Постанова № 13722568, 02.02.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.02.2011
Номер справи
2а-10475/10/0870
Номер документу
13722568
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2011 року Справа № 2а-10475/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіТатаринова Д.В.

при секретаріСандига В.М.

розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя,

до: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя,

про: стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

за участю представників:

від позивача: Радова С.О. (довіреність №19690/10/10 від 30.11.2010 року)

від відповідача: ОСОБА_1 (паспорт НОМЕР_6 від 01.08.1996 року)

ВСТАНОВИВ:

17 грудня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя до Приватного підприємця ОСОБА_1, у якому позивач просить стягнути з відповідача суму штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг у розмірі 7839, 04 грн.

У судовому засідання представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, з підстав, викладених у позовній заяві та просить задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.

Судом встановлено, що ПП ОСОБА_1 (код НОМЕР_2) зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності фізична особа Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 06 листопада 2006 року за НОМЕР_7.

Як свідчать матеріали справи, відповідач має заборгованість перед бюджетом за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг у розмірі 7839, 04 грн.

Податковий борг перед бюджетом виник на підставі проведених працівниками ДПІ у Ленінському районі перевірок господарської одиниці кіоску, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, який належить субєкту господарської діяльності ПП ОСОБА_1, за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акти перевірки № 0049/08/28/23/2551714781 від 09 лютого 2010 року та №0372/08/23/2551714781 від 08 жовтня 2010 року.

Під час проведення перевірки встановлено порушення п. 9, 12, 13, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06 липня 1995 року, а саме: невиконання щоденного друку 3-х фіскальних чеків та не зберігання їх в КОРО, порушення порядку ведення обліку товарів за місцем реалізації, невідповідність суми готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО.

На підставі матеріалів перевірки керуючись положеннями ст. 17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06 липня 1995 року, ДПІ у Ленінському районі прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000512304 від 17 лютого 2010 року на суму 1700, 00 грн., № 0000502304 на суму 3464, 35 грн. та № 0004012304 від 19 жовтня 2010 року на суму 3174, 69 грн.

Як свідчать матеріали справи, зазначені рішення отримані відповідачем особисто під підпис. Вказані рішення відповідачем не оскаржувались ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 ХІІ від 4 грудня 1990 року завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 4 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на проведення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Пунктом 11 ст. 11 Закону України № 509 від 04 грудня 1990 року «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані:

9)щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За вищезазначені порушення передбачена відповідальність ст.17, 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтею 17 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Заборгованість в сумі 7839, 04 грн., яка нарахована відповідно до рішень про застосування штрафних санкцій № 0000512304, № 0000502304 від 17 лютого 2010 року та № 0004012304 від 19 жовтня 2010 року на момент розгляду справи, в адміністративному та судовому порядку не оскаржена, в установлений законом термін в добровільному порядку сума не погашена.

У разі несплати названих санкцій, податкова має право на звернення до суду відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України.

Отже, посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.

На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 7839, 04 грн. доведеними, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки на час розгляду справи в суді відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 7839, 69 грн. є законними та підтвердженими зібраними у справі доказами.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 ((ЄДРПОУ НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Ленінського району штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 7839, 04 грн., у тому числі:

на (р/р 31119104700006, код платежу 21080900 , одержувач - Державний бюджет Ленінського району, ЄДРПОУ 34677103, МФО 813015, Банк ГУДКУ у Запорізькій області) у розмірі 6139 (шість тисяч сто тридцять девять гривень) 04 коп.

на (р/р 31117106700006, код платежу 21081111, одержувач - Державний бюджет Ленінського району, ЄДРПОУ 34677103, МФО 813015, Банк ГУДКУ у Запорізькій області, у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 07 лютого 2011 року.

Суддя Д.В.Татаринов