Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 373/1790/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2026 року м. Переяслав
Переяславський міськрайонний суд Київської області
під головуванням судді Опанасюка І.О.,
прокурора Кравченко В.В.,
особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 ,
адвоката Дембовського В.І.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Ташанської сільської ради 8 скликання, проживаючу по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Рух справи в суді.
Управлінням стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до суду скеровано адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , щодо притягнення її за вчинення правопорушень пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП, а саме адміністративні справи: № 373/1790/26, №373/1791/26, №373/1793/26, №373/1795/26, №373/1796/26, №373/1797/26, №373/1798/26, №373/1799/26, №373/1800/26, №373/1801/26, №373/1802/26, №373/1803/26, №373/1804/26, №373/1805/26, №373/1807/26, №373/1808/26, №373/1809/26, №373/1810/26, №373/1811/26, №373/1812/26, №373/1814/26, №373/1815/26, №373/1816/26, №373/1817/26, №373/1819/26, №373/1821/26, №373/1822/26, №373/1823/26, №373/1824/26, №373/1825/26, №373/1827/26, №373/1828/26, №373/1829/26, №373/1830/26, №373/1831/26, №373/1832/26, №373/1834/26, №373/1835/26, №373/1836/26, №373/1837/26, №373/1838/26, №373/1839/26, №373/1840/26, №373/1841/26, №373/1842/26, №373/1843/26, №373/1844/26, №373/1845/26, №373/1846/26, №373/1847/26, №373/1848/26, №373/1849/26, №373/1850/26, №373/1851/26, №373/1853/26, №373/1854/26, №373/1855/26, №373/1856/26, №373/1857/26, №373/1859/26, №373/1860/26, №373/1862/26, №373/1864/26, №373/1865/26, №373/1866/26, №373/1867/26, №373/1868/26, №373/1869/26, №373/1870/26, №373/1872/26,
Справи про адміністративні правопорушення складені відносно однієї особи - ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Дана норма не передбачає об`єднання декількох справ про адміністративне правопорушення, що розглядається судом одночасно відносно однієї і тієї ж особи, а лише вказує на можливість накладення стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. За логічно-правовим змістом такої норми можна дійти висновку, що оскільки стягнення накладається за більш серйозне правопорушення, то розгляд справ має відбуватися в одному провадженні.
Чинний КУпАП не містить положень щодо об`єднання в одне провадження двох і більше справ про адміністративне правопорушення, як і не містить прямої норми щодо застосування аналогії закону чи аналогії права.
Статтею 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права.
Частиною 1 статті 5 цього Закону визначено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур.
З урахуванням того, шо адміністративні протоколи складні відносно однієї особи - ОСОБА_1 за тотожних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП, судом застосовано аналогію права і принципи, що викладені в ст. 334 КПК України щодо об`єднання справ про адміністративні правопорушення, як найбільш схожого за своєю суттю права, що регулює подібні правовідносини, та постановою від 25.05.2026, вказані вище справи про адміністративні правопорушення об`єднані в одне провадження на підставі статті 36 КУпАП.
Об`єднаній справі про адміністративне правопорушення присвоєно єдиний унікальний номер справи №373/1790/26 (провадження № 3/373/489/26).
Зміст протоколів про вчинення адміністративних правопорушень.
У протоколах про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень пов`язаних із корупцією, йдеться про вчинення нею тотожних за замістом діянь, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Сутність цих діянь полягає у тому, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, при розгляді на чергових сесіях Ташанської сільської ради була присутня, голосувала за прийняття рішення які стосувались ПП «ЄВРОСЕМ» щодо надання права земельного сервітуту та оренди земельних ділянок, дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок, які перебувають у власності.
При цьому ОСОБА_1 є власником земельної ділянки (паю) площею 3,4001 Га з кадастровим №3223384600:04:006:0010, яку вона 18.06.2019 передала в оренду ПП «ЕВРОСЕМ», уклавши договір оренди землі та отримує прибуток (орендну плату)
В протоколах про вчинення адміністративних правопорушень вказано, що ця обставина створює у ОСОБА_1 існування приватного інтересу, який полягає в отриманні нею від ПП «ЄВРОСЕМ» орендної плати і суперечить її службовим/представницьким повноваженням, та вилинув на об`єктивність (або неупередженість) прийняття рішень, тобто дії вчинені в умовах реального конфлікту інтересів.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення суд вважає день проведення чергової сесії Ташанської сільської ради, на якому шляхом голосування приймала участь ОСОБА_1 ..
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення, суд вважає отримання уповноваженою особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення (вхідна дата) листа керівника відділу НАЗК адресованого Управлінню стратегічних розслідувань в Київській області ДСР НП України про відсутність даних щодо повідомлення ОСОБА_1 про наявний конфлікт інтересів.
