Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 683/1839/26
3/683/458/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2026 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Завадська О.П., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українець, громадянин України, з середньою освітою, неодружений, працює водієм в ТОВ «Укрлогістика», проживає по АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 25 травня 2026 року о 07 год 45 хв по вул. Лесі Українки, 3 м. Тернопіль Тернопільський район Тернопільська область, керуючи транспортним засобом марки «MAN TGM 18.250», державний номерний знак НОМЕР_1 , не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечного бокового інтервалу, в результаті чого здійснив наїзд на електроопору, внаслідок чого по інерції кабелями електромережі потягнуло другу електроопору, яка отримала тріщини, чим пошкодив електроопору та кабельні мережі. При дорожньо-транспортній пригоді транспортний засіб та електроопора отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.3.б та п. 12.1 Правил дорожнього руху України, чим вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 подав до суду заяву, якою вину в інкримінованому адміністративному правопорушенні визнав, просив суворо не карати та провести розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до п. 1.10 Правил дорожнього руху затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року дорожньо-транспортна пригода це подія, що сталась під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
Об?єктом правопорушення за ст. 124 КУпАП є суспільні відносини в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Об?єктивна сторона даного адміністративного правопорушення передбачає обов?язкове спричинення пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, та додатковим обов?язковим об`єктом даного виду правопорушення є також суспільні відносини у сфері власності.
Оскільки порушення посягнуло на суспільні відносини у сфері власності, а саме було пошкоджено об`єкт інфраструктури (електроопору та кабельні мережі), тому дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст. 124 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, підтверджується: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №674871 від 25 травня 2026 року про обставини вчинення адміністративного правопорушення; схемою місця ДТП, в якій зафіксовано місце розташування транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди та місце наїзду на електроопору; актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 25 травня 2026 року, згідно якого покриття проїзної частини недоліків немає, наявність та стан дорожніх знаків відповідають вимогам, на момент обстеження дорожні роботи не проводились, останні заходи щодо прибирання проїзної частини здійснювались 25 травня 2026 року о 07 год 45 хв. За результатами обстеження земельної ділянки визнано, що пошкоджено дві електроопори та електричний кабель внаслідок наїзду транспортного засобу марки «MAN TGM 18.250», державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , який підтвердив обставини вчиненого адміністративного правопорушення та іншими матеріалами справи.
При призначенні ОСОБА_1 стягнення за дане адміністративне правопорушення у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, які обтяжують та пом`якшують відповідальність. Враховуючи обставини дорожньо-транспортної пригоди та особу порушника, який визнав вину, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції ст. 124 КУпАП, яка передбачає відповідальність у виді штрафу. Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень як особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 665 грн 60 коп.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач: ГУК у Хмел.обл/Хмельн.обл/21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971775; банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.); номер рахунку UA748999980313060149000022001; код класифікації доходів бюджету 21081300; призначення платежу: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави 665 грн 60 коп судового збору.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету:22030106.
Згідно із ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п?ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п?ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого ч.1 ст.307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя