Єдиний державний реєстр судових рішень
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/6152/26
ун. № 759/16620/26
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2026 року слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , про арешт майна, у кримінальному провадженні № 42024112100000093 від 13.09.2024, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , в якому просить, накласти арешт на майно, яке визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 42024112100000093 від 13 вересня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України та яке було виявлено та вилучено під-час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_5 , а саме: мобільний телефон марки «iPhone 13 mini» в чохлі чорного кольору ІМЕІ: НОМЕР_1 з сім - картою оператора «lifecell» № НОМЕР_2 , посвідчення № 001 на ім`я ОСОБА_5 , посвідчення № 001 на ім`я ОСОБА_5 , перепустку № 001 на ім`я ОСОБА_5 , флешнакопичувач у вигляді ключа із металу жовтого кольору на якому надпис «Київміськбуд», блокнот чорного кольору з чорновими записами, оригінал доповідної записки від 05.06.2026 на 2 аркушах, оригінал наказу Міністра оборони України (по особовому складу керівників держаних підприємств) від 28.03.2023 № 2ДТ на 1 аркуші, оригінал виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на 2 аркушах, оригінал контракту з директором державного підприємства «Київський військовий деревообробний завод» від 28.03.2023 на 12 аркушах, додаток до контракту з директором державного підприємства «Київський військовий деревообробний завод» на 2 аркушах.
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав заяву про слухання клопотання за його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, слідчий суддя, вважає за можливе розглянути вказане клопотання без повідомлення власника майна.
Розглянувши дане клопотання, дослідивши долучені до нього матеріали, слідчий суддя, дійшов висновку про необхідність задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024112100000093 від 13 вересня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час місці, однак не пізніше 22.03.2024 року у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, що виділялися для проведення ремонтних робіт Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (нова назва Всеукраїнський лікувально-реабілітаційний центр «Циблі»), з метою власного незаконного збагачення.
Одночасно, ОСОБА_5 , як керівник підприємства, що залучене до підтримання обороноздатності країни, усвідомлюючи особливу соціальну значущість сфери охорони здоров`я та реабілітації ветеранів війни, а також те, що в умовах збройної агресії проти України зазначена соціальна сфера є пріоритетною для держави та підлягає стабільному й гарантованому бюджетному фінансуванню, він умисно обрав саме цю сферу як об`єкт протиправного збагачення. При цьому, розробляючи злочинний план, ОСОБА_5 цинічно розраховував на системність і безперебійність надходження бюджетного фінансування, зумовлену нагальною суспільною потребою. Він свідомо прагнув використати умови воєнного стану, підвищену терміновість виконання ремонтно-будівельних робіт та спрощений порядок контролю за використанням публічних коштів з метою приховування своєї протиправної діяльності від правоохоронних та контролюючих органів, а також ускладнення її подальшого викриття.
З метою незаконного збагачення, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_5 залучив на різних етапах діяльності членів групи, з числа довірених йому осіб, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , яким довів план злочинних дій, роль кожного члена групи у досягненні мети діяльності групи направленої на протиправне заволодіння бюджетними коштами Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (нова назва Всеукраїнський лікувально-реабілітаційний центр «Циблі»), код ЄДРПОУ 05480766, на що останні добровільно погодились.
Відповідно до заздалегідь розробленого та узгодженого плану злочинної діяльності ОСОБА_5 взяв на себе роль керівника, тоді як ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 - співучасників у вчиненні зазначених злочинів.
У зв`язку зі збройною агресією російська федерація проти Україна, Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, на всій території України запроваджено правовий режим воєнного стану з 05 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. У подальшому строк дії воєнного стану неодноразово продовжувався відповідними указами Президента України та законами України і безперервно триває до теперішнього часу.
Так, 26.12.2023 за вказівкою ОСОБА_5 між Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни в особі директора ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_8 укладено договір № 317/23 на встановлення збірної огорожі в с. Циблі Бориспільського району Київської області на суму 1 326 800 грн з 100% попередньою оплатою, яку перераховано 27.12.2023 в повному обсязі. У період до 31.03.2024 ОСОБА_6 за участі ФОП ОСОБА_8 організував виконання робіт, які фактично виконані не в повному обсязі.
22.03.2024, за вказівкою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , зловживаючи службовим становищем та діючи умисно в умовах воєнного стану, підписав акт приймання виконаних робіт № 1 із завідомо неправдивими відомостями на суму 1 326 800 грн, який також підписав ФОП ОСОБА_8 . Фактична вартість реально виконаних робіт за договором № 317/23 становить 1 213 513,13 грн., тим самим сума завданих збитків склала 113 286,87 грн.
Крім цього, 06.08.2024, за вказівкою ОСОБА_5 , між Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни в особі директора ОСОБА_6 та ТОВ «Безпека і Захист сервіс» в особі директора ОСОБА_7 укладено договір підряду № 154/24 на капітальний ремонт покрівлі лікувального корпусу № 4 за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2, вартістю 2 720 000 грн.
