Рішення № 137382647, 15.06.2026, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2026
Номер справи
320/5359/25
Номер документу
137382647
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2026 року м.Київ № 320/5359/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Шевченко А.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Антимонопольного комітету України за участю у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Комунального підприємства «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,

в с т а н о в и в:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі позивач та/або ФОП ОСОБА_1 ) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Антимонопольного комітету України (далі відповідач та/або Комітет), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Постійно діючої колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 13.08.2024 № 13709-о/пк-пз.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.02.2025 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Комунальне підприємство «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради (далі третя особа та/або КП «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради).

В обґрунтування позову позивач зазначає про застосування третьою особою дискримінаційного підходу при визначенні переможця процедури закупівлі, що не було враховано Комітетом при прийнятті рішення від 13.08.2024 № 13709-о/пк-пз. Також наголошує, що відповідач, приймаючи вказане рішення, застосував додаткові вимоги, які не передбачені тендерною документацією та технічним завданням до тендерної документації. Крім цього зазначає, що чинним законодавством не врегульовано сферу використання абонентських супутникових терміналів Starlink, тому дозвіл на надання такої послуги не передбачено. Відтак вважає, що ним надано документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції кваліфікаційним критеріям, які визначені тендерною документацією. Просить суд адміністративний позов задовольнити повністю.

Відповідач щодо задоволення адміністративного позову заперечив шляхом подання відзиву на позовну заяву. Представник Комітету наполягає, що рішення Постійно діючої колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 13.08.2024 № 13709-о/пк-пз прийнято в порядок, у спосіб та в межах наданих йому повноважень. При цьому наголошує, що умовами тендерної документації передбачено надання документу з конкретно визначеним обсягом інформації, а саме щодо права на надання електронної комунікаційної послуги «Технічне обслуговування обладнання для організації резервного каналу зв`язку та абонентська плата до стандартного пакету супутникового інтернету від Starlink». Позивач такі вимоги не виконав, що і стало підставою для відхилення його тендерної пропозиції. Під час розгляду скарги позивача Комітетом не встановлено обставин протиправності рішення замовника про відхилення тендерної пропозиції позивача, тому в задоволенні його скарги відмовлено.

Також представником відповідача подано заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, та в якій він просить суд здійснити розгляд адміністративної справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.06.2026 відмовлено у задоволенні заяви представника Антимонопольного комітету України про розгляд адміністративної справи № 320/5359/25 за правилами загального позовного провадження.

Третя особа відношення до позову не висловила, заяв та клопотань до суду не надходило, причини неподання письмових пояснень по суті позовних вимог суду не відомі.

Розглянувши подані документи та матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Комунальним підприємством «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради опубліковано оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-07-18-006691-a, вид предмета закупівлі: послуги; назва предмету закупівлі: послуги з організації резервного каналу зв`язку стандартного пакету супутникового інтернету; код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015: 72410000-7-Послуги провайдерів; лот 1 - Послуги з організації резервного каналу зв`язку стандартного пакету супутникового інтернету.

Рішенням уповноваженої особи Комунального підприємства «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради від 18.07.2024 № 0718-1 затверджено Тендерну документацію процедура відкриті торги (з особливостями), ДК 021:2015: 72410000-7 Послуги провайдерів, «Послуги з організації резервного каналу зв`язку стандартного пакету супутникового інтернету» (далі ТД та/або Документація).

Згідно з протоколом Комунального підприємства «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради від 27.07.2024 № 0727-1 за результатами розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП ОСОБА_1 в процедурі відкриті торги «Послуги з організації резервного каналу зв`язку стандартного пакету супутникового інтернету» встановлено, що 26.07.2024 на авторизованому майданчику оприлюднено вимогу щодо усунення невідповідностей тендерної пропозиції учасника закупівлі ФОП ОСОБА_1 код ЄДРПОУ НОМЕР_1 через автоматизований електронний майданчик.

