Ухвала суду № 137737060, 25.06.2026, Обухівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
25.06.2026
Номер справи
372/2885/26
Номер документу
137737060
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 372/2885/26

Провадження 1-кс-1047/26

ухвала

Іменем України

25 червня 2026 року м.Обухів

Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурорів Обухівської окружної прокурати Київської області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

підозрюваного ОСОБА_6 ,

розглянувши в залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області в місті Обухів Київської області клопотання прокурора Обухівської окружної прокурати Київської області, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному:

ОСОБА_6 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю селища Тепличне

Луганської області, українцю, громадянину України, перебуваючому на посаді Українського міського голови, зареєстрованому за адресою:

АДРЕСА_1 , раніше не судимому,

В С Т А Н О В И В:

22 червня 2026 року до суду надійшло вказане клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_6 , який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.4,5 ст.190, ч.4,5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.2 ст.361, ч.2 ст.364 КК України. Обґрунтовуючи клопотання слідчий посилається на існування ризиків, які дають йому достатні підстави вважати, що підозрюваний спробує переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; вплинути на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Відповідно до наданих суду матеріалів встановлено, що у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 17 жовтня 2007 року, у ОСОБА_6 , виник злочинний умисел спрямований на особисте збагачення та незаконне заволодіння земельними ділянками, що розташовані в адміністративних межах

Української міської ради Обухівського району Київської області.

З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_6 діючи

з корисливих мотивів, розробив злочинний план, який полягав у підшукуванні необхідної кількості підставних осіб, які готові за грошову винагороду видати довіреності на представлення інтересів та розпорядження майном від вказаних осіб на його ім`я, а саме громадян України, які згідно з ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок

із земель комунальної або державної власності для ведення особистого селянського господарства, та можуть подати до Обухівської районної державної адміністрації Київської області відповідні заяви, визначені ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, для відведення їм земельних ділянок та отримання ними державних актів на право приватної власності на ці земельні ділянки,

без наміру фактичного володіння та користування ними та створенні штучної видимості реалізації громадянами свого права на землю, з метою їх подальшого відчуження на користь ОСОБА_6 та його близьких осіб.

Також, ОСОБА_6 необхідно було забезпечити фінансування усіх видатків, пов`язаних із відведенням земельних ділянок, зокрема оплату грошових коштів підставним особам, виготовлення землевпорядної документації

(проекту землеустрою), оформлення права власності та одержання державних актів, оплати послуг нотаріуса при вчинені правочинів, тощо.

Так, за невстановлених обставин, не пізніше 17 жовтня 2007 року,

ОСОБА_6 залучив до реалізації свого злочинного умислу невстановлену особу, яка за його вказівкою та в його інтересах відшукала ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , які були зацікавлені в отриманні грошової винагороди, та надали свою добровільну згоду на вчинення дій, спрямованих

на відведення їм земельних ділянок та отримання ними державних актів на право приватної власності на ці земельні ділянки, без наміру фактичного володіння та користування ними, з метою їх подальшого відчуження на користь ОСОБА_6 та його близьких осіб.

Надалі, координуючи дії залучених осіб, ОСОБА_6 через невстановленого посередника який діяв за його вказівками та в його інтересах, організував прибуття 17 жовтня 2007 року ОСОБА_7 , ОСОБА_8

та ОСОБА_9 до приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_26 , що здійснює свою нотаріальну діяльність

за адресою: АДРЕСА_2 , з метою видачі та нотаріального посвідчення довіреностей на ім`я

ОСОБА_6 на представлення їх інтересів в органах державної влади, місцевого самоврядування, установах, підприємствах, організаціях, незалежно від форм власності, підпорядкування та галузевої належності (в тому числі органах нотаріату, земельних ресурсів, банківських установах тощо) з питань оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, продажу

або іншого розпорядження земельними ділянками та інше.

Перебуваючи за вказаною адресою ОСОБА_7 видав довіреність,|

яка зареєстрована в реєстрі за №131273, ОСОБА_9 видала довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №131276, а також ОСОБА_8 видала довіреність, яка зареєстрована в реєстрі за №131272.

Крім цього, координуючи дії залучених осіб, ОСОБА_6 через невстановленого посередника, який діяв за його вказівками та в його інтересах, організував прибуття 18 жовтня 2007 року ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_22 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_27 , ОСОБА_11 , ОСОБА_16 , ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_25 , ОСОБА_19 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18

до приватного нотаріуса Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області ОСОБА_28 , яка здійснювала свою нотаріальну діяльність за адресою: Житомирська область, Коростенський район, місто Коростень, вулиця 9-го січня, 4, з метою видачі та нотаріального посвідчення довіреностей на ім`я ОСОБА_6 на представлення їх інтересів в органах державної влади, місцевого самоврядування, установах, підприємствах, організаціях, незалежно від форм власності, підпорядкування та галузевої належності (в тому числі органах нотаріату, земельних ресурсів, банківських установах тощо) з питань оформлення правовстановлюючих документів

на земельні ділянки, продажу або іншого розпорядження земельними ділянками та інше.

Перебуваючи за вказаною адресою ОСОБА_10 видала довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8377, ОСОБА_11 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8378, ОСОБА_12 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8386, ОСОБА_13 видала довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8385, ОСОБА_14 видала довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8371, ОСОБА_15 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8369, ОСОБА_16 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8370, ОСОБА_17 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8396, ОСОБА_18 видала довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8397, ОСОБА_19 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8400, ОСОБА_20 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8393, ОСОБА_21 видала довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8394, ОСОБА_22 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8395, ОСОБА_23 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8389, ОСОБА_24 видав довіреність,

яка зареєстрована в реєстрі за №8392, а також ОСОБА_25 видала довіреність, яка зареєстрована в реєстрі за №8401.

У подальшому ОСОБА_6 , реалізуючи свій план та діючи через залучених невстановлених осіб, акумулював у своєму розпорядженні вищевказані довіреності для безпосереднього контролю над процесом оформлення землі.

Також, за невстановлених обставин, ОСОБА_6 22 січня 2008 року від імені ОСОБА_10 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_25 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_17 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 та ОСОБА_24 забезпечив подачу в своїх інтересах

до Обухівської районної державної адміністрації Київської області,

що розташована за адресою: Київська область, Обухівський район, місто Обухів,

вулиця Малишка, 10, разом із копіями їх паспортних документів і довідок про присвоєння ідентифікаційних кодів заяв про надання земельної ділянки загальною площею до 0,12 га в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області для ведення індивідуального садівництва, а також від імені ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 подачу заяв про надання земельної ділянки загальною площею

до 1 га в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області для ведення особистого селянського господарства.

Надалі, Обухівською районною державною адміністрацією Київської області розглянуто заяви ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9

та 22 січня 2008 року видано Розпорядження № 60 «Про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 3-ом громадянам для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області».

В подальшому 23 січня 2008 року Обухівською районною державною адміністрацією Київської області розглянуто заяви ОСОБА_10 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_25 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_17 ,

ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 ,

ОСОБА_23 та ОСОБА_24 та видано Розпорядження

№ 61 «По надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянко у власність 21-ому громадянину для ведення індивідуального садівництва за рахунок земель державної власності в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області».

На виконання вказаних розпоряджень ТОВ «КАДАСТР ГЕО» розроблено проекти землеустрою та 29 травня 2008 року на адресу Обухівської районної державної адміністрації Київської області скеровано клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок

у власність для ведення індивідуального садівництва громадянам в кількості

21-му громадянину, загальною площею 2,52 га на території Української міської ради Обухівського району Київської області, а також клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок

у власність для ведення особистого селянського господарства громадянам

в кількості 3-ом громадянам, загальною площею 3,0 га на території Української міської ради Обухівського району Київської області.

