Ухвала суду № 137569288, 19.06.2026, Крижопільський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
19.06.2026
Номер справи
134/105/26
Номер документу
137569288
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 134/105/26

Провадження № 1-кс/134/279/2026

УХВАЛА

іменем України

19 червня 2026 рокуКрижопільський районний суд Вінницької області

Слідчий суддя Крижопільського районного суду ОСОБА_1

з участю секретаря ОСОБА_2

рокурора ОСОБА_3

слідчого ОСОБА_4

підозрюваного ОСОБА_5

захисника ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Крижопіль клопотання заступника начальника СВ Відділення поліції №1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні відомості про яке 07.01.2026, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42026022310000003 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Городківка Крижопільського району Вінницької області, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженого, працюючого завгоспом «Вінницька філія Українського інституту експертизи сортів рослин», раніше не судимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191,ч.1ст. 366 та ч.1 ст. 367 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Заступник начальника СВ Відділення поліції №1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 .

Вказав, що засновником та власником Комунального підприємства «Городківка-комунсервіс», код ЄДРПОУ 35061198, (далі - Підприємство) є Городківська сільська рада. Підприємство засноване на власності територіальної громади Городківської сільської ради, є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банку, круглу печатку, кутовий та інші штампи зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Юридична адреса КП «Городківка-комунсервіс»: 24615, Вінницька область, Тульчинський район, с. Городківка, вул. Лесі Українки, 52.

Рішенням 39 сесії 8 скликання Городківської сільської ради від 22.8.2023 №1 затверджено Статут КП «Городківка-комунсервіс» (нова редакція).

Згідно п. 1.4. Розділу 1 Статуту, КП «Городківка-комунсервіс», набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації у встановленому законом порядку. Підприємство від свого імені виступає у господарських, цивільних та адміністративних правовідносинах з юридичними та фізичними особами, набуває майнових прав та несе обов`язки, виступає позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, Господарському та Адміністративному судах, несе повну відповідальність за результати своєї господарської діяльності.

Відповідно до п. 1.5. Розділу 1 Статуту, КП «Городківка-комунсервіс» в своїй діяльності повністю підпорядковане, підзвітне та підконтрольне Городківській сільській раді, її виконавчому комітету та сільському голові, в межах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Статутом.

Відповідно до п. 2.3. Розділу 2 Статуту, до основних видів господарської діяльності підприємства серед інших належать: роботи по утриманню та ремонту вулиць, тротуарів та прибудинкових територій; діяльність автомобільного вантажного транспорту.

Згідно п. 8.1. Розділу 8 Статуту - оперативне управління фінансово-господарською діяльністю Підприємства здійснюється його Начальником.

Відповідно до п. 8.2. Розділу 8 Статуту - Начальник Підприємства призначається на посаду та звільняється з посади сільським головою шляхом укладання контракту та договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність. Контрактом визначаються строк найму, умови його продовження, права, обов`язки та відповідальність Начальника перед Засновником і трудовим колективом, умови його матеріального та соціального забезпечення, умови звільнення його з посади, враховуючи гарантії, передбачені чинним законодавством України, інші умови найму за погодженням сторін.

Положеннями п. 8.4. Статуту визначено, що Начальник підприємства: несе повну відповідальність за стан збереження майна та діяльність Підприємства; від імені Підприємства укладає договори, інші угоди, підписує юридичні акти, що стосуються діяльності Підприємства, видає доручення, відкриває рахунки в банках та має право першого підпису; без доручення представляє інтереси Підприємства у відносинах з органами

державної влади і місцевого самоврядування, іншими юридичними та фізичними особами як в Україні, так і за її межами; розробляє структуру підприємства, визначає штатну чисельність та розміри оплати праці працівників за погодженням з Власником в особі сільського голови; видає накази, розпорядження, дає вказівки, обов`язкові для виконання всіма працівниками Підприємства законодавства та Статуту; приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Підприємства, визначає умови організації та оплати їх праці, застосовує заходи заохочення та накладає стягнення на всіх працівників Підприємства, готує пропозиції щодо основних напрямків діяльності Підприємства, планів його роботи та звітів про їх виконання; через відповідних посадових осіб апарату управління Підприємства та його структурних підрозділів забезпечує виконання правил та норм охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, виробничої гігієни та санітарії, керуючись чинним законодавством України, діючими положеннями та нормами; укладає колективний договір з трудовим колективом, за погодженням з селищним головою, та несе відповідальність за виконання його умов; самостійно вирішує інші питання діяльності Підприємства, віднесені до його компетенції та передбачені контрактом, укладеним із Засновником, цим Статутом та чинним законодавством України.

