Рішення № 137509927, 15.06.2026, Козівський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
15.06.2026
Номер справи
951/311/26
Номер документу
137509927
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 951/311/26

Провадження №2-о/951/29/2026

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2026 року селище Козова

Козівський районний суд Тернопільської області у складі:

головуючого судді Лавренюк О.М.,

за участю секретаря судового засідання Горохівської Ю.О.,

представника Бережанської окружної прокуратури Нагірної Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою керівника Бережанської окружної прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Купчинецької сільської ради про визнання спадщини відумерлою,

ВСТАНОВИВ:

Керівник Бережанської окружної прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Купчинецької сільської ради звернувся до суду з заявою в порядку окремого провадження про визнання спадщини відумерлою.

В обґрунтування вимог заяви зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Ішків Тернопільського району Тернопільської області померла ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на спадкове майно: земельну ділянку з кадастровим номером 6123084000:01:001:0582, площею 2,1161 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території Ішківської сільської ради Козівського району (на даний час Тернопільського) Тернопільської області; земельну ділянку з кадастровим номером 6123084000:01:001:1194, площею 0,2425 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ішківської сільської ради Козівського району (на даний час Тернопільського) Тернопільської області; домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , на даний час Тернопільського району Тернопільської області, загальна площа 73,2 кв.м., житлова площа 40,3 кв.м.; земельну ділянку площею 0,10 га за адресою: АДРЕСА_1 .

Купчинецькою сільською радою в інформації №01-20/03-11 від 12.01.2026 зазначено, що з часу смерті ОСОБА_1 (понад 7 років) і по даний час до Ішківської сільської ради та Купчинецької сільської ради (як правонаступника Ішківської сільської ради) ніхто не звертався щодо оформлення та прийняття спадщини вказаної померлої особи. Відомостей про наявність спадкоємців у ОСОБА_1 чи близьких родичів у Купчинецькій сільській раді немає. Відсутність родичів першого ступеня споріднення ОСОБА_1 , а відтак і потенційних спадкоємців першої черги спадкування, підтверджується інформацією Козівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області за №05/25.6.1-07.3 від 30.01.2026, згідно з якою актові записи про шлюб ОСОБА_1 , а також актові записи про народження, у яких ОСОБА_1 значиться як «мати», - відсутні.

На підставі наведеного, у зв`язку з тим, що після смерті ОСОБА_1 відсутні спадкоємці за законом та за заповітом, а також відсутні особи, які усунені від права на спадкування чи мали б право на спадщину, але не прийняли чи відмовились від її прийняття, керівник Бережанської окружної прокуратури, з урахуванням вимог частин першої-третьої статті 1277 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) просить визнати відумерлою спадщину, яка залишилась після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що складається із: земельної ділянки з кадастровим номером 6123084000:01:001:0582, площею 2,1161 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території Ішківської сільської ради Козівського району (на даний час Тернопільського) Тернопільської області; земельної ділянки з кадастровим номером 6123084000:01:001:1194, площею 0,2425 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ішківської сільської ради Козівського району (на даний час Тернопільського) Тернопільської області; домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 ), загальна площа 73,2 кв.м., житлова площа 40,3 кв.м; земельної ділянки площею 0,10 га за адресою АДРЕСА_1 та передати її у власність територіальної громади в особі органу місцевого самоврядування Купчинецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.

Ухвалою судді від 30.04.2026 прийнято заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено справу розглядати за правилами окремого провадження, призначено у справі судове засідання на 19.05.2026. Витребувано у Підгаєцької державної нотаріальної контори належним чином засвідчену копію спадкової справи, що була заведена після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а у разі незаведення або заведення іншим нотаріусом - витяг з відповідного реєстру.

Ухвалою суду від 19.05.2026, постановленою у судовому засіданні, відкладено розгляд справи на 15.06.2026.

28.05.2026 на виконання ухвали судді від 30.04.2026 від Підгаєцької державної нотаріальної контори надійшла до суду Інформаційна довідка зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 22.05.2026 №85348317 після смерті спадкодавця ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У судовому засіданні прокурор Бережанської окружної прокуратури Нагірна Н.П. заяву підтримала у повному обсязі та просила її задовольнити.

Представник Купчинецької сільської ради у судове засідання не з`явився, у клопотанні від 13.05.2026 розгляд справи просив проводити без його участі, заявлені вимоги підтримав повністю.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, суд дійшов наступного висновку.