Надалі, 06 червня 2008 року Обухівською районною державною адміністрацією Київської області в результаті розгляду розробленого

ТОВ «Кадастр ГЕО» проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 3-ом громадянам для ведення особистого селянського господарства

в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області, враховуючи позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації від 26.05.2008 № 16-251е, відповідно до ст.ст. 17, 25, 116, 118, 121, 122, 149, 186, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, п. 2 ст. 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», видано Розпорядження № 907 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 3-ом громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Української міської ради», яким передбачено:

1. Затвердити проект із землеустрою щодо відведення земельних ділянок

у власність 3-ом громадянам для ведення особистого селянського господарства

в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області.

2. Передати у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства 3-ом громадянам (згідно з додатком) загальною площею 2,7002 га та надати дозвіл ТОВ «Кадастр ГЕО» встановити межі земельних ділянок та зони обмежень в натурі (на місцевості) та виготовити державні акти на право власності на землю.

3. Використовувати земельні ділянки виключно за цільовим призначенням.

4. Управлінню земельних ресурсів у Обухівському районі зберігати проект із землеустрою в установленому порядку.

Так, відведення та проектування вказаних земельних ділянок

3-ом громадянам, з цільовим призначенням 01.03 Для ведення особистого селянського господарства (землі сільськогосподарського призначення) на землях, що фактично відносяться до земель водного фонду, суперечить нормам

ч. 6, 7 ст. 118 ЗК України, ч. 3 ст. 20 ЗК України, п. 1) ст. 89 ВК України, з огляду на те, що вони відносяться до категорії земель водного Фонду.

Так, земельні ділянки з вищевказаними кадастровими номерами розташовані в акваторії та на прибережній захисній смузі річки Стугна

та Канівського водосховища.

Передані вищевказаним громадянам земельні ділянки відносяться до земель водного фонду, а не до земель сільськогосподарського призначення.

Надалі, на підставі розпорядження Обухівської районної державної адміністрації Київської області № 907 від 06 червня 2008 року Українським міським відділом Київської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» при Держкомземі України 06 листопада 2008 року видано державні акти на право власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області. У такий спосіб за злочинним планом ОСОБА_6 , право власності на вказані землі передано у приватну власність громадян, зокрема, ОСОБА_8 видано державний акт серії ЯЖ № 678176

на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0001 площею 0,9001 га, ОСОБА_9 видано державний акт серії ЯЖ № 678177 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0002 площею 0,9001 га, а ОСОБА_7 видано державний акт серії ЯЖ № 678178 на земельну ділянку

з кадастровим номером 3223151000:06:016:0003 площею 0,9000 га.

Таким чином, державну реєстрацію права власності на вказані земельні ділянки за вищепереліченими громадянами було здійснено фіктивно, фактично

в інтересах ОСОБА_6 .

Також 06 червня 2008 року Обухівською районною державною адміністрацією Київської області в результаті розгляду розробленого

ТОВ «Кадастр ГЕО» проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 21-ому громадянину для ведення індивідуального садівництва

в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області, враховуючи позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації від 26.05.2008 №16-251е, відповідно до ст.ст. 17, 35, 116, 118, 121, 122, 149, 186, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, п.2 ст.21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», видано Розпорядження № 908 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 21-ому громадянину для ведення індивідуального садівництва в адміністративних межах Української міської ради», яким передбачено:

1.Затвердити проект із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 21-ому громадянину для ведення індивідуального садівництва в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області.

2. Передати у власність земельні ділянки для ведення індивідуального садівництва 21-ому громадянину (згідно з додатком) загальною площею

2,52 га та надати дозвіл ТОВ «Кадастр ГЕО» встановити межі земельних ділянок та зони обмежень в натурі (на місцевості) та виготовити державні акти на право власності на землю.

3. Використовувати земельні ділянки виключно за цільовим призначенням.

4. Управлінню земельних ресурсів у Обухівському районі зберігати проект із землеустрою в установленому порядку.

Так, відведення та проектування вказаних земельних ділянок 21-му громадянину з цільовим призначенням 01.05 Для індивідуального садівництва (землі сільськогосподарського призначення), суперечить нормам

ч. 6, 7 ст. 118 ЗК України, ч. 3 ст. 20 ЗК України, п. 1) ст. 89 ВК України, з огляду на те, що згідно проекту землеустрою щодо відведення 21-ому громадянину зазначених земельних ділянок, розробленого ТОВ «Кадастр ГЕО», їх відведення передбачалось за рахунок заболочених сіножатей.

Разом з тим земельні ділянки, які передбачалось відвести вищевказаним громадянам відносяться до категорії земель водного Фонду.

Так, земельні ділянки з вищевказаними кадастровими номерами розташовані в акваторії та на прибережній захисній смузі Канівського водосховища.

Передані вищевказаним громадянам земельні ділянки відносяться до земель водного фонду, а не до земель сільськогосподарського призначення.

Крім того, вказані земельні ділянки для індивідуального садівництва знаходяться в межах санітарно-захисної зони промислового майданчику Трипільської ТЕС ВАТ «Державна енергогенеруюча компанія «Центренерго».

До того ж, на підставі розпорядження Обухівської районної державної адміністрації Київської області № 908 від 06 червня 2008 року, Українським міським відділом Київської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» при Держкомземі України 06 листопада 2008 року видано державні акти на право власності на земельні ділянки для ведення індивідуального садівництва в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області. У такий спосіб за злочинним планом ОСОБА_6 , право власності на вказані землі передано у приватну власність громадян, зокрема: ОСОБА_10 видано державний акт серії ЯЖ № 678179

на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0004 площею 0,1200 га, ОСОБА_11 видано державний акт серії ЯЖ № 678180 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0005 площею 0,1200 га, ОСОБА_12 видано державний акт серії ЯЖ № 678181 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0006 площею 0,1200 га,

ОСОБА_13 видано державний акт серії ЯЖ № 678182 на земельну ділянку

з кадастровим номером 3223151000:06:016:0007 площею 0,1200 га, ОСОБА_14 видано державний акт серії ЯЖ № 678184 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0009 площею 0,1200 га, ОСОБА_15 видано державний акт серії ЯЖ № 678185 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0010 площею 0,1200 га, ОСОБА_16 видано державний акт серії ЯЖ № 678186 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0011 площею 0,1200 га, ОСОБА_17 видано державний акт серії ЯЖ № 678188 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0013 площею 0,1200 га, ОСОБА_18 видано державний акт серії ЯЖ № 678189 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0014 площею 0,1200 га, ОСОБА_19 видано державний акт серії ЯЖ № 678190 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0015 площею 0,1200 га, ОСОБА_20 видано державний акт серії ЯЖ № 678192 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0017 площею 0,1200 га, ОСОБА_21 видано державний акт серії ЯЖ № 678193 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0018 площею 0,1200 га, ОСОБА_22 видано державний акт серії ЯЖ № 678194 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0019 площею 0,1200 га, ОСОБА_23 видано державний акт серії ЯЖ № 678195 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0020 площею 0,1200 га, ОСОБА_24 видано державний акт серії ЯЖ № 678199 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0024 площею 0,1200 га, а ОСОБА_25 видано державний акт серії ЯЖ № 678191 на земельну ділянку з кадастровим номером 3223151000:06:016:0016 площею 0,1200 га.

Таким чином, державну реєстрацію права власності на вказані земельні ділянки за вищепереліченими громадянами було здійснено фіктивно, фактично

в інтересах ОСОБА_6 ..

В подальшому за невстановлених обставин ОСОБА_6 отримав

у розпорядження вказані державні акти на право власності на земельні ділянки, які надалі мав намір використовувати для доведення свого злочинного умислу спрямованого на особисте збагачення та незаконне заволодіння вказаними земельними ділянками до кінця.

Так, задля реалізації свого неправомірного плану ОСОБА_6 , маючи

у розпорядженні довіреності від вказаних вище осіб, та державні акти,

15 жовтня 2009 року разом зі своєю дочкою ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка не була обізнана про злочинний умисел батька, прибув до приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_26 , що здійснює свою нотаріальну діяльність за адресою: Київська область, Обухівський район, місто Обухів, вулиця Київська, 115.

