Ухвала суду № 137224524, 01.06.2026, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
01.06.2026
Номер справи
915/1807/23
Номер документу
137224524
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

УХВАЛА

01 червня 2026 року Справа № 915/1807/23

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,

при секретарі судового засідання Матвєєвій А.В.,

представники учасників справи в судове засідання не з`явилися,

розглянувши матеріали справи

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410)

кредитор: Головне управління ДПС у Миколаївській області (м. Миколаїв вул. Героїв Рятувальників, 6, код ЄДРПОУ 44104027)

ліквідатор: арбітражний керуючий Безабчук Алла Володимирівна,

установив:

У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/1807/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія.

13.05.2026 ліквідатором подано до господарського суду звіт про ліквідаційну процедуру та ліквідаційний баланс банкрута станом на 30.04.2026.

Ліквідатор просить суд:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.

2. Ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (код ЄДРПОУ 38751410).

Ухвалою суду від 15.05.2026 судове засідання для розгляду звіт ліквідатора про ліквідаційну процедуру та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія призначено на 01 червня 2026 року о 09:30.

Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, правом участі у судовому засіданні не скористались.

Заявою від 31.05.2026 ліквідатор Безабчук А.В. просить суд здійснювати розгляд справи без її участі.

Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України участь в судових засіданнях учасників справи - це право, а не обов`язок, якщо інше не визначено законом.

Явка представників сторін у судове засідання, призначене на 01.06.2026, не визнавалась судом обов`язковою, про наявність у сторін доказів, які відсутні у матеріалах справи та без дослідження яких неможливо розглянути справу, суду не повідомлялося.

З огляду на відсутність перешкод для розгляду справи, достатність матеріалів справи для розгляду та прийняття відповідного рішення, суд вважає за можливе розглянути звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута в даному судовому засіданні.

Відповідно до змісту статті 233 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), за результатами проведення судового засідання, судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали суду без її проголошення.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши звіт ліквідатора з доданими до нього документами та ліквідаційний баланс банкрута, суд дійшов таких висновків.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 19.01.2024 відкрито провадження у справі № 915/1807/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410), введено процедуру розпорядження майном боржника з 19.01.2024 на строк до 170 календарних днів, призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Прохорова Володимира Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1450 від 08.07.2013, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).

Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство опубліковано 19.01.2024 №72308.

22.05.2024 за результатами попереднього засідання суд постановив: заяви Головного управління ДПС у Миколаївській області від 16.02.2024 та від 11.04.2024 про визнання додаткових грошових вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (код ЄДРПОУ 38751410) задовольнити.

2. Визнати вимоги кредитора Головного управління ДПС у Миколаївській області (м. Миколаїв вул. Лягіна, 6, код ЄДРПОУ 44104027) до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410) в сумі 1 821 954,63 грн - штрафи, пені (шоста черга).

3. Визнати вимоги кредитора Головного управління ДПС у Миколаївській області (м. Миколаїв вул. Лягіна, 6, код ЄДРПОУ 44104027) до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410) в сумі 4 301 476,66 грн - штрафи, пені (шоста черга).

4. Зобов`язати розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія арбітражного керуючого Прохорова Володимира Сергійовича внести до реєстру вимог кредиторів визнані судом грошові вимоги кредитора - Головного управління ДПС у Миколаївській області до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія.

Постановою від 29.01.2025 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія арбітражного керуючого Прохорова Володимира Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1450 від 08.07.2013).

Ухвалою суду від 16.03.2026 арбітражного керуючого Прохорова Сергія Володимировича (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1450 від 08.07.2013) відсторонено від виконання повноважень ліквідатора у справі №915/1807/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія, призначено ліквідатором у справі №915/1807/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія арбітражного керуючого Безабчук Аллу Володимирівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №233 від 20.02.2013), продовжено строк ліквідаційної процедури у справі на шість місяців. Судом зобов`язано ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія арбітражного керуючого Безабчук А.В. в найкоротші строки вжити всіх можливих та необхідних заходів до завершення ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія та надати суду звіт про ліквідаційну процедуру та ліквідаційний баланс банкрута, у відповідності з вимогами ст. 61, 65 Кодексу України з процедур банкрутства.

Заяв з грошовими вимогами до банкрута в ліквідаційній процедурі до господарського суду не надійшло.

13.05.2026 ліквідатором подано до господарського суду звіт про ліквідаційну процедуру та ліквідаційний баланс банкрута станом на 30.04.2026.

Ліквідатор просить суд:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.

2. Ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (код ЄДРПОУ 38751410).

Відповідно до ч. 1-3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.

Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про припинення юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний окремо зазначити такі майнові активи у ліквідаційному балансі та подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України Про міжнародне приватне право, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Матеріали звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (код ЄДРПОУ 38751410) станом на 30.04.2026, з урахуванням наявних в матеріалах справи доказів та доказів, доданих ліквідатором до заяви від 17.05.2026, свідчать про відсутність у банкрута основних і оборотних засобів для ведення господарської діяльності, своєчасного погашення грошових зобов`язань та відсутність можливості оздоровлення платоспроможності боржника, оскільки у банкрута відсутнє будь-яке майно, що підтверджується доданими до звіту матеріалами інвентаризації майна банкрута від 30.03.2026 та копіями відповідей контролюючих та реєструючих органів, інформаціями з державних реєстрів, а саме:

- ГУ ДПС у Миколаївській області листом за вих. №7349/6/14-29-12-01-06 від 28.02.2024 (т. 1, а.с.112) повідомлено, що згідно ІКС ТОВ Київська біоенергетична компанія (код ЄДРПОУ 3851410) за період з 01.01.2019 по теперішній час баланс (звіт про фінансовий стан) та звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) до контролюючих органів не надавало.

Згідно даних ІКС Податковий блок документальні (планові, позапланові) перевірки ТОВ Київська біоенергетична компанія з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та зустрічні звірки управлінням податкового аудиту ГУ ДПС у Миколаївській області не проводились, відповідно акти перевірок не складались.

Рахунки боржника в банківських установах закриті.

По особовим рахункам до бюджетів станом на 21.02.2014 відповідно до даних інтегрованої картки платника ТОВ Київська біоенергетична компанія (ЄДРПОУ 38751410) існує переплата:

- по коду платежу 71010000 (єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, нарахованого роботодавцями на суму заробітної плати, винагород за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності) переплата становить 16 939,08 грн. ЄСВ це не податок, і на нього не поширюється взаємозалік. Отже, після винесення ухвали про ліквідацію відбудеться зарахування переплати до бюджету;

- по коду платежу 11021000 (податок на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства) переплата становить 422 658,65 грн. За інформацією ГУ ДПС у Миколаївській області 27.02.2026 сплинув строк давності і переплата була зарахована до бюджету.

- Головним управлінням статистики у Миколаївській області листом за вих. №09-21/360-24 від 29.02.2024 повідомлено, що статистична та фінансова звітність боржником до ГУС у Миколаївській області не надавалась (т. 1, а.с.124);

- за інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів 368229403 від 02.03.2024 за параметром запиту юридична особа ТОВ Київська біоенергетична компанія відсутні об`єкти власності і обтяження (т. 1, а.с.121);

- Регіональним сервісним центром МВС у Миколаївській області листом за вих. № 31/30/03-374-2024 від 01.03.2024 повідомлено, що за інформацією, яка міститься в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, за вказаним у запиті ТОВ Київська біоенергетична компанія (код ЄДРПОУ 38751410) транспортні засоби не зареєстровані (т. 1, а.с.139);

- Управлінням підтримання льотної придатності Державної авіаційної служби України за вих. №12/12.5-561-24 від 22.02.2024повідомлено, що у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за ТОВ Київська біоенергетична компанія повітряні судна не зареєстровані (т. 1, а.с. 120);

- Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області повідомлено (лист за вих. № 33-14-0.3-948/2-24 від 22.02.2024), що за боржником реєстрація права власності та користування на земельні ділянки не виявлена (т. 1, а.с.116);

- Державною інспекцією архітектури та містобудування листом за вих. №1019/04/18-24 від 22.02.2024 повідомлено, що відносно боржника як замовника будівництва (або виконавця робіт) інформація відсутня (т. 1, а.с.118);

- Південним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці повідомлено, що інформації щодо реєстрації/перереєстрації, зняття з обліку великотаннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування ТОВ Київська біоенергетична компанія (код ЄДРПОУ 38751410) у Міжрегіональному управлінні відсутня (лист за вих. № ПД/2/2105-24 від 04.03.2024, т. 1, а.с.140).

- Державною службою морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України листом за вих. № 3076/06-1/15-24 від 27.02.2024 повідомлено, що за наявною інформацією, яка міститься в Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України, відсутні відомості щодо зареєстрованих суден, власником або судновласником яких є ТОВ Київська біоенергетична компанія, код ЄДРПОУ 38751410 (т. 1, а.с. 109).