Відповідно до ч.4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212---15, 212--21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Так, з протоколу № 4913 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності конфігурації земельної ділянки, що перебуває в користуванні підприємства за договором оренди від 06.02.2012 кадастровий номер: 3223388501:01:008:0018, для ведення сільськогосподарського виробництва, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4913 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності конфігурації земельної ділянки, що перебуває в користуванні підприємства за договором оренди від 06.02.2012 кадастровий номер: 3223388501:01:008:0018, для ведення сільськогосподарського виробництва, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4907 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 18.07.2025 на засіданні 63 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання згоди орендарю ПП «ЄВРОСЕМ», щодо передачі в суборенду земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення із кадастровим номером: 3223384601:01:008:0024, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 18.07.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4911 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Ташанської сільської ради, під майном, що знаходиться у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (будівлі зернокомплексу) де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4921 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.11.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання згоди на встановлення строкового безоплатного земельного сервітуту на земельні ділянки комунальної власності Ташанської територіальної громади кадастрові номери: 3223384600:04:011:0038, 3223384600:04:009:0045, з цільовим призначенням 01.18 земельні ділянки загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони для виконання робіт пов`язаних із прокладанням, експлуатацією, ремонтом та обслуговуванням напірного трубопроводу та встановлено строк дії земельного сервітуту та плату за користування безоплатне користування де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.11.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4915 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про передачу в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» земельних ділянок, які використовуються як польові дороги, прогони сільськогосподарського призначення, із встановленням орендної плати в розмірі 10 % від НГО земельної ділянки, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації (18 земельних ділянок) та перебувають у комунальній власності Ташанської сільської ради Полого Вергунського старостинського округу, за межами населених пунктів сіл Нетягайлівка, Княже, Пологі-Вергуни, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4901 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.02.2026 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання згоди із встановлення земельного сервітуту та укладення договору строкового безоплатного земельного сервітуту із ПП «ЄВРОСЕМ» на земельні ділянки (10 земельних ділянок із цільовим призначенням:0.18, які використовуються як польові дороги, прогони) комунальної власності Ташанської сільської територіальної громади, із правом встановлення та прокладення і експлуатації ліній електропередачі, комунікаційних мереж, трубопроводів та інших комунікацій, строком на 5 років, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.02.2026.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4946 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 06.09.2024 на засіданні 49 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації нерозподіленої (невитребуваної) земельної частки (паю) сільськогосподарського призначення із подальшим формуванням земельної ділянки №694 - сінокоси, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 06.09.2026.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4957 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 49 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації щодо інвентаризації невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок комунальної власності Ташанської сільської територіальної громади, Помоклівського сільського округу (27 земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ташанської сільської ради Помоклівського старостинського округу (КВЦПЗ 01.01) та передачі їх в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» на 7 років із встановленням орендної плати в розмірі 12% від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4965 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподілених земельних часток (паїв) Ташанської сільської ради 1) кадастровий номер: 3223387400:05:001:1055, земельна ділянка №9; 2) кадастровий номер: 3223387400:05:001:0052, земельна ділянка № НОМЕР_2 ; 3) кадастровий номер: 3223387400:05:001:0053, земельна ділянка № НОМЕР_3 ; 4) кадастровий номер: 3223387400:05:001:2024, земельна ділянка № НОМЕР_4 ; 5) кадастровий номер: 3223387400:05:001:0054, земельна ділянка № НОМЕР_5 ; 6) кадастровий номер: 3223387400:05:008:0051, земельна ділянка № НОМЕР_6 ; 7) кадастровий номер: 3223387400:05:008:0140, земельна ділянка № НОМЕР_7 ; 8) кадастровий номер: 3223387400:05:004:0016, земельна ділянка № НОМЕР_8 ; 9) кадастровий номер: 3223387400:05:004:0080, земельна ділянка № НОМЕР_9 ; 10) кадастровий номер: 3223387400:05:008:0141, земельна ділянка № НОМЕР_10 ; 11) кадастровий номер: 3223387400:05:007:0237, земельна ділянка № НОМЕР_11 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказані земельні ділянки та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4967 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподіленої (невитребуваної) земельної частки (паю) Ташанської сільської ради кадастровий номер: 3223388500:03:004:0042, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ташанської сільської ради, яку передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказану земельну ділянку та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4917 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про розроблення технічної документації місцевого значення, плану території для будівництва заводу з виробництва комбікорму на земельній ділянці Ташанської сільської ради кадастровий номер: 3223387400:07:002:0050, що перебуває в оренді ПП «ЄВРОСЕМ» де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4903 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.02.2026 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, яка перебуває під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (складське приміщення), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.02.2026.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4963 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (приміщення контори та пождепо) на території Ташанської сільської ради у с. Мала Крартуль, вул. Переяславська 8, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4905 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (нежитлова будівля - магазин) для обслуговування будівель торгівлі на території Ташанської сільської ради Малокаратульського старостинського округу, вул. Переяславська 6-Б, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4899 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.02.2026 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Ташанської сільської ради на земельні ділянки загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони на території Ташанської сільської ради, за межами населених пунктів сіл Ташань та Положаї (10 земельних ділянок код за КВЦПЗ 01.18), реєстрації права комунальної власності земельних ділянок та передачі їх в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» терміном на 7 років із встановленням орендної плати в розмірі 10 % від НГО, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.02.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4935 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 16.04.2025 на засіданні 59 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподіленої земельної частки (паїв) Ташанської сільської ради кадастрові номери: 3223385300:05:008:0037, ділянка (рілля), ділянки №3223385300:05:008:0037, №3223385300:04:027:0027, №3223385300:04:019:0105 (сінокоси) для ведення сільськогосподарського виробництва, яку передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказану земельну ділянку та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 16.04.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Так, з протоколу № 4936 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 16.04.2025 на засіданні 59 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподіленої земельної частки (паю) Ташанської сільської ради кадастровий номер: 3223385300:05:016:0055, ділянка №501 для ведення сільськогосподарського виробництва, яку передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказану земельну ділянку та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 16.04.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4972 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподілених земельних частки (паїв) Ташанської сільської ради кадастрові номери: 3223387400:06:004:0031 та 3223387400:05:006:0044 для ведення сільськогосподарського виробництва, яку передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказану земельну ділянку та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4945 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (приміщення контори та пождепо), чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4923 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про передачу в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» земельної ділянки під об`єктом нерухомого майна критий тік для ведення сільськогосподарського виробництва із кадастровим №323381401:01:012:0065 терміном на 49 років із встановленням орендної плати, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4918 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.11.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер: 3223386001:01:035:0033 (присадибна ділянка), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.11.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4931 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 11.06.2025 на засіданні 61 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, що перебуває під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» на земельній ділянці, кадастровий номер: 3223384601:01:008:0024 для ведення сільськогосподарського виробництва для передачі її ав оренду на 49 років із встановленням орендної плати, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 11.06.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4955 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, яка перебуває в оренді та знаходиться під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (товарна молочна ферма) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Малокаратульського старостинського округу Ташанської сільської ради, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4953 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 11.06.2025 на засіданні 61 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про об?єднання земельних ділянок з кадастровими номерами: 3223387401:03:008:0009 та 3223387401:03:004:0024 у одну земельну ділянку з кадастровим номером - 3223387401:03:008:0025 припинення дію договорів оренди землі, укладених між
