Єдиний державний реєстр судових рішень
ПУЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 292/483/26
Провадження № 3/292/170/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2026 року селище Пулини
Пулинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Лотуги В.Ф.
при секретарі судового засідання Володіній В.В.
з участю прокурора Кока С.Л.
правопорушниці ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції матеріали справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженки с.Кошелівка Червоноармійського району Житомирської
області, громадянки України, з вищою освітою, заміжньої,
зареєстрованої ФОП "Оптика НОМЕР_1 ", має інвалідність ІІ групи,
зареєстрованої та проживаючої по
АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_2
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи у період з 28.12.2023 по 25.03.2025 членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії в КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради з правом госпітальної ВЛК та відповідно до підпункту "ґ" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" (надалі - Закону), суб"єктом відповідальності за правопорушення, пов"язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 та 2025 роки, а також декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнала, щиро розкаялася. Пояснила, що в період з 28.12.2023 по 25.03.2025 була членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради, яка припинила свою діяльність 25.03.2025. Про обов"язок подати декларацію протягом 30 днів після припинення діяльності ВЛК не знала. Декларації за 2024, 2025 роки до 01 квітня своєчасно не подала, оскільки мала проблеми із здоров`я та роботою, а тому була заклопотана їх вирішенням. Наміру приховувати свої доходи не мала.
Прокурор підтримав обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, та вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши пояснення правопорушниці та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних корупційних правопорушень.
Адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З рапортів ст. оперуповноваженого УСР в Житомирській області Кулікової І.А. від 27.05.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи у період з 28.12.2023 по 25.03.2025 членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії в КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради з правом госпітальної ВЛК та відповідно до п.п."ґ" п.2 ч.1 ст.3 ЗУ "Про запобігання корупції", суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024, 2025 роки та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Згідно копій наказів КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради "Про призначення персонального складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії в КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради з правом госпітальної ВЛК" №123 від 28.12.2023, №1а від 01.01.2024, №47 від 19.03.2024, №55 від 09.05.2024, №83 від 16.09.2024 та №1 від 01.01.2025 затверджено основний склад військово-лікарської комісії, до якого входить ОСОБА_1 - лікар офтальмолог КНП "Лікарня "Пулинської селищної ради.
Відповідно до наказу КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради" №45/1/1 від 25.03.2025 призупинено роботу військово-лікарської комісії в КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради, в зв`язку з неукомплектованістю штату лікарями за основним місцем роботи, що унеможливлює роботу військово-лікарської комісії у визначені строки, до моменту укомплектування лікарями за основним місцем роботи.
За інформацією, наданою КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради №84 від 30.01.2026, всіх членів ВЛК було ознайомлено під підпис з наказом про включення їх до складу ВЛК та про призупинення роботи позаштатної постійно діючої ВЛК було доведено до відома всіх членів ВЛК (наказ №45/1/1 від 25.03.2025).
Відповідно до посадової інструкції лікаря-офтальмолога КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради, затвердженої директором КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради, визначено завдання та обов`язки, права, відповідальність, вимоги та взаємовідносини з посадою лікаря-офтальмолога ОСОБА_1 , яка ознайомлена з посадовою інструкцією під особистий підпис.
Як вбачається з копії наказу КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради №98-ОС від 27.06.2025 ОСОБА_1 звільнено з роботи з посади лікаря офтальмолога 01.07.2025 за власним бажанням.
Згідно копій наказу КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради "Про електронне декларування" №39 від 03.02.2025 ОСОБА_1 ознайомлена під підпис з обов"язком подати декларацію як суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, не пізніше дня його припинення, а також попереджена про відповідальність за несвоєчасне подання декларації або декларування завідомо недостовірних відомостей.
Як вбачається з щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 та 2025 рік ОСОБА_1 подала вказані декларації 02.02.2026 о 10 год. 41 хв. та 12.05.2026 о 13 год. 39 хв.
Згідно декларації при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями) 01.01.2025-25.03.2025 ОСОБА_1 подала вказану декларацію 02.02.2026 о 12 год. 28 хв.
У письмовому поясненні ОСОБА_1 від 12.05.2026, зазначено, що в період з 28.12.2023 по 19.03.2024 була заступником голови, а з 19.03.2024 по 25.03.2025 - членом позаштатної постійно діючої ВЛК при КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради з правом госпітальної ВЛК. З вимогами антикорупційного законодавства ознайомлена частково. Їй було відомо про включення її до складу ВЛК та про припинення роботи даної комісії. З моменту включення її до складу ВЛК неодноразово приймала участь в її роботі. Їй було доведено вимогу подання декларацій за 2024, 2025 роки, "при звільненні" та "після звільнення". Однак, у зв`язку з тим, що погано розуміється на комп`ютерній техніці та порядку подання відповідних декларацій, не змогла подати їх вчасно. Наміру приховувати свої доходи у неї не було.
Підпунктом "ґ" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", передбачено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону з 12 жовтня 2023 року, є голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно п.2.5.1. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра Оброни України №402 від 14.08.2008 до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать зокрема ВЛК інших закладів охорони здоров`я комунальної або державної форми власності.
Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 23.07.2021 № 449/21, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше тридцяти календарних днів з дня припинення діяльності.
З огляду на викладене, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, до 25.04.2025 та декларації за 2024 рік - до 01 квітня 2025 року, за 2025 рік - до 01 квітня 2026 року.
Згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні за період 01.01.2025-25.03.2025 лише 02.02.2026, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік - 02.02.2026, за 2025 рік - 12.05.2026, тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні та щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 та 2025 роки, у ОСОБА_1 судом не встановлено.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах докази, які є належними та допустимими, послідовними й узгодженими між собою, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена повністю.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушниці, ступінь її вини та майновий стан.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративні правопорушення, суд, у відповідності до п.1 ст.34 КУпАП, визнає щире розкаяння винної.
Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, передбачені ст.35 КУпАП, судом не встановлені.
У зв`язку з викладеним, суд піддає ОСОБА_1 адміністративному стягненню в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави.
Відповідно до п.9 ч.5 ст.5 Закону України "Про судовий збір", ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору, оскільки є особою з інвалідністю ІІ групи, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_3 від 18.12.2024, тому судовий збір з правопорушниці не стягується.
Керуючись ст.283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та на підставі ст.36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев`яносто) гривень в дохід держави гривень в дохід держави (отримувач: ГУК у Житомирській області/Територіальна громада смт.Пулини 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку: UA688999980313070106000006775, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції).
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", як особу з інвалідністю ІІ групи.
Роз`яснити особі, до якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Пулинський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В. Ф. Лотуга