Учасником не було усунуто невідповідність щодо вимоги відповідно до пункту 15 Додатку 8 до тендерної документації, з огляду на що третьою особою відповідно до пункту 44 постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» вирішено відхилити пропозицію учасника ФОП ОСОБА_1 до закупівлі «Послуги з організації резервного каналу зв`язку стандартного пакету супутникового інтернету», як таку, що не відповідає вимогам, викладеними в оголошені.

Не погоджуючись з рішенням замовника (третьої особи), позивач подав скаргу до Антимонопольного комітету України, за результатами розгляду якої рішенням Постійно діючої колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 13.08.2024 № 13709-о/пк-пз постановлено відмовити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) у задоволенні скарги від 31.07.2024 № UA-2024-07-18-006691-а.а2 (далі оскаржуване та/або спірне рішення).

Позивач не погоджується зі спірним рішенням, з огляду на що звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад визначає Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі Закон № 922-VIII).

Згідно з пунктами 17, 30, 31, 32, 33, 39 частини першої статті 1 Закону № 922-VIII орган оскарження - Антимонопольний комітет України; суб`єкт оскарження в органі оскарження (далі - суб`єкт оскарження) - фізична чи юридична особа, яка звернулася до органу оскарження з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи; тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель; тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації; частина предмета закупівлі (лот) - визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 13 Закону № 922-VIII закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур, зокрема відкриті торги.

Одночасно порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі - закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі - замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі Особливості).

Згідно з частиною першою статті 18 Закону № 922-VIII Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, пов`язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює Комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель та здійснює інші повноваження, визначені цим Законом та Законом України «Про Антимонопольний комітет України». Рішення Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель ухвалюються від імені Антимонопольного комітету України.

Повноваження, порядок утворення та функціонування Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановлюються відповідно до цього Закону та Закону України «Про Антимонопольний комітет України».

Відповідно до пункту 55 Особливостей встановлено, що оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону з урахуванням цих особливостей.

Згідно зі статтею 22 Закону № 922-VIII тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав.

У тендерній документації зазначаються такі відомості, зокрема, один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Тендерна документація може містити правила зазначення в договорі про закупівлю грошового еквівалента в національній чи іноземній валюті за офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату проведення електронного аукціону.

Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Абзацом 1 частини першої статті 26 Закону № 922-VIII встановлено, що тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Аналогічні положення закріплені в абзаці 2 пункту 31 Особливостей.

Досліджуючи правові підстави відхилення тендерної пропозиції фізичної

особи-підприємця ОСОБА_1 у взаємозв`язку з висновками, викладеними Комітетом у спірному рішенні, суд враховує наступне.

Відповідно до підпункту 4.1 пункту 4 розділу І ТД предметом закупівлі є: ДК 021:2015: 72410000-7 Послуги провайдерів Послуги з організації резервного каналу зв`язку стандартного пакету супутникового інтернету.

Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ ТД тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 Особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію.

Всі визначені цією тендерною документацією документи тендерної пропозиції завантажуються в електронну систему закупівель у вигляді скан-копій та/або електронних документів придатних для машинозчитування (файли з розширенням «..pdf.», «..jpeg.», «..docx», «..xlsx» тощо), зміст та вигляд яких повинен відповідати оригіналам відповідних документів, згідно яких виготовляються такі скан-копії.

Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ ТД згідно з умовами цієї тендерної документації, учасник подає у складі пропозиції документи та інформацію, що підтверджують його відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону, вимогам, встановленим пунктом 47 Особливостей.

Замовник установлює кваліфікаційні критерії, зокрема, підтвердження відповідності учасника вимогам замовника визначені у Додатку 8 до тендерної документації.

Пунктом 15 Додатку 8 до ТД регламентовано, що учасник має надати у складі тендерної пропозиції Витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг на право надання електронної комунікаційної послуги «Технічне обслуговування обладнання для організації резервного каналу зв`язку та абонентська плата до стандартного пакету супутникового інтернету від Starlink».

Згідно з пунктом 43 Особливостей якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника процедури закупівлі більше ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції.