Відповідно до Контракту від 07.06.2024 укладеного між Городківською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , останнього призначено на посаду начальника КП «Городківка-комунсервіс» на термін з 07 червня 2024 року по 06 червня 2029 року.

Згідно п. 2 Контракту Начальник здійснює оперативне керівництво(управління) Підприємством, організовує його виробничо-господарську, фінансово-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність у межах компетенції та наданих повноважень, забезпечує виконання завдань, передбачених Статутом Підприємства та Контрактом.

До обов`язків начальника входить виконувати обов`язки з організації діяльності Підприємства; ініціювання укладання Колективного договору та внесення змін до нього; Забезпечувати ефективне використання та збереження майна комунальної власності територіальної громади Городківської сільської ради, що знаходиться на балансі підприємства; забезпечувати виконання запланованих показників фінансово-господарської діяльності Підприємства; щорічно у встановленому порядку надавати Засновнику звіт з виконання умов цього контракту; не пізніше01 лютого кожного календарного року надавати Засновнику матеріали річної інвентаризації основних фондів, що перебувають на праві господарського відання Підприємства; Щоквартально надавати Засновнику звіт про результати фінансово-господарської діяльності за встановленою формою; складати в установленому порядку фінансовий план Підприємства на кожний наступний рік та щоквартально подавати до виконавчого комітету Городківської сільської ради звіт про виконання фінансового плану Підприємства з пояснювальною запискою, баланс Підприємства та форму №2 до балансу; складати, погоджувати та затверджувати у заступника сільського голови програму розвитку Підприємства на строк дії контракту; відповідно до чинного законодавства здійснювати контроль за проходженням попереднього медичного обстеження працівниками, які влаштовуються на роботу, а надалі за проходженням періодичного медичного огляду усіма працівниками Підприємства; забезпечувати підвищення кваліфікації працівників Підприємства; контролювати стан виконання правил внутрішнього трудового розпорядку та посадових інструкцій працівниками підприємства, умов колективного договору підприємства; забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати працівникам підприємства;у встановленому порядку в межах чинного законодавства погоджувати з засновником використання прибутку та статутного фонду підприємства.

Таким чином, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді начальника КП «Городківка-комунсервіс», наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, а тому, відповідно до ч. 3 ст. 18, ч. 1 примітки до ст. 364 КК України, є службовою особою.

У відповідності до ст. ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Рішенням 12 сесії Городківської сільської ради 8 скликання від 22.10.2021 року №81 затверджено Програму будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг на території Городківської територіальної громади на 2022-2025 роки.

Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх бюджетів, належать видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Відповідно до Рішення №9 виконавчого комітету Городківської сільської ради від 13.02.2024 «Про затвердження переліку доріг, які будуть ремонтуватися у 2024 році» із змінами внесеними рішенням №17 виконавчого комітету від 11.03.2024 року визначено перелік вулиць та доріг Городківської територіальної громади для проведення поточного ремонту у 2024 році.

Відповідно для проведення поточного ремонту дорожніх покриттів відділом ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради протягом 2024 року укладено ряд договорів підряду із КП «Городківка-комунсервіс» в особі начальника ОСОБА_5 про виконання Послуг з експлуатаційного утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах Городківської територіальної громади із визначеною договірною твердою ціною послуг.

