Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
30 червня 2026 року о/об 09 год. 50 хв.Справа № 280/4041/26 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул.Соборна, буд.7-А, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25009; код ЄДРПОУ 20632802)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (надалі відповідач, ГУ ПФУ в Кіровоградській області), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 04.03.2026 за №084050024165 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком; 2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 22.09.1983 по 24.09.1987 на підставі записів у трудовій книжці серії НОМЕР_2 ; 3) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області призначити та здійснити нарахування і виплату пенсії за віком ОСОБА_1 , починаючи з дати звернення за призначенням пенсії - з 25.02.2026.
У позовній заяві зазначено наступне: «… Я, ОСОБА_1 , 25.02.2026 звернулася до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком. За результатами розгляду поданих документів, Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області прийняло рішення про. відмову в призначенні пенсії від 04.03.2026 за №084050024165. При проведенні розрахунку Відповідач визначив, що мій страховий стаж становить 30 років 18 днів. Проте, в ході розгляду документів до мого страхового стажу безпідставно не було враховано період роботи з 22.09.1983 по 24.09.1987. Єдиною підставою для неврахування цього стажу, як зазначено у тексті оскаржуваного рішення, стало те, що в моїй трудовій книжці ( НОМЕР_2 ) наказ та дата наказу про звільнення з роботи дописані чорнилом іншого кольору. Окрім цього, Відповідач зазначив про необхідність долучення належним чином оформленої довідки про період роботи, виданої за місцем роботи, її правонаступником або архівною установою. Однак, згідно з архівною довідкою Архівного управління Запорізької міської ради, документи «Запорізької фабрики «Індтрикотаж» на зберігання до архіву не надходили, у зв`язку з чим надати відомості про підтвердження мого стажу роботи немає можливості. Вважаю зазначене рішення Відповідача від 04.03.2026 №084050024165 необгрунтованим та таким, що порушує моє право на соціальний захист і пенсійне забезпечення, виходячи з наступного. … Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, що передбачено статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637). Відповідно до пункту 20 зазначеного Порядку, уточнюючі довідки або інші документи вимагаються у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні відомості. Відповідальність за своєчасне та правильне заповнення трудових книжок несе підприємство-роботодавець. Працівник не наділений повноваженнями контролювати кадрові служби і не може нести негативні наслідки за формальні недоліки, допущені роботодавцем. Верховний Суд у постанові від 21 лютого 2018 року у справі № 687/975/17 наголосив, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у її трудовій книжці. Неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача права на соціальний захист. Певні недоліки щодо заповнення трудової книжки не можуть бути самостійною підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії. Наявність у трудовій книжці запису, виконаного іншим кольором чорнила, не спростовує факту моєї роботи на Запорізькій фабриці «Індтрикотаж» з 22.09.1983 по 24.09.1987. Записи внесені у хронологічному порядку, засвідчені підписом відповідальної особи та печаткою підприємства. Формальний підхід Відповідача призводить до звуження моїх соціальних гарантій. … Згідно з частиною 3 статті 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», органи Пенсійного фонду мають право в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість видачі документів та достовірність поданих відомостей. Відповідач відмовив мені у призначенні пенсії з формальних підстав, не реалізувавши своє повноваження щодо перевірки даних та переклавши відповідний обов`язок на мене. Оскільки документи Запорізької фабрики «Індтрикотаж» до архівного управління не надходили, записи у трудовій книжці є належним та достатнім доказом наявності мого стажу. Рішення Відповідача суперечить принципу «належного урядування», сформованому в практиці Європейського суду з прав людини (справа «Рисовський проти України»), згідно з яким ризик будь-якої помилки державного органу чи підприємства повинен покладатися на державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються. Оцінка Відповідачем записів у трудовій книжці виключно за зовнішніми візуальними ознаками (кольору чорнила), без врахування суті та достовірності внесених відомостей, є непропорційною та суперечить принципу правової визначеності. …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… 25.02.2026 позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (за місцем проживання). 04.03.2026 за принципом екстериторіальності Головним управлінням розглянуто заяву та додані до неї документи та прийнято рішення №084050024165 про відмову в призначені пенсії за віком. Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повідомило позивача про відмову у призначенні пенсії листом. … Вік позивача 59 років 11 місяців. Страховий стаж особи становить 30 років 18 днів. Працює. В ході розгляду документів до страхового стажу не враховано період роботи з? 22.09.1983 по?24.09.1987 згідно трудової книжки ( НОМЕР_2 ), оскільки наказ та дата наказу про звільнення з?