Відповідно до підпункту 1 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли учасник процедури закупівлі не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї тендерної пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі (його найменування, марку, модель тощо) під час виправлення виявлених замовником невідповідностей, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Отже, у разі виявлення невідповідностей у тендерній пропозиції учасника процедури закупівлі, замовнику необхідно встановити, чи підпадають вони під визначення, встановлене пунктом 43 Особливостей.

Аналізуючи наведене суд доходить до висновку, що під таке визначення підпадають всі невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, окрім двох випадків: відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; відсутності та/або невідповідності документів, які стосуються безпосередньо предмета закупівлі, його технічних, якісних та кількісних характеристик.

Судом встановлено та не заперечувалось сторонами, що Комунальним підприємством «Інфо-Рада-Дніпро» оприлюднено вимогу про усунення невідповідностей, в якій, зокрема, зазначено:

«…

Відповідно п. 15 додатку 8 до тендерної документації, згідно вимог: 2. Учасник надає: Витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг на право надання електронної комунікаційної послуги «Технічне обслуговування обладнання для організації резервного каналу зв`язку та абонентська плата до стандартного пакету супутникового інтернету від Starlink» - документ «Витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг №104-6584/104 від 27.10.2023» не відповідає вимозі.

На виконання наведеної вище вимоги про усунення невідповідностей позивачем на веб-порталі Уповноваженого органу розміщені наступні документи:

- Довідка від 26.07.2024 № 2438 (файл Довідка про ліцензування) про наступне: «Я, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , є постачальником електронних комунікаційних мереж та послуг, запис в реєстрі НКЕК №4006. Цим підтверджую, що види діяльності, які здійснює згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, не підлягають сертифікації, та відсутня необхідність в отриманні дозволу чи ліцензії, оскільки вони не входять до Переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлені статтею 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» № 222-VIII від 02.03.2015. Також повідомляємо, що діяльність ОСОБА_1 не потребує ще будь-яких дозволів, висновків рішень, погоджень або інших документів визначених Законом України. Витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг № 4006 додається окремо (файл Довідка про ліцензування);

- витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг від 27.10.2023 № 104-6584/104 (файл Витяг провайдерів Лахнова Віктора Григоровича).».

Суд зауважує, що спірним питанням, яке підлягає з`ясуванню у цій справі, є встановлення, чи витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг від 27.10.2023 № 104-6584/104 (далі Витяг з реєстру) передбачає право на надання електронної комунікаційної послуги «Технічне обслуговування обладнання для організації резервного каналу зв`язку та абонентська плата до стандартного пакету супутникового інтернету від Starlink.».

Так, правові та організаційні основи державної політики у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра, а також права, обов`язки та відповідальність фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у відповідній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами визначає Закон України «Про електронні комунікації» від 16.12.2020 № 1089-IX (далі Закон № 1089-IX).

Згідно з пунктами 25, 26, 27, 54, 80 частини першої статті 1 згаданого закону електронна комунікаційна мережа - комплекс технічних засобів електронних комунікацій та споруд, призначених для надання електронних комунікаційних послуг; електронна комунікаційна мережа загального користування - електронна комунікаційна мережа, доступ до якої відкритий для всіх кінцевих користувачів послуг; електронна комунікаційна послуга - послуга, що полягає в прийманні та/або передачі інформації через електронні комунікаційні мережі, крім послуг з редакційним контролем змісту інформації, що передається за допомогою електронних комунікаційних мереж і послуг; мережа Інтернет (Інтернет) - глобальна електронна комунікаційна мережа, що призначена для передачі даних та складається з фізично та логічно взаємоз`єднаних окремих електронних комунікаційних мереж, взаємодія яких базується на використанні єдиного адресного простору та на використанні інтернет-протоколів, визначених міжнародними стандартами; послуга доступу до мережі Інтернет - електронна комунікаційна послуга, що забезпечує доступ до мережі Інтернет і можливість логічного з`єднання з кінцевими точками мережі Інтернет незалежно від технології, що застосовується в електронній комунікаційній мережі, і кінцевого (термінального) обладнання, що використовується.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 6 Закону № 1089-IX центральний орган виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра відповідальний за здійснення таких повноважень, зокрема, розроблення та затвердження нормативно-правових актів з питань, що належать до його повноважень відповідно до цього Закону.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку від 20.04.2022 № 30 (у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку від 21.09.2022 № 168) затверджено Орієнтовний перелік видів електронних комунікаційних послуг (далі Перелік).

