Постанова № 137210245, 02.06.2026, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
02.06.2026
Номер справи
906/1071/25
Номер документу
137210245
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2026 р.м. Житомир Справа № 906/1071/25

Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., за участю секретаря судового засідання Підгаєцької М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви Головного управління ДПС у Житомирській області (м. Житомир)

до: Приватного підприємства «Нафта-Крузер" ( м. Житомир)

про банкрутство,

за участю:

- від заявника: не з`явився;

- від боржника: не з`явився;

- від кредитора: не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

18.08.2025 в системі "Електронний суд" до Господарського суду Житомирської області надійшла заява Головного управління ДПС у Житомирській області (далі - ГУ ДПС у Житомирській області, заявник) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (далі - ПП "Нафта-Крузер", боржник) з доданими документами.

Ухвалою суду від 23.09.2025, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828); введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів; призначено розпорядником майна боржника - Приватного підприємства "Нафта-Крузер".(13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828) арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 394, видане 26.02.2013, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , поштова адреса: 01054, м. Київ, а/с №285) за його згодою.

01.06.2026 до Господарського суду Житомирської області від арбітражного керуючого Максимова А.А. надійшли наступні матеріали:

- клопотання №001 від 31.05.2026 у якому він просить припинити процедуру розпорядження майном, визнати ПП "Нафта-Крузер" банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, а також призначити ліквідатором ПП "Нафта-Крузер" арбітражного керуючого Максимова А.А.;

- заява Максимова А.А. про участь у справі про банкрутство.

Арбітражний керуючий Максимов А.А. та ініціюючий кредитор у судове засідання не з`явились.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Частиною першою статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з частинами першою, третьою статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Частиною п`ятою статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; 6) інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

У відповідності до статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень: ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом; ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до абзацу шостого частини третьої статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства збори кредиторів можуть проводитися шляхом опитування. Ініціатор опитування надсилає всім учасникам зборів кредиторів запит з проектом рішення із запропонованого питання (питань). У такому запиті зазначаються адреса, на яку учасники опитування мають надіслати свою відповідь, та строк надання відповіді. Надсилання запитів здійснюється на адреси електронної пошти учасників зборів кредиторів, зазначені в заявах з грошовими вимогами до боржника, або на офіційно повідомлену адресу. У разі якщо в учасника опитування відсутня адреса електронної пошти, запит надсилається поштовим відправленням. У такому разі строк проведення опитування має враховувати строки надходження поштової кореспонденції. У разі згоди із запропонованим рішенням учасник опитування підписує проект рішення та надсилає його ініціатору протягом 15 днів з дня отримання запиту. Згода учасника опитування з прийнятим рішенням має бути безумовною. Рішення учасника опитування, направлене разом з документами, що підтверджують його повноваження, на електронну пошту ініціатора опитування, підписується з використанням електронного цифрового підпису уповноваженої особи. Рішення учасника опитування, направлене засобами поштового зв`язку, підписується особисто учасником опитування або його представником з наданням документів, що підтверджують повноваження представника. Відповіді, отримані після закінчення встановленого строку, або такі, зміст яких не дає змоги встановити волевиявлення учасника опитування щодо порушеного питання, не враховуються під час підрахунку результатів голосування з такого питання. Ініціатор опитування зобов`язаний викласти прийняте рішення у письмовій формі, додати до нього копії відповідей усіх учасників опитування та надіслати всім учасникам зборів кредиторів у порядку, встановленому для надсилання запитів, протягом 10 днів з дати завершення строку на прийняття ним відповідей від учасників зборів кредиторів.

Датою прийняття рішення вважається останній строку, протягом якого учасники опитування мали надіслати свої відповіді ініціатору опитування.

Згідно протоколу зборів кредиторів від 22.05.2026 комітетом кредиторів було, зокрема, вирішено звернутися до Господарського суду Житомирської області з клопотанням про визнання ПП "Нафта - Крузер" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; призначити ліквідатором ПП "Нафта-Крузер" арбітражного керуючого Максимова А.А. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 394 від 26.02.2013.

Господарський суд зазначає, що у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути визнаний банкрутом. Умови, порядок та наслідки визнання суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються Кодексом України з процедур банкрутства та іншими законами.

Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства неплатоспроможністю є неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом. Банкрутство - визнана господарським судом нездатність боржника, крім страховика або кредитної спілки, відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури, а також віднесення страховика або кредитної спілки відповідно до рішення Національного банку України до категорії неплатоспроможних відповідно до Закону України "Про страхування" або Закону України "Про кредитні спілки";

З системного аналізу норм чинного законодавства слідує, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів, визначенню підлягає розмір пасиву боржника. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово - майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається у попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.