З метою приховування злочинної діяльності ОСОБА_6 за вказівкою ОСОБА_5 залучив ФОП ОСОБА_10 як інженера технічного нагляду, що створило формальне документальне прикриття виконання робіт.
22.08.2024 ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою, склали та підписали акт виконаних робіт № 1 за серпень 2024 року з внесенням завідомо неправдивих відомостей щодо вартості будівельних матеріалів, що призвело до завищення вартості робіт на 317 852,57 грн (без ПДВ). Акт був завізований ОСОБА_10 , який фактично технічний нагляд не здійснював.
24.08.2024 на підставі зазначених документів Державною казначейською службою України на рахунок ТОВ «Безпека і Захист сервіс» перераховано 675 302,48 грн, з яких 381 423,08 грн за завищені обсяги робіт.
11.09.2024 ОСОБА_6 одноособово склав та підписав акт виконаних робіт № 2 за вересень 2024 року з завищенням вартості матеріалів на 107 275,07 грн (без ПДВ), який також був завізований ОСОБА_10
13.09.2024 на підставі акта № 2 на рахунок ТОВ «Безпека і Захист сервіс» перераховано 1 535 094,77 грн, з яких 128 730,08 грн за завищені обсяги фактично виконаних робіт. У результаті умисних та узгоджених дій учасників злочинної групи останні незаконно заволоділи бюджетними коштами на загальну суму 510 153,17 грн.
Також, 22.08.2024 між Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (ЄДРПОУ 05480766) в особі директора ОСОБА_6 та ТОВ «Безпека і Захист сервіс» в особі директора ОСОБА_7 укладено договір підряду № 179/24 на капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2, загальною вартістю 5 492 000 грн.
З метою реалізації заздалегідь розробленого злочинного плану та створення формального документального прикриття ОСОБА_6 , діючи за вказівкою ОСОБА_5 , залучив ФОП ОСОБА_10 як інженера технічного нагляду, який фактично свої функції не здійснював, однак завізовував акти виконаних робіт.
У період вересень-листопад 2024 року ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою, умисно склали та підписали акти виконаних будівельних робіт (форми КБ-2в, КБ-3) із внесенням завідомо неправдивих відомостей щодо вартості матеріалів, обсягів і якості виконаних робіт, зокрема шляхом значного завищення вартості теплоізольованих труб, асфальтобетонних робіт та інших матеріалів.
ОСОБА_10 , усвідомлюючи фіктивність зазначених відомостей та не здійснюючи належного технічного нагляду, умисно підписував відповідні акти, чим створював підстави для перерахування бюджетних коштів. На підставі зазначених документів Державною казначейською службою України у вересні-грудні 2024 року на рахунки ТОВ «Безпека і Захист сервіс» перераховано бюджетні кошти, з яких 1 424 805,05 грн становили кошти, сплачені за завищені обсяги та вартість фактично виконаних робіт.
Надалі зазначені кошти були перераховані на підконтрольні рахунки, у тому числі ОСОБА_8 , та легалізовані шляхом зняття готівки під виглядом доходів від господарської діяльності. Таким чином, учасники організованої злочинної групи умисно та узгоджено заволоділи бюджетними коштами на загальну суму 1 424 805,05 грн.
Загальна сума завданих державі матеріальних збитків становить
2 048 245,09 грн.
Під час проведення досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_11 , який повідомив про те, що ОСОБА_5 залучав до виконання будівельних робіт на об`єкті ДП «Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни» (код ЄДРПОУ 05480766, адреса: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2) працівників підприємства, на якому працює свідок, а саме: ОСОБА_12 , який був визначений старшим групи працівників, ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 . Зі слів свідка, під час особистого спілкування з вказаними працівниками йому стало відомо, що їм повідомлено про обіцяну додаткову оплату за виконання зазначених будівельних робіт понад встановлену заробітну плату, однак фактичного розрахунку з ними не проведено.
Одночасно, свідок зазначив, що ОСОБА_5 являвся засновником та директором ТОВ «Безпека і Захист сервіс», а в подальшому на посаду директора зазначеного товариства призначив ОСОБА_7 , який фактично продовжував виконувати вказівки ОСОБА_5 .
Допитано в якості свідка протоколом допиту свідка ОСОБА_18 , який повідомив про те, що фактичний контроль за виконанням будівельних робітза всіма об`єктами будівництва, розташованими на території ДП «Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни», здійснював ОСОБА_19 , який координував хід будівельного процесу, надавав обов`язкові до виконання вказівки та контролював виконання робіт. Крім того, свідок повідомив, що ОСОБА_6 неодноразово зустрічався на території вказаного державного підприємства з ОСОБА_5 , що свідчить про наявність між ними стійких ділових контактів та узгодження дій у період виконання будівельних робіт.
