Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 932/5483/26
Провадження № 3/226/1234/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2026 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Петунін Ігор Владиславович, розглянувши матеріал, що надійшов з відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 -щної громади Самарівського р-ну Дніпропетровської області
за ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
10.04.2026 о 09.18 год. в м. Дніпро по вул. Січеславська Набережна, біля буд. № 18, водій ОСОБА_1 , керував автомобілем «АУДІ А6» державний номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння:запах алкоголю з порожнини роту, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху і скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Про скоєне правопорушення складено протокол серії ЕПР1 № 636749 від 10.04.2026.
Крім того, 10.04.2026 о 09.18 год. в м. Дніпро по вул. Січеславська Набережна, біля буд. № 18, водій ОСОБА_1 , керував автомобілем «АУДІ А6» державний номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим права на керування транспортним засобом повторно протягом року після притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП (постанова про притягнення до адміністративної відповідальності від 04.01.2026). Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.1 а) Правил дорожнього руху і скоїв правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП. За фактом порушення складений протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 636759 від 10.04.2026.
До суду ОСОБА_1 не з`явився з невідомої суду причини, про та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
При цьому, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини та положень діючого законодавства, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням її справи, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Також, відповідно до вимог ст. 129 Конституції України та ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», розгляд справ про адміністративні правопорушення відбувається в судах відкрито, що гарантує особі, яка притягається до адміністративної відповідальності своєчасно дізнатися про час та місце розгляду справи.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України визначає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП, відповідальність наступає також у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
Дослідивши матеріал про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відповідно до встановленого законом порядку.
Його вина у скоєнні цього правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 10.04.2026, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 10.04.2026, рапортом поліцейської від 10.04.2026, відеозаписом події правопорушення від 10.04.2026, які містяться в матеріалах справи.
Доказів на спростування даних, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, судді не надано.
Термін накладення адміністративного стягнення за цим правопорушенням на день розгляду судом адміністративного матеріалу не сплинув.
Таким чином, при застосуванні до ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суддя вважає необхідним застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
До основних обов`язків водія транспортного засобу, встановлених ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», відноситься обов`язок мати при собі посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб (у разі найму (оренди)/лізингу транспортного засобу замість реєстраційного документа на транспортний засіб водій може мати при собі та пред`являти його копію, вірність якої засвідчено нотаріально, разом з оригіналом або копією договору про найм (оренду)/лізинг транспортного засобу, вірність якої засвідчено нотаріально), а у випадках, передбачених законодавством, - поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат «Зелена картка»), пред`явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія, реєстраційному документі на транспортний засіб, або пред`явити електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії, або відображення інформації про його наявність в електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), а також інші документи, передбачені законодавством.
Відповідно до п. 2.1 а) Правил дорожнього руху України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом.
За змістом ч. 5 ст. 126 КУпАП відповідальність за вказане правопорушення наступає за повторне протягом року вчинення порушення, а саме: керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами або позбавленою права керування транспортними засобами.
Дослідивши справу про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 5 ст. 126 КУпАП, а саме: повторно протягом року керував транспортним засобом, будучи позбавленим права керування транспортним засобом.
Його вина у скоєнні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, складеним за ч. 5 ст. 126 КУпАП від 10.04.2026, копією постанови про накладення адміністративного стягнення за ч. 4 ст. 126 КУпАП від 04.01.2026, відеозаписом події правопорушення.
Протоколи про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_1 серії ЕПР1 № 636749 та серії ЕПР1 № 639759 від 10.04.2026 надійшли в провадження судді Шевченківського районного суду міста Дніпра з присвоєнням номерів в порядку їх надходження.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки протоколи про адміністративні правопорушення складені відносно однієї особи, знаходяться в провадженні одного судді, суддя вважає за необхідне об`єднати їх в одне провадження під номером № 3/932/1234/26(справа № 932/5483/26).