Відтак, завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі, виходячи з клопотання зборів (комітету) кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

Як свідчать матеріали справи та звіт арбітражного керуючого Максимова А.А. під час процедури розпорядження майном з метою виявлення майна боржника, отримання його фінансової документації розпорядником майна боржника надіслано запити до відповідних установ, та отримано відповіді.

Згідно листа Центрально - Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці (м.Житомир) станом на 07.05.2025 за ПП "Нафта-Крузер" великовантажні та інші технологічні транспортні засоби не зареєстровані (а.с. 237, т.1).

За наявною інформацією у листі Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України від 07.11.2025 № 18405/02-1-3/15-25 повідомляється, що ліцензія на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом ПП "Нафта - Крузер" не видавалась ( а.с. 239, т.1).

Станом на 20.10.2025 ПП "Нафта-Крузер" не має чинної ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, а також ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним, залізничним транспортом, що підтверджується листом Державної служби України з безпеки на транспорті від 21.10.2025 № 9097/2.4/15-25 (а.с. 240, т.1).

Державне космічне агенство України своїм листом №6923-3.1 від 20.10.2025 повідомило про відсутність зареєстрованих унікальних об`єктів космічної діяльності у ПП "Нафта-Крузер" (а.с.240, т.1).

Листом Державної авіаційної служби України від 16.10.2025 №1.16-2438-25 повідомлено, що у державному реєстрі цивільних повітряних суден України за ПП "Нафта- Крузер" повітряні судна ніколи не були зареєстровані; інформація щодо наявності зареєстрованих за боржником аеродромів, злітно-посадкових майданчиків, аеропортів, авіаційної наземної техніки, аеродромного обладнання та аеронавігаційних технічних засобів відсутня (а.с. 243, т.1).

Шляхом перевірки відомостей, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, за параметром пошуку "замовник будівництва - ПП "Нафта- Крузер" інформації та документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання, також ліцензій на провадження господарської діяльності з будівництва об`єктів станом на дату відповіді не виявлено, що підтверджується листом Департаменту сервісних послуг Державної інспекції архітектури та містобудування України від 30.10.2025 № 7217/03/18-25 (а.с. 241, т.1).

Листом філії "Головний інформаційно-обчислювальний центр" Акціонерного товариства "Укрзалізниця" повідомлено, що інформації про вагони за боржником, як власником в Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів, не має; в інформаційних базах філії відсутні відомості про зареєстровані локомотиви боржника; за даними Автоматизованої системи паспортизації, експлуатації, контролю під`їзних колій промислових підприємств дані щодо наявності під`їзних колій боржника відсутні (а.с. 242, т.1).

Згідно листа Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області від 20.10.2025 №29-18/26926 за ПП "Нафта- Крузер" сільськогосподарська та інша спеціальна техніка в Житомирській області не зареєстрована ( а.с. 243, т.1).

Листом № 11599-1.1/8.0/17-25 від 21.10.2025 Держлікслужба України повідомила, що в наборах даних, розпорядником яких є Держлікслужба, інформація щодо ПП "Нафта- Крузер" в тому числі стосовно майна, відсутня (а.с. 244, т.1).

Згідно листа Держгеокадастру України №33-28-0.212-9802/2-25 від 22.10.2025 інформація стосовно боржника відсутня (а.с.244, т.1).

Відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21.10.2025 №10/02/18238 за період з 01.01.2021 по теперішній час інформація щодо укладених та виконаних договорів/біржових контрактів з цінними паперами, стороною яких є ПП "Нафта-Крузер", відсутня (а.с. 238, т.1).

Листом Держмитслужби України №19/19-02-4/14 від 22.10.2025 повідомлено, що за даними Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів ПП "Нафта-Крузер" не перебувало на централізованому обліку в Держмитслужбі в реєстрі осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи; дані щодо митного оформлення товарів за період з 01.01.2015 по 22.10.2025 не знайдено (а.с.245, т.1).

Згідно листа Головного управління статистики у Житомирській області від 24.10.2025 № 13-06/61-25 ПП "Нафта- Крузер" до Головного управління статистики у Житомирській області фінансову звітність за 2021-2025 не подавало (т. 1 а.с. 236).

Листом №02-18/5700-25 від 22.10.2025 Держлісагенство України повідомило, що спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів і дозволів на використання мисливських тварин ПП "Нафта- Крузер" не видавало (а.с.246,1).

Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури України своїм листом повідомило, що не видавало ПП "Нафта- Крузер" дозволів на розміщення, будівництво споруд, об`єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладання інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг (а.с. 246, т.1).

