Постанова № 137803305, 24.06.2026, Вітовський районний суд Миколаївської області (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд Миколаївської області)

Дата ухвалення
24.06.2026
Номер справи
477/1469/26
Номер документу
137803305
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВІТОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Миколаївської області

Справа №477/1469/26

Провадження №3/477/649/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2026 року місто Миколаїв

Суддя Вітовського районного суду Миколаївської області Саукова А.А., з секретарем судових засідань Котовою О.Д.,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за частиною першою статті 172-6 КУпАП,

за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

прокурора Одєгової Н.М.,

ВСТАНОВИЛА:

До Вітовського районного суду Миколаївської області надійшли справи № 477/1469/26 (провадження № 3/477/649/26) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП; справа №477/1470/26 (провадження № 3/477/650/26) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП., справа №477/1471/26 (провадження 3/477/651/26) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.; справа №477/1472/26 (провадження № 3/477/652/26) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП; справа №477/1473/26 (провадження № 3/477/653/26) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи, що вказані матеріали підлягають розгляду Вітовським районним судом Миколаївської області, суд вважає необхідним об`єднати вказані матеріали в одне провадження та присвоїти єдиний номер справи № 477/1469/26.

ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером КП «Воскресенський ККП» та будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером КП «Воскресенський ККП» та будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером КП «Воскресенський ККП» та будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером КП «Воскресенський ККП» та будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером КП «Воскресенський ККП» та будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2025 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 з обставинами, викладеними у протоколах про адміністративні правопорушення, погодилась, зазначила, що дійсно, вчасно не подала декларацію за 2021-2025 роки. Пояснила, що раніше подавала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вчасно та була обізнана щодо строків та порядку подачі декларацій. Вказала, що в подальшому зобов`язується подавати декларації вчасно.

Прокурор в судовому засіданні вважала вину ОСОБА_1 доведеною, долучила висновок щодо наявності у діяннях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, просила об`єднати справи в одне провадження та визнати останню винною за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 заслухавши прокурора, суд дійшов наступного висновку.

Згідно наказу №12-К від 01 вересня 2012 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного бухгалтера з 01.09.2012 року з окладом згідно штатного розкладу КП «Воскресенський ККП».

Відповідно до статуту Комунального підприємства «Воскресенський ККП» є юридичною особою, має самостійний баланс, поточний та вкладні рахунки у банківських установах, засновником є Воскресенська селищна рада.

Відповідно до ст.2 Закону України « Про державну службу в органах місцевого самоврядування, посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження що до здійснення організаційно- розпорядчих та консультативно дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

У зв`язку з чим, відповідно до п.п «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Указом Президента України від 24.02.2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації на території України введено воєнний стан який діє до теперішнього часу.

У зв`язку з чим НАЗК відповідно до роз`яснень від 07.03.2022 року «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)», які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» - відтерміновано обов`язок подання декларації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ, який набрав чинності 12.10.2023 року відновлено обов`язок декларування.

Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобіганню корупції» встановлено, що особи, які у 2021-2022 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України « Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ, який набрав чинності 12.10.2023 року відновлено обов`язок декларування.

Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобіганню корупції» встановлено, що особи, які у 2021-2022 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України « Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року.

Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 зобов`язана була подати щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік до 31.01.2024 року, за 2022 рік до 31.01.2024 року., за 2023 рік до 31.03.2024 року, за 2024 рік до 31.03.2025 року, за 2025 року - до 31.03.2026 року.

Однак, декларацію за 2021 рік ОСОБА_1 подала лише 07.05.2026 року, декларацію за 2022 рік подала 07.05.2026 року, декларацію за 2023 рік подала лише 07.05.2026 року, декларацію за 2024 рік подала 07.05.2026 року, декларацію за 2025 рік 07.05.2026 року, чим допустила порушення встановленого строку подання щорічних декларацій, що підтверджується витягами.

Факт обізнаності ОСОБА_1 щодо належності до суб`єктів декларування та термінів подання декларацій, а також навики щодо заповнення та подання декларації підтверджується раніше поданими ним щорічними деклараціями, підписом пам`ятки про необхідність подання декларацій.

Поважних підстав, які б заважали ОСОБА_1 вчасно подати декларації, не вбачається.

Враховуючи викладене суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З урахуванням обставин справи та особи ОСОБА_1 , яка свою вину у вчинених правопорушеннях визнала повністю, суд вважає за можливе призначити їй адміністративне стягнення у мінімальних межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 280, 283, 284,294 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Штраф перераховувати на розрахунковий рахунок: UA758999980313060106000014230, отримувач коштів Миколаїв. ГУК/Миколаївськ.р-н/21081100, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації і доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665,60 грн. (розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.

Об`єднати справи № 477/1469/26 (провадження № 3/477/649/26; справа №477/1470/26 (провадження № 3/477/650/26)., справа №477/1471/26 (провадження 3/477/651/26) справа №477/1472/26 (провадження № 3/477/652/26); справа №477/1473/26 (провадження № 3/477/653/26) в одне провадження та присвоїти єдиний номер справи № 477/1469/26.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду через Вітовський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Роз`яснити особі, притягнутій до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу, у відповідності до ст. 308 КУпАП.

Суддя А.А. Саукова