Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 638/26170/25
Провадження № 2/638/2000/26
РІШЕННЯ
Іменем України
17 червня 2026 року м. Харків
Шевченківський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Агапова Р.О.,
секретаря судового засідання Суслової К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харків в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ТОВ «СТИМУЛ ЛТД+» до ОСОБА_1 , третя особа: ОСББ «Черемушки 2017», про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «СТИМУЛ ЛТД+» звернулося до Шевченківського районного суду м. Харкова із позовом до ОСОБА_1 , третя особа: ОСББ «Черемушки 2017», про стягнення заборгованості у сумі 34 920,29грн., у тому числі:
26 248,94грн. заборгованості за надані послуги з управління багатоквартирним будинком;
874,09грн. пені;
7 032,09грн. інфляційних;
765,17грн. 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ «СТИМУЛ ЛТД+» надає послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 на підставі укладеного 31 грудня 2020 року договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № Пер-65-Г-к1 (далі Договір) з уповноваженою особою від співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 - ОСОБА_2 .
Укладений Договір (від 31 грудня 2020 року № Пер-65-Г-к1) є діючим та укладеним відповідно до вимог чинного законодавства у встановленому законом порядку. Відповідно до цього Договору, Позивач є управителем багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 і здійснює управління зазначеним будинком на умовах, визначених договором та рішенням зборів співвласників.
Згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_2 .
Відповідно до вимог абз. 2 ч.5 ст.11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та абз. 12 пункту 8 Договору, на адресу: АДРЕСА_3 , було надіслано завірену копію вказаного вище Договору, що підтверджується супровідним листом на ім`я ОСОБА_1 та реєстром поштових відправлень.
Вказане свідчить про те, що власник належним чином був повідомлений про укладення Договору на управління багатоквартирним будинком, ознайомлений з його умовами та, відповідно до вимог законодавства, є стороною договірних відносин з управителем. Таким чином, на власника поширюються права та обов`язки, передбачені укладеним договором, зокрема обов`язок своєчасно та в повному обсязі сплачувати плату за надані послуги з управління будинком.
Відповідно до пункту 1 вказаного договору на управління, управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою АДРЕСА_1 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.
До обов`язків управителя згідно пункту 1 ч. 4 ст. 8 ЗУ «Про житлово комунальні послуги» відноситься забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території відповідно до нормативних вимог і договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, від власного імені укладати з підрядниками необхідні договори про виконання окремих робіт та послуг. Водночас, відповідно до пункту 5 ч. 2 ст. 7 цього ж Закону, співвласник зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за встановленими тарифами у строки, визначені договором. Отже, обов`язку управителя забезпечувати належне утримання будинку та прибудинкової території прямо кореспондує обов`язок співвласника здійснювати своєчасну оплату послуг з управління.
ОСОБА_1 , як власниці квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 75.7 кв.м. щомісяця нараховується плата за послугу управління будинком.
Невід`ємною частиною Договору є Кошторис витрат на управління багатоквартирним будинком, який є додатоком № 5 до Договору. У цьому Кошторисі детально визначено перелік робіт і послуг, що входять до складу послуги з управління будинком за адресою: АДРЕСА_1 , а також структуру та обґрунтування витрат, необхідних для забезпечення належного технічного, санітарного та протипожежного стану спільного майна і прибудинкової території.
Як вбачається з переліку витрат, наведених у Кошторисі, ТОВ «СТИМУЛ ЛТД +» в багатоквартирному будинку АДРЕСА_1 надає послуги, в тому числі: ТО ліфтів; обслуговування систем диспетчеризації; дератизації; дезінсекції; ТО систем протипожежної автоматики та димовидалення; поливання дворів, клумб і газонів (витрати води); електропостачання місць загального користування і підвалів та підкачування води; енергопостачання ліфтів; поводження з побутовими відходами; оренда контейнерів; прибирання прибудинкової території; прибирання сходових кліток, ліфтових холів, коридорів, холодних переходів; ТО внутрішньо будинкових систем водопостачання; ТО та поточний ремонт мереж електропостачання; послуги майстра адміністратора тощо.