Переліком, серед іншого, визначено наступні коди електронних комунікаційних послуг:

1) IA.S1 - послуга доступу до мережі Інтернет це послуга, що забезпечує доступ до мережі Інтернет і можливість логічного з`єднання з кінцевими точками мережі Інтернет незалежно від технології, що застосовується в електронній комунікаційній мережі, і кінцевого (термінального) обладнання, що використовується. У тому числі послуга широкосмугового доступу до мережі Інтернет - послуга із швидкістю передачі даних, не меншою, ніж визначена законодавством, та без застосування систем з комутацією каналів; мережа - власна або на підставі договору з постачальником мереж. Може передбачати користування радіочастотним спектром, безпосереднє фізичне/логічне взаємоз`єднання мережі постачальника електронних комунікаційних послуг з мережами постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг інших держав.

2) OS.S1 - послуга технічного обслуговування і експлуатації електронних комунікаційних мереж - послуга з підтримки у працездатному стані обладнання електронних комунікаційних мереж в процесі його експлуатації, при якому воно здатне виконувати задані функції, зберігаючи задані значення параметрів у межах, які встановлені в нормативно-технічній документації; експлуатації електронних комунікаційних мереж; мережа: мобільного зв`язку, фіксованого зв`язку, безпроводового доступу, супутникового зв`язку.

Аналізуючи викладене, суд доходить до висновку, що електронна комунікаційна послуга «послуга доступу до мережі Інтернет» та «послуга технічного обслуговування і експлуатації електронних комунікаційних мереж» є різними за своєю суттю електронними комунікаційними послугами й мають різні коди таких послуг.

Суд зауважує, що в наданому позивачем (учасником процедури закупівлі) Витягу з реєстру відображено код електронної комунікаційної послуги, яку він, як постачальник електронних комунікаційних послуг, надає, а саме: IA.S1.

Тобто, відповідно до Витягу з реєстру позивач надає послуги з доступу до мережі Інтернет, що включають в себе забезпечення доступу до мережі Інтернет і можливість логічного з`єднання з кінцевими точками мережі Інтернет незалежно від технології, що застосовується в електронній комунікаційній мережі, і кінцевого (термінального) обладнання, що використовується.

Разом з цим, Витяг з реєстру не передбачає надання позивачем послуги технічного обслуговування і експлуатації електронних комунікаційних мереж.

За таких обставин суд вважає вірними висновки третьої особи, що позивачем як учасником публічної закупівлі, не було усунуто невідповідність щодо вимоги відповідно до пункту 15 Додатку 8 ТД. Тому висновки відповідача стосовно правомірності відхилення тендерної пропозиції позивача за наведених підстав є обґрунтованими.

Одночасно суд при вирішення спору по суті відхиляє доводи позивача, що спірне рішення Комітету побудовано із посиланням на додаткові вимоги, які не передбачені ТД та суперечать чинному законодавству, з огляду на таке.

Як вже було зазначено вище, умовами пункту 15 Додатку 8 ТД передбачено надання учасником Витягу з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг на право надання електронної комунікаційної послуги «Технічне обслуговування обладнання для організації резервного каналу зв`язку та абонентська плата до стандартного пакету супутникового інтернету від Starlink».

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку від 20.04.2022 № 30, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 травня 2022 року за № 502/37838 (у редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин) затверджено Порядок ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг (далі Порядок), який встановлює процедуру подання повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій (далі - Повідомлення) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку (далі - НКЕК), та ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг (далі - Реєстр).

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Порядку суб`єкти господарювання, які мають намір здійснювати господарську діяльність як постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг, повинні протягом місяця від початку такої діяльності надіслати до НКЕК Повідомлення.

