Єдиний державний реєстр судових рішень
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-58, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
09.06.2026м. ДніпроСправа № 904/1152/26
за заявою Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, ідентифікаційний номер юридичної особи 44116011)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "САГТРАНС" (49094, м.Дніпро, вул.Мандриківська, буд.66, ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713)
про визнання грошових вимог
Суддя Суховаров А.В.
секретар судового засідання Піхтін Д.С.
Представники:
від кредитора: не з`явився
від боржника: не з`явився
в засіданні приймали участь: Міщук А.Ю., свідоцтво №2167 від 10.07.25, розпорядник майна
ВСТАНОВИВ:
Адвокатське об`єднання "Альфа" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс" (49094, м.Дніпро, вул.Мандриківська, буд.66, ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713).
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.03.2026 відкрито провадження у справі №904/1152/26 за заявою Адвокатського об`єднання "Альфа" (49000, м.Дніпро, Запорізьке шосе, буд.32-А, приміщення 203, ідентифікаційний номер юридичної особи 39299758) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс" (49094, м.Дніпро, вул.Мандриківська, буд.66, ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713) про визнання банкрутом; визнано грошові вимоги Адвокатського об`єднання "Альфа" на суму 605 029,50грн. (4 черга задоволення) та на суму 104 447,00грн. (1 черга задоволення); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію) згідно ст.41 Кодексу України з процедур банкрутства; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 10.09.2026; призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс" (49094, м.Дніпро, вул.Мандриківська, буд.66, ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713) арбітражного керуючого Міщук Альону Юріївну, свідоцтво №2167 від 10.07.25 (49006, м.Дніпро, вул.Надії Алексєєнко, буд. 25, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ); зобов`язано розпорядника майна Міщук А.Ю. надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог в порядку ч.3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства направити до господарському суду в строк до 06.05.2026; призначено попереднє засідання суду на 21.05.2026.
На виконання ухвали суду від 24.03.2026, господарський суд опублікував повідомлення на веб-сайті Верховного Суду України в мережі Інтернет за №78847 від 25.03.2026 про відкриття провадження по справі №904/1152/26 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "САГТРАНС" (49094, м.Дніпро, вул.Мандриківська, буд.66, ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713).
22.04.2026 до Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Головного управління ДПС у м.Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс" про визнання грошових вимог у розмірі 349 247,10 грн.
Ухвалою суду від 04.05.2026 прийнято до розгляду заяву Головного управління ДПС у м.Києві про грошові вимоги на суму 349 247,10 грн. до Товариства з обмеженою відповідальністю "САГТРАНС" (49094, м.Дніпро, вул.Мандриківська, буд.66, ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713) у справі №904/1152/26; призначено розгляд заяви в попередньому судовому засіданні 21.05.2026; зобов`язано розпорядника майна Міщук А.Ю. та боржнику надати господарському суду відомості про результати розгляду грошових вимог Головного управління ДПС у м.Києві.
04.05.2026 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна Міщук А.Ю. надійшло повідомлення (вх.№21292/26 від 04.05.2026) про розгляд грошових вимог Головного управління ДПС у м.Києві, відповідно до якого розпорядник майна вказує про відсутність доказів на підтвердження виникнення та існування заявленого розміру заборгованості. Також, розпорядник майна вказує, що кредитором не наданого обґрунтованих розрахунків сум вимог із зазначенням назви та розміру її складових, не зазначено та структурно не конкретизовано складові заявленої заборгованості до боржника у загальному розмірі 349 247, 10 грн. За викладених обставин, розпорядник майна зазначає про відсутність у нього можливості зробити однозначний висновок про доведеність грошових вимог кредитора до боржника належними, достатніми та допустимими доказами, тому грошові вимоги кредитора на суму 349 247, 10 грн. відхиляються розпорядником майна в повному обсязі.
Ухвалою суду від 21.05.2026 відкладено розгляд заяви на 09.06.2026.