Пунктом 10 Договору та Кошторисом витрат на управління багатоквартирним будинком передбачено, що ціна послуги з управління становить 7,4981 гривень (в тому числі єдиний податок 5%) на місяць за 1 кв. метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку.
У зв`язку з повномасштабним вторгненням російської федерації та запровадженням воєнного стану на території України, ТОВ «СТИМУЛ ЛТД+», враховуючи складне соціально-економічне становище співвласників будинку, продовжило нарахування за послугу управління у 2022 році за тарифом 7,50 грн/ кв. м. , затвердженим на 2021 рік.
Натомість, з 1 червня 2023 року Кабінет Міністрів України, постановою від 30.05.2023 р. № 544, встановив для всіх жителів України фіксовану ціну на електроенергію, яка з 1 червня по 31 грудня 2023 року становила 2,64 грн/ кВтгод, незалежно від обсягу споживання.
У зв`язку з цим, фактичні витрати ТОВ «СТИМУЛ ЛТД+» на послуги «Електропостачання місць загального користування і підвалів та підкачування води» та «Енергопостачання ліфтів», які є складовими ОСОБА_3 витрат на управління будинком збільшилися. Внаслідок чого, нарахування за послугу управління у багатоквартирному будинку АДРЕСА_1 з 1 червня 2023 року почало здійснюватись за ціною 7,95 грн. за 1 квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, що підтверджується копією оголошення, наявною у матеріалах справи.
Також, відповідно до рішення загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 від 22 грудня 2021 року було затверджено Кошторис витрат на послугу управління на 2022 рік, відповідно до якого тариф на послугу управління з 1 січня 2022 року становить 8,60 грн. за один квадратний метр загальної площі квартири або нежитлового приміщення. ТОВ «СТИМУЛ ЛТД +» повідомило кожного власника квартири і нежитлового приміщення рекомендованим листом, направивши копію кошторису на 2022 рік з пояснювальним супровідним листом.
Крім того, у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний сплачувати пеню в розмірах, установлених законом або договорами про надання житлово-комунальних послуг, відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та згідно пункту 24 Договору, за несвоєчасне та/або не в повному обсязі внесення плати за послугу з управління співвласники сплачують управителю пеню в розмірі 0,01% відсотка суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не вище 100% відсотка суми боргу за кожен день прострочення. При цьому загальний розмір простроченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.
Застосування індексу інфляції за прострочення зобов`язання виплатити суму боргу передбачено ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України. Наведеною нормою встановлено обов`язок боржника сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також трьох процентів річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно з розрахунком заборгованості у ОСОБА_1 обліковується 1064 днів прострочених платежів, що становить 874,09 грн. пені (за 1 рік), 7 032,09 грн. індексу інфляції (за 35 місяців), та 765,17 грн. 3 % річних (за 35 місяців).
Вимоги заявника щодо стягнення пені, індексу інфляції та 3% річних відповідають умовам постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово комунальних послуг» від 29 грудня 2023 р. № 1405. Враховуючи вищенаведене, загальний розмір позовних вимог складає 34 920,29 грн.
Відповідач частково здійснює оплату за надані послуги, несистематично та без дотримання встановлених договором строків, сплачуючи щомісячні внески лише вибірково, коли вважає за потрібне. Такі дії свідчать про регулярне порушення зобов`язань співвласника та створюють підстави для стягнення заборгованості і нарахованої пені відповідно до умов Договору та чинного законодавства.
Позивач звертався до суду із заявою про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості багатоквартирним будинком, за житлову послугу з управління за інший період, у справі № 638/13625/23. Однак, ухвалою від 20.02.2024 р. судовий наказ було скасовано.
Таким чином, питання оплати за спожиту житлову послугу з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 у ОСОБА_1 досі не вирішено, що спонукає ТОВ «СТИМУЛ ЛТД+» звернутися до суду.