Зокрема укладено: договір від 12.08.2024 №1 на ремонт по вул. Центральній, вул. Коцюбинського в с. Висока Гребля на суму 36 224,60 грн.; договір від 12.08.2024 №2 на ремонт по вул. М`ястківська с. Городківка на суму 34 748,40 грн.; договір від 12.08.2024 №3 на ремонт по вул. Лівобережній, пров. Лівобережному с. Городківка на суму 16 864,80 грн.; договір від 12.08.2024 №4 на ремонт по пров. Благовіщенському с. Городківка на суму 15782,40 грн.; договір від 02.09.2024 №5 на ремонт по вул. Центральній, вул. Шевченка та вул. Кармелюка с. Савчине на суму 38506 грн.; договір від 03.09.2024 №6 на ремонт по вул. Центральній с. Мар`янівка на суму 34421,00 грн.; договір від 03.09.2024 №7 на ремонт по вул. Григорія Коваля та вул. Добровольців с. Городківка на суму 82685,00 грн.; договір від 24.09.2024 №8 на ремонт по вул. Бузкова с. Городківка на суму 25682,78 грн.; договір від 24.09.2024 №9 на ремонт по 2-му пров. Благовіщенському с. Городківка на суму 12315,44 грн.; договір від 24.09.2024 №10 на ремонт по вул. Івана Ратушняка с. Городківка на суму 18024,25 грн.; договір від 01.10.2024 №11 на ремонт по вул. Шумилівська с. Городківка на суму 25286,62 грн.; договір від 01.10.2024 №12 на ремонт по вул. Шевченка с. Дахталія на суму 14383,07 грн.; договір від 01.10.2024 №13 на ремонт по вул. Лесі Українки с. Городківка на суму 14406,86 грн.; договір від 31.10.2024 №13 на ремонт по вул. Трублаїні с. Городківка на суму 28813,74 грн.; договір від 08.10.2024 №14 на ремонт по вул. Хліборобська с. Городківка на суму 49655,57 грн.; договір від 14.10.2024 №15 на ремонт по пров. Джерельний с. Городківка на суму 21039,83 грн.; договір від 18.11.2024 №16 на ремонт по вул. Грушевського с. Городківка на суму 24975,65 грн.; договір від 27.11.2024 №17 на ремонт по вул. Садова с. Городківка на суму 21172,80 грн.; договір від 02.12.2024 №18 на ремонт по вул. Островського с. Городківка на суму 25612,31 грн.; договір від 18.12.2024 №19 на ремонт по вул. Шевченка с. Городківка на суму 5206,25 грн.

Умовами договорів передбачено, що остаточна вартість послуг визначається, як підсумок актів фактично виконаних послуг (ф. КБ-2в та КБ-3), підписаних сторонами впродовж усього часу дії договору.

У період часу з 17.10.2025 по 15.12.2025 працівниками Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради за період з 01.01.2022 по 30.09.2025.

Проведеною ревізією встановлено порушення з боку підрядної організації КП «Городківка-комунсервіс» п.7 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318, п.4.28, п.4.6, пп.13 п.5.7 та п.5.9 Настанови з визначення вартості будівництва Кошторисних норм України у будівництві, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 та п.4.15 СОУ 42.1-37641918-064:2019 «Дорожні машини та механізми строки експлуатації та норми амортизації», внаслідок чого завищено вартість виконаних ремонтно-будівельних робіт, яку начальником Відділу ЖКГ ОСОБА_8 прийнято та сплачено в повному обсязі, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) бюджету громади.

Згідно п.4.6 Кошторисних норм України у будівництві затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021

№ 281 визначено, що вартість експлуатації будівельних машин та механізмів у складі прямих витрат визначається виходячи з нормативного часу їх роботи, необхідного для виконання встановленого проектною документацією обсягу будівельних робіт, та вартості експлуатації будівельних машин та механізмів за одиницю часу їх застосування (машино-години) в поточних цінах.

Згідно п.6.16 Кошторисних норм визначено, що незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків при виявленні у кошторисах виконаних робіт (які були оформлені та оплачені у попередні періоди) безперечних помилок та порушень чинного порядку визначення вартості будівництва загальна вартість виконаних підрядних робіт підлягає уточненню з дати виявлення зазначених помилок з урахуванням термінів позовної давності згідно з законодавством України.

Зустрічною звіркою достовірності понесених фактичних витрат вартості експлуатації машин і механізмів, при виконанні Договорів, відображених в період з серпня по грудень 2024 у підсумкових відомостях ресурсів до Актів ф. КБ-2в не підтверджено даними бухгалтерського обліку роботу машин та механізмів на суму 286469,45 грн без ПДВ, що передбачено п.4.6, пп.13 п.5.7 та п.5.9 Кошторисних норм. Відповідно до статті 193, 218, 224, 225 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-ІУ, пункту 6.16 Кошторисних норм відхилення в сумі 343763,34 грн з ПДВ, підлягає уточненню з моменту виявлення.

