Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 515/549/26
Провадження № 3/515/1091/26
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2026 року м. Татарбунари
Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Дем`янова О.А., за участі секретаря судового засідання Унгурян Т.В., прокурора Білгород-Дністровської окружної прокуратури Одеської області Лавреки В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області VІІІ скликання, паспорт № НОМЕР_1 , виданий 07.03.2024 року, орган, що видав 5146,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Дивізійської сільської ради Білгород- Дністровського району Одеської області VІІІ скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст.172-6 КУпАП, несвоєчасно 30.12.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.2-7 Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Далі, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дивізійської сільської ради Білгород- Дністровського району Одеської області VІІІ скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст.172-6 КУпАП, несвоєчасно 30.12.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.2-7 Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Далі, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дивізійської сільської ради Білгород- Дністровського району Одеської області VІІІ скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст.172-6 КУпАП, несвоєчасно 30.12.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.2-7 Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Далі, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області VІІІ скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст.172-6 КУпАП, несвоєчасно 30.12.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.2-7 Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з протоколами автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.04.2026 року справи №515/549/26 (провадження №3/515/1091/26), №515/550/26 (провадження №3/515/1091/26), №515/551/26 (провадження №3/515/1094/26), №515/552/26 (провадження №3/515/1095/26) відносно ОСОБА_1 передано у провадження судді Дем`янової О.А.
Постановою судді Татарбунарського районного суду Одеської області Дем`янової О.А. від 16.06.2026 року справи об`єднані в одне провадження за №515/549/26 (провадження №3/515/1091/26).
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнала повністю, факту вчинення нею правопорушень не заперечила, визнала, що порушила встановлений законодавством строк для подання щорічних декларацій, просила призначити мінімальне покарання.
Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить притягнути її до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також подав Висновок щодо наявності в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, допитавши правопорушницю, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих їй адміністративних правопорушень, що підтверджуються такими доказами по справі: протоколом №384/2026 від 26.03.2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, з протоколом ознайомлена без зауважень, протокол підписала та отримала його другий примірник 26.03.2026 року; результатами пошуку документів-декларацій ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі декларацій, якими підтверджується факт подання нею щорічної декларації 30.12.2025 року; копією декларації ОСОБА_1 за 2021 рік із датою подання 30.12.2025 року о 18:32; рішенням 1 сесії VІІІ скликання Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області №2-VІІІ від 19.11.2020 року про початок повноважень депутатів Дивізійської сільської ради, зокрема, ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29.12.2025 року із викладенням обставин вчиненого нею правопорушення та визнанням вини; листом Управління інформаціно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції №71-03/4127/20 від 06.02.2020 року щодо зберігання декларацій в ІТС Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та їх автоматичного оприлюднення (за винятком конфіденційної інформації); листом Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції №47-10/57396-24 від 06.08.2024 року; рапортами ст. оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР НП України І.В.Яковлева від 20.01.2026 року згідно з якими ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП, по базі «ІІПС ОВС України» до адміністративної відповідальності не притягувалася; протоколом №385/2026 від 26.03.2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, з протоколом ознайомлена без зауважень, протокол підписала та отримала його другий примірник 26.03.2026 року; копією декларації ОСОБА_1 за 2022 рік із датою подання 30.12.2025 року о 18.38; протоколом №387/2026 від 26.03.2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, з протоколом ознайомлена без зауважень, протокол підписала та отримала його другий примірник 26.03.2026 року; копією декларації ОСОБА_1 за 2023 рік із датою подання 30.12.2025 року о 19:05; протоколом №386/2026 від 26.03.2026 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, з протоколом ознайомлена без зауважень, протокол підписала та отримала його другий примірник 26.03.2026 року; копією декларації ОСОБА_1 за 2024 рік із датою подання 30.12.2025 року о 19:09. Згідно з Висновком Білгород-Дністровської окружної прокуратури Одеської обласної прокуратури, наданим суду прокурором ОСОБА_2 депутат Дивізійської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області VІІІ скликання ОСОБА_1 , являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», несвоєчасно 30.12.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021,2022,2023,2024 роки, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинив правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до положень ст.9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнаються протиправні, винні (умисні або необережні) дії або бездіяльність, які посягають на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, а також встановлений порядок управління і які тягнуть за собою застосування адміністративно-правових санкцій.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно зі статтею 251 Кодексу доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Згідно зі ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до п.1 ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Дія Закону України «Про запобігання корупції» поширюється, зокрема, на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (п.1 ч.1 ст.3 Закону).
За змістом п.15 ст.1 цього Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Таким чином, депутат Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області ОСОБА_3 , повноваження якого розпочалися дня ухвалення Рішенням І сесії VІІІ скликання Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області №2-VІІІ від 19.11.2020 року «Про початок повноважень депутатів Дивізійської сільської ради», як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є суб`єктом декларування, тобто особою, яка згідно з вимогами п.15 ст.1 цього Закону зобов`язана подавати декларацію. Місцем вчинення правопорушення є Дивізійська сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, яка розташована за адресою: одеська область, Білгород-Дністровський район, с.Дивізія, вул.Миру, буд.100.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції»).
За змістом п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Однак, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов`язку, способу та терміну подачі декларацій, за відсутності поважних причин, у порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.п.2-7 Прикінцевих положень цього Закону, подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік-30.12.2025 року о 18:32, за 2022 рік-30.12.2025 року о 18:38, за 2023 рік-30.12.2025 року о 19:05, за 2024 рік-30.12.2025 року о 19:09.
Датою та часом вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є фактичний час і дата несвоєчасної подачі ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.
У своїх письмових поясненнях та у судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечувала факту несвоєчасної подачі щорічних декларацій за 2021,2022,2023 та 2024 роки, доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасної подачі декларацій суду не надала, вину визнала повністю.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи, дослідивши надані матеріали, допитавши правопорушницю, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За підтвердження події і складу адміністративних правопорушень, з метою виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності з урахуванням ст. 36 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи обставини справи, особу правопорушниці, яка розкаюється у вчиненому, беручи до уваги відсутність обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та запобігання вчиненню нею нових правопорушень, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 належить стягнути на користь держави судовий збір у сумі 665,60 грн.
Керуючись ст. ст.36, 40-1, ч.1 ст.172-6, ст.ст.283,284 КУпАП,суд,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) грн.
Штраф стягнути за наступними реквізитами: Татарбунарська міська ТГ, отримувач: ГУК в Од.обл./м.Татарбун./21081100, код ЄДРПОУ:37607526, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку: UA388999980313020106000015732, код КДБ: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір в розмірі 665,60 грн (шістсот шістдесят п`ять) грн 60 коп за наступними реквізитами: стягувач ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Згідно із статтями 307, 308 Кодексу штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду.
Строк пред`явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Суддя О.А.Дем`янова