Постанова № 137774262, 29.06.2026, Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
29.06.2026
Номер справи
683/1676/26
Номер документу
137774262
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 683/1676/26

3/683/411/2026

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2026 року м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області в складі головуючої судді Кутасевич О.Г., з участю секретаря судового засідання Братенка В.В., прокурора Арсенюка В.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, працювала на посаді головного спеціаліста сектору молодіжної політики відділу молоді та спорту виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в супереч вимогам ч.1ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подала 21 березня 2025 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене за ч.1ст.172-6 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в супереч вимогам ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подала 21 березня 2025 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене за ч.1ст.172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_2 будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в супереч вимогам ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подала 25 березня 2025 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене за ч.1ст.172-6 КУпАП.

Постановою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 28 травня 2026 року вказані справи об`єднано в одне провадження.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчинені інкримінованого їй адміністративного правопорушення визнала частково та підтвердила, що подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише у 2025 році за попередні роки. Зазначала, що 28 лютого 2022 року вона була увільнена від виконання обов`язків головного спеціаліста сектору молодіжної політики відділу молоді та спорту виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради у зв`язку із призовом на військову службу із збереженням місця роботи та 17 травня 2024 року її було звільнено та виключено зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення та вже 20 травня 2024 року вона була звільнена з посади головного спеціаліста сектору молодіжної політики відділу молоді та спорту виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, відтак уважала, що перебування на військовій службі та увільнення від виконання посадових обов`язків не передбачає подання декларації, а тому станом на 15 серпня 2024 року вона декларації за попередні періоди за 2021, 2022 та 2023 рік не подавала. Про відсутність її обов`язку подавати декларації за попередні періоди їй роз`яснювалось відповідальними особами військової частини, де вона проходила військову службу, до яких вона зверталась за роз`ясненнями.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винуватою у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані докази, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (чинного на момент виникнення обов`язку подання декларації) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пп.1 п.1 Закону України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи.

Законом України від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану»внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а саме абз.2 ч.2 ст.45 Закону викладено у такій редакції: у ст.45 Закону: у частині першій слова "підпунктах «а», «в» і «г» замінити словами "підпунктах «а», «в», «ґ».

У розділі XIII «Прикінцеві положення» Закону: пункт 27 викладено в такій редакції:

«27». Установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме відомостями протоколів №238, №239, №240 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 20 травня 2025 року; розпорядженням №179/2024-рк від 20 травня 2024 року про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста сектору молодіжної політики відділу молоді та спорту виконавчого комітету міської ради 20 травня 2024 року; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також роздруківкою послідовності дій ОСОБА_2 при заповненні вказаних декларацій.

У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», депутати сільських рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов`язана була подати декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, 2022 рік та за 2023 рік до 15 серпня 2024 року, однак остання в порушення вимог Закону подала вказані декларації лише 21 березня 2025 року.

Відповідно до ч. 2 ст.68Конституції України «незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».

Досліджені та перевірені судом обставини поза розумним сумнівом свідчать про винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП.

Згідно ч. 4 ст.38КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Правопорушення ОСОБА_2 були вчинені відповідно 21 березня 2025 року, а виявлені 20 травня 2025 року.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до положень ст.33КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину у скоєному визнала та щиро розкаялась, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП.

Саме такий вид стягнення відповідатиме вимогамст.33КУпАП буде необхідним й достатнім для досягнення визначеної ст.23КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_2 нових правопорушень.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.23,40-1,172-6,283,284,294 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави 665,60 грн судового збору.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК у Хмел.обл/Старокост.мтг/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ) 37971775; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку UA808999980313010106000022751; код класифікації доходів бюджету 21081100; призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Згідно ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Документ, що підтверджує сплату штрафу, не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого ч.1 ст.307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.

Згідно ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Повний текст постанови складено 29 червня 2026 року.

Суддя