Відповідно до підпунктів 7, 8 пункту 4 розділу ІІ Порядку повідомлення надсилається шляхом заповнення електронної форми на електронній регуляторній платформі із застосуванням засобу кваліфікованого електронного підпису та має містити таку інформацію: територія, на якій здійснюється діяльність у сфері електронних комунікацій. Інформація зазначається згідно з Державним класифікатором об`єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) та вноситься шляхом проставляння відмітки навпроти відповідних адміністративно-територіальних одиниць КОАТУУ; вид та опис електронних комунікаційних послуг. Інформація вноситься до Повідомлення шляхом проставляння відмітки навпроти найменування відповідного виду послуг чи доступу. У разі відсутності в орієнтовному переліку видів електронних комунікаційних послуг, затвердженому НКЕК, послуги, яку надає суб`єкт господарювання, вид та опис такої послуги надаються в довільній формі.

Додатком 1 до Порядку затверджено Перелік набору даних, що містяться у реєстрі постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг (Форма реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг).

Згідно з пунктом 8 Додатку 1 до Порядку до реєстру вносяться дані про електронні комунікаційні мережі та послуги, що надаються: код електронної комунікаційної мережі та/або послуги; вид електронної комунікаційної мережі та/або послуги.

Отже, код електронної комунікаційної мережі та/або послуги відображається в Реєстрі з урахування відповідного Переліку.

За таких обставин суд висновує, що відсутність у ТД та додатків до ТД інформації щодо коду виду електронної комунікаційної послуги не вказує на витребування замовником документів, які не передбачені чинним законодавства, оскільки коди виду електронної комунікації є складовою даних Реєстру.

Також суд не бере до уваги посилання позивача на відсутність нормативного регулювання в законодавстві України у сфері використання абонентських супутникових терміналів Starlink, оскільки умовами ТД вимагалось саме надання документів про наявність права надання електронної комунікаційної послуги «Технічне обслуговування обладнання для організації резервного каналу зв`язку та абонентська плата до стандартного пакету супутникового інтернету від Starlink».

З приводу тверджень позивача, що переможцем процедури закупівлі ФОП ОСОБА_2 надано аналогічні документи які свідчать про застосування замовником (третьою особою) дискримінаційного підходу при визначенні переможця процедури закупівлі, суд звертає увага на таке.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5 Закону № 922-VIII закупівлі здійснюються за такими принципами: недискримінація учасників та рівне ставлення до них.

Судом встановлено, що у складі тендерної пропозиції ФОП ОСОБА_2 надано Витяг з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг від 04.04.2024 № 104-2377/104, відповідно до якого ФОП ОСОБА_2 надає наступні електронні комунікаційні послуги:

IA.S1 Послуга, що забезпечує доступ до мережі Інтернет і можливість логічного з`єднання з кінцевими точками мережі Інтернет незалежно від технології, що застосовується в електронній комунікаційній мережі, і кінцевого (термінального) обладнання, що використовується. У тому числі послуга широкосмугового доступу до мережі Інтернет. З використанням мережі: супутникового зв`язку; (власної мережі);

OS.S1 Послуга з підтримки у працездатному стані обладнання електронних комунікаційних мереж в процесі його експлуатації, при якому воно здатне виконувати задані функції, зберігаючи задані значення параметрів у межах, які встановлені в нормативно-технічній документації; експлуатація електронних комунікаційних мереж: інших постачальників електронних комунікаційних мережі інших суб`єктів господарювання. З використанням мережі: фіксованого зв`язку; безпроводового доступу; супутникового зв`язку;

AN.S1 Технічне обслуговування обладнання для організації резервного каналу зв`язку та абонентська плата до стандартного пакету супутникового інтернету від Starlink З використанням мережі: супутникового зв`язку; (на підставі договору з постачальником мережі).

Отже, суд вважає відсутніми правові підстави стверджувати про застосування третьою особою дискримінаційного підходу при визначені переможця процедури закупівлі.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідач належними та допустимими доказами довів правомірність прийнятого ним рішення.

З урахуванням системного аналізу правових норм, наведених вище, досліджених судом доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Інші доводи та заперечення сторін не спростовують вище викладеного судом та не мають визначального значення для вирішення спору по суті.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

у задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Шевченко А.В.