роботи дописано чорнилом іншого кольору. Для зарахування зазначеного періоду роботи до страхового стажу необхідно долучити належним чином оформлену довідку про період роботи, видану за місцем роботи (правонаступником/архівною установою) з посиланням на первинні документи та довідки про реорганізацію установи (за наявності). Звертаємо увагу, що до страхового стажу не враховано період догляду за дитиною ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), оскільки відсутня інформація про отримання нею паспорту. Для зарахування періоду догляду за дитиною до страхового стажу необхідно надати сканкопію паспорту дитини або зазначити інформацію про факт догляду в заяві. Право на призначення пенсії відповідно до статті 26 Закону, з урахуванням наявних документів, заявниця набуде після досягнення 63-річного віку, з 14.03.2029. Відсутнє право на призначення пенсії відповідно до статті 26 Закону, з? урахуванням наявних документів, через відсутність необхідного страхового стажу. На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує. … При цьому, звертаємо увагу суду, що позивач своїм правом на подачу додаткових документів про роботу на підставі первинних документів не скористався, додаткові документи не надано. …».
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Ухвалою судді від 04.05.2026 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
Відповідно до Паспорта громадянина України НОМЕР_3 ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За результатами розгляду заяви від 25.02.2026 щодо призначення пенсії за віком ГУ ПФУ в Кіровоградській області прийнято Рішення від 04.03.2026 за №084050024165 про відмову в призначенні пенсії, в якому зазначено наступне: «… Звернення за призначенням пенсії за віком ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ). Дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України 25.02.2026. … Вік заявниці 59 років 11 місяців. Страховий стаж особи становить 30 років 18 днів. Працює. В ході розгляду документів до страхового стажу не враховано період роботи з 22.09.1983 по 24.09.1987 згідно трудової книжки ( НОМЕР_2 ), оскільки наказ та дата наказу про звільнення з роботи дописано чорнилом іншого кольору. … Право на призначення пенсії відповідно до статті 26 Закону, з урахуванням наявних документів, заявниця набуде після досягнення 63-річного віку, з 14.03.2029. Відсутнє право на призначення пенсії відповідно до статті 26 Закону, з урахуванням наявних документів, через відсутність необхідного страхового стажу. На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує. …».
Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
У ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1. Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: …; з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років; починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років. … 2. У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу: …; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 22 до 32 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 до 33 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 24 до 34 років; починаючи з 1 січня 2028 року - від 25 до 35 років. 3. У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу: … з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 15 до 22 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 15 до 23 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 15 до 24 років; починаючи з 1 січня 2028 року - від 15 до 25 років. …».
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).
Згідно з п.2.4 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої 29.07.1993 Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України №58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за №110 (надалі «Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників»), усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Наприклад, якщо робітник або службовець прийнятий на роботу 5 січня 1993р., у графі 2 трудової книжки записується "05.01.1993". Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов`язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу (п.2.6 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників»).
Зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім`я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім`я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів. Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім`я, по батькові, дата народження і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів (п.2.13 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників»).
Відповідно до п.4.1 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів. (…).
Як зазначено у п.1 «Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженого 12.08.1993 постановою Кабінету Міністрів України №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік), є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. (…).
У п.2 Наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 за №58 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за №110, зазначено, що з прийняттям цього наказу Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, яка затверджена постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 №162 (у редакції постанови Держкомпраці СРСР від 02.08.1985 №252), із змінами, що внесені постановою Держкомпраці СРСР від 19.10.1990 №412, не застосовується.