Документальним підтвердженням витрат на роботи будівельних машин і механізмів, що зазначаються у актах приймання виконаних будівельних робіт (форми №КБ-2в), є шляхові листи із внесеними записами про фактичну кількість відпрацьованих годин. Інформація про кількість відпрацьованих машино-годин вноситься водієм на підставі лічильника мотогодин встановленого на техніці, яка перевіряється та затверджується підписом керівника підприємства.

Досудовим розслідуванням встановлено, що при виконанні договорів підряду від 18.12.2024 №19, від 02.12.2024 №18, від 27.11.2024 №17, від 18.11.2024 №16, від 14.10.2024 №15, від 08.10.2024 №14, від 31.10.2024 №13, від 01.10.2024 №13, від 01.10.2024 №12, від 01.10.2024 №11, від 24.09.2024 №10, від 24.09.2024 №9, від 24.09.2024 №8, від 03.09.2024 №7, від 03.09.2024 №6, від 02.09.2024 №5, №4 від 12.08.2024, №3 від 12.08. 2024, №2 від 12.08. 2024, №1 від 12.08.2024 щодо ремонту та обслуговування доріг та вулиць доріг, створено шляхові листи, у яких зафіксовано реальну кількість машино-годин експлуатації будівельних машин та механізмів, що виконували роботи.

Кожен із шляхових листів перевірено та підписано начальником КП «Городківка-комунсервіс» ОСОБА_5 .

Протягом серпня-грудня 2024 ОСОБА_5 виконуючи свої службові обов`язки начальника КП «Городківка-комунсервіс», перебуваючи на своєму робочому місці за адресою: Вінницька область, Тульчинський район, с. Городківка. вул. Л. Українки, 19, будучи наділеним правом першого підпису та діяти від імені КП «Городківка-комунсервіс», достовірно знаючи справжню кількість витрачених машино-годин під час виконання договорів підряду, діючи з єдиним прямим умислом, з корисливим мотивом, з метою завищення фактичних виробничих витрат та, як наслідок, отримання необґрунтованої комерційної вигоди для КП «Городівка-комунсервіс», вніс неправдиві відомості до офіційних документів, які містили недостовірні дані в частині кількості витрачених машино-годин, зокрема до актів виконаних будівельних робіт

ф. №КБ-2В: від 19.12.24 на суму 5206,25 грн, від 29.11.24 на суму 21172,80 грн, від 03.12.24 на суму 25612,31 грн, від 20.11.24 на суму 24975,65 грн, від 16.10.24 на суму 21039,83 грн, від 10.10.24 на суму 49655,57 грн, від 04.11.24 на суму 28813,74 грн, від 04.10.24 на суму 14406,86 грн, від 04.10.24 на суму 14383,07 грн, від 04.10.24 на суму 25286,62 грн, від 27.09.2024 на суму 18024,25 грн, від 27.09.24 на суму 12315,44 грн, від 27.09.2024 на суму 25682,78 грн, від 06.09.24 на суму 82684,70 грн, від 06.09.24 на суму 34420,56 грн, від 03.09.24 на суму 38506,19 грн, від 16.08.24 на суму 15782,40 грн, від 16.08.24 на суму 16864,80 грн, від 16.08.24 на суму 34748,40 грн, від 16.08.24 на суму 36224,40 грн.

До актів виконаних будівельних робіт ОСОБА_5 було внесено неправдиві відомості щодо кількості годин роботи будівельних машин і механізмів, а саме автогрейдера Shantui SG 18-3 в кількості 273,7789 маш/год. в той час, як відповідно до шляхових листів, час роботи автогрейдера становив всього 37,5 маш/год., а відтак, загальна різниця кількості годин роботи машин та механізмів безпідставно внесених до актів приймання виконаних будівельних робіт становить 236,2789 маш/год.