Згідно листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку №б/н від 10.10.2015 станом на 29.10.2025, ПП "Нафта- Крузер" до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг не включено (а.с.247, т1).

За даними Головного сервісного центру МВС в Рівненській, Волинській та Житомирській областях №31/35/14-16388-2025 від 10.12.2025 повідомляється, що відповідно до ЄДР ТЗ, станом на 10.12.2025 інформація щодо зареєстрованих транспортних засобів за Приватним підприємством "Нафта -Крузер" відсутня(а.с.38, т.2).

Згідно листа Державної служби геології та надр України №8798/08/2-25 від 11.12.2025 інформація щодо наявності у Приватного підприємства "Нафта-Крузер" спеціальних дозволів на користування надрами відсутня (а.с.42, т.2).

У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутня інформація про об`єкти нерухомого майна боржника, відомості про реєстрацію іншого речового права, відомості про державну реєстрацію іпотеки боржника, наявна інформація про державну реєстрацію обтяжень арештів нерухомого майна, що підтверджується інформацією від 07.04.2026 (а.с. 44, т.2).

Головне управління ДПС у Житомирській області листом №33535/6/06-30-12-01-06 від 16.12.2025 повідомило, що від ПП "Нафта-Крузер"податкова звітність у період 2023 - 2025 роки та фінансова звітність за 2021-2025 роки не надходила (а.с.75, т.2).

Наказом розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Максимова А.А. від 20.10.2025 вирішено створити інвентаризаційну комісію Приватного підприємства "Нафта-Крузер", провести інвентаризацію активів і зобов`язань ПП "Нафта-Крузер" станом на 23.09.2025 з 20.10.2025 по 05.11.2025 ( а.с. 1, т.2).

За результатами проведення розпорядником майна боржника інвентаризації у ПП "Нафта-Крузер" активів не виявлено, що підтверджується відповідними інвентаризаційними описами та актами інвентаризації (а.с. 249. т.1, а.с. 2-10, а.с.76-86, т.2 т.2).

Пасив боржника у розмірі 17 414 512,07 грн визначений ухвалою господарського суду від 23.09.2025 за наслідками підготовчого засідання.

Активів у боржника не виявлено.

Отже, встановлені пасиви боржника перевищують активи підприємства.

Згідно з пунктом 3.4. Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України 19.01.2006 № 14, під час проведення аналізу фінансово-господарського стану суб`єктів підприємницької діяльності з метою виявлення серед них боржників та запобігання їх банкрутству оцінюється фінансова ситуація підприємств. Поточною неплатоспроможністю характеризується фінансовий стан будь-якого підприємства, якщо на конкретний момент у зв`язку з випадковим збігом обставин тимчасово суми наявних у нього коштів і високоліквідних активів недостатньо для погашення поточного боргу, що відповідно до законодавчого визначення розглядається як неспроможність суб`єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов`язання перед кредиторами, у тому числі із заробітної плати, а також виконати зобов`язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов`язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності. Ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, мають місце в разі, коли на початку і наприкінці звітного кварталу присутні ознаки поточної неплатоспроможності, а коефіцієнт покриття і коефіцієнт забезпечення власними засобами наприкінці звітного кварталу менші за їхні нормативні значення - 1,0 та 0,1 відповідно. Якщо наприкінці звітного кварталу хоча б один із зазначених коефіцієнтів перевищує його нормативне значення або протягом звітного кварталу спостерігається їх зростання, перевага надається позасудовим заходам відновлення платоспроможності боржника або його санації в процесі провадження справи про банкрутство. Якщо за підсумками року коефіцієнт покриття менший за 1,0 і підприємство не отримало прибутку, такий його фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності.

У звіті за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства ПП "Нафта-Крузер" розпорядником майна встановлено ознаки доведення до банкрутства ПП "Нафта-Крузер", а також ознаки стійкої фінансової неспроможності боржника (банкрута).

Приватним підприємством "Нафта-Крузер" та власником/керівником боржника будь-якої бухгалтерської, податкової та/або статистичної звітності за необхідний для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства розпоряднику майна надано не було.

Враховуючи вищевикладене у сукупності, зважаючи на фінансовий стан боржника, який характеризується ознаками стійкої фінансової неплатоспроможності, відсутність майнових активів боржника для задоволення вимог кредитора, наявність рішення зборів кредиторів про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відсутність заяв фізичних та/або юридичних осіб, які бажають взяти участь у санації боржника, господарський суд дійшов висновку клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Максимова А.А. №001 від 31.05.2026 в частині визнання Приватного підприємства "Нафта-Крузер" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури задовольнити; припинити процедуру розпорядження майном Приватного підприємства "Нафта-Крузер"; припинити повноваження арбітражного керуючого Максимова А.А. як розпорядника майна Приватного підприємства "Нафта-Крузер"; визнати банкрутом Приватне підприємство "Нафта-Крузер"; відкрити ліквідаційну процедуру Приватного підприємства "Нафта-Крузер" строком на 12 місяців по 02.06.2027 включно.