Несплата своєчасно нарахованих платежів за надані послуги порушує законне право управителя на отримання винагороди, відповідно до умов укладеного Договору, за фактично надані послуги, створює загрозу належному утриманню будинку, а також ставить під ризик виконання управителем його фінансових, податкових та трудових зобов`язань перед залученими працівниками та підрядниками.
Ухвалою суду від 25 грудня 2026 року було відкрито провадження у цивільній справі та прийнято рішення про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Представник позивача, у судове засідання не з`явилася, надала заяву, де просила розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явилася, відзиву та заперечень на позовну заяву не подавала, причини неявки не вказала.
Відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 3 ст. 131 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
На підставі частини 2 статті 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою всіх учасників справи, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
З Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вбачається, що відповідач є власником майна за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно до п. 1,2 договору № Пер-65-Г-к1, управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою АДРЕСА_1 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору. Список співвласників і площа квартир та приміщень, що перебувають у їх власності, станом на дату укладеним договору, зазначаються у додатку 1 до договору. що є невід?ємною його частиною.
Загальні відомості про будинок зазначаються у додатку 2 до договору і є невід?ємною його частиною.
Згідно з п. 6 договору № Пер-65-Г-к1, кожен із співвласників зобов`язаний: оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором. У разі несвоєчасного здійснення платежів за послугу з управління сплачувати пеню в розмірі, встановленому цим договором.
Відповідно до п. 24 договору № Пер-65-Г-к1, за несвоєчасне та/або не в повному обсязі внесення плати за послугу з управління співвласники сплачують управителю пеню в розмірі 0,01% відсотка суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не вище 0,01 відсотки суми боргу за кожен день прострочення. При цьому загальний розмір сплаченої пені же може перевищувати 100 відсотків загальної сума боргу.
Згідно з додатком № 1 до договору № Пер-65-Г-к1, ОСОБА_1 є у списку співвласників квартир та приміщень, яким надаються житлово-комунальні послуги.
Відповідно до розрахунку заборгованості за період з 01.03.2022 01.12.2025, у відповідача виникла перед позивачем заборгованість у сумі 26248,94 грн. за період з 01.03.2022 01.12.2025.
Обґрунтування зазначеної заборгованості міститься у розрахунку, де зазначено інформацію щодо об`єму поставлених відповідачу послуг, їх вартість, згідно встановлених тарифів, а також відображено всі здійснені відповідачем оплати.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власність зобов`язує.
Згідно зі статтею 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Положення статті 322 ЦК України встановлюють презумпцію обов`язку власника нести усі витрати, пов`язані з утриманням належного йому майна, у тому числі з оплати комунальних та інших наданих йому послуг, поза залежністю від того, чи користується він ними безпосередньо чи ні. До таких витрат належать витрати, пов`язані зі зберіганням майна, його ремонтом, забезпеченням збереження його властивостей тощо. Такий обов`язок власника є похідним від належних йому, як абсолютному володарю, правочинів володіння, користування та розпорядження майном. Невиконання власником свого обов`язку по утриманню своєї власності може створювати небезпеку для третіх осіб.
За положеннями частини другої статті 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.
Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» Об`єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об`єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на квартири та нежитлові приміщення, загальна площа яких становить більше половини загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Статтею 15 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» встановлено, що співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень, та своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Згідно з ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Відповідно до ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством. Виконавець - це суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать:
1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Згідно з п. п. 5, 10 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами; у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню в розмірах, установлених законом або договорами про надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 2 ст. 8 Закону виконавець комунальної послуги зобов`язаний: забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів; готувати та укладати із споживачем договори про надання комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов їх виконання згідно з типовим договором.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 10 Закону ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Таким чином, відповідач повинен був здійснювати щомісячні платежі на утримання будинку та прибудинкової території.
На час розгляду справи вказана сума заборгованості відповідачем не сплачена, доказів зворотного суду не надано.