Перебуваючи у приміщенні вказаного нотаріуса, ОСОБА_6 з метою особистого збагачення, та можливості фактичного контролю володіння, користування та розпорядження вказаними земельними ділянками, діючи від імені підставних осіб на підставі довіреності у якості формального продавця, уклав із ОСОБА_29 яка виступала формальним покупцем договори купівлі-продажу земельних ділянок, які посвідчені приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_26 , зокрема: від імені ОСОБА_7 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки

із кадастровим номером 3223151000:06:016:0003, який зареєстровано в реєстрі

за № 2479; від імені ОСОБА_15 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0010, який зареєстровано

в реєстрі за № 2464; від імені ОСОБА_16 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0011, який зареєстровано в реєстрі за № 2469; від імені ОСОБА_17 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0013, який зареєстровано в реєстрі за № 2484; від імені ОСОБА_19 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки

із кадастровим номером 3223151000:06:016:0015, який зареєстровано в реєстрі

за № 2489; від імені ОСОБА_20 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0017, який зареєстровано в реєстрі за № 2474; від імені ОСОБА_22 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0019, який зареєстровано в реєстрі за № 2459; від імені ОСОБА_24 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки

із кадастровим номером 3223151000:06:016:0024, який зареєстровано в реєстрі

за № 2454.

Крім цього, задля реалізації свого неправомірного плану, ОСОБА_6 , маючи у розпорядженні довіреності від вказаних вище осіб, та державні акти,

16 жовтня 2009 року разом зі своєю дочкою ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка не була обізнана про злочинний умисел батька, прибув знову до приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_26 , що здійснює свою нотаріальну діяльність за адресою: Київська область, Обухівський район, місто Обухів, вулиця Київська, 115.

Перебуваючи у приміщенні вказаного нотаріуса, ОСОБА_6 з метою особистого збагачення, та можливості фактичного контролю, володіння, користування та розпорядження вказаними земельними ділянками, діючи від імені підставних осіб на підставі довіреності у якості формального продавця, уклав із ОСОБА_29 яка виступала формальним покупцем договори купівлі-продажу земельних ділянок, які посвідчені приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_26 , зокрема: від імені ОСОБА_8 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки

із кадастровим номером 3223151000:06:016:0001, який зареєстровано в реєстрі

за № 2539; від імені ОСОБА_9 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0002, який зареєстровано

в реєстрі за № 2534; від імені ОСОБА_10 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0004, який зареєстровано в реєстрі за № 2514; від імені ОСОБА_11 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0005, який зареєстровано в реєстрі за № 2499; від імені ОСОБА_12 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки

із кадастровим номером 3223151000:06:016:0006, який зареєстровано в реєстрі

за № 2519; від імені ОСОБА_13 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0007, який зареєстровано

в реєстрі за № 2554; від імені ОСОБА_14 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0009, який зареєстровано в реєстрі за № 2524; від імені ОСОБА_18 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0014, який зареєстровано в реєстрі за № 2509; від імені ОСОБА_21 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0018, який зареєстровано в реєстрі за № 2529; від імені ОСОБА_23 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки

із кадастровим номером 3223151000:06:016:0020, який зареєстровано в реєстрі

за № 2504, від імені ОСОБА_25 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0016, який зареєстровано

в реєстрі за № 2559.

Надалі, Колегією суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області (ухвала від 11.01.2012 у справі 22ц-33/2012) вирішено визнати недійсними державні акти на право приватної власності на земельні ділянки які були видані на підставі Розпорядження Обухівської районної державної адміністрації Київської області від 06 червня 2008 року № 908.

До того ж ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.05.2013 у справі №2а-6367/12/1070 визнано незаконним та скасовано розпорядження Обухівської районної державної адміністрації Київської області № 61 від 23.01.2008 та № 908 від 06.06.2008.

За вказаних обставин ОСОБА_6 , умисно, шляхом обману службових осіб Обухівської районної державної адміністрації Київської області щодо справжнього кінцевого набувача земель, в результаті активних, цілеспрямованих дій, з використанням механізму безоплатної приватизації земельних ділянок

у порядку ст. ст.116, 118, 121 Земельного кодексу України встановив повний фактичний і юридичний контроль над ними, чим заволодів земельними ділянками водного фонду, що належать державі в особі Обухівської районної державної адміністрації Київської області, загальною площею 4,6202 га, вартістю 14 387 838,48 гривень, що згідно частини 4 примітки до ст.185КК України, в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення

та є особливо великим розміром.

Крім цього, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці,

але не пізніше 13 грудня 2014 року у ОСОБА_6 , після вчинення ним протиправних дій, спрямованих на заволодіння шахрайським шляхом земельними ділянками водного фонду державної власності, виник новий окремий злочинний умисел, спрямований на легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

З метою реалізації свого злочинного умислу, діючи умисно та з корисливих мотивів, ОСОБА_6 розробив новий злочинний план, спрямований

на приховування незаконного походження, дійсного правового статусу земельної ділянки та надання вигляду законності володінню, користуванню

і розпорядженню нею шляхом вчинення правочину з відчуження цього майна на користь третіх осіб, які б формально виступали у статусі добросовісних набувачів у цивільному обороті.

При цьому ОСОБА_6 достовірно знав і чітко усвідомлював, що земельна ділянка із кадастровим номером 3223151000:06:016:0019, площею 0,1200 га,

яка на підставі договору купівлі-продажу від 15 жовтня 2009 року за № 2459 була формально зареєстрована на ім`я його доньки ОСОБА_29 , одержана ним у результаті вчинення предикатного кримінального правопорушення проти власності (шахрайства).

Незважаючи на судові заборони та правові рішення, які підтверджували кримінальне походження майна, ОСОБА_6 , маючи у своєму фактичному розпорядженні оригінал правовстановлюючого документа, державного акту серії ЯЛ № 065588 на земельну ділянку із кадастровим номером 3223151000:06:016:0019, розпочав активні дії з її легалізації.

Задля цього ОСОБА_6 організував видачу від імені своєї доньки

ОСОБА_29 , яка не була обізнана про його злочинні наміри та план легалізації майна, довіреності на своє ім`я. Вказана довіреність була нотаріально посвідчена 13 грудня 2014 року приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_26 та зареєстрована в реєстрі

за № 2305, що надало ОСОБА_6 формальні юридичні повноваження представляти інтереси титульного власника та вчиняти будь-які правочини щодо розпорядження цією землею.

Надалі, у період з грудня 2014 року по червень 2017 року ОСОБА_6 , реалізуючи свій злочинний намір та діючи за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, підшукав громадянина України ОСОБА_30 , який виявив намір придбати нерухоме майно та запропонував йому купити земельну ділянку із кадастровим номером 3223151000:06:016:0019 під виглядом законного цивільного об`єкта, повністю приховавши від покупця факти кримінального провадження, її належність

до водного фонду та наявність чинних рішень судів про скасування прав на неї.

Доводячи свій злочинний план до кінця 29 червня 2017 року

ОСОБА_6 , діючи на підставі вищевказаної довіреності № 2305 від імені ОСОБА_29 , прибув до приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_26 за адресою: Київська область, Обухівський район, місто Обухів, вулиця Київська, 115, для оформлення правочину.

Перебуваючи у приміщенні нотаріуса, ОСОБА_6 , завідомо знаючи про незаконне походження майна підписав та уклав із ОСОБА_31 договір купівлі-продажу земельної ділянки із кадастровим номером 3223151000:06:016:0019 площею 0,1200 га, який зареєстровано

в реєстрі за № 1910.

Вчиненням цього правочину ОСОБА_6 забезпечив офіційне перенесення власності на майно, здобуте злочинним шляхом, на сторонню особу, штучно створивши прецедент «добросовісного набуття» та повністю розірвавши прямий юридичний ланцюг між предикатним шахрайством 2008 року та кінцевим незаконним вибуттям ділянки. За вказану ділянку ОСОБА_6 отримано грошові кошти, які він обернув на власну користь, остаточно інтегрувавши результат злочинної діяльності у легальний фінансово-економічний оборот,

чим легалізував майно та завдав Державі збитків на суму 2 190 728,40 гривень.

