Постанова № 137255234, 09.06.2026, Кіцманський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
09.06.2026
Номер справи
718/1345/26
Номер документу
137255234
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа№ 718/1345/26

Провадження№ 3/718/150/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" червня 2026 р. м. Кіцмань Чернівецька область

Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли із Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця за національністю, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 27.03.1996 року, працюючого головою Ставчанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, за ст.188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

До Кіцманського районного суду Чернівецької області 29.04.2026 року надійшли матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення №8 від 27.04.2026 року, відповідно до змісту якого на виконання вимог статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» працівниками регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області, з метою моніторингу стану додержання прав і свобод дітей, які потребують надання соціальних послуг, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та отримання ними соціальної підтримки, соціальних послуг', 29.01.2026 здійснено моніторинговий візит до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ставчанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області , у ході якого встановлено порушення прав дітей, усунення яких потребує невідкладного реагування відповідних органів.

За результатами моніторингового відвідування Центру та у зв`язку з виявленими порушеннями прав дітей Ставчанської територіальної громади, згідно з частиною третьою статті 15 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» сформовано акт реагування Уповноваженого -- Подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 20.02.2026 № 2480.2/26/53 та направлено для негайного виконання, зокрема, до Ставчанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області .

Згідно з вимогами Подання від 20.02.2026 № 2480.2/26/53 Ставчанська сільська рада повинна повідомити про результати розгляду подання та вжиті заходи у місячний строк, а саме до 23.03.2026 та щомісяця інформувати про подальше усунення недоліків до повного виконання вимог цього подання.

Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області у зв`язку з тим, що станом на 23.03.2026 від Ставчанської сільської ради не надійшло листа з інформуванням щодо стану виконання Подання від 20.02.2026 № 2480.2/26/53, направлено лист до Ставчанського сільського голови від 21.04.2026 № 6106.2/26/53 з вимогою прибути 27 квітня 2026 року о 11 год. 00 хв. до громадської приймальні Уповноваженого у Чернівецькій області за адресою: вул. Героїв Майдану, 60, м. Чернівці, 58001 для надання пояснень і складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого статтею 188-40 КУпАП.

Згідно з відкритих відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань головою Ставчанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області (код ЄДРПОУ 04417547) є ОСОБА_1 .

Враховуючи вищевикладене та той факт, що ОСОБА_1 не виконав законних вимог Уповноваженого, то таким чином в його діях як голови Ставчанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 18840 КУпАП - невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Голова Ставчанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області ОСОБА_1 в судовому засіданні частково визнав вину у вчиненому правопорушенні, вказуючи на те, що працівниками сільської ради були вжиті заходи щодо зауважень за результатом моніторингового візиту, однак відповідь скерована не за тією адресою.

Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 188-40 КУпАП.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин по справі.

При розгляді кожної справи суддя зобов`язаний з`ясувати обставини, передбачені ст. 280 КУпАП, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі статтею 188-40 КУпАП невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 8-1 статті 255 КУпАП уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема, за статтею 188-40 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-40 КУпАП, доведена матеріалами справи, а саме:

відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 27.04.2026 року;

поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, згідно якого вбачаються недоліки, які повинні бути усунуті Ставчанською сільською радою;

звітом за результатами моніторингового відвідування щодо додержання прав дитини у Комунальній установі «ЦНАП» Станвчанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області;

зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яке адресоване Ставчанському сільському голові ОСОБА_1 .

Докази, наявні в матеріалах справи, та відсутність об`єктивних перешкод для виконання вимог представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини підтверджують склад адміністративного правопорушення, адже особа притягується до адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог уповноваженого з прав людини. Жодних доводів щодо неможливості виконати його вимоги, не наведено.

Враховуючи наведені докази в їх сукупності, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою кваліфіковані його дії.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно Закону України "Про судовий збір" до стягнення із ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп.

На підставі ст. 188-40 КУпАП, керуючись ст. 33, 283, 284 КУпАП,-

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-40 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп. (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Відповідно до вимог ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.

Суддя Кіцманського

районного суду: Л.О. Масюк