеру, передбачених ст. 23 Закону України «Про прокуратуру».
Так, 17.12.2018 державним реєстратором, зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 га, з цільовим призначенням - для індивідуального садівництва, яка розташована в АДРЕСА_1 .
Підставою для реєстрації права власності за ОСОБА_1 вказаної земельної ділянки стала виписка з рішення сесії Солотвинської селищної ради від 27.03.2001 № 230 про передачу у власність ОСОБА_1 земельної ділянки. При цьому, як встановлено прокуратурою, питання про передачу у власність ОСОБА_2 вказаної земельної ділянки, Солотвинською селищною радою 27.03.2001 не вирішувалось.
Зокрема, в матеріалах сесії Солотвинської селищної ради від 27.03.2001 відсутні відомості щодо передачі у власність спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_2 .
Таким чином, вказане свідчить про те, що ОСОБА_2 для набуття у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 га, з цільовим призначенням - для індивідуального садівництва, яка розташована в АДРЕСА_1 , надано органу, уповноваженому на реєстрацію земельних ділянок та речових прав підроблені документи про нібито надання їй у власність органом місцевого самоврядування спірних земельних ділянок.
Пунктом 7 ст. 92 Конституції України визначено, що правовий режим власності визначається виключно законами України.
Відповідно до ст. 1 Земельного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Право власності на землю гарантується. Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об`єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування; в) землі та земельні ділянки за межами населених пунктів, що передані або перейшли у комунальну власність із земель державної власності відповідно до закону.
Згідно з п. 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб`єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Статтею 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, зокрема, на землю.
Враховуючи факт розташування земельної ділянки в межах с-ща. Солотвино, можна зробити висновок, що така належить до комунальної власності Солотвинської територіальної громади в силу норм Закону (ч. 2 ст. 83 Земельного кодексу України), а тому право власності на земельну ділянку, і відповідно і право з розпорядження нею, у тому числі щодо розгляду та вирішення питання про передачу її у власність або користування, відповідно до ст. ст. 12, 122 Земельного кодексу України належить саме Солотвинській селищній раді як особі, яка діє у відповідних правовідносинах від імені територіальної громади с-ща. Солотвино.
Факт знаходження земельної ділянки на території с-ща. Солотвино підтверджується технічною документацією із землеустрою на вказану земельну ділянку, а також витягом з Реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Порядок набуття у власність земельних ділянок громадянами передбачені нормами Земельного кодексу України, зокрема ст.ст. 118 - 122, зокрема шляхом прийняття рішення про передачу у власність уповноваженим органом державної виконавчої влади або місцевого самоврядування.
Враховуючи наведене, наявні підстави вважати, що ОСОБА_2 не набула у власність спірну земельну ділянку та реєстрація такої в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_2 є незаконною та підлягає скасуванню у зв`язку з тим, що жодних рішень про передачу у власність вказаної особи спірної земельної ділянки уповноваженим органом державної виконавчої влади або місцевого самоврядування не приймалось.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо незаконність його набуття не встановлена судом.
Згідно ст. 386 Цивільного кодексу України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб`єктів права власності. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.
Статтею 387 ЦК України передбачено, що власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Відповідно до позиції Великої Палати Верховного Суду викладеної у пункті 58 постанови від 17.10.2018 у справі №362/44/17 відсутність спрямованого на відчуження майна рішення відповідного органу місцевого самоврядування (зокрема, його підроблення) означає, що власник волю на відчуження не виявляв. Аналогічна позиція викладена у постанові ВС у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 307/454/18 від 19.12.2019.
Статтями 317, 319 ЦК України передбачено, що саме власнику належить право розпоряджатися своїм майном за власною волею.
Таким чином, власником спірної земельної ділянки відповідно до положень ст. 83 Земельного кодексу України та ст. 122 цього кодексу є держава Україна в особі Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, яка в свою чергу має виключне право на розпорядження вказаною земельною ділянкою, яка знаходиться на її території.
