Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 505/1430/26
Провадження № 3/505/653/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2026 року місто Подільськ
Суддя Подільського міськрайонного суду Одеської області Дзюбинський А.О. розглянувши матеріали, які надійшли з Подільського відділу поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Котовськ Одеської області, громадянки України, непрацюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Подільського міськрайонного суду Одеської області Подільським РУП ГУНП в Одеській області надійшли протоколи стосовно ОСОБА_1 про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від матеріали судових справ № 505/913/26, № 505/914/26, № 505/915/26, № 505/916/26 та № 505/1430/26 передано для розгляду судді Дзюбинському А.О.
08.06.2026 постановою суду вказані судові справи: № 505/913/26, № 505/914/26, № 505/915/26, № 505/916/26 та № 505/1430/26 об`єднано у одне провадження. Об`єднаному провадженню присвоєно справа № 505/1430/26, провадження № 3/505/653/2026.
Зміст протоколів про адміністративні правопорушення
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762363 вказано, що 03.03.2026 о 23:50 ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом була відсутня за своїм постійним місцем мешкання АДРЕСА_1 , чим порушила одне з обмежень встановлених їй адміністративним наглядом, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762364 вказано, що 04.03.2026 о 23:54 год. ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом була відсутня за своїм постійним місцем мешкання АДРЕСА_1 , чим порушила одне з обмежень встановлених їй адміністративним наглядом, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762365 вказано, що 08.03.2026 о 01:18 год. ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом була відсутня за своїм постійним місцем мешкання АДРЕСА_1 , чим порушила одне з обмежень встановлених їй адміністративним наглядом, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762340 вказано, що 09.03.2026 о 01:15 год. ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом була відсутня за своїм постійним місцем мешкання АДРЕСА_1 , чим порушила одне з обмежень встановлених їй адміністративним наглядом, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 16.04.2026 серії ВАД №762369 вказано, що 26.03.2026 о 00:16 год. ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом була відсутня за своїм постійним місцем мешкання АДРЕСА_1 , чим порушила одне з обмежень встановлених їй адміністративним наглядом, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП, визнала. Їй були роз`яснені права та обов`язки передбачені ст. 268 КУпАП.
Суддя, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Строк накладення адміністративного стягнення, за адміністративні правопорушення зазначені у протоколах про адміністративні правопорушення від 17.03.2026: серії ВАД №762363, серії ВАД №762364, серії ВАД №762365 та серії ВАД №762340 стосовно ОСОБА_1 , станом на 16.062026 закінчився.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Отже, оскільки на день розгляду справи строки, визначені ст. 38 КУпАП, сплинули, суд вважає за необхідне провадження у справі про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 в частині адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та зафіксованих у протоколах від 17.03.2026 : серії ВАД №762363, серії ВАД №762364, серії ВАД №762365 та серії ВАД №762340 закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Накладення стягнення
Разом із тим строк накладення адміністративного стягнення за правопорушенням, зафіксованим у протоколі серії ВАД № 762369 від 16.04.2026, на момент розгляду справи не сплив, у зв`язку з чим зазначений епізод підлягає розгляду по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поясненнями потерпілих та іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Оцінюючи зібрані у справі докази у їх повній сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 підтверджується доказами зібраними в порядку ст. 251 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №762369 від 16.04.2026, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією ухвали Подільського міськрайонного суду Одеської області від 11.04.2025 про встановлення стосовно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 1 рік.
Враховуючи наявність зазначених доказів, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення доведена, а її дії за ч. 2 ст. 187 КУпАП кваліфіковано вірно.
Суд, беручи до уваги наведене, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи, доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що ОСОБА_1 є виною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №762369 від 16.04.2026, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного проступку та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суду відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, належить піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.
Стягнення судового збору
Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, з особи, що притягається до адміністративної відповідальності, необхідно стягнути судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, ставка якого відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 7, 24, 33, 34, 38, 40-1, 187, 221, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за протоколом про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762363 за ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за протоколом про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762364 за ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за протоколом про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762365 за ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за протоколом про адміністративне правопорушення від 17.03.2026 серії ВАД №762340 за ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення від 16.04.2026 серії ВАД №762369.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК в Одеській області /м.Подільськ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526, банк отримувача: Казначейство України, номер рахунку (IBAN) UA268999980313090106000015746.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження і повинна бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя
Подільського міськрайонного суду
Одеської області Андрій ДЗЮБИНСЬКИЙ