Постанова № 137769477, 29.06.2026, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
29.06.2026
Номер справи
303/5387/26
Номер документу
137769477
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Ст. 1 із 4

Cправа №303/5387/26

№ 3/303/1142/26

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 червня 2026 року м. Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Камінський С.Е.,

з участю: прокурора Запотічного А.І.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши об`єднану справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Великі Лучки Мукачівського району Закарпатської області, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , яка згідно розпорядження голови Великолучківської сільської ради від 05.01.2024 року №2/05-11, 17.01.2024 року була звільнена з посади начальника Служби в справах дітей Великолучківської сільської ради, за угодою сторін, відповідно до пункту 1 статті 36 КЗпП України, будучи суб`єктом відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (посадова особа місцевого самоврядування), зобов`язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік «Після звільнення» до 01.04.2025 року, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 30.04.2025 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік «Після звільнення», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 , яка згідно розпорядження голови Великолучківської сільської ради від 24.07.2025 року №71, 01.08.2025 року була звільнена з посади провідного спеціаліста Служби в справах дітей Великолучківської сільської ради, за угодою сторін, відповідно до пункту 1 статті 36 КЗпП України, та яка будучи суб`єктом відповідальності за порушення, пов`язані з корупцією, як суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, пов`язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (посадова особа місцевого самоврядування), зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями «При звільненні» у встановлений строк до 31.08.2025 року, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 09.04.2026 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не

Ст. 2 із 4

охоплений раніше поданими деклараціями «При звільненні», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 , яка згідно розпорядження голови Великолучківської сільської ради від 24.07.2025 року №71, 01.08.2025 року була звільнена з посади провідного спеціаліста Служби в справах дітей Великолучківської сільської ради, за угодою сторін, відповідно до пункту 1 статті 36 КЗпП України, та яка будучи суб`єктом відповідальності відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (посадова особа місцевого самоврядування), зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік «Після звільнення» у встановлений строк до 01.04.2026 року, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 09.04.2026 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік «Після звільнення», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У суді прокурор висловив думку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та з урахуванням особи ОСОБА_1 просив притягнути її до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих доходів громадян, тобто у розмірі 850 грн., про що подав письмовий висновок для приєднання до матеріалів справи.

ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала у повному обсязі, зазначила, що вчинила такі у зв`язку з тим, що у період коли необхідно було подати декларації, перебувала у вкрай складних сімейних та психологічних обставинах, пов`язаних із захворюванням її чоловіка, який перебував на лікуванні у Чеській Республіці, через що змушена була часто виїжджати за кордон для його догляду та підтримки. У зв`язку з сукупністю зазначених життєвих обставин, значним психологічним навантаженням та сімейними проблемами, вона не своєчасно подала декларації у визначений законом строк. Будь якого наміру приховання відомостей не мала. У вчиненому щиро розкаялася та просила застосувати відносно неї найменш суворе стягнення.

Заслухавши думку прокурора та пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали об`єднаної справи та письмовий висновок прокурора, суддя прийшов до наступного.

Згідно статті 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

У відповідності до вимог ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної

Ст. 3 із 4

діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що згідно розпорядження сільського голови Великолучківської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області «Про призначення ОСОБА_1 » від 01.04.2021 року № 85, ОСОБА_1 призначено з 01 квітня 2021 року на посаду начальника Служби у справах дітей Великолучківської сільської ради, як таку, що успішно склала іспит по конкурсу на заміщення вакантної посади, з посадовим окладом згідно штатного розпису, та залишено за ОСОБА_1 9 ранг посадової особи в межах V категорії посад.

У зв`язку з чим, ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування та була попереджена про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції» щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби в органах місцевого самоврядування, а також про необхідність подання декларацій, про що свідчить попередження від 01 квітня 2021 року та пам`ятка про необхідність подання декларацій, з якими ОСОБА_1 належним чином ознайомлена під особистий підпис.

Із розпорядження в.о. сільського голови Великолучківської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області «Про звільнення ОСОБА_1 » від 05.01.2024 року №2/05-11 вбачається, що 17 січня 2024 року звільнено ОСОБА_1 з посади начальника Служби у справах дітей Великолучківської сільської ради за угодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Відповідно до розпорядження виконуючого обов`язки сільського голови Великолучківської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області «Про призначення ОСОБА_1 » від 01.04.2025 року № 31, ОСОБА_1 призначено з 01 квітня 2025 року на посаду провідного спеціаліста Служби у справах дітей Великолучківської сільської ради з посадовим окладом згідно штатного розпису зі збереженням 9 рангу державного службовця.

Розпорядженням сільського голови Великолучківської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області «Про звільнення ОСОБА_1 » від 24.07.2025 року № 71, звільнено ОСОБА_1 01 серпня 2025 року з посади провідного спеціаліста Служби у справах дітей Великолучківської сільської ради за угодою сторін відповідно до п. 1 ст.36 КзпП України.

Як свідчать відомості із Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2024 рік «Після звільнення» (17.01.2024 року) - 30.04.2025 року о 14 год. 48 хв., декларацію не охоплений раніше поданими деклараціями «При звільненні» (01.08.2025 року) 09.04.2026 року о 16 год. 13 хв. та декларацію за 2025 рік «Після звільнення (01.08.2025 року) - 09.04.2026 року о 16 год. 01 хв., що підтверджується скріншотом декларації з веб-сайту НАЗК.

Враховуючи вищенаведене, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною повністю.

Ст. 4 із 4

Згідно ч. 1 ст. 34 КУпАП, обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом визнано щире розкаяння винної. Обставин, які обтяжують її відповідальність судом не встановлено.

У відповідності до вимог ч.2 ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення судом враховано характер вчинених правопорушень, особу порушника ОСОБА_1 , яка вчинила дані правопорушення при збігу тяжких сімейних обставин.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених (у даному випадку вони є повністю аналогічними).

Таким чином, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, яка визнала свою вину та щиро розкаялася, суд прийшов до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в найменшому розмірі, передбаченому санкцією вказаної частини статті КУпАП.

Крім цього, у відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, необхідно стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі, встановленому законом.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Оплату адміністративного штрафу у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень провести за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Зак.обл/Великолучк. тг/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) р/рUA188999980313040106000007429, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу судовий збір.

У відповідності до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови штраф стягується у подвійному розмірі.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя С.Е. Камінський