За вказаних обставин ОСОБА_6 вчинив умисні дії, що полягали

у вчиненні правочину з майном, завідомо одержаним злочинним шляхом,

а також дії, спрямовані на приховування незаконного походження такого майна, його дійсного правового статусу та прав на нього, на загальну суму 2 190 728, 40 гривень.

Також, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, під час військової агресії російської федерації проти України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України

«Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан

із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжено.

У невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше

02 липня 2025 року, ОСОБА_6 , маючи повний фактичний і юридичний контроль над земельними ділянками із кадастровими номерами 3223151000:06:016:0001, 3223151000:06:016:0002 та 3223151000:06:016:0003, знаючи про незаконність їх первинного відведення та розуміючи, що вказані земельні ділянки фактично знаходяться на непридатній для використання заболоченій місцевості, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, в умовах воєнного стану, вирішив вчинити новий злочин та заволодіти шляхом обману іншими, більш цінними земельними масивами загальною площею 2,7002 га, що розташовані в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району Київської області.

З метою реалізації свого злочинного умислу ОСОБА_6 , будучи

вже Українським міським головою, маючи у зв`язку із цим впевненість у своїй безкарності, розробив новий злочинний план. Відповідно до цього плану останній мав намір використати правовстановлюючі документи на вищевказані ділянки як інструмент обману, щоб штучно перенести їх просторове розташування (координати) на територію лісового фонду та прибережної захисної смуги річки Стугна. Цей обман мав бути реалізований шляхом розробки підконтрольними землевпорядними організаціями фіктивної технічної документації із землеустрою, нібито для встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі, з подальшим внесенням змінених просторових даних до Державного земельного кадастру та реєстрацією права власності

на ці вже нові фактичні об`єкти у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Так, за для цього, ОСОБА_6 , 02 липня 2025 року залучив до своєї злочинної діяльності за невстановлених досудовим розслідуванням обставин співробітників ТОВ «АРХЗЕМРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 45655019), яким надано повноваження на розробку документації із землеустрою, та які відповідно

до його злочинного плану повинні були здійснити встановлення (відновлення) меж земельних ділянок із кадастровими номерами 3223151000:06:016:0001, 3223151000:06:016:0002 та 3223151000:06:016:0003 в натурі (на місцевості)

з умисним зміщенням їх координат, та безпосередньо виготовити відповідну технічну документацію із землеустрою.

Надалі, відповідно до договору № 061/25 від 02.07.2025, укладеного між ОСОБА_29 (яка не була обізнана про злочинний план ОСОБА_6 )

та ТОВ «АРХЗЕМРЕСУРС» (код ЄДРПОУ 45655019), вказаним товариством було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок із кадастровими номерами 3223151000:06:016:0001, 3223151000:06:016:0002, 3223151000:06:016:0003 в натурі на місцевості. Згідно з вказаною технічною документацією, фактичні координати поворотних точок меж зазначених земельних ділянок умисно

не відповідали координатам, конфігурації та просторовому розташуванню, визначеним у первинній технічній документації із землеустрою (розробленій ТОВ «Кадастр ГЕО» у 2008 році), на підставі якої ці ділянки первинно формувалися та на які видавалися державні акти на право власності.

Після розроблення вказаної технічної документації суб`єктом, якому надано повноваження на розробку документації із землеустрою, її умисно, в інтересах ОСОБА_6 , було скеровано до Держгеокадастру.

Під час розгляду вказаної документації, державним кадастровим реєстратором спочатку було відмовлено у внесенні виправлених відомостей до Державного земельного кадастру про координати поворотних точок та зміні помилки у координатах поворотних точок меж земельних ділянок, що свідчило про наявність явних порушень у складенні документації. Натомість,

в подальшому, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин,

до Державного земельного кадастру все ж були незаконно внесені відомості про земельні ділянки із кадастровими номерами 3223151000:06:016:0001, 3223151000:06:016:0002, 3223151000:06:016:0003, координати яких вже були штучно переміщені на територію цінного лісового масиву, що належить на праві постійного користування ДП «Ліси України».

Надалі ОСОБА_6 , розуміючи, що до Державного земельного кадастру вже внесено відомості про змінені координати поворотних точок вказаних земельних ділянок (перенесених у лісовий масив), однак не погоджуючись

з їх поточною конфігурацією та точним розташуванням, які не повною мірою задовольняли його корисливі інтереси, вирішив остаточно завершити свій злочинний умисел. Для цього він звернувся до ФОП « ОСОБА_32 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) з метою розроблення ним нової технічної документації із землеустрою щодо фінального встановлення меж цих земельних ділянок у необхідному йому вигляді.

З цією метою, 10 листопада 2025 року, ОСОБА_6 , діючи від імені

ОСОБА_29 , яка не була обізнана про злочинні наміри останнього, на підставі довіреності від 23.06.2025 № 679, перебуваючи у приміщенні приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_33 ,

що розташований за адресою: АДРЕСА_3 , видав та нотаріально посвідчив заяви про зміну конфігурації земельних ділянок із кадастровими номерами 3223151000:06:016:0001, 3223151000:06:016:0002, 3223151000:06:016:0003 зі збереженням їх площі, які було зареєстровано в реєстрі за №№ 1306, 1307, 1308.

12 листопада 2025 року ОСОБА_6 , доводячи свій злочинний умисел

до кінця, скерував вказані нотаріально посвідчені заяви до ФОП « ОСОБА_32 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), де особисто погодив технічне завдання на встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) щодо вказаних земельних ділянок у потрібних йому просторових межах.

Надалі ФОП « ОСОБА_32 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) в інтересах ОСОБА_6 встановлено (відновлено) межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) та закріплено їх межовими знаками на території лісового та водного фондів.

На підставі цієї технічної документації із землеустрою щодо встановлення (зміни меж) земельної ділянки в натурі (на місцевості), що розроблена

ФОП « ОСОБА_32 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), було повторно та остаточно змінено межі вищевказаних земельних ділянок

до меж фактичного їх використання ОСОБА_6 , та внесено відповідні недостовірні відомості щодо їх просторового розташування до Державного земельного кадастру. Крім цього, 17 листопада 2025 року на ці ділянки

відкрито поземельну книгу.

24 листопада 2025 року ОСОБА_6 , діючи на підставі довіреності, прибув до Центру надання адміністративних послуг Козинської селищної ради Обухівського району Київської області, що розташований за адресою:

Київська область, Обухівський район, селище Козин, вулиця Партизанська, 2. Там, на підставі поданих ним документів, державним реєстратором, введеним

в оману щодо законності формування меж цих об`єктів, внесено відомості про право власності на земельні ділянки із кадастровими номерами 3223151000:06:016:0001, 3223151000:06:016:0002,3223151000:06:016:0003 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Таким чином, фактичні координати поворотних точок меж вказаних земельних ділянок з кадастровими номерами 3223151000:06:016:0001, 3223151000:06:016:0002 та 3223151000:06:016:0003, які на даний час містяться

в електронній базі Державного земельного кадастру, абсолютно не відповідають координатам, конфігурації та просторовому розташуванню, визначеним

у первинній технічній документації із землеустрою (розробленій ТОВ «Кадастр ГЕО» у 2008 році), на підставі якої формувалися ці ділянки та видавалися державні акти на право власності.

Зміна просторового розташування земельних ділянок (зміщення їх координат на місцевість, що безпосередньо прилягає до акваторії водного об`єкта та розташована у лісовому масиві) та кардинальна зміна їх конфігурації у 2025 році були здійснені без жодних належних правових підстав та з грубим порушенням чинного законодавства. Відповідно до імперативних вимог ст. 79-1 Земельного кодексу України та ст. 50, 55 Закону України «Про землеустрій», перенесення меж або докорінна зміна конфігурації земельної ділянки

є процедурою формування нової земельної ділянки і безумовно потребує розроблення нового проекту землеустрою щодо відведення з подальшим його затвердженням органом місцевого самоврядування або державної влади.