Ташанською сільською радою та ПП «ЄВРОСЕМ» 21.12.2020 року та 08.04.2021 року. Передати новосформовану земельну ділянку, площею - 0,2901 га з кадастровим номером - 3223387401:03:008:0025 в оренду ПП «ЄВРОСЕМ», для використання з цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі терміном на 49 років, з орендною платою 10 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 11.06.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4959 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації нерозподілених земельних часток (паїв) Ташанської сільської ради Помоклівського старостинського округу 1) кадастровий номер: 3223387400:02:007:1009, земельна ділянка №9; 2) кадастровий номер: 3223387400:07:008:0041, земельна ділянка № НОМЕР_3 ; 3) кадастровий номер: 3223387400:07:007:0059, земельна ділянка № НОМЕР_4 ; 4) кадастровий номер: 3223387400:07:007:0058, земельна ділянка № НОМЕР_5 ; 5) кадастровий номер: 3223387400:07:010:0010, земельна ділянка № НОМЕР_6 ; 6) кадастровий номер: 3223387400:07:006:0012 земельна ділянка №141 для передачі їх в оренду строком на 7 років і встановленням орендної плати 15% від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4944 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо земельної ділянки, яка знаходиться під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (приміщення контори та пождепо) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Малокрктульського старостинського округу Ташанської сільської ради (с. Мала Каратуль, вул. Переяславська, 8 Бориспільського району Київської області), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4944 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо земельної ділянки, яка знаходиться під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (приміщення контори та пождепо) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Малокрктульського старостинського округу Ташанської сільської ради (с. Мала Каратуль, вул. Переяславська, 8 Бориспільського району Київської області), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4925 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.11.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про передачу в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» земельних ділянок загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони кадастрові номери: 3223387600:17:004:0067, 3223387600:17:009:0059, 3223387600:17:010:0067, 3223387600:17:010:0065, 3223387600:17:011:0056, 3223387600:17:011:0054, 3223387600:17:010:0066, 3223387600:17:011:0055, 3223387600:17:010:0068, сільськогосподарського призначення комунальної власності на території Ташанської сільської ради, Улянівського старостинського округу, за межами населених пунктів сіл Улянівка та Тарасівка, Бориспільського району Київської області терміном на 7 років із встановленням орендної плати в розмірі 10 % від НГО земельної ділянки, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.11.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4927 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.10.2025 на засіданні 66 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (зміна конфігурації земельної ділянки у зв`язку з впорядкуванням території) під майном, що знаходиться в АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3223387400:07:002:0050 для ведення іншого сільськогосподарського призначення, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.10.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4960 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельних ділянок нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) сільськогосподарського призначення із подальшим формуванням земельних ділянок за №335, 662, 880, 844, 863, 884 рілля; за №9, 14, 15, 19, 20, 96, 98, 105, 106, 141, 198, 266, 269 сінокоси, згідно схеми поділу земель колективної власності на земельні частки (паї) реформованого КСП ім. Кірова, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4938 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) яка перебуває в оренді та знаходиться під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (молочна ферма) кадастровий номер: 3223384600:05:013:0028, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4940 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер: 3223385301:02:022:0029 (присадибна ділянка), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4952 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки комунальної форми власності із земель житлової та громадської забудови для будівництва паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови у межах населеного пункту с. Чопілки на території Ташанської сілської ради, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4951 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель що перебувають у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (тракторна бригада) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Денисівського старостинського округу Ташанської сілської ради, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4948 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель що перебувають у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (тракторна бригада) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Денисівського старостинського округу Ташанської сілської ради, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4929 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 21.10.2025 на засіданні 66 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (зміна конфігурації земельної ділянки у зв`язку з впорядкуванням території) під майном, що знаходиться в АДРЕСА_3 , кадастровий номер 3223388501:01:008:0018 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.10.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4908 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Ташанської сільської ради на земельні ділянки загального користування, які використовуються як польові дороги на території Ташанської сільської ради, Виповзького старостинського округу, Бориспільського району, Київської області кадастрові номери: 3223388500:02:001:0043, 3223388500:03:001:0157, 3223388500:02:001:0042, 3223388500:03:001:0154, 3223388500:02:003:0056, 3223388500:02:002:0060, 3223388500:02:002:0062, 3223388500:02:002:0061, реєстрації права комунальної власності Ташанської сільської ради на дані земельні ділянки та передачі їх ПП «ЄВРОСЕМ» в оренду терміном на 7 років із встановленням орендної плати в розмірі 10 % від НГО земельної ділянки, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4906 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 18.07.2025 на засіданні 63 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Про надання згоди орендарю ПП «ЄВРОСЕМ», щодо передачі в суборенду земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення із кадастровим номером: 3223384601:01:008:0024, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 18.07.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4904 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.02.2026 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) комунальної власності із земель громадської забудови, під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (нежитлова будівля магазин) для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.02.2026.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4926 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.10.2025 на засіданні 66 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (зміна конфігурації земельної ділянки у зв`язку з впорядкуванням території) під майном, що знаходиться в АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3223387400:07:002:0050 для ведення іншого сільськогосподарського призначення, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.10.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4928 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.10.2025 на засіданні 66 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (зміна конфігурації земельної ділянки у зв`язку з впорядкуванням території) під майном, що знаходиться в АДРЕСА_3 , кадастровий номер 3223388501:01:008:0018 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.10.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4937 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 16.04.2025 на засіданні 59 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподіленої земельної частки (паю) Ташанської сільської ради кадастровий номер: 3223385300:05:016:0055, ділянка №501 для ведення сільськогосподарського виробництва, яку передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказану земельну ділянку та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 16.04.