Підписуючи зазначені завідомо неправдиві акти виконаних будівельних робіт ф. №КБ-2В ОСОБА_5 усвідомлював суспільно-небезпечний характер своїх дій у виді порушення визначеного законом порядку з підготовки, складання та видачі офіційних документів, які посвідчують факти, що мають юридичне значення, передбачав суспільно-небезпечні наслідки своїх дій у вигляді штучного завищення кількості витрачених ресурсів, та бажав їх настання, тобто діяв з прямим умислом.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у тому, що протягом серпня-грудня 2024 здійснюючи повноваження начальника КП «Городківка-комунсервіс», вніс неправдиві відомості до офіційних документів - актів виконаних будівельних робіт ф. №КБ-2В: від 19.12.24 на суму 5206,25 грн, від 29.11.24 на суму 21172,80 грн, від 03.12.24 на суму 25612,31 грн, від 20.11.24 на суму 24975,65 грн, від 16.10.24 на суму 21039,83 грн, від 10.10.24 на суму 49655,57 грн, від 04.11.24 на суму 28813,74 грн, від 04.10.24 на суму 14406,86 грн, від 04.10.24 на суму 14383,07 грн, від 04.10.24 на суму 25286,62 грн, від 27.09.2024 на суму 18024,25 грн, від 27.09.24 на суму 12315,44 грн, від 27.09.2024 на суму 25682,78 грн, від 06.09.24 на суму 82684,70 грн, від 06.09.24 на суму 34420,56 грн, від 03.09.24 на суму 38506,19 грн, від 16.08.24 на суму 15782,40 грн, від 16.08.24 на суму 16864,80 грн, від 16.08.24 на суму 34748,40 грн, від 16.08.24 на суму 36224,40 грн., тобто, у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

У подальшому ОСОБА_5 , зловживаючи своїм службовим становищем як начальника КП «Городківка-комунсервіс», діючи з прямим умислом, в умовах воєнного стану, введеного на території України Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, який неодноразово продовжено та діє на теперішній час, з корисливих мотивів, з метою безпідставного отримання оплати за більший об`єм робіт, які фактично не були виконані КП «Городківка-комунсервіс», в період часу з 12.08.2024 по 18.12.2024 після підписання передав акти виконаних робіт по договорам 18.12.2024 №19, від 02.12.2024 №18, від 27.11.2024 №17, від 18.11.2024 №16, від 14.10.2024 №15, від 08.10.2024 №14, від 31.10.2024 №13, від 01.10.2024 №13, від 01.10.2024 №12, від 01.10.2024 №11, від 24.09.2024 №10, від 24.09.2024 №9, від 24.09.2024 №8, від 03.09.2024 №7, від 03.09.2024 №6, від 02.09.2024 №5, №4 від 12.08.2024, №3 від 12.08. 2024, №2 від 12.08. 2024, №1 від 12.08.2024 для затвердження та подальшої оплати замовнику начальнику Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради ОСОБА_8 .

Відповідно до акту ревізії Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради за період з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2025 року від 22 грудня 2025 року № 260206-30/58, КП «Городківка Комунсервіс» до актів приймання виконаних будівельних робіт (форми № КБ-2в) включено обсяг роботи будівельних машин і механізмів, без надання підтвердження їх роботи по даних бухгалтерського обліку на загальну суму 343763,34 грн. (з урахуванням ПДВ).

Згідно висновку судової економічної експертизи акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради за період з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2025 року від 22 грудня 2025 року № 260206-30/58 в частині необґрунтованого включення КП «Городківка-комунсервіс» до актів приймання виконаних будівельних робіт (форми №КБ-2в) витрат на роботи будівельних машин і механізмів на замовлення Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради впродовж серпня-грудня 2024 року підтверджується в загальній сумі 362 227,67 грн. (з урахуванням ПДВ), що відповідає 239 неоподаткованим мінімумам доходів громадян станом на 2024 рік.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у тому, що протягом серпня-грудня 2024 здійснюючи повноваження начальника КП «Городківка-комунсервіс», шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів грошовими коштами Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради на суму 362 227,67 грн., діючи в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні злочину передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Городківка Крижопільського району Вінницької області, громадянин України, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, на думку слідчого підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, які містяться у акті ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, висновку судової економічної експертизи, протоколами допиту свідків, протоколом обшуку.

Повідомлення про підозру про вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України складено та вручено підозрюваному 17.06.2026 заступником начальника слідчого відділення Відділення поліції №1 Тульчинського РВП Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майором поліції ОСОБА_4 .

У той же час, у ході досудового слідства у кримінальному провадженні відносно підозрюваного ОСОБА_5 , вбачається наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 4,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватись від слідства та суду; незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Ризик переховування від органів досудового розслідування або суду обґрунтовується тим, що підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватись від суду, оскільки він підозрюється у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років, тому є підстави вважати, що знаючи про невідворотність покарання, з метою уникнення кримінальної відповідальності, може почати переховуватися від органу досудового розслідування та в подальшому від суду.