07.04.2026 ліквідатором отримано інформацію з державних реєстрів України:

- Державного реєстру цивільних повітряних суден України, відповідно до якої записів по ТОВ Київська біоенергетична компанія нічого не знайдено;

- Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, відповідно до якої по запиту по ТОВ Київська біоенергетична компанія нічого не знайдено;

- Автоматизованої системи виконавчих проваджень (АСВП), відповідно до якої по ТОВ Київська біоенергетична компанія записів не знайдено;

- з реєстру об`єктів права інтелектуальної власності отримано інформацію, відповідно до якої по ТОВ Київська біоенергетична компанія не знайдено даних;

- з Державного суднового реєстру України отримано інформацію, відповідно до якої по ТОВ Київська біоенергетична компанія знайдено 0 матеріалів;

- з сайту Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (SMIDA) отримано інформацію, відповідно до якої по ТОВ Київська біоенергетична компанія учасників, що задовольняють заданим параметрам не знайдено.

Ліквідатором складено реєстр вимог кредиторів, відповідно до якого загальна сума визнаних судом вимог склала 28157924.83 грн з яких: перша черга 87140,00 грн; третя черга 1 264,02 грн; шоста черга 28 069 520,81 грн.

Погашення вимог кредитора під час ліквідаційної процедури не відбувалось у зв`язку з відсутністю у боржника будь-яких активів.

До газети Вечірній Миколаїв 08.04.2026 ліквідатором надано оголошення про недійсність печатки, штампів та установчих документів банкрута.

З Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 17.03.2024 за кодом доступу 410725289065 отримано витяг щодо корпоративних прав ТОВ Київська біоенергетична компанія, відповідно до якого в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до вказаних параметрів запиту відомості відсутні (т. 1, а.с.141).

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11.02.2024 дані про відокремлені підрозділи ТОВ Київська біоенергетична компанія відсутні (т. 1, а.с. 91-98).

Ліквідатором складено пояснювальну записку за вих. № 01-34/04-03 від 09.04.2026, яку направлено до Відділу інформації та використання документів ліквідованих установ (Трудового архіву) Миколаївської міської ради. Отримано довідку Відділу інформації та використання документів ліквідованих установ (Трудового архіву) Миколаївської міської ради за вих. № 14/24.02-01 від 29.04.2026.

Складено ліквідаційний фінансовий звіт та довідку-розшифровку до нього станом на 30.04.2026.

Як визначено статтею другою Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності і диспозитивності. Це означає, зокрема, що обов`язок доказування тих чи інших обставин лежить на стороні, а суд, крім випадків, встановлених цим Кодексом, не зобов`язаний збирати докази. (ч. 3 ст. 2, ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України)

Сприяння своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, подання всіх наявних доказів в порядку та строки, встановлені законом, віднесено статтею 42 ГПК України до обов`язку учасників справи.

В той же час, згідно ч. 2 ст. 14 ГПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, і відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України, несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням тих чи інших процесуальних дій.

Ст. 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Згідно ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Ст. 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Згідно ч.1 ст.80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Ч.1, 2 ст. 91 ГПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Ліквідація боржника - це припинення існування суб`єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом. Ліквідаційна процедура, як стадія провадження у справі про банкрутство, є однією з найбільш ймовірних та прогнозованих процедур, які застосовуються до неплатоспроможного боржника та є механізмом виведення з ринку нерентабельних та неперспективних підприємств.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

Отже, Кодексом України з процедур банкрутства передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення.

На необхідності дотримання зазначеного принципу неодноразово зверталася увага Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду під час касаційного перегляду судових рішень, зокрема у постановах від 28.11.2019 у справі № 18/1971/12, від 27.02.2020 у справі № 910/21227/16, від 25.06.2020 у справі № 44/484-б, від 27.10.2020 у справі № 28/29-б-43/212-2012.

За змістом положень статей 61-65, 90 КУзПБ ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи. Затверджуючи звіт ліквідатора, господарський суд повинен дати оцінку належності проведення ліквідатором всієї ліквідаційної процедури, дотримання ним черговості задоволення вимог кредиторів, відповідності законодавству про банкрутство всіх обов`язкових додатків до звіту ліквідатора, зокрема, оцінити повноту пошуку, виявлення майнових активів банкрута, для включення їх в ліквідаційну масу, дати оцінку діям ліквідатора щодо пошуку, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, надати оцінку повноті реалізації ліквідатором активів боржника, а також з`ясувати чи здійснювались ліквідатором заходи для виявлення та повернення дебіторської заборгованості банкрута. Висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні. Розглядаючи ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора, в судовому засіданні господарський суд перевіряє обґрунтованість, правомірність та повноту дій ліквідатора, а також, достовірність змісту ліквідаційного балансу (висновки викладені у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 08.08.2019 у справі № 922/2817/18, від 12.09.2019 у справі № 914/3812/15).

Під час ліквідаційної процедури, ліквідатор має здійснювати заходи спрямовані на пошук, виявлення і повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. Крім того, ліквідатор має здійснювати обґрунтовані і логічні дії, а також здійснювати запити до відповідних органів, з врахуванням минулої діяльності банкрута. При цьому, кількість запитів не є критерієм якості роботи ліквідатора. Таким критерієм є наповнення ліквідаційної маси (висновки сформульовані у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 31.10.2018 у справі № 903/975/14, від 27.02.2020 у справі № 910/21227/16, від 25.06.2020 у справі № 44/484-б).

Звіт та ліквідаційний баланс, як підсумковий документ, що подається ліквідатором господарському суду в зв`язку з закінченням ліквідаційної процедури, не може бути затверджений господарським судом у відсутності доказів аналізу ліквідатором первісної бухгалтерської документації боржника, а також, у відсутності аналізу судом дій ліквідатора щодо виявлення майна банкрута що підлягає включенню до ліквідаційної маси, а також, його дій щодо пошуку нерухомого, рухомого майна банкрута і дебіторської заборгованості (висновок викладений у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 29.03.2018 у справі № Б-39/134-10, від 26.07.2018 у справі №904/9631/15, від 27.10.2020 у справі № 28/29-б-43/212-2012).

Оцінивши матеріали звіту ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута станом на 30.04.2026, суд дійшов висновку, що ліквідатором виконано вимоги, передбачені чинним законодавством, матеріали справи свідчать про відсутність у банкрута майна, майнових прав та грошових коштів для здійснення господарської діяльності, погашення заборгованості та можливості відновлення платоспроможності боржника.

Кредитором у справі заперечень та зауважень щодо заходів ліквідаційної процедури, а також скарг на дії ліквідатора суду не подано.

Частиною 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Кодексом.

У роботі комітету мають право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, забезпечений кредитор, у разі необхідності представник органу, уповноваженого управляти державним майном, і представник органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів.

Рішенням зборів комітету кредиторів ТОВ Київська біоенергетична компанія (протокол від 06.05.2026) вирішено схвалити звіт ліквідатора про проведену роботу у справі №915/1807/23 про банкрутство ТОВ Київська біоенергетична компанія та ліквідаційний баланс банкрута станом на 30.04.2026 без змін та доповнень.

Ч. 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Згідно ч. 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

У відповідності з ч.7 ст.64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у разі затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

Ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

За результатами ліквідаційної процедурі у справі господарським судом встановлено, що у боржника відсутні будь-які активи, за рахунок яких можна було б задовольнити вимоги кредиторів. У зв`язку з зазначеним, суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута станом на 30.04.2026, ліквідації ТОВ Київська біоенергетична компанія, припинення ліквідаційної процедури у справі №915/1708/23 та закриття провадження у справі.

Частиною 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.

Враховуючи затвердження судом звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ Київська біоенергетична компанія, суд припиняє повноваження арбітражного керуючого Безабчук А.В. як ліквідатора ТОВ Київська біоенергетична компанія.

Керуючись ст. 9, 61, 62, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 12, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410) станом на 30.04.2026.

2. Ліквідувати юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410).

3. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

4. Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.

5. Закрити провадження у справі №915/1807/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410).

6. Зобов`язати ліквідатора примірники ліквідаційного балансу банкрута надіслати на адресу державного реєстратора та Головного управління статистики у Миколаївській області.

7. Припинити повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Київська біоенергетична компанія (м. Миколаїв, вул. Садова, буд. 1, код ЄДРПОУ 38751410) арбітражного керуючого Безабчук Алли Володимирівни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №233 від 20.02.2013).

8. Дану ухвалу надіслати:

для виконання:

- Департаменту надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20) для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- Головному управлінню статистики в Миколаївській області (вул. Спаська, 75, м. Миколаїв, 54001);

- ліквідатору;

до відома: кредитору, Одеському міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції України (65605, м. Одеса, вул. Хмельницького Богдана, буд. 34; код ЄДРПОУ 45862901).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в порядку та у строки, передбачені ст. 256, 257 ГПК України.

Повний текст ухвали складено і підписано 08.06.2026.

Суддя В.С. Адаховська