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4953 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки комунальної форми власності із земель житлової та громадської забудови для будівництва паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови у межах населеного пункту с. Чопилки на території Ташанської сілської ради, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4950 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель що перебувають у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (тракторна бригада) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Денисівського старостинського округу Ташанської сілської ради, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4922 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.11.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про передачу в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» земельної ділянки під об`єктом нерухомого майна критий тік для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 3223381401:01:012:0065 терміном на 49 років із встановленням орендної плати в розміні 8% НГО земельної ділянки, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.11.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4919 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.11.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер: 3223386001:01:035:0033 (присадибна ділянка), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.11.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4902 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.02.2026 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) комунальної власності із земель громадської забудови, під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (нежитлова будівля складське приміщення), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.02.2026.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4900 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.02.2026 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання згоди із встановлення земельного сервітуту та укладення договору строкового безоплатного земельного сервітуту із ПП «ЄВРОСЕМ» на земельні ділянки (10 земельних ділянок із цільовим призначенням:0.18, які використовуються як польові дороги, прогони) комунальної власності Ташанської сільської територіальної громади, із правом встановлення та прокладення і експлуатації ліній електропередачі, комунікаційних мереж, трубопроводів та інших комунікацій, строком на 5 років, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.02.2026.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4947 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 06.09.2024 на засіданні 49 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації нерозподіленої (невитребуваної) земельної частки (паю) сільськогосподарського призначення із подальшим формуванням земельної ділянки №694 - сінокоси, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 06.09.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4956 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації нерозподілених земельних часток (паїв) Ташанської сільської ради 1) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0320, земельна ділянка № НОМЕР_12 ; 2) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0357, земельна ділянка № НОМЕР_13 ; 3) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0392, земельна ділянка № НОМЕР_14 ; 4) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0393, земельна ділянка № НОМЕР_15 ; 5) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0008, земельна ділянка № НОМЕР_16 ; 6) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0048, земельна ділянка № НОМЕР_17 ; 7) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0059, земельна ділянка № НОМЕР_18 ; 8) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0064, земельна ділянка № НОМЕР_19 ; 9) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0065, земельна ділянка № НОМЕР_20 ; 10) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0071, земельна ділянка № НОМЕР_21 ; 11) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0082, земельна ділянка № НОМЕР_22 ; 12) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0125, земельна ділянка № НОМЕР_23 ; 13) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0136, земельна ділянка № НОМЕР_24 ; 14) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0151, земельна ділянка № НОМЕР_25 ; 15) кадастровий номер: 3223386000:03:019:0162, земельна ділянка № НОМЕР_26 ; 16) кадастровий номер: 3223386000:03:020:0005, земельна ділянка № НОМЕР_27 ; 17) кадастровий номер: 3223386000:03:020:0016, земельна ділянка № НОМЕР_28 ; 18) кадастровий номер: 3223386000:03:020:0031, земельна ділянка № НОМЕР_29 ; 19) кадастровий номер: 3223386000:03:020:0034, земельна ділянка № НОМЕР_30 ; 20) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0463, земельна ділянка № НОМЕР_31 ; 21) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0065, земельна ділянка № НОМЕР_32 ; 22) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0070, земельна ділянка № НОМЕР_33 ; 23) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0145, земельна ділянка № НОМЕР_9 ; 24) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0563, земельна ділянка № НОМЕР_34 ; 25) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0564, земельна ділянка № НОМЕР_35 ; 26) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0172, земельна ділянка № НОМЕР_36 ; 27) кадастровий номер: 3223386000:02:007:0321, земельна ділянка № НОМЕР_37 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказані земельні ділянки та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4930 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 11.06.2025 на засіданні 61 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, що перебуває під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» на земельній ділянці, кадастровий номер: 3223384601:01:008:0024 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та передачі її в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» терміном на 49 років із встановленням орендної плати в розмірі 8% від НГО земельної ділянки, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 11.06.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4949 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (тракторна бригада) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4924 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.11.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про передачу в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» земельних ділянок загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони кадастрові номери: 3223387600:17:004:0067, 3223387600:17:009:0059, 3223387600:17:010:0067, 3223387600:17:010:0065, 3223387600:17:011:0056, 3223387600:17:011:0054, 3223387600:17:010:0066, 3223387600:17:011:0055, 3223387600:17:010:0068, сільськогосподарського призначення комунальної власності на території Ташанської сільської ради, Улянівського старостинського округу, за межами населених пунктів сіл Улянівка та Тарасівка, Бориспільського району Київської області терміном на 7 років із встановленням орендної плати в розмірі 10 % від НГО земельної ділянки, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.11.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4954 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, яка перебуває в оренді та знаходиться під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (товарна молочна ферма) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Малокаратульського старостинського округу Ташанської сільської ради, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4932 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 11.06.2025 на засіданні 61 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про об?єднання земельних ділянок з кадастровими номерами: 3223387401:03:008:0009 та 3223387401:03:004:0024 у одну земельну ділянку з кадастровим номером - 3223387401:03:008:0025 припинення дію договорів оренди землі, укладених між
Ташанською сільською радою та ПП «ЄВРОСЕМ» 21.12.2020 року та 08.04.2021 року. Передати новосформовану земельну ділянку, площею - 0,2901 га з кадастровим номером - 3223387401:03:008:0025 в оренду ПП «ЄВРОСЕМ», для використання з цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі терміном на 49 років, з орендною платою 10 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 11.06.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4934 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 16.04.2025 на засіданні 59 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) Ташанської сільської ради кадастрові номери (рілля) ділянка №147 3223385300:05:008:0037; сінокоси (ділянки №78, 526) 3223385300:04:027:0027, 3223385300:04:019:0105 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ташанської сільської ради, за межами населеного пункту с.Пологи-Вергуни та передачі їх в оренду терміном на 7 років, але не довше до дня державної реєстрації права власності на такі земельні ділянки з орендною платою 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 16.04.