Оскільки жодні рішення уповноважених органів щодо зміни просторових меж або конфігурації цих земельних ділянок не приймалися, а відповідна землевпорядна документація щодо відведення не розроблялася та не затверджувалася, умисні дії щодо внесення до бази даних ДЗК докорінно змінених координат поворотних точок меж земельних ділянок 3223151000:06:016:0001,3223151000:06:016:0002,3223151000:06:016:0003 є злочинними та неправомірними.

Вказані маніпуляції з документами та державними реєстрами призвели

до штучного та безпідставного перенесення меж земельних ділянок приватної власності на іншу територію, всупереч первинній землевпорядній документації 2008 року. Крім того, розміщення цих земельних ділянок у нових координатах

із цільовим призначенням «01.03 Для ведення особистого селянського господарства» (землі сільськогосподарського призначення) прямо суперечить чинному законодавству (норми ч. 6, 7 ст. 118 ЗК України, ч. 3 ст. 20 ЗК України, п. 1 ст. 89 ВК України, п. «а» ст. 28 ЗУ «Про землеустрій»), оскільки незаконно захоплені території фактично відносяться до земель водного фонду

та лісогосподарського призначення і перебувають у постійному користуванні

ДП «Ліси України» (квартал 49 виділи 4, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 83, та квартал 48 виділ 5 Обухівського лісництва Макарівського надлісництва Філії «Столичний лісовий офіс»).

За вказаних обставин ОСОБА_6 , діючи повторно, умисно, в умовах воєнного стану, шляхом обману органів державної реєстрації, встановив повний фактичний і юридичний контроль над чужим майном, чим незаконно заволодів новими земельними масивами водного та лісового фонду, що належать державі

в особі Обухівської районної державної адміністрації Київської області, загальною площею 2,7002 га, вартістю 57 064 946,80 гривень, що згідно частини 4 примітки до ст. 185 КК України в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та є особливо великим розміром.

Також досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 відповідно до постанови Української міської ТВК від 21.11.2020 № 83 «Про реєстрацію ОСОБА_6 обраним головою Української міської ради Обухівського району Київської області» та рішення першої сесії восьмого скликання Української міської ради «Про набуття повноважень Українського міського голови ОСОБА_6 » від 01.12.2022, був обраний головою Української міської ради Обухівського району Київської області (Українським міським головою) з наданням відповідних повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі Закон) сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання

в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Частиною 2 ст. 12 Закону передбачено, що сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.

Відповідно до ст. 141 Конституції України строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п`ять років.

Згідно ч. 3 ст. 12 Закону сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує

на її засіданнях.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування

в Україні» міський голова:

-забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

-організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради

та її виконавчого комітету;

-підписує рішення ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує

на пленарних засіданнях ради;

-забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради,

її виконавчого комітету;

-є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;

-здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;

-видає розпорядження у межах своїх повноважень.

Крім того, відповідно до Додатку № 1 до Розпорядження міського голови міста Українка від 28.01.2021 № 30 «Розподіл функціональних обов`язків між міським головою, першим заступником міського голови, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючим справами виконавчого комітету та секретарем Української міської ради», міський голова:

1.2.1. Забезпечує здійснення у межах наданих Законом повноважень міської ради та її виконавчого комітету на території Української міської територіальної громади (далі - територіальна громада), додержання Конституції України, законів України, виконавчих актів Президента України та вищих органів законодавчої та виконавчої влади.

1.2.2. Очолює міську раду, її виконавчий комітет, органи виконавчої влади та координує в межах, визначених Законом, їх діяльність.

1.2.3. Підписує рішення міської ради та її виконавчого комітету.

1.2.4. Вносить на розгляд міської ради пропозиції щодо кандидатури

на посаду секретаря ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету, старост громад та кількісний і персональний склад

її виконавчого комітету.

1.2.5. Вносить на розгляд міської ради пропозиції щодо структури

і штатів виконавчого комітету міської ради, інших виконавчих органів міської ради.

1.2.6. Здійснює керівництво міською радою та її виконавчим комітетом, старостами громад.

1.2.7. Скликає сесії міської ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій міської ради і головує на її пленарних засіданнях.

1.2.8. Забезпечує підготовку на розгляд міської ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування, бюджету територіальної громади та звіту про його виконання, рішень міської ради з інших питань, що належать

до її відання; оприлюднює затверджені міською радою програми, бюджет територіальної громади та звіти про їх виконання.

1.2.9. Призначає на посади та звільняє з посад керівників управлінь, відділів, служб виконавчого комітету, працівників виконавчого комітету, керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади відповідно до вимог чинного законодавства України.

1.2.10. Забезпечує виконання рішень міської ради та її виконавчого комітету.

1.2.11. Є розпорядником бюджетних, позабюджетних цільових (у тому числі валютних) коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним рішенням міської ради.

1.2.12. Представляє територіальну громаду, міську раду та її виконавчий комітет у відносинах із державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами

і організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також

у міжнародних відносинах відповідно до законодавства.

1.2.13. Звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, установ

та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження міської ради та її виконавчого комітету.

1.2.14. Укладає від імені територіальної громади, міської ради

та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до компетенції міської ради, подає їх на розгляд та затвердження міською радою.

1.2.15. Веде особистий прийом громадян та забезпечує на території громади додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян

та їх об`єднань установами, підприємствами, організаціями територіальної громади незалежно від їх форми власності.

1.2.16. Здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені Законом України Про місцеве самоврядування в Україні та іншими законами України, якщо вони не віднесені до виключних повноважень міської ради

або не віднесені міською радою до відання її виконавчого комітету.

1.2.17. Видає розпорядження з питань ради та виконавчого комітету

у межах своїх повноважень.

1.2.18. Визначає основні напрями здійснення у територіальній громаді державної кадрової політики.

1.2.19. Взаємодіє з осередками політичних партій та громадських організацій, релігійних конфесій, аналізує та узагальнює їх позиції

з найважливіших питань суспільного життя територіальної громади, сприяє

їх консолідації в проведенні соціально-економічної реформи та побудови демократичної правової держави.

1.2.20. Очолює цивільну оборону територіальної громади та спрямовує мобілізаційну роботу в територіальній громаді.

1.3. Міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому Законом повноважень, є підзвітним, підконтрольним

і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед міською радою, а з питань здійснення виконавчим комітетом міської ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним виконавчому комітету міської ради.

1.4. Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.

На вимогу не менше половини депутатів міської ради звітується перед міською радою про роботу виконавчого комітету міської ради у будь-який визначений ними термін.

1.5. Міський голова координує та контролює діяльність всіх підрозділів міської ради та її виконавчого комітету щодо виконання покладених на них завдань.

1.6. Керує роботою по формуванню кадрового резерву керівників виконавчих органів міської ради, підприємств комунальної власності територіальної громади.

1.7. Сприяє відповідно до законодавства реалізації повноважень виконавчого комітету у сфері соціально-економічного розвитку, забезпечення комплексного соціально-економічного розвитку територіальної громади, здійснення державної економічної політики, дотримання податкового законодавства, сприяння розвитку малого бізнесу і підприємництва, промисловості, торгівлі, побутового обслуговування, громадського харчування, виробництва товарів народного споживання, приватизації та оренди комунального майна, наповнення державного та місцевого бюджетів.

1.8. Здійснює контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів. Керує роботою та контролює діяльність:

- фінансового управління;

- відділу фінансово-господарського забезпечення;

- юридичного відділу;

- відділу оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами

та з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту;

- відділу архітектурно-будівельного контролю;

- земельного відділу;

- сектору інформаційної політики та комунікації з громадськістю;

- відділу державної реєстрації.