Частиною першою статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до положень частини першої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, корпоративні права в юридичних особах, у тому числі банках, страхових компаніях чи інших господарських товариствах, майно житлового фонду, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров`я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об`єкти, визначені відповідно до закону як об`єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до положень статті 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і порядку, що визначені законом.

Згідно з частиною першою статті 23 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Частиною третьою статті 23 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Згідно з пунктом 1 частини шостої статті 23 Закону України «Про прокуратуру», під час здійснення представництва інтересів держави у суді прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом звертатися до суду з позовом (заявою, поданням).

Як убачається із листа виконуючого обов`язків керівника Бережанської окружної прокуратури А.Сарахмана, адресованого голові Купчинецької сільської ради від 31.12.2025 за №52/2-4911ВИХ-25, Бережанською окружною прокуратурою здійснювався моніторинг додержання органами місцевого самоврядування вимог земельного законодавства, в ході якого було з`ясовано, що після смерті жительки Купчинецької територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області ОСОБА_1 залишилося майно, яке жодними особами не успадковано. У листі прокурор також просив повідомити про те, чи буде Купчинецька сільська рада вживати заходів щодо відновлення порушених майнових інтересів держави і якщо буде, то коли (а.с. 36-37).

У відповідь на вищезгаданий лист Купчинецька сільська рада повідомила Бережанську окружну прокуратуру про те, що не вживала заходів щодо відновлення порушених майнових інтересів територіальної громади по даній справі, оскільки в місцевому бюджеті не було передбачено коштів на видатки для сплати судового збору (а.с. 41).

З матеріалів справи слідує, що орган місцевого самоврядування Купчинецька сільська рала, володіючи інформацією про наведені вище обставини, протягом тривалого часу проявляла пасивність, яка виразилася у невиконанні ним свого обов`язку щодо подання до суду заяви про визнання спадщини відумерлою.

Таким чином, суд встановив наявність достатніх підстав для здійснення прокурором представництва в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, до яких відносяться як інтереси державних органів влади, так і інтереси органів місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що 20.11.2018 Ішківською сільською радою Козівського району Тернопільської області складено відповідний актовий запис за №21, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 20.11.2018 (а.с. 42).

ОСОБА_1 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 2,1161 га, кадастровий номер 6123084000:01:001:0582 та земельна ділянка кадастровий номер 6123084000:01:001:1194, площею 0,24 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за адресою: Тернопільська область, Тернопільський (колишній Козівський) район, Ішківська сільська рада, на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ТР №003508, виданого 10.10.2003 Козівським районним відділом земельних ресурсів, що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №473920309 від 22.04.2026 (а.с. 24, 51 зворот - 52).

ОСОБА_1 на праві приватної власності належало домоволодіння загальною площею 73,2 кв.м., житловою площею 40,3 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 на підставі рішення виконкому Ішківської сільської ради від 27.01.2004 №3, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_2 та Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно №3029146 від 10.03.2004 (а.с. 50 зворот -51).

Відповідно до рішення шостої сесії двадцять третього скликання Ішківської сільської ради Козівського району Тернопільської області від 25.06.1999 №36 «Про безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність» ОСОБА_1 передано безоплатно у приватну власність земельну ділянку площею 0,10 га для обслуговування житлового будинку за адресою с. Ішків Козівського району Тернопільської області (а.с. 80 зворот-82).

Відповідно до рішення двадцять другої сесії сьомого скликання Купчинецької сільської ради від 27.07.2018 №215 «Про добровільне об`єднання територіальних громад» Купчинецька сільська рада вирішила об`єднатися з територіальними громадами сіл Яструбове, Яструбівської сільської ради, Денисів, Веснівка Денисівської сільської ради, Ішків, Росохуватець, Дворище Ішківської сільської ради в Купчинецьку об`єднану територіальну громаду Козівського району Тернопільської області з центром у селі Купчинці. Визначено, що правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися є Купчинецька сільська рада, утворена внаслідок добровільного об`єднання з дня набуття нею повноважень (а.с. 56).

Згідно з інформацією, наданою Козівським відділом ДРАЦС у Тернопільському районі Тернопільської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 30.01.2026 №05/25.6.1-07.3, повідомлено про відсутність актового запису про шлюб ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також актові записи про народження, у яких ОСОБА_1 значиться як «мати». Перевірку проведено відповідно до чинного законодавства, у тому числі за відомостіми Державного реєстру актів цивільного стану громадян (а.с. 40).