Відповідно до частини першої статті 60 Кодексу України з процедур банкрутства у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Згідно з частиною третьою статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі, а призначені арбітражні керуючі підлягають відстороненню:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи;

7) щодо яких відкрито провадження у справі про неплатоспроможність або з дня закриття провадження у справі про неплатоспроможність минуло менше трьох років;

8) за наявності підстав, визначених статтею 26 цього Кодексу.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Згідно з положеннями частини першої статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Відповідно до пункту четвертого частини восьмої статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

Збори кредиторів боржника, серед іншого, вирішили призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Максимова А.А., що підтверджується протоколом зборів кредиторів Приватного підприємства "Нафта-Крузер" від 22.05.2026.

01.06.2026 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява арбітражного керуючого Максимова А.А. від 31.05.2026 про участь у справі в якості ліквідатора Приватного підприємства "Нафта-Крузер".

Перевіривши кандидатуру арбітражного керуючого Максимова А.А. на відповідність вимогам частини третьої статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, у тому числі включення арбітражного керуючого до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, судом встановлено відповідність вказаного арбітражного керуючого зазначеним вимогам.

За викладених обставин, враховуючи наявність рішення комітету кредиторів про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Максимова А.А., господарський суд дійшов висновку клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Максимова А.А. №001 від 31.05.2026 в частині призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Максимова А.А., заяву арбітражного керуючого Максимова А.А. від 31.05.2026 про участь у справі в якості ліквідатора Приватного підприємства "Нафта-Крузер" задовольнити; призначити ліквідатором Приватного підприємства "Нафта-Крузер" арбітражного керуючого Максимова А.А. за його згодою.

Відповідно до положень частин першої - третьої статті 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов`язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.

Керуючись статтями 1, 2, 9, 28, 30, 48, 49, 58-61 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями: 3, 12, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Максимова А.А. №001 від 31.05.2026 про визнання ПП «Нафта-Крузер» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Максимова АА. задовольнити.

2. Припинити процедуру розпорядження майном Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828).

3. Припинити повноваження арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 394, видане 26.02.2013, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , поштова адреса: 01054, м. Київ, а/с №285) як розпорядника майна Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828).

4. Визнати банкрутом Приватне підприємство "Нафта-Крузер" (13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828).

5. Відкрити ліквідаційну процедуру Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828) строком на 12 місяців по 02.06.2027 включно.

6. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;

скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

7. Заяву арбітражного керуючого Максимова А.А. про участь у справі в якості ліквідатора задовольнити.

8. Призначити ліквідатором Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828) арбітражного керуючого Максимова Андрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 394, видане 26.02.2013, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , поштова адреса: 01054, м. Київ, а/с №285) за його згодою.

9. Оприлюднити оголошення про визнання банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (13501, Житомирська область, Житомирський район, селище Попільня, вул. Героїв майдану, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38180828).

10. Зобов`язати посадових осіб Приватного підприємства "Нафта-Крузер" (керівника боржника) протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора банкрута передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону.

11. Ліквідатору банкрута Максимову А.А.:

- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства та належне виконання заходів, передбачених статтями 62-64 Кодексу України з процедур банкрутства, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов`язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013 №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013 за №428/22960;

- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками; оцінку майна боржника; результати проведеної інвентаризації та оцінки надати суду;

- вжити відповідні дії по фактичному встановленню наявності рухомого та нерухомого майна зареєстрованого за боржником;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;

- надати докази звернення з відповідною заявою до реєстраційної служби для внесення до ЄДР юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про ліквідатора банкрута Максимова А.А., як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати витяг з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Максимова А.А., як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про дебіторську заборгованість боржника;

- надати докази користування печаткою та штампом банкрута;

- надати довідку податкового органу відносно рахунків банкрута відкритих у банківських установах;

- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;

- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківських установах;

- надати господарському суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов`язків.

12. Призначити судове засідання для з`ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на 20 серпня 2026 р. о 11:30 год у приміщенні господарського суду, зал судових засідань № 733.

13. Копії постанови надіслати на адреси боржника, кредитора, Департаменту реєстрації Житомирської міської ради, Коростишівського відділу державної виконавчої служби у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Максимова А.А.

Постанова господарського суду набирає законної сили: 02.06.2026.

Постанова може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Дата підписання повного тексту постанови: 08.06.2026

Суддя Макаревич В.А.