Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 523/9203/26
Номер провадження 3/523/2063/26
ПОСТАНОВА
"10" червня 2026 р. Суддя Пересипського районного суду міста Одеси Бузовський В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, офіційно не працюючої, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ст.122-4 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
На адресу суду надійшли матеріали справи №523/9201/26 щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , протокол серії ЕПР 1 № 651932, складеного 28.04.2026 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , 15.04.2026 року близько 20 год 10 хв, керувала транспортним засобом - «JEEP», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 по вул. Академіка Заболотного, буд.28 у м. Одеса, при виїзді з двору не надала переваги в русі громадянці, яка рухалась на велосипедів по вул. Академіка Заболотного та скоїла наїзд на неї, що призвело до пошкодження майна потерпілої, чим порушила п.10.2 правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р., № 1306, відповідальність за що передбачена ст.124 КУпАП.
Крім того, на адресу суду надійшли матеріали справи №523/9203/26 щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , протокол серії ЕПР 1 № 651941 від 15.04.2026 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , 15.04.2026 року близько 20 год 10 хв, керуючи транспортним засобом - «JEEP», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 по вул. Академіка Заболотного, буд.28 у м. Одеса, стала учасником дорожньо-транспортної пригоди, після чого залишили місце ДТП, чим порушила п.2.10.А. правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р., № 1306, відповідальність за що передбачена ст.122-4 КУпАП.
Постановою суду від 20 травня 2026 року справи №523/9203/26 та №523/9201/26 були об`єднанні в одне провадження та було присвоєно єдиний номер №523/9203/26.
При розгляді справи ОСОБА_1 , якій були роз`яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, обставини, викладені в протоколах не підтвердила, з обставинами, викладеними в протоколах не згодна, повідомивши, що час події і вказаний час в протоколі різняться на три гоини, фіксація виклику поліції була 16.06.2026 р., а скоєння було 15.06.2026р о 23:55 год, рапорт складала інша людина, рапорт, схему Дорожньо-транспортної події було складено з помилками, також повідомила, що її там не було і вона не потрапляла в дорожньо-транспортну пригоду.
Обставини встановлені суддею підтверджуються матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 651941 від 28.04.2026 року (а.с.1), протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 651932 від 28.04.2026 року (а.с.23), схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 15.04.2026 року(а.с.14-А25), письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 (а.с.26-28) поясненнями ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні.
Відповідно до п.10.2 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з`їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає.
Відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, передбачена ст. 122-4 КУпАП.
Згідно п.2.10а Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, від 10.10.2001р.,№ 1306,у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, давши оцінку всім обставинам по справі, суддя доходить висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст..ст.122-4 та 124 КУпАП, та з урахуванням характеру правопорушення, особи правопорушника, враховуючи обставини вчиненого адміністративного правопорушення, приймаючи до уваги чітко встановлене санкцією даної статті адміністративне стягнення, яке може бути застосоване, з метою виправлення правопорушника та попередження скоєння ним нових правопорушень у майбутньому, охорони прав і свобод громадян, власності, збереження життя та здоров`я учасників дорожнього руху, встановленого правопорядку, забезпечення зміцнення законності, сприяння запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного та неухильного додержання Конституції та законів України, поваги до прав та свобод інших громадян, суддя вважає необхідним застосувати до правопорушника стягнення передбачене санкцією статті у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Згідно ст.33, 34, 35 КУпАП, при накладанні стягнення враховується характер правопорушення, особу винного, ступінь його вини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, які відповідно до ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено.
В свою чергу, при прийнятті остаточного судового рішення, суддею враховуються положення ст.23 КУпАП, відповідно до яких адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно з ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється в розмірі - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 665 грн 60 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 23, 33-35, 38, 126, 130, 268, 280, 283, 284 КУпАП, ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
За вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст..124 КУпАП, накласти остаточне адміністративне стягнення за ст.122-4 КУпАП у виді штрафу в дохід держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3 400 гривень 00 коп.
Роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений до Державного бюджету не пізніше як через десять днів з дня вручення копії постанови.
У разі несплати штрафу в установлений строк, відповідно до ст. 308 КУпАП постанова надсилається для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, і стягується в подвійному розмірі.
Cтягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 665 грн 60 коп, за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів: ГУК в Одеській обл./Пересипський р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37607526; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA748999980313181206000015759; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя