Рішення № 137197615, 08.06.2026, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2026
Номер справи
160/863/26
Номер документу
137197615
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2026 рокуСправа №160/863/26

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Серьогіної О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні в м. Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

15.01.2026 року представник ОСОБА_1 - адвокат Неверчак Євген Борисович звернувся через підсистему "Електронний суд" до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 26.09.2025 року №047350005789 про відмову в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника ОСОБА_2 за її заявою від 19.09.2025 року та здійснити у зв`язку з цим перерахунок та виплату її пенсії з урахуванням виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач перебувала на утриманні чоловіка, оскільки не працювала, підприємницькою діяльністю не займалась, що підтверджується індивідуальними відомостями з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування по формі ОК-5, а ОСОБА_2 отримував пенсію в підвищеному розмірі згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» і для позивача його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 . За заявою позивача від 07.09.2023 року їй було призначено пенсію за віком на пільгових умовах по списку №2 у віці 58 років за наявного страхового стажу 24 роки 9 місяців. Розмір пенсії за віком позивача визначено на рівні мінімального (3038,00 грн станом на сьогодні). Після досягнення 60-річного віку позивач звернулася через вебпортал ПФУ із заявою про переведення на пенсію у зв`язку з втратою годувальника від 19.09.2025 року. Заяву було розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та рішенням від 26.09.2025 року №047350005789 позивачу відмовлено в переведенні на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, оскільки вона не набула 31 року страхового стажу. Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним, тому просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.01.2026 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін з 03.02.2026 року.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.

06.02.2026 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» від Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надійшов письмовий відзив на позов, в якому відповідач не погоджується із заявленими вимогами з наступних підстав. Відповідно до частини 1 статті 36 Закону № 1058-IV пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по ІІІ групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 Закону № 1058-IV, - незалежно від тривалості страхового стажу. Згідно п. 1 ч. 2 ст. 36 Закону № 1058-IV право на призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника мають чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону № 1058-IV. Згідно ч. 3 ст. 36 Закону до членів сім`ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. ОСОБА_1 за заявою від 07.09.2023 року було призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2. 19.09.2025 року ОСОБА_1 звернулась через веб-портал Пенсійного фонду України з заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка ОСОБА_2 , який на момент смерті перебував на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримував пенсію за віком. Рішенням головного управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області №047350005789 від 26.09.2025 року відмовлено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в переході з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка ОСОБА_2 , оскільки на дату звернення позивачка набула 24 роки 9 місяців 26 днів страхового стажу (при необхідних 31 рік), тому право для переведення на пенсію в разі втрати годувальника відсутнє. Враховуючи вищевикладене, підстав для визнання протиправним та скасування рішення головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 26.09.2025 року №047350005789 про відмову в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника та зобов`язання головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію у зв`язку із втратою годувальника ОСОБА_2 за заявою ОСОБА_1 від 19.09.2025 року та здійснення у зв`язку з цим перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з урахуванням виплачених сум, немає. З огляду на викладене, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

09.02.2026 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» від представника позивача надійшла письмова відповідь на відзив, в якій він не погоджується із позовними вимогами, виходячи з наступного. На думку позивача, відповідач на власний розсуд «доповнив» текст пункту 1 частини 2 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» фразою «та за наявності страхового стажу», що є неприпустимим, оскільки пункт 1 частини 2 статті 36 Закону такого формулювання не містить. Позивач наполягає, що Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» не ставить в залежність виникнення права дружини на отримання пенсії по втраті годувальника за її померлого чоловіка від наявного страхового стажу заявника за умови отримання нею пенсії за віком або ж після досягнення нею пенсійного віку. Позивач на день смерті годувальника перебувала з ним у шлюбі, проживала однією сім`єю, перебувала на його утриманні, оскільки не працювала, підприємницькою діяльністю не займалась, а він отримував пенсію в підвищеному розмірі згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» і для позивача його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування. На день звернення із заявою від 19.09.2025 року про перехід на пенсію у зв`язку з втратою годувальника позивач досягла пенсійного віку 60 років та отримувала пенсію за віком відповідно до п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення», жодних перешкод для переведення позивача на пенсію у зв`язку з втратою годувальника законодавством не встановлено, а рішення від 26.09.2025 року №047350005789 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про відмову в переведенні позивача на цей вид пенсії є незаконним, таким, що позбавляє її конституційного права на соціальний захист, передбаченого ст. 46 Конституції України, тому підлягає скасуванню. Враховуючи викладене, просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.02.2026 року у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін відмовлено.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.06.2026 року продовжено строк розгляду адміністративної справи до 08.06.2026 року.

Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.

Судом встановлено, що 20.11.1982 року позивач уклала шлюб з ОСОБА_2 . 07.09.1993 року цей шлюб було розірвано, що підтверджується штампами та записами на сторінці 10 паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого на ім`я ОСОБА_1 04.05.2001 року Добропільським МРВУМВС України в Донецькій області.

22.02.2009 року ОСОБА_1 разом із ОСОБА_2 повторно уклали шлюб і надалі проживали однією сім`єю, що підтверджується копією свідоцтва НОМЕР_3 , виданого 22.02.2009 року Виконкомом Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області та копією довідки №337 від 20.09.2023 року, виданою Виконавчим комітетом Слов`янської сільської ради.

Позивач перебувала на утриманні чоловіка, оскільки не працювала, підприємницькою діяльністю не займалась, що підтверджується індивідуальними відомостями з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування по формі ОК-5, а ОСОБА_2 отримував пенсію в підвищеному розмірі згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» і для позивача його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, що підтверджується формою ОК-5 та протоколом-розпорядженням щодо пенсії ОСОБА_2 станом на 06.11.2022 року.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 12.12.2022 року.

ОСОБА_1 за заявою від 07.09.2023 року було призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІV.

19.09.2025 року ОСОБА_1 звернулась через веб-портал Пенсійного фонду України з заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка ОСОБА_2 , який на момент смерті перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримував пенсію за віком.

Вказана заява позивача була опрацьована Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за принципом екстериторіальності.

Рішенням головного управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області №047350005789 від 26.09.2025 року відмовлено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в переході з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка ОСОБА_2 , оскільки на дату звернення позивачка набула 24 роки 9 місяців 26 днів страхового стажу (при необхідних 31 рік), тому право для переведення на пенсію в разі втрати годувальника відсутнє.

Не погодившись із вказаним рішенням відповідача про відмову в переході з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка, позивач звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Положеннями статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року №1788-XII (надалі - Закон № 1788-XII) встановлено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом. Статтею 2 Закону № 1788-XII визначені види пенсій: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.

Аналогічні приписи закріплено і у статях 9, 10 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (надалі - Закон № 1058-IV).

Згідно з частиною 1 статті 10 Закону № 1058-IV, особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

За правилами частини 1 статті 36 Закону № 1058-IV пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров`я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Отже, зазначеною нормою права визначені умови призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника, за яких пенсія у зв`язку з втратою годувальника - пенсіонера, призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, що були на його утриманні, незалежно від тривалості страхового стажу.

Члени сім`ї, які вважаються непрацездатними, визначаються відповідно до частини 2 статті 36 Закону № 1058-IV.

За змістом пункту 1 частини 2 статті 36 Закону № 1058-IV непрацездатними членами сім`ї вважаються: чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Згідно з приписами частини 1 статті 26 Закону № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років.

Із матеріалів справи з`ясовано, що на момент звернення за призначенням пенсії у зв`язку з втратою годувальника, позивачка досягла 60-річного віку.