Координує взаємодію міської ради та її виконавчого комітету

з управліннями, відділами, установами, підприємствами та організаціями:

- Обухівським від ділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури

в Київській області;

- Обухівським районним судом Київської області;

- Обухівським міжрайонним відділом СБУ в м. Києві та Київській області;

- Відділом обслуговування громадян № 13 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України

у Київській області;

- Управлінням державної казначейської служби в Обухівському районі Київської області;

-

ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- Обухівським районним управлінням поліції ГУНП в Київській області;

- Обухівською державною нотаріальною конторою;

- Українською державною нотаріальною конторою;

- Обухівським районним сектором ДСНС України в Київській області;

- Обухівською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості;

- Обухівським управлінням Головного управління ДПС у Київській області.

- Територіальним сервісним центром МВС 3244 м. Обухів.

Керує роботою консультативних, дорадчих органів відповідно до розпорядчих документів.

Частиною 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами

є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_6 з 20.11.2020 по теперішній час обіймаючи посаду Українського міського голови, являється службовою особою, тобто особою, яка постійно здійснює функції місцевого самоврядування, а також обіймає постійно в органах місцевого самоврядування посаду, пов`язану

з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, які були йому наділені органом місцевого самоврядування, а тому, відповідно до ч. 3 ст.18 КК України та примітки до ст. 364 КК України,

є службовою особою, уповноваженою на укладення та підписання договорів, актів та інших офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов`язків.

Відповідно до вимог статей 8, 19, 68 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади,

їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень

та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно з ч. 1 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII, договір про закупівлю повинен бути укладеним відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Статтею 638 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV передбачено наступне:

1. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди

з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні, або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча

б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

2. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Відповідно до ст. 180 Господарського кодексу України, господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними

є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду,

а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов`язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Як зазначено в ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік

та фінансову звітність в Україні», підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Аналогічна норма закріплена в п. 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, відповідно до якої підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.

Проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт по об`єктах будівництва, що споруджуються за рахунок державних коштів, здійснюється

із застосуванням форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), що наведені

у ДСТУ Б Д.1.1-1-2013.

Вимогами п. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік

та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV передбачено,

що відповідальність за недостовірність відображених даних в актах виконаних робіт несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Згідно примітки до ст. 358 КК України під офіційним документом розуміються документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи-докази у правозастосовній діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі само зайнятими особами, яким законом надано право у зв`язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм і містять передбачені законом реквізити.

Однак, всупереч вищевказаним нормам законодавства, Український міський голова ОСОБА_6 , будучи службовою особою, яка постійно здійснює функції місцевого самоврядування, а також обіймає постійно

в органах місцевого самоврядування посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, зловживаючи при цьому своїм службовим становищем, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, вчинив кримінальне правопорушення проти власності, а саме розтрату грошових коштів Української міської ради, вчинене в особливо великих розмірах, за наступних обставин.

Так, за результатами проведеної процедури закупівлі ID: UA-2023-12-15-019117-а, в місті Українка, Обухівського району Київської області 08.01.2024 між виконавчим комітетом Української міської ради (далі - «Замовник») в особі міського голови ОСОБА_6 , та Приватним підприємством «Бриз Дніпра» (надалі - Виконавець), в особі директора ОСОБА_34 укладено Договір № 2 від 08.01.2024 (надалі - договір).

За умовами даного Договору Виконавець зобов`язується у 2024 році надати Замовникові наступні послуги, зазначені в пункті 1.2.: «Послуги

з озеленення - улаштування та догляд за клумбами та квітниками, улаштування та догляд за газонами, догляд за деревами та кущами, їх полив і розрідження

в населених пунктах Української міської територіальної громади, код

за ДК 021:2015-77310000-6. Послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень». ;кількість послуг або кількісні характеристики виконуваних за цим Договором послуг передбачені Технічним завданням,

що є додатком до договору.

Згідно пункту 1.4 Договору розрахунки за виконані роботи будуть проводитися з урахуванням фактичних витрат та обсягів робіт в межах фінансових призначень.

Учасник повинен надати Замовнику послуги, якість яких відповідає умовам, по ставляться до послуг відповідного характеру та вимогам Закону України «Про благоустрій населених пунктів» у відповідності до технічного завдання, що є невід`ємною частиною договору (п. 2.1).

Ціна даного Договору визначена пунктом 3.1 та становить 8 499 441,91 грн, в т.ч. ПДВ - 1 416 573,65 гривень.

Порядок здійснення оплати, визначений пунктом 4.1 даного Договору, та передбачає, що розрахунок проводиться Замовником шляхом списання коштів з єдиного казначейського рахунку після підписання Сторонами акту виконання наданих послуг.

Згідно пункту 5.1 Договору - строк надання послуг: з 01 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року включно.

Місце надання послуг: територія Української територіальної громади (п.5.2.).

Виконавець зобов`язаний забезпечити надання послуг у строки встановлені цим договором (пункт 6.3.1. Договору).

Даний Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами і діє до 31 грудня 2024 року, а в частині розрахунків - до повного їх виконання, що передбачено пунктом 10.1 Договору.

Технічним завданням, що є Додатком №1 до Договору, передбачено технічні, якісні та кількісні характеристики послуг з озеленення, зокрема:

>По догляду за деревами та кущами (Розділ 1 Додатку №1 Договору) технічне завдання полягає у виконанні наступних видів робіт:

-підстригання кущів (живих огорож) з землі з урахуванням кратності (2 рази на сезон) - 4000м2;

-санітарне та формувальне обрізування живих дерев з автовишки (видалення старих, хворих, сухих і пошкоджених сучків та гілок, зняття омели з дерев) - 112 дерев;

-видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев частинами із застосуванням автовишки діаметром стовбура від 20 см до 140 см (всього 64 дерева, загальним щільним розрахунковим об`ємом фітомаси деревини (стовбур, крона, гілля) 238,7м3. Дерева, що підлягають видаленню, зазначені у Таблиці 1 «Сортамент сухостійних, аварійних та фаутних дерев» Розділу 1);

-вирізання, згрібання порослі дерев вручну та її вивезення - 2000 дерев; послуги по ліквідації наслідки буреломів, сніголамів та вітровалів

(за необхідності;

-непридатне для використання гілля і поросль підлягають попередньому подрібненню та вивезенню до компостної ями, що знаходиться

по вул. Промислова в м. Українка;

-зрізані стовбури дерев підлягають кряжуванню (поперечному розпилюванню) на частини до 35см з подальшим транспортуванням

за адресами, вказаними Замовником

>По улаштуванню та догляду за газонами:

-скошування трави на газонах, в парках та місцях виростання дикоростучих трав (бур`янів), згрібання та вивезення скошеної трави забезпечується на територіях громади загальною площею 584 933 м2, із якої:

м. Українка - 425 850 м2, села - 159 083 м2;

-частота скошування становить 3 (три) рази за сезон, при цьому загальна площа скошування з урахуванням кратності складає 1 754 799 м2 (584933 х З, графіки скошування узгоджуються із Замовником);

-локації газонів, ділянок і територій для скошування та їх площі зазначені в Таблиці 2 «Зелені зони» Розділу 2 Додатку 2;

>По улаштуванню і догляду за клумбами та квітниками:

-Виконавець забезпечує улаштування і догляд за клумбами та квітниками на територіях населених пунктів Української міської територіальної громади загальною площею 300 м2;

-на існуючих площах клумб і квітників Виконавець здійснює садіння однолітніх квітників при густоті насадження 1,6 тис. шт саджанців квітів на 100 м2 площі загальною кількістю 4800 шт., та максимальною вартістю 145,0

тис. грн, із яких: алісум - 1400 шт, чорнобривці - 1400 шт, петунія - 2000 шт.;

-по закінченню садіння квітів Виконавець здійснює комплексний догляд за квітниками протягом всього вегетаційного сезону, що передбачає виконання комплексу робіт: прополювання, підгортання та розгортання, розпушування, штикування, полив, підживлення, підстригання, очищення від засохлого листя та відцвілих квітів, видалення сухих квіткових стебел восени, вивезення сміття.