За змістом ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 549, 625 ЦК України, Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до правового висновку Верховного Суду України у постанові від 30 жовтня 2013 року у справі №6-59цс13, за відсутності оформлених договірних відносин, але у разі існування прострочення виконання грошового зобов`язання зі сплати отриманих житлово-комунальних послуг покладається на боржника відповідальність, передбачена частиною другою статті 625 ЦК України. Інфляційне нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов`язання, вираженого в національній валюті та трьох відсотків річних від простроченої суми полягає у відшкодуванні матеріальних витрат кредитора від знецінення грошових коштів у наслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за неправомірне користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, тому ці кошти нараховуються незалежно від сплати ним неустойки (пені) за невиконання або неналежне виконання зобов`язання.
Аналогічний висновок наведено у постанові Верховного Суду від 15.03.2018 у справі №401/710/15-ц.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) стаття 610 ЦК України.
За змістом наведених норм вбачається, що цивільне законодавство містить загальні умови виконання зобов`язання, що полягають у його виконанні належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Це правило є універсальним і підлягає застосуванню до виконання як договірних, так і недоговірних зобов`язань. Недотримання умов виконання призводить до порушення зобов`язання.
За правилами ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Будь-яких відомостей та доказів на спростування встановлених судом обставин матеріали справи не містять.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається про порушення споживачем (відповідачем) обов`язку в частині оплати наданих житлово-комунальних послуг за вказаною адресою, внаслідок чого виникла заборгованість, яка заявлена позивачем до стягнення.
Що стосується нарахування позивачем інфляційних, 3% річних та пені за період з 01.03.2022 по 01.12.2025.
Відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022 (Указ затверджено Законом №2102-ІХ від 24 лютого 2022 року) введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який на час розгляду справи не скасований.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 року №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» визначено, що в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх не оплати або оплати не в повному обсязі.
Виключень з переліку житлово-комунальних послуг постанова не містить, а тому застосовується і до правовідносин сторін у цій справі.
Ця постанова набрала чинності з дня її опублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року.
Однак, відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 1405 від 29 грудня 2023 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг», яка набрала чинності 30 грудня 2023 року, пункт 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 року №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» викладено у новій редакції та зазначено, що з 30 грудня 2023 року заборона на нарахування штрафних санкцій, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у зв`язку з неоплатою їх в не повному обсязі стосується виключно територій де ведуться бойові дії (можливих бойових дій) або тимчасово окупованих територій.
Згідно з Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та території України 28 лютого 2025 року № 376 (із змінами відповідно Наказу № 1782 від 16.12.2025 року) Харківська міська територіальна громада з 24.02.2022 по 15.09.2022 була включена до території активних бойових дій, а з 15.09.2022 включена до території можливих бойових дій.
Таким чином, позивач неправомірно нараховував відповідачу у період з 24 лютого 2022 року інфляційні втрати, 3% річних та пеня на заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.
Згідно з ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.1, 4, 10, 15, 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст. ст. 509, 525, 526, 549, 550, 551, 611 ЦК України, керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 89, 133, 141, 274-279, 280-284, 352, 354 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ТОВ «СТИМУЛ ЛТД+» до ОСОБА_1 , третя особа: ОСББ «Черемушки 2017», про стягнення заборгованості задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СТИМУЛ ЛТД+» (61045, м. Харків, пров. Отакара Яроша, 20 офіс 12, код ЄДРПОУ 32236356, п/р НОМЕР_2 в АТ КБ «Приват Банк») суму заборгованості у розмірі 26 248,94грн., за період з 01.03.2022 року по 01.12.2025 року.
В іншій частині відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СТИМУЛ ЛТД+» (61045, м. Харків, пров. Отакара Яроша, 20 офіс 12, код ЄДРПОУ 32236356, п/р НОМЕР_2 в АТ КБ «Приват Банк») судовий збір у розмірі 2276,09 грн.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.О. Агапов