Суд звертає увагу, що за приписами статей 26, 38 Закону №1058-IV підставою для визначення непрацездатності члена сім`ї померлого годувальника, зокрема, дружини (чоловіка) в цілях визначення права на отримання пенсії у зв`язку з втратою годувальника, є досягнення останніми саме пенсійного віку необхідного для призначення пенсії за віком. Таке поняття як «страховий стаж» є обов`язковою умовою стосовно годувальника, який помер, про що прямо зазначено законодавцем у статті 36 Закону №1058-IV. Таким чином, законодавець чітко розрізняє ці поняття і встановлює відповідні умови для призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника.

Факт досягнення позивачем пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону №1058-IV не заперечується відповідачами.

Отже, зважаючи на те, що станом на час звернення позивача за призначенням пенсії, остання досягнула пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону №1058-ІV, у розумінні приписів частини третьої статті 36 Закону №1058-ІV, остання вважається непрацездатним членом сім`ї померлого годувальника.

Іншою обов`язковою умовою для призначення та виплати пенсії у зв`язку з втратою годувальника за нормами згаданого Закону №1058-ІV є наявність страхового стажу померлого годувальника, який має бути таким, яке було б йому необхідно для призначення пенсії по третій групі інвалідності.

Факт наявності у померлого годувальника достатнього страхового стажу також не заперечується скаржником.

Враховуючи вищенаведені приписи чинного законодавства та фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що позивачем дотримано всіх, передбачених статтею 36 Закону №1058-ІV умов, необхідних для призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника.

Відтак, спірне Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 26.09.2025 року №047350005789 про відмову в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника не відповідає вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню.

Щодо вимог позивача про зобов`язання відповідача здійснити переведення позивача з пенсії за віком на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, суд зазначає про таке.

Частиною 2 статті 245 КАС України визначено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про:

- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень (пункт 2);

- визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій (пункт 3);

- визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії (пункт 4);

- інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів (пункт 10).

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

З практики Європейського суду витікає наступне: в національному праві має бути передбачено засіб правового захисту від довільних втручань органів державної влади в права, гарантовані Конвенцією. Будь-яка законна підстава для здійснення дискреційних повноважень може створити юридичну невизначеність, що є несумісною з принципом верховенства права без чіткого визначення обставин, за яких компетентні органи здійснюють такі повноваження, або, навіть, спотворити саму суть права. Отже, законом повинно з достатньою чіткістю бути визначено межі дискреції та порядок її здійснення, з урахуванням легітимної мети певного заходу, аби убезпечити особі адекватний захист від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Конкретна норма закону повинна містити досить чіткі положення про рамки і характер здійснення відповідних дискреційних повноважень, наданих органам державної влади. У разі, якщо ж закон не має достатньої чіткості, повинен спрацьовувати принцип верховенства права.

Відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення, призначення, розрахунок, нарахування та виплата пенсії здійснюється органами Пенсійного фонду України, тобто, в даному випадку відповідач має виключну компетенцію щодо призначення позивачу пенсії.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні цієї частини позовних вимог.

Враховуючи викладене, з метою ефективного захисту прав та законних інтересів позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.09.2025 року про перехід з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка ОСОБА_2 , з урахуванням висновків суду в даній справі.

Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування у спорі покладається на відповідача - суб`єкта владних повноважень, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд керується вимогами частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Судом встановлено, що позивач сплатив судовий збір за подання даного адміністративного позову до суду у сумі 1064,96 грн.

Отже, враховуючи часткове задоволення позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір за подачу позовної заяви до суду підлягає стягненню в сумі 798,72 грн., з Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за рахунок бюджетних асигнувань.

Згідно з частиною 5 статті 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст.ст. 9, 242-246, 250, 255, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 26.09.2025 року №047350005789 про відмову в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Г. Чекірди, буд.10, код ЄДРПОУ 21318350) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) від 19.09.2025 року про перехід з пенсії за віком на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за померлого чоловіка ОСОБА_2 , з урахуванням висновків суду в даній справі.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Г. Чекірди, буд.10, код ЄДРПОУ 21318350) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) сплачений судовий збір у розмірі 798,72 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.В. Серьогіна