Єдиний державний реєстр судових рішень
Єдиний унікальний номер № 362/3687/26
Провадження № 3/362/1214/26
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.06.2026 року місто Васильків
Васильківський міськрайонний суд Київської області під головуванням судді Сухаревої О. В., за участі прокурора Брант К. Ю. розглянув об`єднану справу про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , народженої ІНФОРМАЦІЯ_1 у с-щі Гребінки Васильківського району Київської області, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 , будучи до 01.09.2023 державним виконавцем Білоцерківського ВДВС, в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно, а саме: 30.03.2026 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період часу з 01.01.2023 по 01.09.2023.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи до 01.09.2023 державним виконавцем Білоцерківського ВДВС, в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно, а саме: 25.06.2025 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала в повному обсязі, пояснила, що пропрацювала зовсім короткий проміжок часу, тому не думала, що в неї є обов`язок подавати такі декларації.
Прокурор Брант К. Ю. у судовому засіданні зазначила, що матеріали справи містять достатньо доказів про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим, просила накласти стягнення у виді штрафу.
Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною та підтверджена дослідженими доказами.
Так, згідно наказів Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) ОСОБА_1 з 14.06.2023 призначено на посаду державного виконавця Білоцерківського відділу державної виконавчої служби у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), а 01.09.2023 звільнено.
Тобто з період з 14.06.2023 і по 01.09.2023 вона була суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» і, відповідно ст. 45 цього Закону, зобов`язана була з 02.09.2023 подати декларацію при звільненні за період з 01.01.2023 до 01.09.2023, а також до 31.03.2024 подати декларацію після звільнення за 2023 рік.
Абзацом 1 ч. 2-7 Розділу «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Таким чином, 31.01.2024 це граничний термін подання декларації при звільненні за період з 01.01.2023 по 01.09.2023, а 31.03.2024 це граничний термін подання декларації після звільнення за 2023 рік.
Як вбачається з наданих матеріалів і підтверджено ОСОБА_1 в своїх письмових поясненнях від 30.03.2026, вона несвоєчасно, а саме: 25.06.2025 подала щорічну декларацію за 2023 рік, а також несвоєчасно, а саме: 30.03.2026 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період часу з 01.01.2023 по 01.09.2023.
За таких обставин суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
В порядку ст. 23 КУпАП, враховуючи характер вчинених правопорушень, обставини їх вчинення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП з врахуванням вимог ст. 36 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір сплачується особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись ст.ст. 27, 33, 221, 282, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень на користь держави. (Отримувач ГУК Київ. обл./Васильків МТГ/, код одержувача ЄДРПОУ: 37955989. Банк Казначейство України (ЕАП). № рахунку UA 458999980313000106000010786, код класифікації доходів бюджету 21081100; Адміністративні штрафи та інші санкції. Державний бюджет).
Стягнути з ОСОБА_1 665 грн. 60 коп. судового збору (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Відповідно до положень ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Олена СУХАРЕВА