^ По поливу зелених насаджень:

-полив із шлангу поливально-мийної машини клумб, квітників, газонів, молодих дерев та кущів, наповнення водою бочок для поливу, розташованих на прибудинкових територіях м. Українка в період з 15 квітня по 30 вересня за щотижневим графіком, погодженим із Замовником (інтенсивність і кратність поливу залежить від погодних умов);

-наповнення водою бочок на прибудинкових територіях;

-загальний об`єм води для поливу на весь сезон складає 2500 м3 (місце забору води - насосна станція на огороджувальній дамбі набережної р. Дніпро

в м. Українка).

Протягом терміну виконання Договору, додаткові угоди між сторонами не укладались, зміни та доповнення до Договору не вносились.

Згідно п.5.7 Технічного завдання до Тендерної документації,

що є додатком 2 до Тендерної документації по закупівлі UA-2023-12-15-019117-а та п. 5.8 Технічного завдання, що є додатком 9 до Договору від 08.01.2024 № 2, на умови Договору №2 від 08.01.2024 поширюються норми Настанови з визначення вартості будівництва», затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку України від 01.11.2021 №281.

На відносини між сторонами, що виникли за Договором № 2 від 08.01.2024, поширюються норми Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України. Згідно норм статті 193 Господарського кодексу України Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.ст. 526, 629 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до тендерної документації та тендерної пропозиції ПП «Бриз Дніпра», встановлено, що вартість передбачених тендерною документацією всіх видів робіт розрахована у діючій на момент подання пропозиції версії програмного комплексу АВК-5 відповідно до КНУ (кошторисні норми України).

Звіркою правильності застосування норм, коефіцієнтів та розцінок встановлено наступне:

Відповідно до п.п. 5.4. КНУ (кошторисні норми України) вартість експлуатації будівельних машин та механізмів у складі прямих витрат учасник процедури закупівлі (підрядник) визначає виходячи з нормативного часу роботи машин, необхідного для виконання обсягу робіт, що пропонується, та вартості експлуатації машин за одиницю часу їх застосування (машино-година) в поточних цінах з урахуванням положень пунктів 5.5 - 5.9 цієї Настанови. Нормативний час роботи будівельних машин та механізмів визначається на підставі РЕКН та обсягів робіт, які пропонуються до виконання.

Відповідно до п.п. 5.10. КНУ (кошторисні норми України) витрати

з транспортування матеріальних ресурсів розраховуються на підставі їх нормативної кількості, відстані перевезень та чинних тарифів. Якщо перевезення планується здійснювати власними транспортними засобами учасника процедури закупівлі (підрядника), витрати з транспортування матеріальних ресурсів визначаються на підставі розрахунків вартості перевезень за 1 т на необхідну відстань відповідними транспортними засобами.

У договірній ціні розраховано та, відповідно, враховано в актах приймання виконаних послуг (ф. № КБ-2В), вартість експлуатації будівельних машин та механізмів, які не передбачено нормами в складі тендерної пропозиції, а саме:

Трактори на пневмоколісному ходу, потужність 59кВт (80 к.с.)

Причіп тракторний ПТС-4, вантажопідйомність 4т.

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, директор ПП «Бриз Дніпра» ОСОБА_35 , забезпечив безпідставне внесення недостовірних даних до офіційних документів актів приймання виконаних послуг (за формою КБ-2в) б/н з 15 по 31 січня 2024 року від 13.02.2024, б/н з 01 по 15 лютого 2024 року від 04.03.2024, б/н з 16 по 29 лютого 2024 року від 04.03.2024, б/н з 01 по 15 березня 2024 року від 20.03.2024, б/н з 16 по 31 березня 2024 року від 11.04.2024, б/н з 01 по 15 квітня 2024 року від 15.04.2024, б/н з 16 по 30 квітня 2024 року від 01.05.2024, б/н з 01 по 15 травня 2024 року від 16.05.2024, б/н з 16 по 31 травня 2024 року, б/н з 01 по 15 червня 2024 року від 17.06.2024, б/н з 16 по 30 червня 2024 року від 11.07.2024, б/н з 01 по 15 липня 2024 року, б/н з 16 по 31 липня 2024 року від 01.08.2024, а саме: включено роботу 1542 маш-год «Трактора на пневмоколісному ходу, потужність 59кВт (80 к.с.)» та 1542 маш-год «Причіпа тракторного ПТС-4, вантажопідйомність 4т.», що не передбачено вимогами пунктів 5.4, 5.10 КНУ (кошторисні норми України), а також тендерною документацією.

При цьому, при розрахунку кошторисної вартості наданих послуг

з перевезення, включених виконавцем до вказаних актів приймання виконаних послуг, директором ПП «Бриз Дніпра» ОСОБА_36 завищено вартість виконаних робіт на суму 1 375 904,63 гривень.

Разом із вищевказаними актами за формою КБ-2в, директором ПП «Бриз Дніпра» ОСОБА_36 до Української міської ради були передані попередньо підписані ним довідки про вартість виконаних послуг та витрати від 13.02.2024, 04.03.2024, 20.03.2024, 11.04.2024, 15.04.2024, 01.05.2024, 16.05.2024, 03.06.2024, 17.06.2024, 11.07.2024, 01.08.2024 та акти № ОУ-0000036 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 13.02.2024, № ОУ-0000054 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 04.03.2024, № ОУ-0000057 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 04.03.2024, № ОУ-0000036 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 13.02.2024, № ОУ-0000102 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.03.2024, № ОУ-0000104 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 11.04.2024, № ОУ-0000170 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 15.04.2024, № ОУ-0000206 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 01.05.2024, № ОУ-0000210 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 16.05.2024, № ОУ-0000211 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 03.06.2024, № ОУ-0000309 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 17.06.2024, № ОУ-0000036 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 13.02.2024, № ОУ-0000310 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 11.07.2024, № ОУ-0000324 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 15.07.2024, № ОУ-0000326 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 01.08.2024

Після цього, ОСОБА_6 , діючи від імені Української міської ради, умисно, шляхом зловживання своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, в умовах воєнного стану, введеного відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України № 2102-IX від 24.02.2022, який неодноразово продовжений та діючого на теперішній час, реалізуючи злочинний умисел на розтрату коштів Української міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, усвідомлюючи покладені на нього службові обов`язки щодо перевірки фактичного виконання робіт, прийняття

їх результатів та недопущення безпідставного використання бюджетних коштів, не вживши належних заходів для перевірки реального стану виконання робіт та відповідності їх обсягу і характеру умовам договору, всупереч пунктам 6.1.2, 6.2.4 Договору № 2 від 08.01.2024, маючи зобов`язання прийняття наданих послу визначених цим договором згідно акту наданих послуг, якщо такі виконані без зауважень та вимагати від Виконавця належного виконання умов Договору у відповідності до технічного завдання, достовірно знаючи, що до актів приймання виконаних послуг (за формою КБ-2в) директором ПП «Бриз Дніпра» ОСОБА_36 безпідставно включено роботу 1542 маш-год «Трактора на пневмоколісному ходу, потужність 59кВт (80 к.с.)» та 1542 маш-год «Причіпа тракторного ПТС-4, вантажопідйомність 4т.», що не передбачено вимогами пунктів 5.4, 5.10 КНУ (кошторисні норми України), а також тендерною документацією та технічним завданням до договору № 2 від 08.01.2024, підписав вищевказані акти приймання виконаних послуг (за формою КБ-2в), довідки про вартість виконаних послуг та витрати та акти здачі-прийняття робіт (надання послуг), засвідчивши тим сам факт виконання робіт та їх вартість, тобто фактично прийняв надані ПП «Бриз Дніпра» послуги, забезпечуючи тим самим підстави оплати суми по Договору № 2 від 08.01.2024.