01.06.2026 до суду через систему "Електронний суд" надійшли заперечення Головного управління ДПС у м.Києві на повідомлення розпорядника майна, за змістом яких кредитор зазначає про безпідставність тверджень розпорядника майна на щодо відсутності доказів на підтвердження заявлених грошових вимог, оскільки кредитором долучено докази на підтвердження наявності заборгованості, розміру заборгованості, зокрема, довідку про заборгованість, детальний розрахунок заборгованості, ІКП боржника із відображенням дати, коду, детального опису та суми операції, в тому числі нарахування пені та штрафу, що підтверджує факт існування податкового боргу та його розмір. Також, кредитор зазначає, що до матеріалів справи долучено ППР з податку на прибуток підприємств та акт. на підставі якого її винесено. Враховуючи викладене, та факт ухвалення рішення суду про прийняття до розгляду заяви Головного управління ДПС у м.Києві з грошовими вимогами до боржника, кредитор вважає твердження розпорядника майна про відсутність доказів на підтвердження наявності грошових вимог до боржника, необґрунтованими та такими, що спростовуються матеріалами справи.
Боржник та кредитор не забезпечили явку уповноважених представників в засідання 09.06.2026, про розгляд справи повідомлені належним чином, що підтверджується довідками про доставляння ухвали суду від 21.05.2026 в електронний кабінет кредиторів 25.05.2026.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши розпорядника майна, господарський суд встановив.
На податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області перебуває Товариство з обмеженою відповідальністю "Сагтранс" (ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713).
Згідно п. 1 р. ІІ Порядку ведення органами ДФС України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 травня 2016 за № 751/28881 (далі Наказ № 422) з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками.
Відповідно до п.1 розділу ІІ Наказу № 422, ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
З 05.04.2021 набрав чинності Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5, далі Наказ № 5, який містить аналогічні норми тим, що визначені Наказом № 422 .
Зокрема, підпунктом 1 пункту 1 розділу ІІ Наказу № 5 зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум і платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.
На час розгляду заяви кредитора в інтегрованих картках платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс" обліковується заборгованість на загальну суму 349 247, 10 грн. з податку на прибуток підприємств у розмірі 349 247, 10 грн. (штрафна санкція 247 956, 06 грн., пеня 101 291,04 грн.).
За змістом наданих матеріалів, заявником долучено акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 02.11.2023 №70714/Ж5/26-15-07-03-04-21, розрахунок заборгованості, податкове повідомлення-рішення від 07.11.2023 №69316/26-15-07-03-04-25, докази направлення податкового повідомлення-рішення боржнику.
Відповідно до п.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Приписами п.58.2 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Пунктом 15.1 ст.15 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим кодексом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.14.1.39 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до положень п.п. 41.1, 41.2 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно з п.п.19.3 ст.19 Податкового кодексу України державні податкові інспекції здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об`єктів оподаткування та об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пп. 129.1.1, 129.1.3 п. 129.1, пп. 129.3.3 п. 129.3 ст. 129 ПК України нарахування пені розпочинається:
при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов`язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов`язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов`язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов`язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.
Нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті) у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
Згідно висновків, викладених в постанові від 17.01.2024 по справі №903/51/20. Верховний Суд зазначив, що положеннями податкового законодавства визначено обов`язок платника податків подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню та обов`язок самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПК України для подання податкової декларації. Отже, для цілей розгляду грошових вимог податкового органу до боржника у справі про банкрутство та кваліфікації їх як конкурсних чи поточних, моментом виникнення грошових вимог податкового органу в розумінні Кодексу України з процедур банкрутства слід вважати перший день несплати боржником податку, що настає за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації за відповідним податком.
Таким чином, судова палата для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду не погоджується із висновками судів попередніх інстанцій про відхилення грошових вимог податкового органу з тих підстав, що грошове зобов`язання боржника щодо сплати податкових платежів за податковими повідомленнями-рішеннями настає з наступного дня, що настає за днем їх отримання, тобто в цій справі вже після визнання ТОВ "АВТО-ІЗІ" банкрутом.