Таким чином, при застосуванні до адміністративного стягнення, з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, суддя вважає необхідним застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, з позбавленням права керування транспортними засобами строком 7 років, без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки відомостей про наявність у ОСОБА_1 транспортних засобів на праві власності, не має.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 30 КУпАП , позбавлення наданого даному громадянинові права керування транспортними засобами застосовується на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або на строк до десяти років за систематичне порушення порядку користування цим правом.
Якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.
Згідно ч. 2 ст. 3171 КУпАП, особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.
Суддею встановлено, що постановою Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська від 26.06.2024, яка набрала чинності 09.07.2024, ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч. 5 КУпАП до штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права керування транспортними засобами на 7 років.
Таким чином невідбуте покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська від 26.06.2024, яка набрала чинності 09.07.2024, станом на 05.06.2026 (набрання чинності цією постановою) складає 5 років 1 місяць 4 дні.
Крім цього, постановою Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 02.10.2024, яка набрала чинності 15.10.2024, ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 3 КУпАП до штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права керування транспортними засобами на 10 років.
Таким чином невідбуте покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 02.10.2024, яка набрала чинності 15.10.2024, станом на 05.06.2026 (набрання чинності цією постановою) складає 8 років 4 місяці 10 днів.
Крім цього, постановою Самарського районного суду міста Дніпропетровська від 11.12.2024, яка набрала чинності 24.12.2024, ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч. 5 КУпАП до штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права керування транспортними засобами на 5 років.
Таким чином невідбуте покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою Самарського районного суду міста Дніпропетровська від 11.12.2024, яка набрала чинності 24.12.2024, станом на 05.06.2026 (набрання чинності цією постановою) складає 3 роки 6 місяців 19 днів.
Загальний строк невідбутого покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами складає 14 років 11 місяців 33 дні, що дорівнює 15 років 3 дні.
Тому, остаточне покарання ОСОБА_1 у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, в силу ч. 3 ст. 30 КУпАП, підлягає визначенню шляхом складання призначеного покарання по цій справі про адміністративне правопорушення та покарання, призначеного ОСОБА_1 за вказаними вище постановами.
На підставі ст. 401 КУпАП, з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності підлягає стягненню судовий збір на користь держави.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 7, 9, 30, 38, 130, 221, 245, 251, 252, 266, 280, 283, 284, 287, 3171 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Справи про адміністративні правопорушення № 932/5483/26 (провадження 3/932/1234/26) та № 932/5484/26 (провадження 3/932/1235/26) у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП та за ч. 5 ст.126 КУпАП об`єднати в одну справу за № 932/5483/26 (провадження 3/932/1234/26).
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч. 5 ст. 126 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення відповідно до ч. 5 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому вимірі становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн, який перерахувати: (призначення платежу: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, номер рахунку (IBAN) UA758999980313020149000004001, код отримувача ЄДРПОУ 37988155, банк отримувача Казначейство України (ЕПА),ККДБ: 21081300, призначення платежу - адміністративний штраф у справі №932/5483/26, протокол серії ЕПР1 № 636749 від 10.04.2026) з позбавленням права керування транспортними засобами на 7 (сім) років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Остаточне покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами ОСОБА_1 визначити у порядку ч. 3 ст. 30 КУпАП шляхом складання призначеного вище покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами та невідбутого цього ж виду покарання, призначеного ОСОБА_1 за постановою Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська від 26.06.2024, постановою Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 02.10.2024, постановою Самарського районного суду міста Дніпропетровська від 11.12.2024 та призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком 22 (двадцять два) роки 3 (три) дні.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в сумі 665 (шістсот шістдесят п`ять),60 грн, який перерахувати: (отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП) номер рахунку UA908999980313111256000026001).
Штраф має бути сплачений не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжний документ, що засвідчує факт сплати суми штрафу в повному обсязі надається до Шевченківського районного суду міста Дніпра.
У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова надсилається органу державної виконавчої служби для її виконання в примусовому порядку.
Відповідно до положень статті 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у цій постанові, що становить 4800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому вимірі становить 81600 (тридцять чотири тисячі) грн.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І. В. Петунін