Отже, враховуючи те що, власник майна - Солотвинська селищна рада, а також інший уповноважений на час первинної реєстрації земельної ділянки орган, жодних рішень щодо передачі спірної земельної ділянки, у власність ОСОБА_2 не приймали та жодної згоди на це не надавали, а реєстрація права власності на вказану земельну ділянку проведена на підставі підроблених документів, зокрема виписки з рішення сесії Солотвинської селищної ради від 27.03.2001 № 230, земельна ділянка з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772 підлягає поверненню в комунальну власність.
Відповідно до вимог ст. 387 Цивільного кодексу України право власності на майно, яке відчужено поза волею власника, не набувається, оскільки це майно може бути витребуване. Право власності дійсного власника в такому випадку презюмується і не припиняється із втратою ним цього майна.
Оскільки між Солотвинською селищною радою та ОСОБА_2 існують речово-правові відносини щодо права на земельні ділянки, то й спосіб захисту є відповідним цим правовідносинам - речово-правовим, а саме шляхом витребування майна (ст.ст. 387 Цивільного кодексу України).
За таких обставин, враховуючи те, що спірна земельна ділянка, площею 0,0254 га, за цільовим призначенням - для індивідуального садівництва, яка розташована у АДРЕСА_1 , вибула з володіння територіальної громади с-ща. Солотвино незаконно, без відповідної правової підстави, належним та ефективним способом захисту прав територіальної громади є витребування спірної земельної ділянки від - ОСОБА_2 .
Згідно ухвали судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 02 лютого 2026 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та підготовче судове засідання призначено на 18 березня 2026 року.
На підставі ухвали суду від 18 березня 2026 року закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні в залі суду на 04 травня 2026 року та відкладено, востаннє на 09 червня 2026 року.
Прокурор у підтримання позовних вимог посилався на обставини, викладені у позовні заяві.
Відповідачка ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, подала заяву про проведення судового розгляду без її участі, а також долучила нотаріально посвідчену заяву від 10.02.2026 про те, що вона на добровільній основі відмовляється від земельної ділянки з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 з цільовим призначенням для індивідуального садівництва, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та передає її у земельний запас Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області (а. с. 59).
З`ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову з таких підстав.
Згідно виписки з рішення № 230 сесії Солотвинської селищної ради від 27 березня 2001 року про передачу земельних ділянок в приватну власність громадянам вбачається, що розглянувши заяву громадянки ОСОБА_1 , що має земельні ділянки у постійному користуванні про передачу їх у приватну власність, Солотвинська сільська рада вирішила передати у приватну власність громадянці ОСОБА_1 , мешканці АДРЕСА_2 , земельні ділянки, які були у її постійному користуванні, а саме, площею 0,02 га для ведення садівництва АДРЕСА_1 /біля стадіона/ та площею 0,03 га для ведення садівництва АДРЕСА_1 /біля ринка/; виписка підписана селищним головою І.Я. Томаш (а. с. 17).
Згідно інформації з Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна вбачається, що земельна ділянка з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254, цільове призначення для індивідуального садівництва, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрована 17 жовтня 2018 року Відділом у Тячівському районі ГУ Держгеокадастру Закарпатської області на підставі рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 230, виданий 27.03.2001, видавник: Солотвинська селищна рада тячівського району Закарпатської області; витяг з Державного земельного кадастру, серія та номер: НВ-2102948152018, виданий 17.10.2018; тип речового права право власності; розмір частки 1/1; власник ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 (а. с. 15).
Згідно листа виконувача обов`язків керівника Тячівської окружної прокуратури Фістера О. про надання копій протоколів та рішень сесії Солотвинської селищної ради від 27.03.2001 начальником архівного відділу Тячівської РДА Тячівською окружною прокуратурою у ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024072160000022 встановлено порушення вимог земельного законодавства на території Тячівського району Закарпатської області під час розпорядження землями, чим порушено інтереси держави та наявність підстав для вжиття заходів представницького характеру, передбачених ст. 23 Закону України «Про прокуратуру».