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4939 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка перебуває в оренді та знаходиться під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (товарна молочна ферма) кадастровий номер: 3223384600:05:013:0028, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4943 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподілених земельних частки (паїв) Ташанської сільської ради кадастрові номери: 3223387400:06:004:0031 та 3223387400:05:006:0044 для ведення сільськогосподарського виробництва, яку передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказану земельну ділянку та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4941 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.02.2025 на засіданні 57 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер: 3223385301:02:022:0029 (присадибна ділянка), де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4909 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Ташанської сільської ради, під майном, що знаходиться у власності ПП «ЄВРОСЕМ» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, реєстрації права комунальної власності Ташанської сільської ради на земельну ділянку та передачі земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на якій розташований об`єкт нерухомого майна (будівлі зернокомплексу) в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» на 49 років, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4893 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.02.2026 на засіданні 70 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання згоди щодо встановлення земельного сервітуту та укладення договору строкового безоплатного земельного сервітуту із ПП «ЄВРОСЕМ» на земельні ділянки (10 земельних ділянок із цільовим призначенням:0.18, які використовуються як польові дороги, прогони) комунальної власності Ташанської сільської територіальної громади, із правом на прокладення та експлуатацію ліній електропередачі, комунікаційних мереж, трубопроводів та інших комунікацій, строком на 5 років, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.02.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4920 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 21.11.2025 на засіданні 67 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання згоди на встановлення строкового безоплатного земельного сервітуту на земельні ділянки (2 земельні ділянки із цільовим призначенням: 0.18, які використовуються як польові дороги, прогони, для виконання робіт, пов`язаних із прокладанням, експлуатацією, ремонтом та обслуговуванням напірного трубопроводу) комунальної власності Ташанської сільської територіальної громади, строком на 5 років та платою за користування безоплатне користування, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 21.11.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4916 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про розроблення містобудівної документації місцевого значення детального плану заводу з виробництва комбікорму та розміщення складів для зберігання сировини та готової продукції на земельній ділянці, кадастровий номер: 3223387400:07:002:0050, що перебуває в оренді ПП «ЄВРОСЕМ», де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4914 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про передачу в оренду ПП «ЄВРОСЕМ» земельних ділянок загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони сільськогосподарського призначення терміном на 7 років із встановленням орендної плати в розмірі 10 % від НГО земельної ділянки, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4912 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності (зміна конфігурації земельної ділянки у зв`язку з впорядкуванням території) під майном (цілісний майновий комплекс), що перебуває в користуванні підприємства за договором оренди від 06.02.2012 кадастровий номер: 3223388501:01:008:0018, для ведення сільськогосподарського виробництва, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4910 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який виник у неї під час участі 24.12.2025 на засіданні 68 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Ташанської сільської ради на земельні ділянки загального користування, які використовуються як польові дороги на території Ташанської сільської ради, Виповзького старостинського округу, Бориспільського району, Київської області кадастрові номери: 3223388500:02:001:0043, 3223388500:03:001:0157, 3223388500:02:001:0042, 3223388500:03:001:0154, 3223388500:02:003:0056, 3223388500:02:002:0060, 3223388500:02:002:0062, 3223388500:02:002:0061, реєстрації права комунальної власності Ташанської сільської ради на дані земельні ділянки та передачі їх ПП «ЄВРОСЕМ» в оренду терміном на 7 років із встановленням орендної плати в розмірі 10 % від НГО земельної ділянки, з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання шляхом голосування та проголосувала «за», чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 24.12.2025.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4961 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельних ділянок нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) сільськогосподарського призначення із подальшим формуванням земельних ділянок за №335, 662, 880, 844, 863, 884 рілля; за №9, 14, 15, 19, 20, 96, 98, 105, 106, 141, 198, 266, 269 сінокоси, згідно схеми поділу земель колективної власності на земельні частки (паї) реформованого КСП ім. Кірова, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4962 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про надання дозволу з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель під майном, що перебуває у власності ПП «ЄВРОСЕМ» (приміщення контори та пождепо) на території Ташанської сільської ради у с. Мала Крартуль, вул. Переяславська 8, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4964 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподілених земельних часток (паїв) Ташанської сільської ради 1) кадастровий номер: 3223387400:05:001:1055, земельна ділянка №9; 2) кадастровий номер: 3223387400:05:001:0052, земельна ділянка № НОМЕР_2 ; 3) кадастровий номер: 3223387400:05:001:0053, земельна ділянка № НОМЕР_3 ; 4) кадастровий номер: 3223387400:05:001:2024, земельна ділянка № НОМЕР_4 ; 5) кадастровий номер: 3223387400:05:001:0054, земельна ділянка № НОМЕР_5 ; 6) кадастровий номер: 3223387400:05:008:0051, земельна ділянка № НОМЕР_6 ; 7) кадастровий номер: 3223387400:05:008:0140, земельна ділянка № НОМЕР_7 ; 8) кадастровий номер: 3223387400:05:004:0016, земельна ділянка № НОМЕР_8 ; 9) кадастровий номер: 3223387400:05:004:0080, земельна ділянка № НОМЕР_9 ; 10) кадастровий номер: 3223387400:05:008:0141, земельна ділянка № НОМЕР_10 ; 11) кадастровий номер: 3223387400:05:007:0237, земельна ділянка № НОМЕР_11 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказані земельні ділянки та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4966 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 25.12.2024 на засіданні 54 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення комунальної власності нерозподіленої (невитребуваної) земельної частки (паю) Ташанської сільської ради кадастровий номер: 3223388500:03:004:0042, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ташанської сільської ради, яку передано в оренду на строк 7 років, але не довше ніж до дня державної реєстрації прав власності на вказану земельну ділянку та встановлено орендну плату за користування в розмірі 12 % від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 25.12.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
З протоколу № 4958 від 29.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ст. 35-1 Закону №1700-VII та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» публічно не повідомила колегіальний орган Ташанську сільську раду про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, який виник у неї під час участі 30.10.2024 на засіданні 51 чергової сесії Ташанської сільської ради 8 скликання при розгляді питання порядку денного Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) Ташанської сільської ради Помоклівського старостинського округу 1) кадастровий номер: 3223387400:02:007:1009, земельна ділянка №9; 2) кадастровий номер: 3223387400:07:008:0041, земельна ділянка № НОМЕР_3 ; 3) кадастровий номер: 3223387400:07:007:0059, земельна ділянка № НОМЕР_4 ; 4) кадастровий номер: 3223387400:07:007:0058, земельна ділянка № НОМЕР_5 ; 5) кадастровий номер: 3223387400:07:010:0010, земельна ділянка № НОМЕР_6 ; 6) кадастровий номер: 3223387400:07:006:0012 земельна ділянка №141 для передачі їх в оренду строком на 7 років і встановленням орендної плати 12% від НГО, де ОСОБА_1 приймала участь у розгляді даного питання, чим вчинила правопорушення пов`язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення даного адміністративного правопорушення є 30.10.2024.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення є 12.02.2026.
Строки визначені у ч.4 ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді не сплинули.
Пояснення учасників надані в судовому засіданні.
В судовому засіданні ОСОБА_1 надані письмові пояснення та заперечення на протоколи про адміністративні правопорушення, щодо притягнення її за ч. 1 ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у яких вона вказує, що вважає, що в її діях відсутній реальний конфлікт інтересів, як суперечності між приватними інтересами ОСОБА_1 та її службовими та представницькими повноваженнями, які впливають на об`єктивність або неупередженість прийнятих нею рішень, а відтак був відсутній й обов`язок повідомляти уповноважений орган про реальний конфлікт інтересів, як депутата сільської
Зокрема, вона вказує, що під час розгляду Ташанською сільською радою питань, про які йдеться в даній справі, ОСОБА_1 не мала приватного інтересу, який пов`язаний з інтересами ПП «ЄВРОСЕМ», оскільки прийняті сільською радою рішення ніяким чином не впливають на розмір орендної плати, яку вона отримує за оренду земельної ділянки (паю) площею 3,4001 Га з кадастровим №3223384600:04:006:0010, яку вона 18.06.2019 передала в оренду ПП «ЕВРОСЕМ».
В жодному рішенні Сільської ради, які досліджуються в межах даної справи, в яких приймала участь ОСОБА_1 не передбачено отримання будь-якої вигоди для неї, що свідчить про відсутність приватного інтересу.
В своїх поясненнях ОСОБА_1 посилається на Лист №223-943/0/4-17 Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією в якому, зокрема що при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
В поданій заяві, ОСОБА_1 зазначила, що оскільки доказів того, що під час її участі у розгляді та вирішенні питань на чергових сесіях Ташанської сільської ради, які зафіксовані в поданих суду протоколах, приватного інтересу який безпосередньо вплинув на об`єктивність або неупередженість її рішень, або на вчинення чи невчинення нею дій, під час виконання вказаних повноважень суду не надано, то вказані в протоколах адміністративні правопорушення є штучними (надуманими).