Крім цього, згідно з протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_7 , зафіксовано його спілкування з ОСОБА_10 , під час якого ОСОБА_7 підтвердив факт свого формального працевлаштування на ДП «Київський військовий деревообробний завод» з метою отримання бронювання від мобілізації та подальшого ухилення від її проходження. При цьому ОСОБА_7 повідомив, що виконує незаконні вказівки ОСОБА_5 , діє в його інтересах та фактично є фіктивним директором ТОВ «Безпека і Захист сервіс», яке використовувалося як підконтрольний суб`єкт господарювання з метою легалізації (відмивання) бюджетних коштів, одержаних унаслідок заволодіння коштами державного бюджету під час виконання робіт з капітального ремонту об`єктів на території ДП «Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни».
Відповідно, протоколу типчакового доступу до речей і документів від 23.02.2026, проведеного на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва, до документів, що перебували у володінні Державна податкова служба України, встановлено обставини, які підтверджують завищення цін на будівельні матеріали, придбані у суб`єктів господарювання.
Крім того, встановлено факти відправлення податкової звітності та реєстрації податкових накладних з одних і тих самих IP-адрес, що використовувалися ТОВ «Безпека і Захист сервіс», за період з 01.01.2024 по 30.11.2025 (станом на 06.01.2026). Серед зазначених суб`єктів господарювання встановлено ДП «Київський військовий деревообробний завод» (код ЄДРПОУ 22996218), що свідчить про спільне адміністрування фінансово-господарської діяльності, узгодженість дій та використання підконтрольних суб`єктів господарювання з метою реалізації протиправної схеми.
У вчиненні вказаних кримінальних правопорушень підозрюється: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , українець, громадянин України, уродженець с. Сильченкове Талалаївського району Чернігівської області, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимий, працює на посаді директора ДП «КИЇВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ДЕРЕВООБРОБНИЙ ЗАВОД», код ЄДРПОУ: 22996218, одружений.
З метою забезпечення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, а також для отримання належних і допустимих доказів, 19 червня 2026 року, на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду міста Києва від, проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 .
Під час проведення зазначеного обшуку виявлено та вилучено: мобільний телефон марки «iPhone 13 mini» в чохлі чорного кольору ІМЕІ: НОМЕР_1 з сім - картою оператора «lifecell» № НОМЕР_2 , посвідчення № 001 на ім`я ОСОБА_5 , посвідчення № 001 на ім`я ОСОБА_5 , перепустку № 001 на ім`я ОСОБА_5 , флешнакопичувач у вигляді ключа із металу жовтого кольору на якому надпис «Київміськбуд», блокнот чорного кольору з чорновими записами, оригінал доповідної записки від 05.06.2026 на 2 аркушах, оригінал наказу Міністра оборони України (по особовому складу керівників держаних підприємств) від 28.03.2023 № 2ДТ на 1 аркуші, оригінал виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на 2 аркушах, оригінал контракту з директором державного підприємства «Київський військовий деревообробний завод» від 28.03.2023 на 12 аркушах, додаток до контракту з директором державного підприємства «Київський військовий деревообробний завод» на 2 аркушах.
Постановою слідчого від 19.06.2026 зазначене майно визнано речовим доказом у зазначеному кримінальному провадженні.
Так, відповідно до ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Частиною 1 ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, можливість спеціальної конфіскації майна; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші цінності та інші речі, набуті кримінально правовим шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, у зв`язку з вищевикладеним, слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту на вказане майно з метою забезпечення збереження речових доказів, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 98, 131, 167, 170-173, 309, 372, 392 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , про арешт майна, у кримінальному провадженні № 42024112100000093 від 13.09.2024, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 42024112100000093 від 13 вересня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України та яке було виявлено та вилучено під-час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_5 , а саме: мобільний телефон марки «iPhone 13 mini» в чохлі чорного кольору ІМЕІ: НОМЕР_1 з сім - картою оператора «lifecell» № НОМЕР_2 , посвідчення № 001 на ім`я ОСОБА_5 , посвідчення № 001 на ім`я ОСОБА_5 , перепустку № 001 на ім`я ОСОБА_5 , флешнакопичувач у вигляді ключа із металу жовтого кольору на якому надпис «Київміськбуд», блокнот чорного кольору з чорновими записами, оригінал доповідної записки від 05.06.2026 на 2 аркушах, оригінал наказу Міністра оборони України (по особовому складу керівників держаних підприємств) від 28.03.2023 № 2ДТ на 1 аркуші, оригінал виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на 2 аркушах, оригінал контракту з директором державного підприємства «Київський військовий деревообробний завод» від 28.03.2023 на 12 аркушах, додаток до контракту з директором державного підприємства «Київський військовий деревообробний завод» на 2 аркушах.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1