Так, 17.12.2018 державним реєстратором, зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 га, з цільовим призначенням - для індивідуального садівництва, яка розташована в АДРЕСА_1 .
Підставою для реєстрації права власності за ОСОБА_1 вказаної земельної ділянки стала виписка з рішення сесії Солотвинської селищної ради від 27.03.2001 № 230 про передачу у власність ОСОБА_1 земельної ділянки. При цьому, як встановлено прокуратурою, питання про передачу у власність ОСОБА_2 вказаної земельної ділянки, Солотвинською селищною радою 27.03.2001 не вирішувалось.
Таким чином, вказане свідчить про те, що ОСОБА_2 для набуття у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 га, з цільовим призначенням - для індивідуального садівництва, яка розташована в АДРЕСА_1 , надано органу, уповноваженому на реєстрацію земельних ділянок та речових прав підроблені документи про нібито надання їй у власність органом місцевого самоврядування спірних земельних ділянок (а. с. 18 - 19).
Згідно відповіді архівного відділу Тячівської районного державної адміністрації Закарапатської області № 01-15/5 від 07.01.2026 року про надання інформації та копій документів, копаії протоколу дев`ятнадцятої сесії ХХІІІ скликання Солотвинської селищної ради Тячівського району № 20 від 27 березня 2001 року та рішення дев`ятнадцятої сесії ХХІІІ скликання Солотвинської селищної ради Тячівського району № 230 від 27 березня 2001 року вбачається, що відсутні відомості про передачу у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_1 (а. с. 21 28, 29 - 33).
Згідно витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку номер НВ-2102948152018 від 17.10.2018 вбачається, інформація про зареєстроване право в Державному земельному кадастрі про земельну ділянку з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням 01.05 Для індивідуального садівництва, категорія земель Землі житлової та громадської забудови; вид використання для індивідуального садівництва, площею 0,254; опис меж: від А до Б землі загального користування (вулиця Спортивна), від Б до В землі загального користування (проїзд), від В до А землі Солотвинської ради відсутня (а. с. 34 - 38).
Згідно Витягу № НВ-9900407642026 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, станом на 05.01.2026 складає 55 900,43 гривень (а. с. 39).
Згідно із ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Відповідно до ч. 3 ст. 116 ЗК України, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектара.
З наведеного вбачається, що ОСОБА_1 не набула у встановленому законодавством порядку у приватну власність земельну ділянку з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 з цільовим призначенням для індивідуального садівництва, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, спірна земельна ділянка з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 з цільовим призначенням для індивідуального садівництва, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , вибула з державної власності на користь ОСОБА_1 поза волею держави.
Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 387 ЦК України, власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 388 Цивільного кодексу України, якщо майно за відплатним договором придбане у особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача у разі, якщо майно вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.
Статтею 321 ЦК України визначено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
ОСОБА_1 отримала у приватну власність спірну земельну ділянку за відсутності відповідного рішення уповноваженого органу, що прямо суперечить вимогам ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України, якою визначено, громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Відповідно до п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.11.2009 № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» рішення суду про задоволення позову про повернення майна, переданого за недійсним правочином, чи витребування майна із чужого незаконного володіння є підставою для здійснення державної реєстрації права власності на майно, що підлягає державній реєстрації, за власником, а також скасування попередньої реєстрації.
Згідно із п. 22 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 5 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав» якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати це майно з незаконного володіння набувача (статті 387, 388 ЦК). Якщо в такій ситуації (саме так обґрунтовано підставу позову) пред`явлений позов про визнання недійсними договорів про відчуження майна, суду під час розгляду справи слід мати на увазі правила, встановлені статтями 387, 388 ЦК. У зв`язку із цим, коли майно придбано за договором в особи, яка не мала права його відчужувати, то власник має право на підставі статті 388 ЦК звернутися до суду з позовом про витребування майна у добросовісного набувача, а не з позовом про визнання договору про відчуження майна недійсним.