З інформації, наданої Купчинецькою сільською радою від 12.01.2026 №01-20/03-11, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Спільно з нею проживала та була зареєстрована її мати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 . ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 померла. З моменту смерті ОСОБА_1 і по даний час до Ішківської сільської ради та до Купчинецької сільської ради ніхто не звертався щодо оформлення та прийняття спадщини вказаної померлої особи. Про наявність спадкоємців у ОСОБА_1 чи близьких родичів, Купчинецькій сільській раді не відомо. ОСОБА_1 була одинокою, чоловіка та дітей не мала (а.с. 41).

Згідно інформації, наданої Купчинецькою сільською радою на виконання ухвали судді від 30.04.2026, зазначено, що на дату смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , з нею в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , ніхто не був зареєстрований та не проживав (а.с. 73).

Відповідно до інформації, наданої Підгаєцькою державною нотаріальною конторою №277/01-16 від 22.05.2026, зазначено, що після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 за даними Спадкового реєстру спадкова справа відсутня. Вказане підтверджується Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 22.05.2026 №85348317 (а.с. 95, 96).

Згідно з пунктом 8 частини другої статті 293 Цивільного процесуального кодексу (далі ЦПК України), суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.

Відповідно до статті 334 ЦПК України заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.

Статтею 337 ЦПК України передбачено, що справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.

Відповідно до статті 338 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Положеннями статті 1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За змістом частини першої-третьої статті 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна.

Щодо земельної ділянки, площею 0,10 га за адресою АДРЕСА_1 , суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 6 Земельного кодексу України від 18.12.1990 № 561-XII (в редакції, яка діяла на момент прийняття рішення про безоплатну передачу ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки площею 0,10 га для обслуговування житлового будинку) громадяни України мають право на одержання у власність земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства; будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель (присадибна ділянка). Громадяни набувають право власності на земельні ділянки у разі: одержання їх у спадщину; одержання частки землі у спільному майні подружжя; купівлі-продажу, дарування та обміну. Передача земельних ділянок у власність громадян провадиться місцевими Радами народних депутатів відповідно до їх компетенції за плату або безплатно.

Безплатно земельні ділянки передаються у власність громадян, зокрема, для ведення особистого підсобного господарства; будівництва та обслуговування будинку і господарських будівель (присадибна ділянка), в тому числі земельні ділянки, що були раніше надані у встановленому порядку громадянам для цієї мети, у межах граничного розміру, визначеного статтею 67 цього Кодексу.

Відповідно до статті 9 Земельного кодексу України від 18.12.1990 № 561-XII до відання сільських, селищних і міських районного підпорядкування Рад народних депутатів у галузі регулювання земельних відносин на їх території, серед іншого, належить: 1) передача земельних ділянок у власність, надання їх у користування, в тому числі на умовах оренди, у порядку, встановленому статтями 17 і 19 цього Кодексу; 2) реєстрація права власності, права користування землею і договорів на оренду землі.

Відповідно до статті 30 Земельного кодексу України від 18.12.1990 № 561-XII при переході права власності на будівлю і споруду разом з цими об`єктами переходить у розмірах, передбачених статтею 67 цього Кодексу, і право власності або право користування земельною ділянкою без зміни її цільового призначення і, якщо інше не передбачено у договорі відчуження - будівлі та споруди. У разі зміни цільового призначення надання земельної ділянки у власність або користування здійснюється в порядку відведення.

При переході права власності громадян на жилий будинок і господарські будівлі та споруди до кількох власників, а також при переході права власності на частину будинку в разі неможливості поділу земельної ділянки між власниками без шкоди для її раціонального використання земельна ділянка переходить у спільне користування власників цих об`єктів.

За змістом статті 67 Земельного кодексу України від 18.12.1990 № 561-XII громадянам за рішенням сільської, селищної, міської Ради народних депутатів передаються у власність або надаються у користування земельні ділянки для будівництва індивідуальних жилих будинків, господарських будівель, гаражів і дач.

Розмір ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) повинен бути не більше: у сільських населених пунктах - 0,25 гектара, селищах міського типу - 0,15 гектара, а для членів колективних сільськогосподарських підприємств і працівників радгоспів - не більше 0,25 гектара, у містах - 0,1 гектара.

Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають із моменту державної реєстрації цих прав.

Набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності: - ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; - виготовлення технічної документації на земельні ділянки; - визначення меж земельної ділянки в натурі; - погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; - одержання у встановленому порядку Державного акта на землю; - реєстрація права власності на земельну ділянку.

Якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано - право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до статті 1216 ЦК України не переходить до спадкоємців у порядку спадкування, за винятком встановлених випадків, на які поширюється дія пункту 1 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III.

Відповідно до абзацу 2 пункту 1 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III установлено, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Отже, якщо реєстрація права власності на земельну ділянку здійснюється на підставі рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельної ділянки, прийнятого органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 "Про приватизацію земельних ділянок", до спадкоємців переходить право зареєструвати право власності на земельну ділянку.

Згідно пункту 2 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Державний земельний кадастр», земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом, або органу місцевого самоврядування, що затвердив комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території. Заява також може подаватися особою, якій на підставі рішення Кабінету Міністрів України та відповідного договору було передано у господарське відання об`єкт державної власності, що використовується у процесі провадження діяльності з передачі електричної енергії і транспортування та/або зберігання природного газу, і на замовлення якої була розроблена технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з метою передачі земельної ділянки, на якій розміщений такий об`єкт, у постійне користування зазначеній особі.

Таким чином, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 на підставі рішення шостої сесії двадцять третього скликання Ішківської сільської ради Козівського району Тернопільської області від 25.06.1999 №36 отримала у власність земельну ділянку плошею 0,10 га у с. Ішків Козівського району Тернопільської області.

Отже, у цій справі суд установив, що ОСОБА_1 за життя набула право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 6123084000:01:001:0582, площею 2,1161 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, земельну ділянку з кадастровим номером 6123084000:01:001:1194, площею 0,2425 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 73,2 кв.м., житловою площею 40,3 кв.м., земельну ділянку площею 0,10 га за адресою: АДРЕСА_1 .

Після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до положень частини другої статті 1220 ЦК України відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка з кадастровим номером 6123084000:01:001:0582, площею 2,1161 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, земельна ділянка з кадастровим номером 6123084000:01:001:1194, площею 0,2425 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 ), загальною площею 73,2 кв.м., житловою площею 40,3 кв.м., земельна ділянка площею 0,10 га за адресою: АДРЕСА_1 , спадкоємці за заповітом і за законом, які б прийняли спадщину, відсутні, з часу відкриття спадщини після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , минуло більше семи років.

З огляду на викладене, наявні правові підстави для визнання майна, що залишилося після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , відумерлою спадщиною та передачі такого майна територіальній громаді в особі Купчинецької сільської ради.

Відтак заява керівника Бережанської окружної прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Купчинецької сільської ради про визнання спадщини відумерлою підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 4, 13, 81, 259, 263, 265, 273, 293, 294, 335, 337, 338, 354, 355 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву керівника Бережанської окружної прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Купчинецької сільської ради про визнання спадщини відумерлою задовольнити повністю.

Визнати відумерлою спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та складається із: земельної ділянки з кадастровим номером 6123084000:01:001:0582, площею 2,1161 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області; земельної ділянки з кадастровим номером 6123084000:01:001:1194, площею 0,2425 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області; домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 73,2 кв.м., житловою площею 40,3 кв.м.; земельної ділянки площею 0,10 га, за адресою: АДРЕСА_1 .

Передати відумерлу спадщину, яка складається із: земельної ділянки з кадастровим номером 6123084000:01:001:0582, площею 2,1161 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області; земельної ділянки з кадастровим номером 6123084000:01:001:1194, площею 0,2425 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Ішківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області; домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 73,2 кв.м., житловою площею 40,3 кв.м.; земельної ділянки площею 0,10 га, за адресою: АДРЕСА_1 , у власність Купчинецької сільської територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області в особі Купчинецької сільської ради.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відомості про учасників справи:

Заявник: Бережанська окружна прокуратура, місцезнаходження: 47501, Тернопільська область, Тернопільський район, м. Бережани, вул. Пирогова, 5а, код ЄДРПОУ: 0291009821, яка діє в інтересах держави в особі Купчинецької сільської ради, місцезнаходження: 47662, Тернопільська область, Тернопільський район, с. Купчинці, вул. Івана Франка, 45, код ЄДРПОУ: 04395544.

Повне судове рішення складене та підписане 18.06.2026.

Головуючий суддя О.М. Лавренюк