У даному випадку, судам належало встановити момент виникнення грошових вимог податкового органу за кожним несплаченим божником та заявленим контролюючим органом податком, який (момент) пов`язується із першим днем несплати боржником податку, що настає за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України, для подання податкової декларації.".
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість боржника перед кредитором, до складу якої включено штраф відповідно до податкового повідомлення-рішення від 07.11.2023 та пеню за період з 23.11.2023 по 24.03.2026, виникла до відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс".
Дослідивши подані матеріали, господарський суд зазначає, що до матеріалів заяви долучено докази на підтвердження наявності заборгованості боржника перед кредитором на суму 349 247, 10 грн., докази скасування податкового повідомлення-рішення відсутні, тому господарський суд дійшов висновку щодо обґрунтованості вимог кредитора.
Разом з тим, за наявності у розпорядника майна сумнівів в частині належного обґрунтування грошових вимог до боржника, розпорядник майна не обмежений у правах щодо витребування у кредитора доказів, які, згідно тверджень розпорядника майна, нададуть йому змогу зробити висновок про доведеність грошових вимог. Поряд з цим, враховуючи обґрунтованість грошових вимог, наявні підстави для визнання заборгованості боржника перед кредитором на суму 349 247, 10 грн., в той час як відповідні заперечення розпорядника майна відхиляються судом.
Відповідно до ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства заінтересовані особи стосовно боржника - юридична особа, створена за участю боржника, юридична особа, що здійснює або протягом останніх трьох років здійснювала контроль над боржником, юридична або фізична особа, контроль над якою здійснює або протягом останніх трьох років здійснював боржник, юридична особа, з якою боржник перебуває або протягом останніх трьох років перебував під контролем третьої особи, власники (учасники, акціонери) боржника, керівник боржника, особи, які входять до складу органів управління боржника, головний бухгалтер (бухгалтер) боржника, у тому числі звільнені з роботи за три роки до відкриття провадження у справі про банкрутство; особи, з якими чи на користь яких боржник вчиняв правочини з відчуження майна боржника, які не відповідають критеріям розумності (економічної доцільності, наявності ділової мети) та добросовісності; сторона фраудаторного правочину, вчиненого боржником, або правочину, який згідно із статтею 42 цього Кодексу визнано недійсним; а також особи, які перебувають у родинних стосунках із зазначеними особами та фізичною особою - боржником, а саме: подружжя та їхні діти, батьки, брати, сестри, онуки, а також інші особи, стосовно яких наявні обґрунтовані підстави вважати їх заінтересованими. Для цілей цього Кодексу заінтересованими особами стосовно арбітражного керуючого чи кредиторів визнаються особи в такому самому значенні, як і заінтересовані особи стосовно боржника. Кредитор є заінтересованим стосовно боржника також у разі, якщо він протягом шести місяців до дати відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або процедури превентивної реструктуризації прямо чи опосередковано набув право вимоги до боржника від кредитора, заінтересованого стосовно боржника.
За результатом розгляду кредиторських вимог судом встановлено відсутність ознак заінтересованості кредитора щодо боржника, у зв`язку із чим до кредитора не застосовуються наслідки передбачені абз.13 ч.2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства.
Окрім викладеного, кредитором сплачено судовий збір за подання заяви з грошовими вимогами до боржника у розмірі 5 324,80 грн., який підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів до першої черги задоволення.
За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника
Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.4 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
З огляду на обґрунтованість вимог заяви Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка подана в межах строку, визначеного приписами ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання конкурсним кредитором Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс", які підлягають погашенню у наступному порядку:
- 1 черга - 5 324, 80 грн. (витрати по сплаті судового збору);
- 6 черга - 349 247, 10 грн. (штраф, пеня).
Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -
УХВАЛИВ:
Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, ідентифікаційний номер юридичної особи 44116011) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сагтранс" (49094, м.Дніпро, вул.Мандриківська, буд.66, ідентифікаційний номер юридичної особи 38865713) на суму 5 324, 80 грн. (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, 349 247, 10 грн. (штраф, пеня) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили 09.06.2026.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено 15.06.2026.
Суддя А.В. Суховаров