Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 288/840/26
Провадження № 3/288/142/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2026 року селище Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Поліщук Р.М., з участю секретаря судових засідань Франчук Ю.О., прокурора Фінагенова В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , місце роботи: не працює, РНОКПП: НОМЕР_1 за частиною першою статті 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 331 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 22.05.2026 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 10.03.2023 по 25.12.2024 інженером лісового господарства першої категорії Філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» та відповідно до підпункту «е» пункту частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону, Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Так, наказом директора Філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» № 3-к від 09.03.2023 «Про зарахування до особового складу працівників» ОСОБА_1 зараховано до Філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» на посаду інженера лісового господарства 1 категорії.
Наказом директора Філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» «Про звільнення працівників» від 19.12.2024 № 171-к ОСОБА_1 , звільнено з посади інженера лісового господарства 1 категорії Філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» з 25.12.2024 у зв`язку із припиненням Філії шляхом закриття.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на посадових та службових осіб державної лісової охорони.
Відповідно до частини другої статті 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, зокрема за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 23.07.2021 №449/21, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався.
Відповідно до Роз`яснення НАЗК №4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), щорічна декларація, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік тільки 07.04.2025 о 17 год. 45 хв., тобто несвоєчасно.
Таким чином, інженер лісового господарства першої категорії Філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік поза межами встановлених строків (не пізніше 31.03.2025), а саме 07.04.2025, чим порушив вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП визнав повністю, розкаявся та пояснив, що з антикорупційним законодавством України ознайомлений частково. Несвоєчасно подав електронну декларацію «Після звільнення» за 2024 рік, через недосконале знання законодавства думав що однієї декларації при звільненні достатньо а щорічну подавати після звільнення вже не потрібно.
Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, просив визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Крім повного визнання ОСОБА_1 , своєї вини, його вина підтверджується:
- протоколом № 331 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 22.05.2026 року;
- роздруківкою декларації ОСОБА_1 за 2024 рік;
- повідомленням НАЗК від 20.05.2025 року;
- повідомленням Попільнянського районного суду в Житомирській області вих.№ 6/58/2024 від 10.04.2024 року;
- Запитом управління стратегічних розслідувань в Житомирській області про надання інформації від 09.12.2025 року;
- Запитом управління стратегічних розслідувань в Житомирській області про надання інформації від 12.03.2026 року;
- наказом №3/к від 09.03.2023 року про зарахування до особового складу працівників;
- копією наказу №171-к від 19.12.2024 про звільнення працівників;
- копією посадової інструкції;
- копією попередження від 15.05.2017 ;
- копією положення про філію «Коростишівське лісове господарство» від 26.12.2026 №2090;
- копією повідомлення від 03.02.2025 №214, та поштовим відправленням;
- копією смс повідомлення про нагадування подачі декларації від 29 березня;
- копією пояснень ОСОБА_1 , від 18.03.2026 року;
- повідомленням Житомирської обласної прокуратури 03.04.2026 року про погодження проекту протоколу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП;
- рапортом старшого оперуповноваженого УСР в Житомирській області А.Здоренко від 22.05.2026 року.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, згідно статті 34 КУпАП, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , є щире каяття та повне визнання вини.
Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Суд, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , повністю підтверджується як його поясненнями, так і матеріалами справи, у зв`язку з чим слід визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією даної статті.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 40-1, 172-6, 221, 280, 283, 284 КУпАП; статтями 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Штраф належить стягнути на наступний рахунок: УК у Попільн.р-н/Попільн.рн/21081100; 37720533; Казначейство України (ЕАП); UA368999980313000106000006486; 21081100; Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 665 гривень 60 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Термін звернення до виконання три місяці.
Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Попільнянського
районного суду Р.М.Поліщук