За п.2.3 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях», яка затверджена постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 за №162 (у редакції постанови Держкомпраці СРСР від 02.08.1985 за №252, із змінами, що внесені постановою Держкомпраці СРСР від 19.10.1990 за №412), всі записи в трудовій книжці про прийом на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагородження та заохочення вносяться адміністрацією підприємства після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а при звільненні - в день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). (…).
У ст.64 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1.Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: 1) отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов`язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України; 2) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; …».
У п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», затвердженого 22.12.2014 постановою Правління Пенсійного фонду України №28-2 (у редакції постанови Правління Пенсійного фонду України від 21.12.2022 за №28-2), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485 (надалі «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі»), зазначено, що Головне управління Фонду має право: (…) 2) отримувати безоплатно в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності і від фізичних осіб - підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для здійснення покладених на головне управління Фонду завдань; (…) 5) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв`язку та іншими технічними засобами; 6) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; (…).
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку. При відстрочці часу призначення пенсії за віком пенсія з урахуванням положень статті 29 цього Закону призначається за заявою пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно) для відстрочки часу виходу на пенсію, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з такого дня; (…).
За п.1.7 розділу I «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"», затвердженого 25.11.2005 Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 за №13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.
Суд вважає, що неналежне оформлення трудової книжки та інших документів роботодавцем, навчальним закладом та іншими уповноваженими на те особами не може бути підставою для позбавлення працівника його права на пенсію та для не врахування стажу роботи/страхового стажу працівника для обчислення пенсії.
На думку суду, відповідач не зараховуючи до загального стажу роботи/страхового стажу позивача період роботи з 22.09.1983 по 24.09.1987 за Трудовою книжкою НОМЕР_2 не обґрунтовано не вжив заходів передбачених п.1, п.2 ч.1 ст.64 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», пп.2, 5, 6 п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» з метою перевірки інформації наведеної у Трудовій книжці НОМЕР_2 .
Суд вважає, що у відповідача були у наявності всі необхідні документи для зарахування до загального стажу роботи/страхового стажу позивача періоду роботи з 22.09.1983 по 24.09.1987 за Трудовою книжкою НОМЕР_2 (у сумі складає 04 роки 00 місяців 03 дні).
Відповідачем в оскаржуваному рішенні зараховано до загального стажу роботи/страхового стажу позивача 30 років 00 місяців 18 днів.
Таким чином, загальний стаж роботи/страховий стаж позивача складає 34 роки 00 місяців 21 день (34 роки 00 місяців 21 день = 30 років 00 місяців 18 днів + 04 роки 00 місяців 03 дні).
Станом на 13.03.2026 (день досягнення позивачем віку 60 років) загальний стаж роботи/страховий стаж позивача складав 34 роки 00 місяців 21 день.
Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд вважає, що позивач має право на призначення йому пенсії за віком.
На думку суду, у відповідача були у наявності всі необхідні документи для прийняття рішення про призначення позивачу пенсії за віком.
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення про відмову в призначенні пенсії від 04.03.2026 за №084050024165 відповідачем прийнято не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже воно є не правомірним та підлягає скасуванню.
Питання «виплати пенсії» є передчасним, оскільки спочатку має бути вирішено питання права позивача на пенсію за віком, можливості її призначення позивачу.
Пенсія за віком має бути призначена позивачу з 14.03.2026.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з`ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Оскільки права та інтереси позивача були порушені ГУ ПФУ в Кіровоградській області, то за рахунок його бюджетних асигнувань мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 1331 грн. 20 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул.Соборна, буд.7-А, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25009; код ЄДРПОУ 20632802) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 04.03.2026 за №084050024165 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 22.09.1983 по 24.09.1987 на підставі записів у Трудовій книжці НОМЕР_2 .
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області призначити та здійснити нарахування пенсії за віком ОСОБА_1 , починаючи з 14.03.2026.
В іншій частині позовної заяви відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул.Соборна, буд.7-А, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25009; код ЄДРПОУ 20632802) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 1331 грн. 20 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 30.06.2026.
Суддя О.О. Прасов