Додав, що жодним з рішень сільської ради, при розгляді яких брала участь ОСОБА_1 , як депутат Ташанської сільської ради не передбачено надання будь яких переваг, благ або вигод для неї особисто, що виключає наявність у неї реального конфлікту інтересів. Така позиція висловлена у п.п. 14.1.2. п. 14 Методичних рекомендації НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції».
Просив закрити провадження в адміністративних справах та звільнити її від адміністративної відповідальності за відсутністю події та складу адміністративних правопорушень.
Адвокат Дембовський В.І. підтримав подану заяву з цих самих підстав, додатково підкресливши, що наявність договірних відносин між ОСОБА_1 , як орендодавцем належної їй на праві власності земельної ділянки (паю) та ПП «ЄВРОСЕМ», як орендаря цієї землі не створює автоматично наявності приватного інтересу у ОСОБА_1 та ніяк не пов`язано із тими рішеннями Ташанської сільської ради, які є предметом дослідження в даному процесі та вказуючи, що оскільки доказів реального конфлікту інтересів суду не надано, посилаючись на рішення ЄСПЛ у справах «Салабіаку проти Франції» від 07.10.1998, «Аллене де Рібермон проти Франції» від 10.02.1995 та «Коробов проти України» а також на рішення Конституційного суду України від 22.12.2010 №23-рп/2010, а також ст. 62 Конституції України, просив закрити провадження у об`єднаній справі №373/1790/26 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1, 2 статті 172-7 КУпАП у зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні прокурор просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень та не заперечив щодо застування статті 36 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення. На виконання вимог ст. 250 КУпАП прокурором надано суду висновок щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Сутність висновку та позиція прокурора зводиться до того, що ОСОБА_1 , як депутат сільської ради, мала приватний інтерес при виконанні повноважень як депутата сільради та приймала рішення шляхом голосування під час чергових сесій Сільської ради, який полягав у наявності в неї договірних відносин із ПП «ЄВРОСЕМ» (здача в оренду земельного паю у 2019 році) та у отриманні нею орендної плати за договором оренди.
Прокурор вважає, що реальний конфлікт інтересів в даному випадку наявний та він полягає у наявності суперечності між приватним інтересом ОСОБА_1 , який полягає в отриманні нею орендної плати за земельну ділянку (пай), здані в оренду ПП «ЄВРОСЕМ», що впливає на її дохід.
Матеріальної шкоди даним правопорушенням не заподіяно.
З наданих суду письмових доказів, убачається наступне.
Рішенням №01-І-VIII від 06.11.2020 Ташанської сільської ради Переяслав Хмельницького району Київської області визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Ташанської сільської ради VIII скликання.
Протоколами чергових сесій Ташанської сільської ради Переяслав Хмельницького району Київської області 57, 59, 61 66, 67 68, 70, чергових сесій сільської ради із результатами відкритого поіменного голосування, які додані до адміністративних матеріалів підтверджується зміст питань, які зафіксовані протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП, в адміністративній справі: № 373/1790/26, у контексті інтересів підприємства ПП «ЄВРОСЕМ» та особистої участі ОСОБА_1 при вирішенні цих питань, шляхом голосування на засіданні сільської ради.
Суду надано інформацію про ОСОБА_1 від Державної міграційної служби, до якої додані декларації ОСОБА_1 , як особи уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування.
Також, у поданій ОСОБА_1 декларації за 2025 рік, копія якої додана до протоколів, в графі «джерела доходу» міститься інформація про дохід декларанта від оренди земельної ділянки, де джерелом доходу вказано ПП «ЄВРОСЕМ».
З Інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно (довідка №473707890) убачається, що ОСОБА_1 має у власності земельну ділянку з кадастровим номером 3223384600:04:006:0010 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва яка перебуває в оренді ПП «ЕВРОСЕМ».
В підтвердження зазначеної обставини, до протоколів додано копії договору оренди землі №503 від 16.06.2019 укладені між ПП «ЕВРОСЕМ» (орендарем) та ОСОБА_1 (орендодавцем).
З письмових пояснень доданих до протоколів вбачається, що ОСОБА_1 підтверджує що вона є депутатом Ташанської сільської ради VIII скликання та обізнана із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Зазначає що з ПП «ЄВРОСЕМ» вона уклала договір оренди земельної ділянки (паю), та щороку отримує від вказаного товариства орендну плату.
Також, ОСОБА_1 підтверджує, що була присутня на чергових засіданнях Ташанської сільської ради VIII скликання, про які йдеться в протоколах, та голосувала за прийняття рішень, які в тому числі стосуються інтересів ПП «ЄВРОСЕМ».
При цьому, ОСОБА_1 в поясненнях підтвердила, що не повідомляла про конфлікт інтересів колегіальний орган - Ташанську сільську раду, або інший уповноважений орган, оскільки вважала, що в її діях відсутній конфлікт інтересів.
Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та його захисника, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, виходячи з наступного.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
ОСОБА_1 є депутатом Ташанської сільської ради 8 скликання, та являється суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700-VII), що підтверджено Рішенням №01-І-VIII від 06.11.2020, яким визначено повноваження депутатів Ташанської сільської ради Бориспільського району Київської області 8 скликання (далі за текстом Ради).
На сесії Ради від 10.05.2024 № 46 приймались рішення №№ 1859, 1860; на сесії Ради від 06.09.2024 № 49 приймалось рішення № 1969; на сесії Ради від 30.10.2024 № 51 приймались рішення №№ 1992, 1993, 2003, 2031, 2032, 2015; на сесії Ради від 10.05.2024 № 54 приймались рішення №№ 2132, 2134, 2136; на сесії Ради від 21.02.2025 № 57 приймались рішення №№ 2197, 2204, 2205, 2213; на сесії Ради від 16.04.2025 № 59 приймались рішення №№ 2288, 2289; на сесії Ради від 11.06.2025 № 61 приймались рішення №№ 2237, 2351; на сесії Ради від 21.10.2025 № 66 приймались рішення №№ 2508, 2509; на сесії Ради від 21.11.2025 № 67 приймались рішення №№ 2538, 2539, 2540; на сесії Ради від 24.12.2025 № 68 приймались рішення №№ 2590, 2601, 2603, 2604, 2610; на сесії Ради від 24.02.2026 № 70 приймались рішення №№ 75, 76, 80, 94.