Відповідно до вимог ст. ст. 330, 388 ЦК України, право власності на майно, яке було передане за угодами щодо його відчуження поза межами волі власника, не набувається, у тому числі й добросовісним набувачем, оскільки це майно може бути в нього витребуване. Право власності дійсного власника в такому випадку презюмується і не припиняється із втратою ним цього майна.
Враховуючи, що спірні земельні ділянки знаходяться на території Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, яка відповідно до положень ст. 122 ЗК України, вправі розпоряджатися вказаними земельними ділянками.
Таким чином, враховуючи те що, власник майна - Солотвинська селищна рада Тячівського району Закарпатської області, жодних рішень щодо передачі спірної земельної ділянки, загальною площею 0,0254 га у власність ОСОБА_1 не приймали та жодної згоди на це не надавала, а реєстрація права власності на вказану земельну ділянку проведена на підставі підроблених рішень органу місцевого самоврядування, земельна ділянка з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 - підлягає поверненню в комунальну власність.
Статтею 131-1 Конституції України на прокуратуру покладено функцію представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Із повідомлення виконувача обов`язків керівника Тячівської окружної прокуратури Фістера О., вбачається, що Тячівською окружною прокуратурою направлено Солотвинській селищній раді Тячівського району Закарпатської області повідомлення щодо виявлених порушень та необхідності вжити заходів щодо повернення земельної ділянки у комунальну власність, в тому числі шляхом звернення до суду з відповідним позовом (а. с. 40 - 41).
Із повідомлення селищного голови Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області В. Йовдія №05-22/3017 від 05.01.2026, направленого виконувачу обов`язків керівника Тячівської окружної прокуратури Фістеру О. видно, що враховуючи, що у селищній раді відсутні документи необхідні для подання цивільного позову, просив виконувача обов`язків керівника Тячівської окружної прокуратури Фістера О. вжити заходів прокурорського реагування цивільно-правового характеру, спрямованих на захист інтересів держави та громадянина, щодо повернення земельної ділянки за кадастровим номером 2124455900:02:002:0772 площею 0,0254 га, яка розташована по АДРЕСА_1 в комунальну власність Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, шляхом звернення з відповідним позовом про витребування майна з чужого незаконного володіння (а. с. 42)
Таким чином, на переконанням суду, з метою захисту інтересів держави обгрунтованою є необхідність звернення прокуратури до суду в інтересах держави в особі Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області.
Враховуючи вищевикладене та оцінюючі наявні у справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову та витребування з незаконного володіння відповідачки на користь держави, в особі Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, спірної земельної ділянки.
Відповідно до ч. 1, та ч.2 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позов підлягає задоволенню, з відповідачки на користь Закарпатської обласної прокуратури необхідно стягнути 3 328,00 (три тисячі триста двадцять вісім) грн. судових витрат, пов`язаних зі сплатою судового збору.
Керуючись ст. 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Позов Тячівської окружної прокуратури Закарпатської області в інтересах держави в особі Солотвинської селищної ради задовольнити повністю.
Витребувати з чужого незаконного володіння ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 2124455900:02:002:0772, площею 0,0254 га з цільовим призначенням для індивідуального садівництва, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 у комунальну власність Солотвинської селищної ради.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Закарпатської обласної прокуратури (р/р UA228201720343130001000018475, код ЄДРПОУ 02909967, МФО 820172 ДКС України) судові витрати, пов`язані за сплатою судового збору у розмірі 3 328,00 (три тисячі триста двадцять вісім) грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: Тячівська окружна прокуратура Закарпатської області, місцезнаходження: вул. Незалежності, 27 у м. Тячів, Закарпатської області, код ЄДРПОУ: 02909967.
Особа в інтересах якої подано позов: Солотвинська селищна рада Тячівського району Закарпатської області, місцезнаходження: вул. Харківська, 1 у селищі Солотвино, Тячівського району Закарпатської області, код ЄДРПОУ: 04349691.
Відповідачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання якої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Повне судове рішення складено 30 червня 2026 року.
Суддя Л.Р.Сас