Також, стосовно ризику переховування від органів досудового розслідування або суду слід зауважити, що ЄС наголошує на тому, що застосування запобіжного заходу має відповідати конкретним обставинам кримінального правопорушення та багато в чому визначається характером та властивостями вчиненого злочину. Зокрема, в сукупності з іншими таким критерієм визначається тяжкість. У ст. 178 КПК прямо вказано, що суди при обранні запобіжного заходу мають враховувати серед іншого й тяжкість покарання, що загрожує особі у разі визнання її винною.

Ризик незаконного впливу на потерпілих та свідків слід зазначити, що їм відомі обставини злочину, у скоєнні яких підозрюється ОСОБА_5 та які на теперішній час допитані на стадії досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні, однак під впливом підозрюваного можуть змінити показання в ході судового розгляду.

Перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Разом з тим, більш м`який запобіжний захід, ніж домашній арешт, не зможе запобігти зазначеним ризикам. Так, особисте зобов`язання не може бути застосовано у зв`язку з тим, що це найбільш м`який запобіжний захід і він не відповідає тяжкості вчиненого злочину та його наслідкам. Особиста порука не може бути застосована у силу того, що не встановлено осіб, які заслуговують на довіру та можуть поручитися за виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України і зобов`язуються за необхідності доставити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу вимогу.

Отже, підстав вважати, що інші менш суворі запобіжні заходи, передбачені ст. 176 КПК України, зможуть забезпечити виконання підозрюваним ОСОБА_5 , процесуальних обов`язків, які передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, не встановлено.

У ході розслідування кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_5 , на час вчинення злочину проживав по АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим, з метою запобігання ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КК України необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Враховуючи наявність обґрунтованої підозри відносно ОСОБА_5 за ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним злочину, з метою дотримання балансу між суспільним інтересом та правом особи на особисту свободу, для забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків та уникнення встановлених судом ризиків, необхідно застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на обставини, викладені у ньому та просив задовольнити його у повному обсязі.

Прокурор підтримав клопотання слідчого та просив задовольнити дане клопотання.

Підозрюваний ОСОБА_5 просив відмовити в задоволенні клопотання, вказав, що вину не визнає.

Захисник ОСОБА_6 вказала, що ризики не обгрунтовані, підозра не обгрунтована, просила обрати особисте зобов`язання.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованого злочину на думку прокурора повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, які містяться у акті ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, висновку судової економічної експертизи, протоколами допиту свідків, протоколом обшуку.

Згідно зі змістом ст. ст. 131-132 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.

Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.

Враховуючи вказані обставини, слідчий суддя вважає, що такий запобіжний захід як домашній арешт забезпечить дотримання підозрюваним ОСОБА_5 процесуальних обов`язків під час досудового слідства та в суді. В зв`язку з тим, що ОСОБА_5 перебуваючи на свободі може здійснювати вплив на свідків, а також з огляду на те, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового слідства та суду, вчиняти інші кримінальні правопорушення, враховуючи те, що, ОСОБА_5 має постійне місце проживання, тому суд вважає за доцільне призначити запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Керуючись ст. ст. 131,132,176-179,459-467 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання заступника начальника СВ Відділення поліції №1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, із забороною залишати житло у нічний час з 22:00 години до 06:00 години, що за адресою АДРЕСА_1 , терміном 60 діб з 19 червня 2026 року по 17 серпня 2026 року включно.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме:

- прибувати за вимогою до слідчого, прокурора, судді, суду на визначений ними час;

- не залишати місце постійного фактичного проживання у визначений слідчим суддею час без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання.

- утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні.

Виконання ухвали доручити Відділенню поліції №1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області та доручити:

- негайно поставити на облік підозрюваного ОСОБА_5 .

- негайно повідомити суд про взяття на облік підозрюваного ОСОБА_5 .

- періодично навідувати житло, визначене в ухвалі слідчого судді, з метою контролю поведінки підозрюваного ОСОБА_5 .

Ухвала підлягає негайному виконанню органом поліції.

Строк дії ухвали шістдесят днів.

На ухвалу слідчого судді, протягом п`яти днів, може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.

Слідчий суддя