На зазначених сесіях Ташанської сільської ради Бориспільського району Київської області 8 скликання приймались рішення щодо встановлення строкових безоплатних земельних сервітутів на земельні ділянки комунальної власності Ташанської територіальної громади, з цільовим призначенням: земельні ділянки загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони для виконання робіт пов`язаних із прокладанням, експлуатацією, ремонтом та обслуговуванням напірного трубопроводу, передання земельних ділянок в оренду, надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок, та інші питання.
Прийняті рішення стосувались інтересів ПП «ЄВРОСЕМ» та ОСОБА_1 приймала участь у їх прийнятті шляхом голосування.
Ці обставини не оспорюються ОСОБА_1 та її захисником.
Згідно ст. 59-1 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Згідно ч.2 ст.35 -1 Закону України Про запобігання корупції, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу. У разі якщо неучасть особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватися під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.
Згідно з диспозицією ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
З пункту 2 примітки до ст.172-7 КУпАП, вбачається, що під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ Про запобігання корупції, суб`єктами, на яких поширюється дія зазначеного Закону, є в тому числі і посадові особи органу місцевого самоврядування.
Згідно ч.1 ст.1 ЗУ Про запобігання корупції, реальний конфлікт інтересів, це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Метою корупційного правопорушення є одержання неправомірної вигоди.
Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 06 жовтня 2010 року № 21-рп/2010 (п. 3.2.2.) прямо вказав на необхідність визнання і дії в Україні принципу верховенства права, і на необхідність врахування, насамперед, того, що термін корупція означає використання особою наданих їй службових повноважень та пов`язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб , а діяння, яке не відповідає змісту терміна корупція, не може визнаватись корупційним правопорушенням.
Згідно ч.1 ст.35-1 Закону України Про запобігання корупції, правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності голів, заступників голів обласних та районних рад, міських, сільських, селищних голів, секретарів міських, сільських, селищних рад, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.
Відповідно до п.п. 2, 3 ч.1 ст.28 Закону України Про запобіганні корупції, особи, зазначені у п.1 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані, зокрема, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів у випадку перебування особи на посаді в колегіальному органі, колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
У ч.1 ст. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції, передбачено, що реальний конфлікт інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
За змістом зазначеної статті суб`єктивна сторона корупційного діяння характеризується тим, що воно вчинюється лише з корисливих спонукань.
Особа, яка вчинила таке корупційне діяння, усвідомлює, що вона незаконно використовує свої службові повноваження та незаконно одержує у зв`язку з цим певні матеріальні блага.
Тобто, навіть при наявності суперечності між особистими інтересами та службовими повноваженнями, обов`язковим є встановлення можливості впливу такої суперечності на об`єктивність або упередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих службових повноважень.
При цьому конфлікт інтересів повинен бути реальним (очевидним) і передбачуваним.
Тобто, конфлікт інтересів має місце тоді, коли вказана суперечність фактично вплинула чи могла вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих особі службових повноважень.
За змістом ст.172-7 КУпАП, особистий інтерес це користь, вигода яка стосується (або цікавить) особу, і які вона бажає отримати для себе особисто або близьких осіб.
Аналізуючи вищенаведені положення КУпАПу сукупності з положеннями Закону України «Про запобігання корупції», суд приходить до переконання, що адміністративна відповідальність щодо порушення вимог стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів настає лише за неповідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, хоча ст.28 Закону України Про запобігання корупції і передбачено обов`язок особи повідомляти про наявність у неї потенційного чи реального конфлікту інтересів, проте адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-7 КУпАП настає лише за неповідомлення особою у встановлених законом випадках про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Отже, чинним законодавством не передбачено адміністративної відповідальності за неповідомлення особою у встановлених законом випадках про наявність у неї потенційного конфлікту інтересів.
При вирішенні питання про наявності або відсутність у ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, суд виходить з встановлених в судовому засіданні обставин та відповідних ним норм діючого законодавства.
Як вбачається з роз`яснень, наданих Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у інформаційному листі «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» № 223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року, аналіз термінів потенційний інтерес та реальний інтерес , які містяться у ч.1 ст.1 Закону, з урахуванням висновку науково-правової експертизи Ради науково-правових експертиз при Інституті держави і права ім.В.М. Корецького НАН України від 29 квітня 2016 року № 126/50-е, щодо законодавства про боротьбу з корупцією дає можливість констатувати, що потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Крім того, це також визначає ступінь впливу цієї суперечності на прийняття рішення чи вчинення дії, який повинен мати об`єктивний вираз, а також часовий взаємозв`язок між прийняттям рішення та наявністю певних ознак, що мають місце при цьому.
Тобто відмінність між цими поняттями полягає в тому, що для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що по-перше, приватний інтерес наявний, по-друге, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, а по-третє така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.
Таким чином, для встановлення наявності факту прийняття рішення, вчинення чи не вчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів та розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів особа, яка здійснює правозастосовну діяльність, для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, має встановити наявність обов`язкової сукупності таких юридичних фактів, як:
1) наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений;
2) наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення;
3) наявність повноважень на прийняття рішення;
4) наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об`єктивність або неупередженість рішення.
Без наявності хоча б одного з фактів із цієї сукупності реальний конфлікт інтересів не виникає.
Встановлення цих фактів має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, та, відповідно, в постанові суду.
Відповідно до п.1.1.1. розділу І Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.09.2017 року №839, тільки такий приватний інтерес у сфері службових/представницьких повноважень, що може вплинути або впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, спричиняє виникнення реального або потенційного конфліктуінтересів.
Відповідно до п. 1.1.1. розділу І Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.09.2017 року № 839, наявність протиріччя встановлюється в кожному окремому випадку виконання доручення, розгляду листа, здійснення контрольного заходу тощо, шляхом порівняння повноважень та існуючого у особи приватного інтересу із подальшим визначенням можливості (неможливості) такого інтересу вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішення, вчинення діяння службовою особою.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у даному випадку, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, у числі інших визначених законом обставин, зобов`язаний з`ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
З огляду на викладене, необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП є виникнення у такої особи реального конфлікту інтересів, обов`язковим елементом якого є приватний інтерес цієї особи, що суперечить її повноваженням.
Відповідно до принципу презумпції невинуватості щодо особи, яка підозрюється у вчиненні злочину або правопорушення, припускається невинність до того часу, поки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 10.02.1995 р. у справі Аллене де Рібермон проти Франції підкреслив, що сфера застосування принципу презумпції невинуватості є значно ширшою: він обов`язковий не лише для кримінального суду, який вирішує питання про обґрунтованість обвинувачення, а й для всіх інших органів держави.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість висунутого проти нього обвинувачення.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях притримується позиції того, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа Коробов проти України № 39598/03 від 21.07.2011 р.), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом (рішення від 18 січня 1978 року у справі Ірландія проти Сполученого Королівства (Ireland v. the United Kingdom), п. 161, Series A заява № 25).