В подальшому, після підписання вказаних документів ОСОБА_6 , який діяв від імені Української міської ради, виконавчим комітетом Української міської ради вказані документи подано до Управління державної казначейської служби України в Обухівському районі для реєстрації фінансових зобов`язань перед ПП «Бриз Дніпра», та на підставі платіжних інструкцій № 1 від 14.02.2024, № 3 від 04.03.2024, № 4 від 04.03.2024, № 7 від 20.03.2024, № 10 від 11.04.2024, № 13 від 15.04.2024, № 17 від 01.05.2024, № 23 від 16.05.2024, № 25 від 03.06.2024, № 30 від 01.07.2024, № 35 від 11.07.2024, № 36 від 17.07.2024,

№ 113 від 14.08.2024 виконавчим комітетом Української міської ради перераховано на банківський рахунок ПП «Бриз Дніпра»

№ НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Ощадбанк» грошові кошти на загальну суму 8 499 441,91 грн., в тому числі грошові кошти в сумі

1 375 904,63 грн., на які завищено обсяги і вартість послуг виконаних

ПП «Бриз Дніпра».

Таким чином, Український міський голова ОСОБА_6 будучи службовою, яка постійно здійснює функції місцевого самоврядування, а також обіймає постійно в органах місцевого самоврядування посаду, пов`язану

з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, умисно, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, здійснив розтрату бюджетних коштів Української міської ради, тим самим завдавши збитки виконавчому комітету Української міської ради Обухівського району Київської області на загальну суму 1 375 904,63 грн., що більше ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (на час вчинення дій) і є особливо великим розміром.

Відповідно до ч. 4 Примітки до ст. 185 КК України, у статтях 185-187 та 189-191, 194 цього Кодексу в особливо великих розмірах визнається кримінальне правопорушення, що вчинене однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення.

Згідно підпункту 169.1.1 ст.169 розділу 4 Податкового кодексу України неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 01.01.2024 дорівнює 1514 (одна тисяча п`ятсот чотирнадцять) гривень.

Таким чином шкода у розмірі 1 375 904,63 грн. (один мільйон триста сімдесят п`ять тисяч дев`ятсот чотири гривні 63 копійки), у понад 908 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та завдана шкода

є особливо великим розміром.

03.10.2025 року матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025112340000236 за ч.ч.4,5 ст.190, ч.4,5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.2 ст.361, ч.2 ст.364 КК України.

19.06.2026 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.4,5 ст.190, ч.4,5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.2 ст.361, ч.2 ст.364 КК України.

Прокурори в судовому засіданні підтримали клопотання та просять суд задовольнити дане клопотання та застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Підозрюваний ОСОБА_6 та його захисник ОСОБА_5 заперечили проти клопотання прокурора та просили відмовити в задоволенні вказаного клопотання , оскільки пред`явлена підозра є не обґрунтованою та надуманою, крім того відсутні ризики передбачені ст..177 КПК України на які вказує прокурор. Крім того захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні надав суду документи про те що підозрюваний хворіє та потребує постійного лікування, а також інші підтверджуючі документи які характеризують підозрюваного ОСОБА_6 ..

Заслухавши думку сторін кримінального провадження, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, а також допитавши свідка сторони захисту ОСОБА_37 слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Судовим розглядом встановлено, що слідчим відділом Обухівського РУП ГУ НП України в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025112340000236 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.4,5 ст.190, ч.4,5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.2 ст.361, ч.2 ст.364 КК України.

Не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_6 , а виходячи лише з фактичних даних, що містяться в протоколах допиту підозрюваного, свідків, інших матеріалах кримінального провадження що надані слідчим до даного клопотання, вислухавши учасників розгляду, вивчивши копії матеріалів, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання суддя приходить до висновку про наявність обґрунтованої підозри про причетність ОСОБА_6 до вчинення кримінальних правопорушень за викладених у клопотанні обставин.

Відтак, у кримінальному провадженні наявні обставини, з якими закон пов`язує можливість обрання особі одного із запобіжних заходів, передбачених ст. 176 КПК України.

Відповідно до статті 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один з ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до статті 178 КПК України при вирішені питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя, суд зобов`язаний оцінити, в тому числі вагомість доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; вік та стан здоров`я; міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його постійного проживання, наявність в нього родини, утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця проживання чи навчання; репутацію підозрюваного, обвинуваченого, його майновий стан; наявність судимостей; дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувались до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір завданої підозрюваним, обвинуваченим майнової шкоди.

В клопотанні прокурором, відповідно до ст. 184 КПК України, не викладені обставини, на підставі яких прокурор прийшов до висновку про наявність ризиків, а також посилання на матеріали, що підтверджують ці обставини, що свідчить про відсутність обґрунтування необхідності застосувати запобіжного заходу тримання під вартою до особи.

Відповідно до ч.4 ст.194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя має право застосувати більш м`який запобіжний захід,а не той, який зазначено в клопотанні, а також покласти на підозрюваного обов`язки передбачені частиною п`ятою цієї статті.

Враховуючи тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання підозрюваного винуватим у кримінальних правопорушеннях, у вчиненні яких він підозрюється, даних про його особу, який працює, має постійне місце проживання, раніше не судимий, враховуючи стан його здоров`я, зважаючи на необхідність виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також зважаючи на не доведеність прокурором наявності обставин, передбачених п.п. 1,2 ч.1 ст.194 КПК України, але доведеність прокурором наявності обставин, передбачених п. 3 ч.1 ст.194 КПК України, вважаю за необхідне застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_6 більш м`яких запобіжний захід ніж зазначений в клопотанні, а саме заставу.

Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

Відповідно до п.3 ч.5 ст.182 КПК України розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо яжкого злочину, - від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.

У зв`язку з вищевикладеним, вважаю за доцільне визначити ОСОБА_6 розмір застави у 6000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 19968000 грн..

При визначені даного розміру застави суд взяв до уваги виняткові майнові можливості підозрюваного, співмірність, згідно наявного в матеріалах клопотання витягу з Державного реєстру речових прав та щорічна декларація за 2025 рік свідчать, що менший розмір застави не матиме для нього стримуючого ефекту. Згідно з щорічною декларацією за 2025 рік, підозрюваний ОСОБА_6 особисто володіє готівковими коштами у сумі 350 000 доларів СШАта 40 000 євро.. Тому саме така сума застави здатна гарантувати виконання підозрюваним ОСОБА_6 покладених на нього обов`язків в даному кримінальному провадженні.

Застосовуючи щодо підозрюваного запобіжний захід у виді застави, вважаю за необхідне покласти на нього певні обов`язки.

Керуючись ст.ст. 177-179, 182, 183, 184, 193, 194, 196, 202, 309 КПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Обухівської окружної прокурати Київської області задовольнити частково.

Застосувати до ОСОБА_6 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Тепличне

Луганської області підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною ч.ч.4,5 ст.190, ч.4,5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.2 ст.361, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України запобіжний захід у вигляді застави.

Визначити розмір застави у 6000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб 19968000 грн. (дев`ятнадцять мільйонів дев`ятсот шістдесят вісім тисяч ), яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок № UA768201720355259001000018661 код ЄДРПОУ 26268119 , банк одержувач ДКСУ, м.Київ , МФО 820172 .

Роз`яснити підозрюваному, що він не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на вказаний вище рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати оригінал документу, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 наступні обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави:

-прибувати на виклики до слідчого СВ Обухівського РУП, якому доручене проведення досудового розслідування кримінального провадження, до суду, прокурора;

- не відлучатись за межі Обухівського району Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання;

- заборони підозрюваному спілкуватися із свідками в даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон,інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд Україну.

Термін дії обов`язків, покладених судом, визначити на строк дії ухвали - до 24 серпня 2026 року.

Роз`яснити підозрюваному, що в разі не виконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід, накладено грошове стягнення, а застава звернута в дохід держави.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого слідчого відділу Обухівського РУП ГУ НП в Київській області, що здійснює досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а підозрюваним - в цей же строк з моменту вручення копії ухвали.

Повний текст ухвали складено 26 червня 2026 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1