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, виходячи з позиції Європейського суду з прав людини, відповідно до якої, наявність обґрунтованої підозри у вчинені правопорушення передбачає наявність фактів або інформації, які б могли переконати об`єктивного спостерігача в тому, що відповідна особа могла-таки вчинити злочин і такі факти мають бути досить переконливими, щоб суд на підставі їх розумної оцінки міг визнати причетність особи до вчинення правопорушення та враховуючи, що практика Європейського суду з прав людини вказує на необхідність оцінювати докази керуючись критерієм доведення поза розумним сумнівом і таке доведення може випливати зі співіснування достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою висновків або подібних неспростованих презумпцій щодо фактів (п. 53 рішення Суду від 20.09.2012 у справі Федорченко та Лозенко проти України ).
В даній ситуації, уповноваженою особою, яка склала відповідні протоколи та прокурором не надано доказів, що ймовірний приватний інтерес суперечить службовим/представницьким повноваженням, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, зокрема не встановлено, що рішення прийняті на сесіях Ради за участі ОСОБА_1 були необ`єктивними або упередженими, що такими рішеннями завдано шкоди інтересам громади та органу місцевого самоврядування, та головне, не обґрунтовано можливість такого інтересу, як факт правовідносин з приводу оренди земельної ділянки, що виникли із договору оренди, що укладений у 2019 році міг вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішеннь, службовою особою, з урахуванням того, що після сесій сільської Ради, участь у яких приймала ОСОБА_1 а ні умови оренди, а ні розмір орендної плати не змінився.
Таким чином суд вважає, що в діях ОСОБА_1 , як депутата Ташанської сільської ради 8 скликання, під час її участі на засіданнях сесії Ради від 10.05.2024 № 46 та в ході прийняття рішень №№ 1859, 1860, а також на сесії Ради від 06.09.2024 № 49 де приймалось рішення № 1969; на сесії Ради від 30.10.2024 № 51 де приймались рішення №№ 1992, 1993, 2003, 2031, 2032, 2015; на сесії Ради від 10.05.2024 № 54 де приймались рішення №№ 2132, 2134, 2136; на сесії Ради від 21.02.2025 № 57 де приймались рішення №№ 2197, 2204, 2205, 2213; на сесії Ради від 16.04.2025 № 59 де приймались рішення №№ 2288, 2289; на сесії Ради від 11.06.2025 № 61 де приймались рішення №№ 2237, 2351; на сесії Ради від 21.10.2025 № 66 де приймались рішення №№ 2508, 2509; на сесії Ради від 21.11.2025 № 67 де приймались рішення №№ 2538, 2539, 2540; на сесії Ради від 24.12.2025 № 68 де приймались рішення №№ 2590, 2601, 2603, 2604, 2610; на сесії Ради від 24.02.2026 № 70 де приймались рішення №№ 75, 76, 80, 94, на яких ОСОБА_1 приймала участь у розгляді питань порядку денного та проголосувала «за» відсутня суперечність між її особистим (приватним) інтересом та її службовими повноваженнями, наявність яких могла б вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішення, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
З протоколів про адміністративні правопорушення та доданих до них доказів не вбачається наявності факту суперечності між приватним інтересом депутата Ташанської сільської ради 8 скликання ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями а саме, не зазначено в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв, або вплив на прийняття нею зазначеного рішення.
Таким чином зазначені обставини унеможливлюють наявність факту реального впливу можливої суперечності між приватним інтересом депутата Ташанської сільської ради 8 скликання ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями з вирішення зазначених питань.
Крім цього, суд звертає увагу на те, що згідно з ч.2 ст. 59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
ОСОБА_1 не могла заздалегідь знати результати голосування, стосовно вирішення зазначених питань, не лобіювала ці рішення шляхом здійснення впливу в будь-який спосіб та, головне, що вона не наділена дискреційними повановадженннями щодо їх одноособового прийняття та реалізації.
Згідно п.п.1.1.1 розділу 1 Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.09.2017р. № 839, відсутність дискреційних повноважень виключає наявність реального конфлікту інтересів .
Підсумовуючи вищенаведене, суд не вбачає у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП, оскільки її участь у сесіях Ташанської сільської ради та голосування при вирішенні питань, які стосуються інтересів ПП ЄВРОСЕМ було вчинено в умовах потенційного конфлікту інтересів, а не реального конфлікту інтересів, оскільки відсутня така обов`язкова ознака реального конфлікту інтересів, як наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об`єктивність або неупередженість рішення, і, відповідно, не зазначено, в чому саме такий вплив знайшов свій вияв та яким саме чином вплинув на об`єктивність прийнятого рішення.
Нормами чинного КУпАП не передбачено адміністративної відповідальності за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах потенційного конфлікту інтересів.
Виходячи з вищенаведених фактів, враховуючи матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 не вбачається ознак об`єктивної та суб`єктивної сторони адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, у зв`язку із чим вона не підлягає адміністративній відповідальності за ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
В даному випадку наявна подія, оскільки інкриміновані дії вчинені ОСОБА_1 в умовах потенційного конфлікту інтересів, однак відсутність підтвердження реального конфлікту інтересів (факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об`єктивність або неупередженість рішення, а також конкретизації, в чому саме такий вплив знайшов свій вияв та яким саме чином вплинув на об`єктивність прийнятого рішення), а також доказів зазначених обставин, виключає склад адміністративних правопорушень навіть за наявності події (факту дії/бездіяльності) і є підставою для закриття справи згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП оскільки відсутність в діяннях особи необхідних елементів (об`єктивної та суб`єктивної сторони), робить притягнення до відповідальності незаконним.
За таких обставин, суд вважає, що необхідно провадження по справі закрити з підстав п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
При закритті адміністративної справи, судовий збір з особи стосовно якої закрито провадження не стягується, оскільки суд не накладає стягнення та не визнає особу винною, підстави для стягнення судового збору відсутні. За таких умов, судові витрати у справі суд відносить на рахунок держави.
Керуючись ст.ст.2,7,9,172-7,221,245,247,251,252,278-280,283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
постановив:
Провадження по адміністративній справі №373/1790/26 (провадження № 3/373/489/26) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, закрити з підстав визначених у п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Переяславський міськрайонний суд Київської області.
СУДДЯ І.О. Опанасюк